PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izmir Atatürk Stadı kavsagındakı cam sılenler

1.8 turbo
13-07-2011, 06:47
ıs yerım stada cok yakın. bahsettıgım kavsagı gunde 10 kere kullanıyorum.4 yolun 4 unde de 5 er 10 ar tane elemanvar. camsılıyorlar gozluk satıyorlar,kadınlar kolye,tesbıh falan satıyorlar. o kadar rezıl bır durum kı yolumu degıstırmek zorunda kalıyorum bazen. polıs nasıl mudahale etmıyor buna anlamıyorum.adamların tıpı komple ofsayt.at hırsızı gıbıler.zorla cam sılıp para beklıyorlar.gecenlerde arabamı yıkattım tertemız camı sılmeye kalktı tabı daha cok kırlettı.yaptıgın ıs mı dıyorum adamın yuzune ter temız camı kırlettın dıyorum pıskınpıskın sırıtıyor.

bu yolu kullanıpta bu elemanlardan rahatsız olan yok mu hıc

DetailEF
13-07-2011, 07:26
ıs yerım stada cok yakın. bahsettıgım kavsagı gunde 10 kere kullanıyorum.4 yolun 4 unde de 5 er 10 ar tane elemanvar. camsılıyorlar gozluk satıyorlar,kadınlar kolye,tesbıh falan satıyorlar. o kadar rezıl bır durum kı yolumu degıstırmek zorunda kalıyorum bazen. polıs nasıl mudahale etmıyor buna anlamıyorum.adamların tıpı komple ofsayt.at hırsızı gıbıler.zorla cam sılıp para beklıyorlar.gecenlerde arabamı yıkattım tertemız camı sılmeye kalktı tabı daha cok kırlettı.yaptıgın ıs mı dıyorum adamın yuzune ter temız camı kırlettın dıyorum pıskınpıskın sırıtıyor.

bu yolu kullanıpta bu elemanlardan rahatsız olan yok mu hıc

Nazar boncuğu, tespih, bıçak seti, hilti, matkap, yazma, kolye, cam bezi, cam silenler su satanlar ne ararsan var.

Onlara da hak vermek lazım geçimlerini bu şekilde kazanıyorlar, gelip seni gasp etse, evine girip eşyanı çalsa daha mı iyi bir de bu şekilde düşün adam namusuyla para kazanıyor, herkeste herşeyden anlayacak diye bir kural yok.

Adamın kendisi pis 2 yılda bir duş alıyo kalkıp camın kirli temiz olduğunu tartışamazsın aynı zekada olmak gibi bir ihtimal söz konusu değil çünkü :)

Time-R
13-07-2011, 07:34
Cami silerek zaten gasp etmis oluyorlar bizi, kesinlikle hak vermiyorum, istanbulda kayniyor bu zibidilerden heryerde var, gecim kaynaklari zorla birilerinden para almak olmamali!!!

typermelih
Nazar boncuğu, tespih, bıçak seti, hilti, matkap, yazma, kolye, cam bezi, cam silenler su satanlar ne ararsan var.

Onlara da hak vermek lazım geçimlerini bu şekilde kazanıyorlar, gelip seni gasp etse, evine girip eşyanı çalsa daha mı iyi bir de bu şekilde düşün adam namusuyla para kazanıyor, herkeste herşeyden anlayacak diye bir kural yok.

Adamın kendisi pis 2 yılda bir duş alıyo kalkıp camın kirli temiz olduğunu tartışamazsın aynı zekada olmak gibi bir ihtimal söz konusu değil çünkü :)

bende olsam bende çok rahatsız olur arkadaşın yaptığı gibi başka yoldan giderdim...senin bigi düşünemicem açıkçası,yada para kazanmak istiyorsa bişeyler satmak istiyorsa tezgah kursun sabir biryerde allah ordada rıskıne verir yada çok iyi cam siliyorsa kendini geliştirsin yıkamacıya girsin...bu adamalar işlerine geleni yapıyorlar

Day Walker
istanbulda olsan napıcaksın burda her ışıkta o dediklerinden var.

Low-Rider
13-07-2011, 07:37

Napıcak biliyormusun göç etmicekler büyük kentlere ne iş olsa yaparım mantığıyla.

