PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eylulde TR'de nereye gidilir ?

turbo&quattro
13-07-2011, 05:26
Arkadaslar selam

Buyuk bir aksilik cikmazsa 2 sene aradan sonra Eylul 11 gibi 3 haftalik TR'ye gelecegim.Ben geldikten yaklasik 10 gun sonrada Amerikali arkadaslarim gelecekler.Daha onceden TR;de bulundular ancak rehberleri olmadigi icin cok fazla gezip gorup eglenemediler.Planim geldikten sonra yaklasik 10 gun kadar ailemle kalip kalan 11 gunude arkadaslarimla Istanbul - ve guneyde biryerler olarak bolusturmek. Oncelikleri guzel bir yerde konaklamak ve plaj + eglence.Aklima daha once sadece 1 gunluk gittigim Bodrum geliyor ancak okudugum & bildigim kadariyla pahali..Antalyada birkac kez bulundum ancak gidilecek yerleri pek bilmedigim icin eglenemedim..Su anda yakin tercih olarak Fethiye - Hisaronu - Oludeniz ve Marmaris gorunuyor ama diger tavsiyelere de acigim(z) .

Tum konuyu ozetlersek Eylul 20 gibi gerek sicaklik gerekse yogunluk, gittikten sonraki ulasim vs. olarak 5 yada 6 gunluk nereye yada nerelere gidilir ? ve konaklama ve aktivite tavsiyeleriniz nelerdir ?

Ayrica Istanbul icinde sorayim.4 seneden fazla Amerikada oldugum icin Istanbul"da mekan olarak cogu yeri unuttum.Amac muze, tarih vs olmadan daha cok Istanbul ve Turkiyenin modern yuzunu ve mutfagini gosterecek nerelere gitmeliyim ?

Tum cevaplar icin cok tesekkur ederim.

Yusuf U.

Eriador
13-07-2011, 05:48
Bro bir çok kez duydum Bodrum en çok eylül de güzel diye ama gidenler daha iyi bilir . Bi tanıdığımın mekanı var orta halli 34 odalı güzel bi yer Türkbükündeymiş konuşurm güzel bi fiyat verir sana ilgilenirsen yazman yeter

8.000rpm
13-07-2011, 06:49
bodrum veya fethiye önerebilirim
bu yıl eylül ayı da çok sıcak geçecekmiş ayrıca

srdralc
13-07-2011, 07:31
Diğer yerleri bilmem ama , Kemer ve Alanya tarafları Eylül 25'e kadar hareketli.

Geçen Eylül'de Alandadaydım herşey durmaksızn devam ediyor :)

ÖNDE-R
13-07-2011, 09:08
bende geçen sene eylülde alanyadaydım alanyanın tam zamanı bence eylül ayı çünkü eglence yerlerinde sadece turistler oluyor ve türkler az derecede oluyor daha güzel oluyor eglenmek için birebir uygun biyer ve 5-6 mekan yanyana yani sıkıldın ondan cık ona gir alanyanın olmazsa olmazı 1-eglence 2- tekne turu ile farklı koylarda denize girmek fazla iddaalı olmasın ama ben alanyadaki eglenceyi hiçbiyerde görmedim millet şaşırmış :D turu bodrumada gittim bodrum cok elit bi mekan ama herşey farklı yerlerde eglence mekanları birbirinden uzak çarşısında yürü babam yürü misali :) ve pahalı

SekoLive
13-07-2011, 09:12
eğer araçla seyehat etmeyecek iseniz ucak yada otobüs biletlerinizide önceden ayarlamanızı tavsiye ederim.

aslan
13-07-2011, 09:15
kapalıçarşıya yolunuz düşerse beklerim

Yogi
13-07-2011, 09:20
marmaris ve hisarönü eğlence bakımından çok şey beklemeyin eylül ayında.

XoR
13-07-2011, 09:26
Kanka Adventures tiplerse eğer sizi Olympos paklar tatil için. Fiyatlar gayet makul eğlence yönünden oldukça doyurucu. Plaj zaten efsane :)

Istanbul konaklama içinde bugün cevap gelecek otel olursa zaten, mekan konusunda uğraşmanıza gerek kalmayacak Concierge halleder herşeyi sizin için :)

turbo&quattro
13-07-2011, 16:51
Tesekkurler arkadaslar..Birkac yerin isimlerini gonderdim bizim tayfaya ve ortak gorusleri Marmaris oldu ancak eglenebilme durumuna gore diger alternatif yerlere acigiz :)

Koray mesajini aldim, kotu oldu..Beklenti heryere yakin olsun, temiz pak olsun vs..Sisli civarina bi ton zincir otel acilmis oralardan birilerini bulmaya calisiyorum ve ayrica Ortakoyde bir otel vardi Princess mi ne oraya bakiyorum.

Derman
13-07-2011, 17:00
valla gecen sene eylul sonu hatta ekım basında bodrumdaydım...inanılmaz güzeldi..ama havalar nasıl olur bilmiyorum...bodrumluların dedıgıne göre eylul sonu ekım başı havalar biraz şans işiymiş..inşallah şansına iyi olur..benım gittiğim otel latanya beachti 4 yıldızlıydı ama cok memnun kalmıstım..

Cimmeria
13-07-2011, 17:59
marmaris çıkışlı göcek koylarını gezen bir mavi tur yapın hayran kalır arkadaşlarınız

onursumer
13-07-2011, 18:46
o mevsimde bodrum ve çevresi çok güzel oluyor

aslında kıbrıs ta o mevsimde tam gidilcek yer sıcağı kırılmış olur şuan 60 derece falandır :)

turbo16
13-07-2011, 19:00
eglenmeye geliyorsa kemer alanya side tarafları hala canlıdır orta hali bir durum ise bodrum marmaris kuşadası olabilir yok ben kafa dinleyecem sadece deniz derse kaş fethiye datça olur dediğin tarihlerde;)

turbo&quattro
13-07-2011, 19:11
Tesekkurler arkadaslar.

Elemanlarla tekrardan gorustum ve cok buyuk ihtimalle Marmaris olacak onlarda arastirmislar.

Konuyu Marmarise gidecegiz seklinde degistirirsek oralarda tavsiye edeceginiz yerler ve yapmamiz gerekenler nelerdir ? Gerci 2003 yazinda 3 ay fln orada calismistim ama ***** 8 sene gecti ve hersey muhtemelen degismistir. Konaklama olarak aklimiza yatan Grand Azur otel var orayi dusunuyoruz.Yerini fln hatirliyorum ancak merkeze ne kadar mesafede onu cikartamadim.Gittigimizde saga sola gitmek icin tasit dusunmuyoruz.

Oytun
23-07-2011, 19:25
grand azur iyidir merkeze yakın çok taşıta gerek yok..

turbo&quattro
23-07-2011, 19:41
Marmariste guzel fiyatli yer bulamadim..Gerek internetten gerekse direkt otelden hep ucuk fiyatlar aldim ki hepsi + $250 . Cesme Sheraton;da ve Istanbul Maslak Sheraton da starwood uzerinden gecelik $49 dan rez yaptim..