PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : klasik civic 1.4 performans sorusu :D

svtec
12-07-2011, 19:54
milyarlar harcasam o 1.4 hacimli 90 hp orta şeker makineden çok üstün bir performans alamıcamı biliyorum :) biraz potansiyeli zayıf ama kendi paramla katkısız tamamen kendime ait :) aldığım bir araç öle satma fikrim yok... satıp 1.6 al diyen olacakbişi olmaz ondan diyende olcak çok böyle konular gördüm :) kısmet banda sormak ve fikir almak varmış...öle sohc falan istemiyorum.. aslında fikirden öte danışmak babında benim konum... şimdi kafamda yapıcaklarımı düşünüyorum.. ve eksiklerim olacak o eksikleri ve hangi yolu izlemem gerektiğini siz abilerim kardeşlerim ve yaşıt pampalarımdan öğrenmek istedim...

şimdi önce motorun kompresyonunu ölçürdüm düzgün olduğu söylendi.. yani içine hemen girmem gerekmicek.. hımm birde ufak ayrıntı (araç otomatik... :) küfür yokk küfürsüzzz :) ) hem rezil hem rüsfa performans fakiri :D bir araç.. neyse devam..
s
-4-2-1 klasiği düzgün bir headrs (hep yazarken şüphem olur ve yanlış yazarım adanı)
-düz boru egzost (kaç mm olmalı..) soru?
-emme mafilodu 1.6ies veya ne olur ? (soru) emme koyarsak daha fazla hava gircek ...bu sefer fakire düşcek heralde beyin değişmesi gerekirmi..? gerekirse ne olcak ? bu sefer ayar yapmak için bişiler lazım olcak safc veya bnz. bu ne olcak...

-buji lerin ve kablolarının değişmesi gerekirmi yoksa bir şehir efsanesimi :) yani bir faydası olurmu...

-benzin pompası veya enjektörlere bişi yapmak gerekirmi
vs şimdilik aklıma bunlar geldi zaten başkada bişi olmaz gibi aem kasnak felan olurmuki diye düşünüyom şimdi.. aklıma geldikçe eklicem..

d16y4
12-07-2011, 20:16
bütçen azsa hiç oynama derim bu işler biliyosun kiiiii tamamen duygusal :D

svtec
12-07-2011, 20:19
bütçen azsa hiç oynama derim bu işler biliyosun kiiiii tamamen duygusal :D

şimdi bütçe olaya göre :) bizde ...şimdi fiyatlar aslında aşağı yukarı ne olur bilemiyorum herkes bi fiyatlar yazmış herşeye boş emme manifoldu 100 de var 250 de kıyas yapmak zor.. bütçeyi kasarım :) ama sohc istemiyorum vitenksiz olsun :D

CagkaN
12-07-2011, 20:41
Gerçi siz benden büyüksünüz ama olsun belki bir fikir olur diye yazıyım yinede :)

emme manifoldunu farkını bilmiyorum

kendi aracımda açık filtre 4-2-1 headers 51lik düz orta boru vti son susturucu var

1-2-3 hızlanması yeterli hatta 1.6 araçlarla yürüyebilecek düzeyde ama sadece 1-2-3 te :)
günlük kullanıyorum şuanki benzin fiyatlarıyla 25-27 kuruş yakıyorum

headersı bilmem bu siteden bulunur büyük ihtimalle ama egzoz yaptırırken yardımcı olmaya çalışırım

kolay gelsin

ismail_karakas
12-07-2011, 21:24
1-2-3 vay be dedirtir 4 bit be dedirtir:D 1.4'e gönül verenler bunu çok iyi bilir:D

svtec
12-07-2011, 22:08
hayal etmek başlamanın yarısı :) filtre tamam 4-2-1 de tamam düz boruda temasa geçildi :)
birde şimdi aklıma geldi bu euro civiclerin 1.4 lerinin emmesi 1.6iesler gibi ondan buldum bitane :) alsam mı diye düşündüm :)

fatih(fb)
12-07-2011, 22:22
-4-2-1 klasiği düzgün bir headrs (hep yazarken şüphem olur ve yanlış yazarım adanı)

headers ve adını olacak sanırım :) adını gerçekten yanlış yazıyorsun:Dneyse bu işin gırgırıda
4-2-1 headers, 48mm boru. 51 koyarsan ortaya bi tüp, sonada freeflow bi susturucu shortram filtre yeter bence emmeye falan girdimmi sohca gider o iş can sıkıntısından:D şimdiden kolay gelsin..