Benim rızam olmadan benim camımı silip bide para bekliyorlar , adama 50kere silme dersin zorla siler

DetailEF
13-07-2011, 07:39
Cami silerek zaten gasp etmis oluyorlar bizi, kesinlikle hak vermiyorum, istanbulda kayniyor bu zibidilerden heryerde var, gecim kaynaklari zorla birilerinden para almak olmamali!!!

Geldiğinde camını kapatma sende, arabanın içinde pusup pasif kalma olaylara karşı bak ben kalmıyorum diyorumki kardeşim gerek yok camım çok temiz eyvallah sağ olasın ciğerim diyorum adam eyvallah abi çekiyo yani kalkıp senden zorla para alan yok sen zorla paranı vermek istiyosan buyur tabi :D Bazen tatlı dil işe yarıyo :)

bende olsam bende çok rahatsız olur arkadaşın yaptığı gibi başka yoldan giderdim...senin bigi düşünemicem açıkçası,yada para kazanmak istiyorsa bişeyler satmak istiyorsa tezgah kursun sabir biryerde allah ordada rıskıne verir yada çok iyi cam siliyorsa kendini geliştirsin yıkamacıya girsin...bu adamalar işlerine geleni yapıyorlar

Bir yere tezgah kursa satışı düşücek, zabıta kovalıcak vs.vs. herkes kendi işine geldiği gibi konuşuyor zaten ekliyorum tok açın halinden anlamaz :)

istanbulda olsan napıcaksın burda her ışıkta o dediklerinden var.

Aynen :D

DetailEF
13-07-2011, 07:41
Napıcak biliyormusun göç etmicekler büyük kentlere ne iş olsa yaparım mantığıyla.

Benim rızam olmadan benim camımı silip bide para bekliyorlar , adama 50kere silme dersin zorla siler

Göç etmesin hacı, ülke kredi versin hayvancılık yapsın, kredi versin tarlacılık yapsın, satış fiyatları belli herşeyin maliyetide belli, ormanı keser biçerler adam ormancılık yapamaz, ki ormancılık yapacak kişi sayısıda bellidirde neyse, ufacık bi yerden olay hükümete bağlanır bence yapmayalım bizde haklıyız onlarda sonuçta geçimlerini sağlıyorlar hor görmemek lazım bence :)

Day Walker
13-07-2011, 07:42

Hacı adamlar senkronize olarak her iş dalına giriyolar ama bakma öyle olduklarına yağmurlu havada su vermem onlara o ışıklarda bekleyenler var ya senden benden zengindirler.

Herşeye el attılar zaten halk otobüsü ve münübüsler onlarda :mad:

DetailEF
13-07-2011, 07:43
Hacı adamlar senkronize olarak her iş dalına giriyolar ama bakma öyle olduklarına yağmurlu havada su vermem onlara o ışıklarda bekleyenler var ya senden benden zengindirler.

Herşeye el attılar zaten halk otobüsü ve münübüsler onlarda :mad:

Hacı ben onlardan uzakta oturuyorum diye herhalde bu kadar rahatım hahahah :D Bana problem teşkil etmiyolar sağolsunlar :D

snan1910
13-07-2011, 07:43
ankarada da var bazı yerlerde. mesela ivedikteki tüv türkün önündeki ışıklarda duruyor elemanlar görürsem geride duruyorum ben yanıma geldiğinde ilerliyorum felan bi çakallık yapıp atlatıyorum. adam takmıyor ki temiz kirli siliyor param yok diyosun olsun diyor. rahatsız edici bir durum..

Low-Rider
13-07-2011, 07:44
ya bide e5te trafik kitlenir kitlenmez nasıl bir anda çıkıyolar ortaya ona şaşıyorum:D:D

DetailEF
13-07-2011, 07:44
ankarada da var bazı yerlerde. mesela ivedikteki tüv türkün önündeki ışıklarda duruyor elemanlar görürsem geride duruyorum ben yanıma geldiğinde ilerliyorum felan bi çakallık yapıp atlatıyorum. adam takmıyor ki temiz kirli siliyor param yok diyosun olsun diyor. rahatsız edici bir durum..

Olum konuşsanıza ağzınız mı yok oda insan oda anlar halden ula ben bu halimle konuşup anlaşabiliyosam hepinizin anlaşması lazım hahahaha :D

tool
13-07-2011, 07:45

iyide tek sorun goc degilki,
zorunlu olarak koylerini terketmek zorunda kalanlarda var...

