PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laptop tavsiyesi

Anıl E.
11-07-2011, 10:59
1000-1500 tl arası limitim var,masaüstü bilgisayarım artık amacını hayatını yaşamını her şeyini bitirdi bayada yıl oldu :).Artık bilgisayarı degiştirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.Fazla anlamıyorum bilgisayar işlerinden
Ancak bana önerilen 3 marka var sırasıyla toshiba-hp-samsung hangisini tercih edebilirim?

Oyunda oynamak istiyorum her işimide görmek istiyorum sanırım 1500 tl gibi rakamlar yeterli olur diye düşünüyorum.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sarj konusuda biraz önemli,arkadaşımın laptop'unun sarj ı prize takmadan çok güzel birş ekilde 5-6 saat gidiyor öyle olsun istiyorum

ceratoniaorg
11-07-2011, 11:08
asus un n53 serisinde farklı kombinasyonlarda birkaç farklı bilgisayarı mevcut. oldukça kaliteli ve kullanışlı bir seri fiyat performans açısından gayet iyi. vatanda periyodik olarak indirime giriyor takip edersen yüzde 25 indirimle oldukça iyi bir laptop alabilirsin

Anıl E.
11-07-2011, 11:20
asus un n53 serisinde farklı kombinasyonlarda birkaç farklı bilgisayarı mevcut. oldukça kaliteli ve kullanışlı bir seri fiyat performans açısından gayet iyi. vatanda periyodik olarak indirime giriyor takip edersen yüzde 25 indirimle oldukça iyi bir laptop alabilirsin

VATAN COMPUTER - ASUS - K52JT CORE İ5 480M -2.66GHZ-4GB-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD6370-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k52jt-sx299v-k52jt-core-i5-480m--2.66ghz-4gb-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd6370-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52972)

bu nasıldır ?

PhSyChO
11-07-2011, 11:33
VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - LS44 CORE İ5 2410M-2.3GHZ-6GB DDR3-500GB-17.3"-DVDRW-1024MB HD6650-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-ls44-hr-501tk-ls44-core-i5-2410m-2.3ghz-6gb-ddr3-500gb-17.3-dvdrw-1024mb-hd6650-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53809)

Bunu almayı düşünmezmiydin her açıdan daha iyi senin söylediğin laptop a göre :) Bütçeni 100 tl aşıyo ama bütün herşeyi rahatlıkla yapabilirsin.

Anıl E.
11-07-2011, 11:53
asus'un işlemcisi daha hızlıydı sanki :)

alex
11-07-2011, 11:54
Sana tek söyleye biliceğim acer alma :D

-fatih-
11-07-2011, 12:01
HP iyi bir marka ama laptop olarak değil bence masaüstü olarak iyidir..
iki tane laptop aldım hp den en iyi modellerini hemde tanesi yaklaşık 3.500 tlye ikiside sorunlu
17 ekran olanını servise verdim tam 22 gün oldu hala çözülemedi.toshibada var aynı özellikle takır takır çalışıyor maşallah kaç yıldır sorunsuz..hp laptopta başarılı değil bence..

Anıl E.
11-07-2011, 12:03
HP iyi bir marka ama laptop olarak değil bence masaüstü olarak iyidir..
iki tane laptop aldım hp den en iyi modellerini hemde tanesi yaklaşık 3.500 tlye ikiside sorunlu
17 ekran olanını servise verdim tam 22 gün oldu hala çözülemedi.toshibada var aynı özellikle takır takır çalışıyor maşallah kaç yıldır sorunsuz..hp laptopta başarılı değil bence..

Toshiba'yı önerenler daha çok ,asus-samsung-toshiba sizce hangisidir?
1500 tl gibi rakamlara istenilen özelliklerde bilgisayar alınır herhalde,oyunda oynamak istiyorum her oyunu kaldırsın,rahat rahat internetime takılayım diyorum
bir de şöyle bir istegim var arkadaşımın laptop u hp fişe takmadan sarj ı çok güzel gidiyor 5-6 saat takıldıgımızı hatırlarım.
Öyle bir olay olursa harika olur :)

mrtngn
11-07-2011, 12:07
Sony-asus-toshiba-samsung bunlardan vazgecme derim Hp'yi cıkar listeden :):)

Edit:

Toshiba'yı önerenler daha çok ,asus-samsung-toshiba sizce hangisidir?
1500 tl gibi rakamlara istenilen özelliklerde bilgisayar alınır herhalde,oyunda oynamak istiyorum her oyunu kaldırsın,rahat rahat internetime takılayım diyorum
bir de şöyle bir istegim var arkadaşımın laptop u hp fişe takmadan sarj ı çok güzel gidiyor 5-6 saat takıldıgımızı hatırlarım.
Öyle bir olay olursa harika olur :)

Asus sarj ve ısı ses konusunda kesinlikle cok iyi

-fatih-
11-07-2011, 12:10
bende 17 ekran aldım hp yi oyun oynamak için ama 3 kere ana kartı yandı garanti 3 kere anakartı yandı diye sıfır ürün yolladı kargolarkende istanbuldayım ben taa artvine kargolamışlar yanlışlıkla sonra ordan tekrar bana geldi oda ayrı tabi :D sıfır verdiklerininde onunda ekran kartında sorun çıktı hep masraf yaptım..toshibayıda aynı zamanda kardesime aldık hiç bişey çıkarmadı.şarj konusunda ama hp gayet güzel doğrudur toshiba 1 saat civarı gidiyor şu an 3 yıllık laptop benim hp 2-2.5 saat gidiyodu bataryası 3 yıllık olmasına ve 17 ekran olmasına rağmen o konuda sıkıntım yok..hp 1 ay önce gene bozuldu ekran kartı aldım sıfır oda gitti..satma kararı aldım bende..2 hafta öncede asusun netbookunu aldım şu an onu kullanıyorum bu paraya asus netbook gayet mantıklı gibi :) ama bir daha hp alırmıyım şüpheliyim :)

Anıl E.
11-07-2011, 12:13
Anlaşılan hp'den fazla memnun olan yok asuslara bakmakta fayda var o zaman dogru mudur ? :)

PhSyChO
11-07-2011, 12:16
Asussun işlemcisi eski seri malesef packerd bellin daha iyi veririmlilik açısından :)

-fatih-
11-07-2011, 12:17
valla asusu ilk defa kullanıyorum asusun netbooku nu aldım sıfır 450 tl ye aynı özellikte arkadaşımda sony netbook vardı onunda piyasası 850 tl falan arasında uçurum aman aman bir fark yok :) laptopu nasıldır bilemem ama birde dell lere iyi diyor kullananlar..

mrtngn
11-07-2011, 12:17
Sony pahalıdır ama kullanıcısını uzmez

Toshiba nekadar güzel olsada cihazları cok kaba ve ekran kartı sorunları olabiliyor modellerine göre.

Samsungda sarj konusunda vs gayet iyi ama daha yeni yeni gelişen bi marka laptopta.

Asusta toshiba benzeri ama hangi modelini kullandıysam sarj konusunda ve ısı konusunda beni hayran bıraktı...

Hp için hiç yazmıyorum bile uzak dur :D:D:D

ouzs
11-07-2011, 12:18
packard bell in en iy bilgisayarı asus a yaklaşamaz bile.. asus dan yana kullan tercihini. birde aklında bulunsun da lenovo dşünebilirsin.. toshibalar gereğinden fazla pahalı..

Anıl E.
11-07-2011, 12:19
Elektronik ürünler birazda şans işi diye düşünüyorum,en iyi markalar bile ummadıkları hatalarla karşılaştırıyor kullanıcılarını

teknosadan almak yerine ,vatancomputer'a göz gezdirmek daha cazip geliyor bana,teknosa ya biraz soguk bakıyorum niyeyse,Asus öncelik şu an samsung unda tasarımı çok hoşuma gitti işlemcileri özellikleri nasıl acaba

Hondafatih
11-07-2011, 12:19
teknosadan packetball i5 15'6 ekran 500gb harddisk 2.66 turbo işlemci (yanlış hatırlamıyosam 2gb ekran kartı var) 6 gb ram 2 hafta oldu alalı 1200 yakın bir fiyattı indirimdeydi eğer hala indirim geçerli ise şiddetle tavsiye ederim. ;)

S.Özeren
11-07-2011, 12:21
Sony pahalıdır ama kullanıcısını uzmezToshiba nekadar güzel olsada cihazları cok kaba ve ekran kartı sorunları olabiliyor modellerine göre.