svtec
12-07-2011, 22:30
headers ve adını olacak sanırım :) adını gerçekten yanlış yazıyorsun:Dneyse bu işin gırgırıda
4-2-1 headers, 48mm boru. 51 koyarsan ortaya bi tüp, sonada freeflow bi susturucu shortram filtre yeter bence emmeye falan girdimmi sohca gider o iş can sıkıntısından:D şimdiden kolay gelsin..

:icon_tup: aynen :)

gökan
12-07-2011, 23:45
emme takarsan vtı gaz kelebegı ve vti enjektorde sart:D enjektoru ayarlamak için safc olcak ha yok safc dersen p28 +harness bu boyle uzar gıder basamaklı dusun bı adım attıysan dıgerınıde atman ıcın bıseyler yapman lazım:D

tarantino
13-07-2011, 01:13
:) :) :) :) :) :)

Acurol
13-07-2011, 09:22

Hocam ben merakımdan soruyorum . ortaya 51 lik sona freeflow yerine direk düz boru çekip sona son susturucuyu taksa aynı işlevi görmez mi?

CagkaN
13-07-2011, 11:43
sorunuz galiba 51lik düz boruda freeflow susturucuyla orj. susturucu farkı değil mi?

eğer öyle ise ben denedim düz+freeflow da alt devirler öldü diyebilirim şehir içi kullanımı için hiç iyi olmadı ve yatık tüketimim arttı (gitsin diye bastığımdan kaynaklı olabilir)

düz+orj susturucuyla hem filtre sesi hem egzoz sesi dengeli bir şekilde alınabiliyor ve araç bayaa sessiz oluyor

Not.bendede 51de tüp var ortada

DENON
13-07-2011, 12:05
otomatik 1.4 e skunk2 emme taktık farkı sahıbı anlatır overblack nıcklı kerem abı , kesinlikle emme yı değiştir ne safc takman gerekır nede ecu değiştirmen , montajıda gayet basıt, ies emme takarsan bır mıktar işçiliği olur

gökan
13-07-2011, 12:52
otomatik 1.4 e skunk2 emme taktık farkı sahıbı anlatır overblack nıcklı kerem abı , kesinlikle emme yı değiştir ne safc takman gerekır nede ecu değiştirmen , montajıda gayet basıt, ies emme takarsan bır mıktar işçiliği olur

emme takınca gaz kelebegınıde deıstrmek zorunda

DENON
13-07-2011, 12:58
yooo değil

svtec
13-07-2011, 12:59
:soru: hımm şimdi skunk2 emme aldım diyelim ... gaz kelebeği değişmek zorunda mı? zorunda ise hangi gaz kelebeği... ecu mecu ellemicezmi? cidden..

DENON
13-07-2011, 13:03
:soru: hımm şimdi skunk2 emme aldım diyelim ... gaz kelebeği değişmek zorunda mı? zorunda ise hangi gaz kelebeği... ecu mecu ellemicezmi? cidden..ne gaz kelebeğin değişecek nede ecu ıle oynayacaksın sadece üstlerde zaten zenginde olan afr düzene girecek + olarakta runnerler uzun oldugundan max hp gücünü üst devire taşımış olacaksın , gaz kelebegi değiştirme işi istege baglı değişir değiştirmek zorunda değilsin

mur_84
13-07-2011, 13:13
yaa bence güzel bi headers (4-2-1) EK hb için catback ki sitede satılıyordu.. güzelde bi CAI yap custom.. sibop ve avans ayarın yerinde olsun yağ yağ filtresi hava filtresi temiz bujiler filan oem kullan.. mis gibi gider makina.. emme konusunu bilemiyorum onun sonu yok.. :)

tool
13-07-2011, 13:27
ben olsam d16 yarim blok header ve p28le bitirirdim olayi, otomatik arabada p28 dert olmaz herhalde?