PimPCaR
13-07-2011, 07:45
Atatürk stadını geçtim çankayada fevzipaşa bulvarında bile aynı işi yapıyorlar. geçenlerde istemememe ragmen zorla cama yapışıp temizledi eleman. eleman dediğimde gene 30 35 yaşlarında adamdı. para falan istemedi benden. Sanki çok lazımmış gibi mattah bi iş yapmış gibi. mümkün oldugunca muhattap falan olmamak lazım bunlarla.

Day Walker
13-07-2011, 07:49
Hacı ben onlardan uzakta oturuyorum diye herhalde bu kadar rahatım hahahah :D Bana problem teşkil etmiyolar sağolsunlar :D

Benim oturduğum semtte bol bol var her yere yayılmaya çalışıyolar bizim oturduğumuz site kapalı allahtan içeri giremiyolar geceleri görsen zeytinburnunu yürümeye korkarsın

DetailEF
13-07-2011, 07:50
Benim oturduğum semtte bol bol var her yere yayılmaya çalışıyolar bizim oturduğumuz site kapalı allahtan içeri giremiyolar geceleri görsen zeytinburnunu yürümeye korkarsın

Bişey yaparlarsa yürürken hepimiz kardeşiz şarkısını söyle etkisi denendi görüldü :D

Day Walker
13-07-2011, 07:53
Bişey yaparlarsa yürürken hepimiz kardeşiz şarkısını söyle etkisi denendi görüldü :D

haahahah :D Oda iyimiş :D

Jehuty
13-07-2011, 07:55
Bilmiyorum ben mi çok gaddarım burada yazılanların çoğuna katılmıyorum.. hiç muhattap olmayacaksın camı silme kardeşim istemiyorum diyeceksin silersede parasını vermeyeceksin, olup bitecek. Aynı ışıktan her gün geçiyorsan ikinci bilemedin üçüncü geçişinde seni tanır bir daha musallat olmaz..

Low-Rider
13-07-2011, 07:57
r9 varken çok güzeldii yaa ne selpakçısı ne çiçekcisi ne cam sileni geliyordu ışıklarda

yanımda ki arkamda ki arabalara gidiyorlardı hep:D

DetailEF
13-07-2011, 08:00
r9 varken çok güzeldii yaa ne selpakçısı ne çiçekcisi ne cam sileni geliyordu ışıklarda

Bu bizdende fakir tripleri :D

Day Walker
13-07-2011, 08:03

Kalos varken banada yaklaşmıyolar :D

SekoLive
13-07-2011, 08:08
şahin varken yenikapıda yaklasan 15-16yaşındaki cocuga silme bizde başka ışıklarda bu işi yapıyoruz dediğimde cocuk çok gülmüştü :D Abi bizdede Bmw var sen niye bunu aldn diyede devam etmişti :hehe:

DetailEF
13-07-2011, 08:09
şahin varken yenikapıda yaklasan 15-16yaşındaki cocuga silme bizde başka ışıklarda bu işi yapıyoruz dediğimde cocuk çok gülmüştü :D Abi bizdede Bmw var sen niye bunu aldn diyede devam etmişti :hehe:

Çocuk bildiğin kanırtmış :D

Day Walker
13-07-2011, 08:10
Çocuk bildiğin kanırtmış :D

Yok yok @2 olmuş :D

ae101
13-07-2011, 08:15
para vermeyınce kufur edıyolar:D

SekoLive
13-07-2011, 08:18
mahallenin girişinde ışıklarda bir cocuk var çeşit cok bazen selpak bazen su v.b. şeyler satıyor :D her geldiğinde muhabbet ediyorz abi nolur al nolur al şekli olm diyorm bizde pazarlama okuduk git arkadaki arabaya sen biz gelince tenefüs niyetine bizlemi takılıyorsun :D :D bana satma şansın yok git arkadaki belki alıcak ve cocuk 4-5 yıldır aynı yerde emekliliğiiğde orda bitiricek eğer sgk primi ödüyorsa :D