Samsungda sarj konusunda vs gayet iyi ama daha yeni yeni gelişen bi marka laptopta.

Asusta toshiba benzeri ama hangi modelini kullandıysam sarj konusunda ve ısı konusunda beni hayran bıraktı...

Hp için hiç yazmıyorum bile uzak dur :D:D:D

sony aldım çok memnunum

samsungda kullandım 1 yıl sonra ateş atmaya başladı

imkan varsa kesinlikle sony alınmalı

HaKo
11-07-2011, 12:36
Şu an mevcut kullandığım ve daha önce kullandığım laptoplar

Şu an 2 tane HP laptopum bitanede acer netbookum var. Evde herkesin ortak kullandığı packard bell var. Kız kardeşimde sony vaio var. 6 ay öncede toshibam vardı sattım.

Öncelikle Toshibadan kesinlikle ! uzak dur diyorum. Sıfır aldığım toshibanın 6 ayı serviste geçti ve servis hizmeti berbat, kesinlikle malının arkasında durmuyorlar. Servisleri hep konsinye, çünkü önüne gelen toshibayı getirebiliyor tek distribütörü yok.

Hp yi herkes kötülüyor ama şunu unutuyorlar, Hp hepsinden misli misli fazla satılıyor, arıza ortalamasına vurduğundan hiçbirinden fazla arıza çıkaran bir laptop değil. Şu an iş yerinde yazdığımı 4 senedir kullanıyorum ve taş gibi. sadece bi kere ekranı değişti oda kullanıcı hatası düşürmüşler pc yi. Evede o lanet toshibayı satıp i5 17inch Hp aldım ve ondanda çok memnunum daha hiç sorun yaşamadım. Yani işin aslı bu birazda şans meselesi, iyi ürün denk gelirse senelerce kullanıyorsun. .

packard belli de kesinlikle önermiyorum. Özellikle packard bellin kasası bile çok dandik.

Sony vaio ise şişirilmiş balondan başka birşey değil, dünyanın parasını veriyorsun üstündeki sony yazısı dışında ben + bir performans yada sorunsuzluk görmedim. gayette sorunlu makineler parana yazık derim hiç bullaşma

Acer in netbook oldugu için bişey diyemiyorum genelde kötü zaten netbooklar performans açısından ama ben kendimi bildim bileli acer vardır, bi çok pc sinide kullandım bence fiyat/perf olarak fena makineler değil.

Anıl E.
11-07-2011, 12:46
Şu an mevcut kullandığım ve daha önce kullandığım laptoplar

Şu an 2 tane HP laptopum bitanede acer netbookum var. Evde herkesin ortak kullandığı packard bell var. Kız kardeşimde sony vaio var. 6 ay öncede toshibam vardı sattım.

Öncelikle Toshibadan kesinlikle ! uzak dur diyorum. Sıfır aldığım toshibanın 6 ayı serviste geçti ve servis hizmeti berbat, kesinlikle malının arkasında durmuyorlar. Servisleri hep konsinye, çünkü önüne gelen toshibayı getirebiliyor tek distribütörü yok.

Hp yi herkes kötülüyor ama şunu unutuyorlar, Hp hepsinden misli misli fazla satılıyor, arıza ortalamasına vurduğundan hiçbirinden fazla arıza çıkaran bir laptop değil. Şu an iş yerinde yazdığımı 4 senedir kullanıyorum ve taş gibi. sadece bi kere ekranı değişti oda kullanıcı hatası düşürmüşler pc yi. Evede o lanet toshibayı satıp i5 17inch Hp aldım ve ondanda çok memnunum daha hiç sorun yaşamadım. Yani işin aslı bu birazda şans meselesi, iyi ürün denk gelirse senelerce kullanıyorsun. .

packard belli de kesinlikle önermiyorum. Özellikle packard bellin kasası bile çok dandik.

Sony vaio ise şişirilmiş balondan başka birşey değil, dünyanın parasını veriyorsun üstündeki sony yazısı dışında ben + bir performans yada sorunsuzluk görmedim. gayette sorunlu makineler parana yazık derim hiç bullaşma

Acer in netbook oldugu için bişey diyemiyorum genelde kötü zaten netbooklar performans açısından ama ben kendimi bildim bileli acer vardır, bi çok pc sinide kullandım bence fiyat/perf olarak fena makineler değil.