gökan
13-07-2011, 13:29
ben olsam d16 yarim blok header ve p28le bitirirdim olayi, otomatik arabada p28 dert olmaz herhalde?

hep hayalımdi d16 blok:D

Jehuty
13-07-2011, 13:36
D14 lerin D16 egzantiriği kullandığını duymuştum fark edilir bir değişiklik yaşamak için emme ile oynaman şartmış bunun yanında egsoz ve port polishte yapılması gerekiyor yazmışlardı..

kanashibari
13-07-2011, 13:55
denon gerekeni yazmış çok uğraşmana gerek yok d serisi bir skunk2 al tak. diğer ekipmanlar içinse klasik 4-2-1 51 düz boru son susturucu ve güzel bir short ram filtre ile tadından yenmez hatta kendi içinde iddalı bir araç olur.

erhann
13-07-2011, 14:11

dert malesef:(

bladerk
14-07-2011, 17:58
sadece 48mm düz boru headers vti son susturucu
emme kısmın da i es emme safc desteği 13 hp falan temiz alırsın

bladerk
14-07-2011, 17:59
dert malesef:(

auto p28 ecu alıp 2 tane extra kablo çekiysunuz bu mudur dert

BAHADIR24
14-07-2011, 20:02
auto p28 ecu alıp 2 tane extra kablo çekiysunuz bu mudur dert

:) erhanın auto ya bendeki p30 u bağladık çalışmadı karalar bağladı, 3 gün yas tuttu:D işin şakası sorunu çözülürse çok dua alacağız bir ara toplanıp konvoy halinde piston a geleceğiz inşallah;)

BAHADIR24
14-07-2011, 20:03
d16 emmesi sırf sesi için bile takılır;)

onn_dear
14-07-2011, 21:00
d16 emmesi sırf sesi için bile takılır;)

D16 emmesi aranıyor o zaman :D :D yaşasın D14 kardeşliği :D :D

CagkaN
14-07-2011, 21:15
ozaman bende sorayım ies emmesi safc tan başka yapılması gereken birey varmı ayar vs. ve tahmini ne kadara mal olur?

DENON
14-07-2011, 21:25
D16 emmesi aranıyor o zaman :D :D yaşasın D14 kardeşliği :D :Ddün satıldı bee vallaa :D d15b vereyım yada d16z6 hangısını ıstersenız :D

onn_dear
14-07-2011, 21:41
dün satıldı bee vallaa :D d15b vereyım yada d16z6 hangısını ıstersenız :D

seninki vtec2 içindi sanırım

DENON
14-07-2011, 21:43
seninki vtec2 içindi sanırım
ben vtec2 ye çevirirken ies e uyumunu bozmuyorum kı emmelerin , çift aplikasyon jantlar gibi oluyor yanı isteyen ies e takar isteyen 1.4 e isteyen vtec2 ye :D

onn_dear
14-07-2011, 21:45
ben vtec2 ye çevirirken ies e uyumunu bozmuyorum kı emmelerin , çift aplikasyon jantlar gibi oluyor yanı isteyen ies e takar isteyen 1.4 e isteyen vtec2 ye :D

walla bilseydim salça olurdum :D ilanını da görmüştüm ama hayırlısı bakalım

svtec
14-07-2011, 21:45
waşş ne d14 cüler var mış :D beni beklemişler hadi arkadaşlar ikitelli sanayii e :) orda buldum ben adam istediğim kadar var dediii :D

onn_dear
14-07-2011, 21:47
waşş ne d14 cüler var mış :D beni beklemişler hadi arkadaşlar ikitelli sanayii e :) orda buldum ben adam istediğim kadar var dediii :D

D14 kardeşliği devam :D fiyat ne istiyorlar?

svtec
14-07-2011, 22:01
D14 kardeşliği devam :D fiyat ne istiyorlar?