Day Walker
13-07-2011, 08:20
mahallenin girişinde ışıklarda bir cocuk var çeşit cok bazen selpak bazen su v.b. şeyler satıyor :D her geldiğinde muhabbet ediyorz abi nolur al nolur al şekli olm diyorm bizde pazarlama okuduk git arkadaki arabaya sen biz gelince tenefüs niyetine bizlemi takılıyorsun :D :D bana satma şansın yok git arkadaki belki alıcak ve cocuk 4-5 yıldır aynı yerde emekliliğiiğde orda bitiricek eğer sgk primi ödüyorsa :D

Serkan o çocuğu ters çevir salla bak ne kadar çıkıyor :D

SekoLive
13-07-2011, 08:23
abi bi ara foto çekip koyarım konuya :D sıfatı görsen cok komik :D bide yapışkanlık var fena yani :D muhtemelen iyide kazanıyordur :D 3 tane ışık var her birine gidiyor :D :D

snan1910
13-07-2011, 08:24
Olum konuşsanıza ağzınız mı yok oda insan oda anlar halden ula ben bu halimle konuşup anlaşabiliyosam hepinizin anlaşması lazım hahahaha :D

konuşuyosun hayvan moduna giriyorsun yok adam tepki vermiyor ki :D kapıyı açtım bi hala siliyor adam. sonra ışık yandı bastım gittim :D

aTaBeY
13-07-2011, 08:48
Gaziantepde kadınlar çeviriyo etrafını çocuklarını sırtlarına bağlamışlar o çocukların suratı egzost dumanından simsiyah başına üşüşüyorlar.. İşin en ilginç kısmı birşey satmıyorlar ellerini açıp suratına bakıyolar aşmışlar artık.. Çok kızıyorum bu tip şeylere onları ışıklarda gördüğümde önümde araç varsa bile gerisinde duruyorum o geldikce hafif hafif ilerliyorum en sonunda bıkıp gidiyolar ama bir süre inatlada arkaamdan geliyorlar...

Yigit-Y
13-07-2011, 08:51
valla bir keresinde ben zorla sildirdim :D cam çok kirliydi cam suyuda bitmişti ama adam sildiğine pişman oldu tüm camları sildirdim 58 sn de :D istanbul b.evlerde :)

Day Walker
13-07-2011, 09:00
abi bi ara foto çekip koyarım konuya :D sıfatı görsen cok komik :D bide yapışkanlık var fena yani :D muhtemelen iyide kazanıyordur :D 3 tane ışık var her birine gidiyor :D :D

buna mı benziyo serkan :D

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/13/2458.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

Yogi
13-07-2011, 09:01

benim arabayada kimse yaklaşmıyo:D

aslan
13-07-2011, 09:09
bunlardan atışalanı kavşaktada var dı bende kahvenin önündeyim orda geçenlerde elemanın biri aynı şekilde yapıştı cama gene aracın birine şöförün kapıyı açmasıyla çocuga bir tokat salladı çoçuk orta refüşe kadar uçtu adam sonra topuk

YALIM
13-07-2011, 09:15
Ben de aynı yerdeyim ve her gün iş çıkışı o kavşaktan Kamil Tunca bulvarına giriyorum...
Sana geldiler mi höt, zöt yap, bas küfürü, agresif ol.... S...rip gidiyorlar....defalarca denendi, hatta bazıları tanıyor artık beni, hiç yanaşmıyorlar.. :)
Ama tesbih satan çingene karılar çok fena...tırsıyorum onlardan...onlar varsa camı kapa, klimayı aç...sakın göz göze gelmemeye çalış, yoksa bitersin... :D

mert_leon
13-07-2011, 09:28
bunlara hiç bi şekilde acımıyorum namsuyula filanda para kazanmıyor şerefsizler. geçen bi tanesi zorla sildi camları yeni yıkanmış arabanın azına etti cebimdede bozuk yoktu arabadan kaç 45 kuruş çıktı verdim beyenmedi yere attı.

Yigit-Y
13-07-2011, 09:30
bunlara hiç bi şekilde acımıyorum namsuyula filanda para kazanmıyor şerefsizler. geçen bi tanesi zorla sildi camları yeni yıkanmış arabanın azına etti cebimdede bozuk yoktu arabadan kaç 45 kuruş çıktı verdim beyenmedi yere attı.