Verdigin bilgiler için teşekkürler abi ,asus hakkında bilgin var mı peki?Benimde söyledigim gibi elektronik ürünler biraz da şans işi haklısın o konuda

PhSyChO
11-07-2011, 12:52
packard bell in en iy bilgisayarı asus a yaklaşamaz bile.. asus dan yana kullan tercihini. birde aklında bulunsun da lenovo dşünebilirsin.. toshibalar gereğinden fazla pahalı..

packard bell ile asus un pclerini neye göre kıyasladınızda bu kanıya vardığınızı merak ediyorum.

onursumer
11-07-2011, 12:54
oyun ağırlıklımı olucak günlükmü ?

Anıl E.
11-07-2011, 13:00
oyun ağırlıklımı olucak günlükmü ?

Hafta içi günlerinde çalışıyorum akşamları boş vaktim oluyor,günlük olarak fazla kullanacagımı zannetmiyorum işimden dolayı ,oyun oynamak istiyorum ,müzik arşivim internetim başkada bir şey istemem :)

Type-R
11-07-2011, 13:02
oyun ağırlıklımı olucak günlükmü ?Slm bende bi leptop almak istiyorum.. Oyun ağırlıklı ve hızlı bi leptop Cs, gta'nın serilerini fifa serilerini sorunsuzca çalıştırabilen bi cihaz hangi marka önerebilirsiniz?

Type-R
11-07-2011, 13:12
Leptoplar içinde sanırım en çok ASUS öneriliyor doğrumu ??

CasabLanca
11-07-2011, 13:13
eğer telekomun verdiği motorola xoom dünüşürsen tablet pc elimde 12 tane var telefon faturana taksitle alabilirsin:D

onursumer
11-07-2011, 13:31
Hafta içi günlerinde çalışıyorum akşamları boş vaktim oluyor,günlük olarak fazla kullanacagımı zannetmiyorum işimden dolayı ,oyun oynamak istiyorum ,müzik arşivim internetim başkada bir şey istemem :)

eğer sık sık taşımayacaksan kasa kalitesi çok onemli değil dersen fiyat performans 17inc olarak en iyisi p.bell

VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - LS44 CORE İ5 2410M-2.3GHZ-6GB DDR3-500GB-17.3"-DVDRW-1024MB HD6650-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-ls44-hr-501tk-ls44-core-i5-2410m-2.3ghz-6gb-ddr3-500gb-17.3-dvdrw-1024mb-hd6650-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53809)

oyun vs performansı şaşırtıcı çok çok başarılı tavsiye ederim

17 ye gerek yok dersen

VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TS11 CORE İ5 2410M-2.3GHZ-4GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT540M-CAM-BT-W7BAS - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-ts11hr-500tk-ts11-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=53807)

bu urun ciddi başarılı

bunun dışında asus tavsiye edebilrim ama fiyatları çok çok yüksek :)

VATAN COMPUTER - ASUS - K53SV CORE İ5 2410M-2.3GHZ-4GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k53sv-sx061v-k53sv-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54675)

marka olarak toshiba,samsung da iyi ürun çeşitleri sunuyor

arıza oranı hepsinde aynı tamamen şans :)

Slm bende bi leptop almak istiyorum.. Oyun ağırlıklı ve hızlı bi leptop Cs, gta'nın serilerini fifa serilerini sorunsuzca çalıştırabilen bi cihaz hangi marka önerebilirsiniz?

asus N53 serisinin GT550 ekran kartlı olan modelleri şuan en başarılı model bence tek sıkıntı fiyatları yüksek :D

VATAN COMPUTER - ASUS - N53SN CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-2GB GT550M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n53sn-sz076v-n53sn-core-i7-2630qm-2.0ghz-4gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-2gb-gt550m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54677)

eğer telekomun verdiği motorola xoom dünüşürsen tablet pc elimde 12 tane var telefon faturana taksitle alabilirsin:D

o cihaz çok pahalı ya yoksa düşünmedim değil :D 3g siz istiyorum ben

Asus Transformer TF101 düşünüyorum ciddi anlamda :D

Type-R
11-07-2011, 13:54
Saol onur gözden geçirecem bu ürünleri.:icon_tup: Bakalım hangisinde karar kılcaz.:)