gel ayarlarız dedi :) nasıl istediğine bağlı dedi :S bolusu doşu varmı acaba... pek anlamam ama gitmek lazım kaç para dicekkii 1000 lira istemez herhalde :D

svtec
14-07-2011, 22:12
sahibinden de 2 kişi ile görüştüm 1.4 için cai ... biri short ram çıktı diğeri 1.6 için ...
headres içinde 1.kişide buldum oda 380 diyor markası yok... bana lazım olduya parçalar kıymetlendi :) eğer şimdi 1.6 ies emmesini dediğiniz gibi takarbilirsek ki biliyorum benim ustaya görtürcem dicekki bu olmaz :) (soru ? kim takr bunu bize..) onu takarsak 1.6 için cai dolu :D headrs için kime gitcez ne kadara buluruz... düz boru 48 lik olacak onuda egzost ne koyucaz... ulen olayı çorba yaptım evde kıvranıyorum :D

svtec
14-07-2011, 22:14
+ emme takarsam ayar için bişi takmama gerek varmı ?

BAHADIR24
14-07-2011, 22:28
D16 emmesi aranıyor o zaman :D :D yaşasın D14 kardeşliği :D :D

hemen bulalım:)

ozaman bende sorayım ies emmesi safc tan başka yapılması gereken birey varmı ayar vs. ve tahmini ne kadara mal olur?

valla safc ile güzel bir ayarla baya yürüyordu d14...

sahibinden de 2 kişi ile görüştüm 1.4 için cai ... biri short ram çıktı diğeri 1.6 için ...
headres içinde 1.kişide buldum oda 380 diyor markası yok... bana lazım olduya parçalar kıymetlendi :) eğer şimdi 1.6 ies emmesini dediğiniz gibi takarbilirsek ki biliyorum benim ustaya görtürcem dicekki bu olmaz :) (soru ? kim takr bunu bize..) onu takarsak 1.6 için cai dolu :D headrs için kime gitcez ne kadara buluruz... düz boru 48 lik olacak onuda egzost ne koyucaz... ulen olayı çorba yaptım evde kıvranıyorum :D

emmeyi takmak kolay ustanız halleder;)
ben emme ve b16 kelebeği 200 e almıştım ama uygun bulmuştuk
headerslar genelde ebayden alınma 2. elde düşüyor arada
ayarda safcla yaptık kötüde olmadı:D
birde d serisi şanzıman bulabilirmiyiz çıkma kaç paradır istanbulda sizin çıkmacı fiyat verir mi:confused:

svtec
14-07-2011, 22:35
hemen bulalım:)

valla safc ile güzel bir ayarla baya yürüyordu d14...

emmeyi takmak kolay ustanız halleder;)
ben emme ve b16 kelebeği 200 e almıştım ama uygun bulmuştuk
headerslar genelde ebayden alınma 2. elde düşüyor arada
ayarda safcla yaptık kötüde olmadı:D
birde d serisi şanzıman bulabilirmiyiz çıkma kaç paradır istanbulda sizin çıkmacı fiyat verir mi:confused:

ya şanzıman otomatik kalıcak gibi yeni değişti hemde :(:( arkadaş şanzımanı kırdı bizde dedik manuele çevirelim diye yok beyin yok kol yok yeri oturmaz falan caydık yok pahalıya çıkar falan dediler oto. şanzımanı 2000 ne kitlediler.. manuel e çevirsem daha ucuza gelirdi herlade benim çıkmacılar iki tane herkes tanır ist da biri has (pahalıdır) diyeri karadeniz (ucuzdur ama her i,stediğini her zman bulamassın)

d16y4
14-07-2011, 23:53
senin işini d series uzmanı bladerk çözer fazla kafanı karıstırma

Murat Özcan
15-07-2011, 00:21
bencede çokta oynama diyorum bende

Boost Up
15-07-2011, 00:44
Custom garage a uğrayın derim bi...

erhann
15-07-2011, 08:20
ya şanzıman otomatik kalıcak gibi yeni değişti hemde :(:( arkadaş şanzımanı kırdı bizde dedik manuele çevirelim diye yok beyin yok kol yok yeri oturmaz falan caydık yok pahalıya çıkar falan dediler oto. şanzımanı 2000 ne kitlediler.. manuel e çevirsem daha ucuza gelirdi herlade benim çıkmacılar iki tane herkes tanır ist da biri has (pahalıdır) diyeri karadeniz (ucuzdur ama her i,stediğini her zman bulamassın)

bahadir kendine soruyor sanzimani ayrica nasil kirmayi basardiniz otomatigi:confused::confused:

tarantino
15-07-2011, 09:38
bütün 1.4 çüler ies emmesiyle başlar bu işe ve herzamn en sonuda sohc vtecle biter bu iş :D :D

ayrıca ies emmesi için yardım issterseniz istanbulda ben yardımcı olurum ;)