45 kuruşu geri ver deseydin 5 kuruş daha koyup ranch sos alırdık burgerda be :D:D

mert_leon
13-07-2011, 09:36
45 kuruşu geri ver deseydin 5 kuruş daha koyup ranch sos alırdık burgerda be :D:D

sen nerelerdesin görüşek hele bi :D

VTEC®
13-07-2011, 09:49
Bağdat caddesinde erenköy çıkışındaki ışıklarda cam silen çocuk yanımdaki arkadaşımın 100$ parasını bozunca ben onlardan çok korkmaya başladım :D

palamut
13-07-2011, 10:09
ankarada para vermiyenlerin yüzüne balgam atıp kaçan kızlar vardı bahçeli 7 girişinde tabii 93 vectraya bizden fakirdir diye yanaşmıyodu bmw vs gibi kupon araç sahiplerine çok çektiriyolardı.

h.guroglu
13-07-2011, 10:10
ankarada para vermiyenlerin yüzüne balgam atıp kaçan kızlar vardı bahçeli 7 girişinde tabii 93 vectraya bizden fakirdir diye yanaşmıyodu bmw vs gibi kupon araç sahiplerine çok çektiriyolardı.

sırf bu yüzden bmw ye binmeye korkuyorum yaw e30 da olsa adamda bmw var zengir gözüyle bakıyorlar bilmiyorlarki asgari ücretle geçinmeye çalışıyoz :D

F.A.T.İ.H
13-07-2011, 10:18
10 Tane çocuk yapcaklar salcaklar sokağa bende onları doyurcam oh ne ala memleket ...

S.Mert
13-07-2011, 10:28
bide alsancak kordon tipleri var

alex
13-07-2011, 10:30
şeltox lıcan bunları anca akıllanırlar

ozKn
13-07-2011, 10:32
birde o ışıklarda şarapçıda var deli oluyorum 1 lira versene abi ekmek alıcam diyor leeş gibi kokuyoor alkol :D Camı silenler para alamayıp sigara görünce sigara istiyor :D

SekoLive
13-07-2011, 10:36
ya bide çengelköydeki sahil kısmında ara sokaklardaki abiler amcalar vardı şimdi ispark yapıp orayı boşaltmışlar onlara ciddi üzüldm adamlar aktif içiciydi ellerde şaraplarr arabaları bekliyordular sıkıntısız ne verirsen 2-3-5 şimdi fixlemişler 5 lira verip isparka gitmek can sıkıntısı :D

VTEC®
13-07-2011, 10:38
Biber gazını tavsiye ediyorum, mükkemmel etki, sıkıyorsun karşındaki direk asfalt öpücü modeline geçiyor. çokta eğlenceli tavsiye ederim. özellikle taksicilerde çok işe yarıyor :D:D:D hastasıyım biber gazının.

gökan
13-07-2011, 10:41
calıstıgım okulun ögrencılerı hepsı bu durumda sılmesın dıyorsun ama onların gel hayatını sana gostereyım beraber gıdelım gor bakalım cocuklarının altında ne ayakkabı var ne bısı ınsan snucta onlarda senın camlarını sıldıgı bolgeyede yuruyerek gelıyrlar mevlana mahallesınden benım ogrencılerım okul bıtınce alırdı el arabasını cop toplamaya gıderdı durumları boyle kucumsememek lazım etabı onalrda nerden para kazansam yoluyla camı sılme desende sılıyr ne yerler var halımıze sukredelım hep

BoraRS
13-07-2011, 10:42
Oha Görkem sokaktaki adama rasgele bibergazı mı sıkıyosun :D Ve bundan da zevk mi alıyosun :D

h.guroglu
13-07-2011, 10:44
ya bide çengelköydeki sahil kısmında ara sokaklardaki abiler amcalar vardı şimdi ispark yapıp orayı boşaltmışlar onlara ciddi üzüldm adamlar aktif içiciydi ellerde şaraplarr arabaları bekliyordular sıkıntısız ne verirsen 2-3-5 şimdi fixlemişler 5 lira verip isparka gitmek can sıkıntısı :D

oo o tipte şarapçıları severim ben izmir alsancakta ara sokaklarda bolca vardır onlar sen yanaşırken biti verirler yanında gel gel yaparlar ne verirsen eyvallah derler güzü gibi bakarlar araçlara 10 numarada muhabbetleri vardır :D:D:D

İug
13-07-2011, 10:50
Bir kişi günde 1000 arabadan 50 kuruş alsa bunu 4 kişi yapsa günde 200 lira vergi yok bişey yok.

tool
13-07-2011, 10:55
Bir kişi günde 1000 arabadan 50 kuruş alsa bunu 4 kişi yapsa günde 200 lira vergi yok bişey yok.