Ozzy45
11-07-2011, 14:02
Hp var bende tasarımdır kullanıştır güzel ama sarj ı cok az gidiyodu ve zaten gecen gun arıza cıkarttı gondericem servise. birde fan'ı çok calısıyo malesef oda biraz gürültü demek başka kötü yanı görmedim. Dell ve acer kullandım benim yorumum uzak durman heleki dell hiç iyi degildi bi ara bilgisayarcıda calısmıstım :D

onursumer
11-07-2011, 14:10
her markanın iyi başarılı veya başarısız kotu modeli oluyor

marka kotulemek yerine model verseniz daha iyi olur :)

ouzs
11-07-2011, 14:16
packard bell ile asus un pclerini neye göre kıyasladınızda bu kanıya vardığınızı merak ediyorum.

ikisindende kullandım.halada kullanmaktayım. yeterli bi kanımı senin için.

Anıl E.
11-07-2011, 14:55
@onursumer

çok çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için ,asus gerçekten pahalıymış ama özellikleride güzel hani :) o kadar yükseke çıkamam

packard bell ilk defa duyuyorum gerçekten bu markayı ,vatancomputer sivas şubesinde görmüştüm güzel aslında kasası fena degildi dikkatimi çekti ama ilk defa duydum servis sıkıntısı vs.. yaşar mıyız acaba

PhSyChO
11-07-2011, 15:24
ikisindende kullandım.halada kullanmaktayım. yeterli bi kanımı senin için.
Tabiki yeterli bi kanı ama benimde çok yakın çevremde asus kullanan arklarım var ve hepsi ısınmasından şikayetçi bi çok defada servisse gitti bu yüzden ısınıp kendi kendini kapatmasından dolayı. Siz packerd bellin ne kötü yanını duydunuz ve ya kullanırken rastladınız onuda öğrenebilirmiyim özelliklede LS44 modeli ile ilgi?

@onursumer

çok çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için ,asus gerçekten pahalıymış ama özellikleride güzel hani :) o kadar yükseke çıkamam

packard bell ilk defa duyuyorum gerçekten bu markayı ,vatancomputer sivas şubesinde görmüştüm güzel aslında kasası fena degildi dikkatimi çekti ama ilk defa duydum servis sıkıntısı vs.. yaşar mıyız acaba

Kasa olarak herkesin zevki farklıdır ama özellik olarak söylemem gerekirse hiç ısınmıyo ama hoparlor olarak sesi az çıkıyo diyen bi çok kişi var araştırırsanız abartı derecede az değil ama çok gürültülü bi yerde duymakda zorlanıyosunuz. Özelliklede intten indirilmiş mp3 dinliyosanız kaliteli kayıt olmasına dikkat edin. İşlemci olarak intellin en son çıkartılan seri sand bridge işlemcisi kullanıyo bu işlemcinin üstüne bide i7 2630Qm işlemcisi var ama o da gereksiz autocad ,maya ve 3d max fln kullanmıyosanız photoshop işlemlerinizi rahatça gerçekleştire biliyosunuz ayrıca oyun olarak crysis 2 , black ops ve wow(Worl of Warcraft) rahatça sistem kaldırıyo. Ben laptop'umu hdmi çıkışından monitörre bağlı kullanıyorum buna nazaran harici klavye ve mause da kullanıyorum ama laptop'ın kendi klavyesi çok rahat kullanımı ve üstünde yemek fln yiyen biriyseniz tuşların arasına kaçması gibi bi sorun olmuyor bu açıdanda çok avantajlı bana göre :)

Anıl E.
11-07-2011, 15:34
Hp pavilion dv6 serileri nasıldır ?

AEAlmas
11-07-2011, 16:42
Doğu bank ta 1. katta merdiveni cikar cikmaz bi laptop satan yer var git ordan al hp var toshiba var su var bu var ama vatan mış gold muş öyle yerlerden alma garanti olarak aynı garantiyi sunuyorlar ama üstüne showroom fiyati koyuyorlar en az 4 gb ram ve 1 gb paylaşımsiz nvidia ekran kartli ve i5 intel işlemcili bir laptop al ben dogubanktan toshiba aldim gayette memlunum fiyat performans bakımından antalyada yaşamama ragmen ordan aldım ve tık yok

onursumer
11-07-2011, 17:24

son çıkan kasası çok güzel hatta tv de reklamları donuyor ama fiyatlar yüksek yeni olduğu içn

bir onceki kasanın da touch pad ine ayar oluyorum performans olarak iyi fakat metal kasa olduğundan ısınma sorunu olmamasına rağmen işlemci ve ekran kartının tüm sıcaklığını hissediyorsunuz macbook pro gibi :D