BAHADIR24
15-07-2011, 09:53
bütün 1.4 çüler ies emmesiyle başlar bu işe ve herzamn en sonuda sohc vtecle biter bu iş :D :D

ayrıca ies emmesi için yardım issterseniz istanbulda ben yardımcı olurum ;)

vtec kafa ile turbo arasında kaldım:confused: na farklıdır her zaman ama para=çokomel ilişkisinde turboda kafayı kurcalıyor. Siz d14 üstadı olarak ne dersinizi bu konuda:confused:

birde şanzıman üstünde tepinmelerime sonunda pes dedi 2. vitese tamamen geçmez oldu d16a9 şanzımanı al tak yapsak olurmu:confused: yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

CagkaN
15-07-2011, 10:23
ya konuyu iyice karıştırdık ama son sorumu sorucam:)

şimdi benim aracım 6-7 litre yakıyor burda yazılan şeyi yaptıktan sonra yakıt tüketimi ne olur? ***** benzin 4.32tl

işlemler sonrası durum;

CAI /mevcut\
Headers /mevcut\
51'lik egzoz (ortada tüp sonda vti son susturucu) /mevcut\
ies emmesi
safc

ince conta nasıl sonuç verir, tavsiye edermisiniz?

tarantino
15-07-2011, 10:41
vtec kafa ile turbo arasında kaldım:confused: na farklıdır her zaman ama para=çokomel ilişkisinde turboda kafayı kurcalıyor. Siz d14 üstadı olarak ne dersinizi bu konuda:confused:

birde şanzıman üstünde tepinmelerime sonunda pes dedi 2. vitese tamamen geçmez oldu d16a9 şanzımanı al tak yapsak olurmu:confused: yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
d16a9 şanzumanı al tak yapamazsın volant baskı balata ve ıstavroz mafsalları değişmesi lasım ıstavrozları 1.4 şanzumanın daki ıstavrozları takman lasım

svtec
15-07-2011, 13:09
bahadir kendine soruyor sanzimani ayrica nasil kirmayi basardiniz otomatigi:confused::confused:

yok öle bildiğimiz gazlarken vs değil :) aynı cam gibi düşün kırdı :D nasıl bir yere vurduysa altını şanzımanın içinde çatlamdık kırılmadık parça bırakmamış :D :D komple yeni şanzıman takıldı..

erhann
15-07-2011, 13:23
darbede oldu yani anladim

orc
15-07-2011, 13:55
dün satıldı bee vallaa :D d15b vereyım yada d16z6 hangısını ıstersenız :D

benim kısmetimmiş abi :D

Günkut
15-07-2011, 14:21
1-2-3 vay be dedirtir 4 bit be dedirtir:D 1.4'e gönül verenler bunu çok iyi bilir:D

euhuesdj cok iyi :d

overblack
15-07-2011, 15:12
dc replica 4-2-1
skunk2 pro intake
simota short ram
no name cat back
afc(isteğe bağlı)

117 hp çıktısı vardı.

araç fakire düşmüyor.dip gazda 10,5 afr görmüştüm ilk taktığımda ayarsız halde.

BAHADIR24
15-07-2011, 15:56
dc replica 4-2-1
skunk2 pro intake
simota short ram
no name cat back
afc(isteğe bağlı)

117 hp çıktısı vardı.

bende bunlara + olarak b16 gaz kelebeği vardı, afr okuyana kadar fakirde gidiyoruz diye düşünüyordum hatta kafadan afc den benzin açtık dedik oldu uçuyoruz:D sonra bir arkadaşla denedik baktık geri düşmüşüz:confused: afc yi resetledik daha iyi yürüdük wide band alıncada baktık araba ciddi zenginde benzini kıstık ve baya güzel olmuştu:)
benim o2 ler arabayı aldığımdan beri arıza yakıyor o yüzden araç kendini korumaya aldıda zenginde mi yürüyor demiştim ama sizdede havayı arttırmanıza rağmen zengin karışım okunmuş ilginç bu d14 ler:D

ha p30 bağladık orjinal yazılımla araba fakirde yürüdü afc ile %30 benzin açtık anca 13-14 lere geldi:confused:

svtec
16-07-2011, 07:46
kısacası olayımız şu heralde .... :D anladığım bunlar 110-115 arası da hp olacak heralde...