5yilda bir cikan vergi affinda dunyayi goturenler batmadi, bu mu rahatsiz etti :D

VTEC®
13-07-2011, 10:55
Oha Görkem sokaktaki adama rasgele bibergazı mı sıkıyosun :D Ve bundan da zevk mi alıyosun :D

Yok abi o kadarda değil. Mesela kız arkadaşım yanımdaydı gayet sakin ve normal giderken arkamdaki taksici ileri geri sağıma solma girmeye çalıştı muhattab olmamak için yol verdim bu seferde yanıma gelince küfür etmeye başladı, yan yanayken kendimi hiç zorlamadım yan cepten çıkardığım biber gazımı uzatarak taksicinin arabasının içine sıktım. zaten biber gazının mesafeside uzun olduğu için direk yüzüne yedi tabi gazı. o sırada ben hiç stres olmadım, sinirlenmedim, huzurumu kaçırmadım rahattım yani. ben aracımla ilerlerken dikiz aynasındaki görüntü söför kapısı açık trafiğin ortasında kalmış bir taksinin Asfaltta debelenen şöförü.

İnanın çok iyi birşey, kavga etmenizi engelliyor, caydırıcı oluyor, cezalandırıcı oluyor.

tool
13-07-2011, 10:56
Yok abi o kadarda değil. Mesela kız arkadaşım yanımdaydı gayet sakin ve normal giderken arkamdaki taksici ileri geri sağıma solma girmeye çalıştı muhattab olmamak için yol verdim bu seferde yanıma gelince küfür etmeye başladı, yan yanayken kendimi hiç zorlamadım yan cepten çıkardığım biber gazımı uzatarak taksicinin arabasının içine sıktım. zaten biber gazının mesafeside uzun olduğu için direk yüzüne yedi tabi gazı. o sırada ben hiç stres olmadım, sinirlenmedim, huzurumu kaçırmadım rahattım yani. ben aracımla ilerlerken dikiz aynasındaki görüntü söför kapısı açık trafiğin ortasında kalmış bir taksinin Asfaltta debelenen şöförü.

İnanın çok iyi birşey, kavga etmenizi engelliyor, caydırıcı oluyor, cezalandırıcı oluyor.

ruzgardan dolayi yuzunuze gelme olasiligi var mi?=

SekoLive
13-07-2011, 11:03
kesinlikle var rüzgar karsıdan eserse işler değişir bu işi prof olmayan yapmasın :D

gökan
13-07-2011, 11:05

ahahahahahahahahah alemsın abi:D çok güldüm

VTEC®
13-07-2011, 11:05

Ürünün özelliği ortalama 2.5-3m mesafeye kadar uzağa atabilmesi zaten, kullandığımız deodorantlardan daha basınçlı ve daha sıvı olarak püskürtüyor, bir deodorantı sıkmak gibi rüzgardan etkilenmez ama biber gazıda çok kuvvetli rüzgardan bence etkilenir.

yeni acemi denizci kendi suratına tükürür misali olabilir. ancak benim gibi biber gazı konusunda profesyonelseniz sorun olmuyor :)

istanbul trafiğinde salaktan bol birşey olmadığı için işe gidiş geliş güzergahım olan 14 km de bile 3-5 tane didiştiğim adama denk geliyorum zaten ama gerçekten daha az sinir harbi yaşıyorum. gerçekten caydırıcı.