PROMINENT
11-07-2011, 17:49
toshiba l735 nasıl ?

intel core i5 2410m 2.30 /290 turbo ghz
640 bg hdd
4gb ddr3 bellek 13.3 led trubrite hd tft ekran
nvidia geforce 315 1gb grafik belleği 1.9 kg

turci
11-07-2011, 19:00
tercihim bu ikisinden keseye uygun olan olurdu,

Dell XPS 15 Notebook | Dell Deutschland (http://www.dell.com/de/p/xps-l502x/pd?oc=n00x5m03&model_id=xps-l502x)

Dell XPS 15 Notebook | Dell Deutschland (http://www.dell.com/de/p/xps-l502x/pd?oc=n00x5m06&model_id=xps-l502x)

onursumer
11-07-2011, 19:05
toshiba l735 nasıl ?

intel core i5 2410m 2.30 /290 turbo ghz
640 bg hdd
4gb ddr3 bellek 13.3 led trubrite hd tft ekran
nvidia geforce 315 1gb grafik belleği 1.9 kg

ses sistemi biraz vasat harman kardon yok bu modelde

çok aşırı bir oyun oynanmıyorsa fazlasıyla ve fazlasıyla iş gorur uzun sure güzel bir performansa sahip

hatta ssd ile çok daha iyi performans alınabilir

tek onemli nokta bu urunu alıcağınız fiyat :)

genelde istenlilen fiyatların hakkını verdiğini düşünmüyorum ben

PROMINENT
11-07-2011, 19:18
şantiytede kullanıcam yazışmalar evraklar proje okuma.. çalışanlarımda bazen kullanıyor ortalıkda durucak biraz.. oyun falan yok oynanmıyor.. mimari projeleri açabilsin kafi...
ki öyle gibi gözüküyor .. saolasın

PROMINENT
11-07-2011, 19:20
2000 tl civarı sanırım.. 1700 1800 gibi.

onursumer
11-07-2011, 20:53
1700-1800 normal 13 inc o ozelliklerdeki bir alet için o donanımda saydığınız şeylere fazlasıyla yeter ;)

PROMINENT
11-07-2011, 20:54
çok saolasın ... makbule geçti.

pegeout 106
11-07-2011, 22:13
hala almadıysanız elimde sıfır american gelme yüksek özellikli laptop var düşünürseniz
p.m ile irtißata geçeßiliriz.

Enes-x
11-07-2011, 22:36
2-3 ay önce baya bir araştırdım bende Onursumerden de fikir aldım sağolsun :)

Asusda karar kıldım..Her türlü işkenceyi yaptım makina ısınmıyor en çok bu hoşuma gitti oyun oynarken,film izlerken çok rahat i7 işlemci 2 gb nvidia ekran kartı full hd ekranı aklımı çelmişti tavsiye ederim.

2 bin tl civarı alınabilir..

Asus N53SN N53SN-SZ024V Notebook - Notebook.gen.tr | Notebook, Netbook, Laptop Destek Sitesi (http://www.notebook.gen.tr/modeller/3122/Asus-N53SN-N53SN-SZ024V.html)

Anıl E.
11-07-2011, 22:37

Asusda karar kıldım..Her türlü işkenceyi yaptım makina ısınmıyor en çok bu hoşuma gitti oyun oynarken,film izlerken çok rahat i7 işlemci 2 gb nvidia ekran kartı full hd ekranı aklımı çelmişti tavsiye ederim.