http://www.velocityfactor.net/prodimages/GReddyHeaders500.gif

http://www.redlinemotive.com/images/store/injen-cold-air-intake-kit.jpg

http://www.tuning-in.eu/pictures/Honda_Civic_EG6_3Dr_92-95_Cat-back_V.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/5103/skn2307050260.jpg

http://www.evasivemotorsports.com/merchant2/graphics/00000001/VFCII.jpg

CagkaN
16-07-2011, 10:24
dc replica 4-2-1
skunk2 pro intake
simota short ram
no name cat back
afc(isteğe bağlı)

117 hp çıktısı vardı.

Basit bir soru olucak ama bu 117 HP tekerdemi krankta mı ?

tool
16-07-2011, 10:36
Basit bir soru olucak ama bu 117 HP tekerdemi krankta mı ?

kranktir

10krkter

onn_dear
25-07-2011, 01:23
[QUOTE=BAHADIR24;2440013]hemen bulalım:)

ok haber bekliyorum öyleyse :D

CagkaN
13-08-2011, 16:31
yeni konu açmıyım burayı canlandırıyım dedim

Forumda ki methanol konularını görmüşsünüzdür, ben bu uygulamayı aşırı zararlı ve sadece yüksek perf. araçlarında kullanılıyor zannediyordum meğersem yanılıyormuşum.

Aracımda şuanda CAI headers 51'lik düz boru ve vti son susturucu var gidişinden, yakışından (27 kuruş yakıyorum), sesinden, vs. genel olarak herşeyinden çok memlunum ama kaşıntı işte:)
şimdi geldik klasik sorulara benim öncelikli derdim yakıt tüketimi, tüketim 30 kuruşu geçmediği sürece sorun yok.

I-Eğer aracıma 1.6ies emmesi, safc, ve methanol(methanol-water injection spray kit) uygulamalarını yaparsam bana geri dönüşü ne olur?

II-Forumda yazılımlı si ve vti'ların orj hallerinden daha az yaktıklarını okudum bu d14a4 içinde geçerli olabilirmi?

III-Safc beyin yerine geçer mi? (piggyback ünitesi olduğunu biliyorum)

IV-Hayır ise hangisi daha verimli olur orj beyin+safc ya da yeni beyin ve yeni yazılım?

V-Yeni beyin ise hangi beyini tavsiye edersiniz?

VI-Methanol-water injection spray kit uygulaması motor ömründen yer mi yakıtı düşürür mü?

biraz uzun oldu ama aracımla ilgili kafamdan geçenler bunlar

CagkaN
13-08-2011, 19:58
güncelldir

CagkaN
14-08-2011, 14:03
yok mu cevap vericek kimse?

Schumi
14-08-2011, 14:46
50 shot NOS. En temizi.

Jeandan-R
18-08-2011, 03:47

Forumda ki methanol konularını görmüşsünüzdür, ben bu uygulamayı aşırı zararlı ve sadece yüksek perf. araçlarında kullanılıyor zannediyordum meğersem yanılıyormuşum.

Aracımda şuanda CAI headers 51'lik düz boru ve vti son susturucu var gidişinden, yakışından (27 kuruş yakıyorum), sesinden, vs. genel olarak herşeyinden çok memlunum ama kaşıntı işte:)
şimdi geldik klasik sorulara benim öncelikli derdim yakıt tüketimi, tüketim 30 kuruşu geçmediği sürece sorun yok.

I-Eğer aracıma 1.6ies emmesi, safc, ve methanol(methanol-water injection spray kit) uygulamalarını yaparsam bana geri dönüşü ne olur?

II-Forumda yazılımlı si ve vti'ların orj hallerinden daha az yaktıklarını okudum bu d14a4 içinde geçerli olabilirmi?

IV-Hayır ise hangisi daha verimli olur orj beyin+safc ya da yeni beyin ve yeni yazılım?

VI-Methanol-water injection spray kit uygulaması motor ömründen yer mi yakıtı düşürür mü?

Bildiğim kadarıyla yazayım;
1) ies emmesi ve safc aracı bi nebze daha rahatlatacaktır zaten d14a4lerin emme manifoltu baya rezil.
2) Daha ne kadar az yakabilir ki :) Çok bir fark oluşmayacaktır.
3) Geçmez
4) Yeni beyin yeni yazılım tabi.
5) Sohc vtec'e geçilmedikçe mantıklı görmüyorum ben aslında değişimi.

hatalarım varsa düzeltin :)

Not: Ayrıca 30 kuruş dediğiniz rakam 6.9L eder. Ben gazladığımda 10lu değerleri rahat görüyorum sakin kullanırsam 6lı değerlere iniyor veya trafiğe göre inmiyor. Ekonomi yapacaksanız neden bu uygulamaları yaptırıyorsunuz ki?

onn_dear
18-08-2011, 05:34
şu anki speclerin üzerine ies emmesi ve safc yeterli olacaktır D14 e

CagkaN
18-08-2011, 07:55
Bildiğim kadarıyla yazayım;
1) ies emmesi ve safc aracı bi nebze daha rahatlatacaktır zaten d14a4lerin emme manifoltu baya rezil.
2) Daha ne kadar az yakabilir ki :) Çok bir fark oluşmayacaktır.
3) Geçmez
4) Yeni beyin yeni yazılım tabi.
5) Sohc vtec'e geçilmedikçe mantıklı görmüyorum ben aslında değişimi.

hatalarım varsa düzeltin :)

Not: Ayrıca 30 kuruş dediğiniz rakam 6.9L eder. Ben gazladığımda 10lu değerleri rahat görüyorum sakin kullanırsam 6lı değerlere iniyor veya trafiğe göre inmiyor. Ekonomi yapacaksanız neden bu uygulamaları yaptırıyorsunuz ki?

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ben aşırıya kaçmadan motorun verimini arttırmak istiyorum o yüzden ne yapsam diye araştırıyorum.Bu arada normalde hergün Beylikdüzü-maslak arası gidip geliyorum, yakşalık 95 km oluyor gidiş geliş otobanda 5.vites 2500-3000 arası kullandığımda 6-6.5 litre yakıyorum biraz sışıktırınca 7-8 litre oluyor bu sizin aracınız biraz fazla yakıyor sanki. :)

şu anki speclerin üzerine ies emmesi ve safc yeterli olacaktır D14 e

Teşekkürler cevap için :)

Frank
18-08-2011, 11:06

1)Zevkli bişey olacagına emın olabılırsın

2)Yazılım yapan arkadaslar araçlarını sakin kullanmayacakları için çyle bişey olacagını zannetmiyorum.Ama normal kullanımda olabilir

3)Safc beyin yerine geçmez aksine çok kısıtlıdır sadece Afr yle oynanabilir kısıtlı ölçüde

4)P28 + s300

5) Si dan çıkar p28 onu kullanabılırsın

erhann
18-08-2011, 11:21
[QUOTE=BAHADIR24;2440013]hemen bulalım:)

ok haber bekliyorum öyleyse :D
bende var :D

onn_dear
18-08-2011, 20:39
[QUOTE=onn_dear;2464011]
bende var :D

alayım onu canım hem sana da deneyecek araba çıkar :D

erhann
19-08-2011, 09:52
cok geri kaldik panka filitre eksozla is bitmiyormus tamamen maddiyata bakiyor aslinda harcadikca yuruyor onumuz acik vtec kapak turbo vc

onn_dear
19-08-2011, 16:47
cok geri kaldik panka filitre eksozla is bitmiyormus tamamen maddiyata bakiyor aslinda harcadikca yuruyor onumuz acik vtec kapak turbo vc

hayde hayırlısı bakalım cano

lnd_samet
19-08-2011, 17:08
50 shot NOS. En temizi.

+LND:)

ünlü bir atasözü:üfleyecek nefes yoksa işeyeceksin:D