Asus N53SN N53SN-SZ024V Notebook - Notebook.gen.tr | Notebook, Netbook, Laptop Destek Sitesi (http://www.notebook.gen.tr/modeller/3122/Asus-N53SN-N53SN-SZ024V.html)

Keşke o kadar limitim olsa alırım ama yok,asus'u herkes övüyor kötü bir yorum duymadım şimdiye kadar hala kararsızım,onursümerle analiz yapıyoruz yardımları dokunuyor sagolsun :)

Type-R
11-07-2011, 23:10

Asus N53SN N53SN-SZ024V Notebook - Notebook.gen.tr | Notebook, Netbook, Laptop Destek Sitesi (http://www.notebook.gen.tr/modeller/3122/Asus-N53SN-N53SN-SZ024V.html)Oyunları falan kasmadan rahatça açıyormu ? Bu seriyi ciddi olarak düşünüyorum:soru:

emre.aksu
11-07-2011, 23:34

abi uzak dur dv serisinden hp alıyosan g62 al.dv serisinin anakartları yanıyo.lenovo-IBM ler dayanıklıdır
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/30783-pc-sorunsali.html

VATAN COMPUTER - LENOVO - Z560 CORE İ3-380M 2.53GHZ-4GB DDR3-500GB-1024MB G310M-15.6''-BT-CAM-DVDRW-W7BAS - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-059890-z560-core-i3-380m-2.53ghz-4gb-ddr3-500gb-1024mb-g310m-15.6-bt-cam-dvdrw-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=54258#allImages)

VATAN COMPUTER - LENOVO - Z570A (METAL) CORE İ5 2410M-2.3GHZ-4GB-500GB-15.6''-1GB GT520M-DVDRW-CM-BT-W7BAS - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-304105-z570a-(metal)-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-500gb-15.6-1gb-gt520m-dvdrw-cm-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=55684)

Anıl E.
12-07-2011, 11:17
Valla bilgisayar kültürüm çok zayıf lenovo markasınıda yeni duyuyorum,

@onursumer ;
zahmet olmazsa :D

Type-R
12-07-2011, 11:21
Bu nasıldır beyler?

Asus N53SN-SZ129V Core i7-2630 2.0 Ghz 6 GB 640 GB 2 GB VGA 15.6'' Win 7 Premium - Laptop , Notebook , Asus Laptop , Dell Laptop En uygun Fiyatlar, dizüstü (http://www.sadecenotebook.com/Asus-N53SN-SZ129V-Core-i7-2630-20-Ghz-6-GB-640-GB-2-GB-VGA-156-Win-7-Premium,PR-27351.html)

Anıl E.
12-07-2011, 11:22
Bu kadar özellige ekran biraz daha büyük olsaydı keşke,ama özellikleri güzel fiyatıda güzel asus almakta fayda var ,sen bunu al ben de i5 serisini alayım :D

Type-R
12-07-2011, 11:36
Bu kadar özellige ekran biraz daha büyük olsaydı keşke,ama özellikleri güzel fiyatıda güzel asus almakta fayda var ,sen bunu al ben de i5 serisini alayım :Daynen enesin paylaştığından iyi bu sanırım yanlışım varsa enes yada onur düzeltsin?

onursumer
12-07-2011, 13:43
enesn paylaştığı ile aşağı yukarı aynı hdd ve ram değişiyor genelde ki

N53SN i7 lerde diğer urunlerden farklı olarak 4 ram slotu vardır 4x4 16gb a kadar sorunsuz kullanılabiliyor :)

lenovo iyidir ibm i satın aldılar zaten de tavsiye edilen 2 modelde başarılı ama oyun oynuyorsan 2. planda dursunlar :)

_FrKn_
15-03-2012, 15:07
yeni konu açmadan yazayım.uygun fiyatlı bi laptop arıyorum .bazı sitelerde karşıma çıkıyor free dos laptoplar.işletim sistemi olmadığı anlamına geliyor galiba.windows 7 yaptırmanın masrafı nedir.veya linux oluyor bazıları bunları windows a çevirmek nasıl olur maliyeti ne olur.
HP A1E34EA 635 AMD E450 2GB 320GB 15.6 inc Linux - PratikEv.com (http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3713982&ref=akakce&v=1.48.6)
mesela şu.
yada şu.
http://www.pcdepo.com/asus-x54h-sx113d-notebook-urun7034.html?ref=akakce&v=1.81.4
yada bu.
http://www.mormani.com/urun/d4fbedf6e37ba96a739ac1b4db8a6bf8/HP-Compaq-Presario-CQ57-250ST-Intel-Core-Duo-P6200-2.13GHz-2GB-320GB-15.6-inc-Notebook-%2528LT109EA%2529?ref=akakce&v=1.76.7