Day Walker
13-07-2011, 11:23

Tecrübeyle sabittir :D Hemde fena oluyo sanki o turşuluk acı biberleri gözünden burnundan sokuyolar :D

elpadre
13-07-2011, 11:34
avarelın aracta sıren var dıt dıt yapıyor uzaklasıyorlar :)

mert_leon
13-07-2011, 11:37
Ürünün özelliği ortalama 2.5-3m mesafeye kadar uzağa atabilmesi zaten, kullandığımız deodorantlardan daha basınçlı ve daha sıvı olarak püskürtüyor, bir deodorantı sıkmak gibi rüzgardan etkilenmez ama biber gazıda çok kuvvetli rüzgardan bence etkilenir.

yeni acemi denizci kendi suratına tükürür misali olabilir. ancak benim gibi biber gazı konusunda profesyonelseniz sorun olmuyor :)

istanbul trafiğinde salaktan bol birşey olmadığı için işe gidiş geliş güzergahım olan 14 km de bile 3-5 tane didiştiğim adama denk geliyorum zaten ama gerçekten daha az sinir harbi yaşıyorum. gerçekten caydırıcı.

yokabi kimseyle didişmemeye bakın trafikte geçenlerde haklı olmama rağmen tırcı bariyerlere sokuodu başaramayınca indi arabaya tekme filan atmaya çalıştı yumruk yumruğa kavga ettik. hiç iyi şeyler değil o tırın tekerleğini sağ aynamın yanında gördüğümde neler hissettim anlatamam ..

Burak E.
13-07-2011, 12:42
istanbulda her ışık her kavşak parsellenmiş sanki eyüp civarında dilenciyede para vermiyceksin orta okuldayken görürdüm cami önünde dilenirdi bi bakardım jeep lere binerlerdi bi kere yakalandı taşını bura villada oturuyordu :D benimde en uyuz oldugum şey yeni cıkmışım yıkamadan ilk kavşak bi su sıkıyor zaten cama cıldırıyorum bi gün kovalıycam elemanı :)

CasabLanca
13-07-2011, 12:50

7. caddedeki selpakçı o bebeler tam salçaydı sülük gibi yapışıyorlar kendimi bildim bileli ordalarda bu yaz yoklar ortalıkta

tool
13-07-2011, 12:51
ahahahahahahahahah alemsın abi:D çok güldüm

kolejden bezgin bir arkadasim spreyleyip kendi yuzune bulasinca trafigi kitlemisti mecidiyekoyde..

ayni arkadasim elektrosok aletini kendi ustunde denemisti :D

CasabLanca
13-07-2011, 12:55
kolejden bezgin bir arkadasim spreyleyip kendi yuzune bulasinca trafigi kitlemisti mecidiyekoyde..

ayni arkadasim elektrosok aletini kendi ustunde denemisti :D

arkadaşın jackass üyesi mi abi :D

palamut
13-07-2011, 13:25
7. caddedeki selpakçı o bebeler tam salçaydı sülük gibi yapışıyorlar kendimi bildim bileli ordalarda bu yaz yoklar ortalıkta

aynen bu sene yoklar insanlar rahat nefes aldı kapıyı açıp çanta çalıp kaçtıklarını falan da görüyoduk.

tool
13-07-2011, 13:43
arkadaşın jackass üyesi mi abi :D

gunboyu diskavri aksamlari neyşınıl izlerdi :D

YouTube - ‪Kaybedenler Kulubu Naptın Çeviriyi...xD‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=2cXjf5Op2Nc)

bunun gercek hali 35 yasinda

1.8 turbo
13-07-2011, 15:04
gecenlerde 1. sanayıde yuruyordum cam sılenlerden bırı son hız kosarak gelıyo ama oyle boyle kacmıyor adam polıste pesınde arabayla son hız gelmeye calısıyor. cam sılen oyle guzel açıyla gelıyor kı bır yumruk sallasam oldugu yerde cakılcak. cok kararsız kaldım sonra uyma seytana dedım :)
polıs yakalayamadı adam kactı gıttı halıyle.demekkı sabıkası falan var.
polıs tanıdıklarla konusuyorum.onlarda haklı adamları karakola gotursek bosuna benzn yakarız dıyor. en guzelı gun asırı bunlardan GBT alcak. en son sıkılıp gelmıycekler

_muhaRRem
13-07-2011, 15:07
zorla siliyorlar veya size doğru sabit en az 2 dk bakıyorlar bazılarıda bide cama vurmuyormuu aaaaa deliriyorum yaa. iş isteyen herkese var, bi çoğunun kolayına geliyor cam silmek dilenmek. ben hiç acımıyorum o genç delikanlıların cam silmelerine. isteseler adam gibi işte çalışırlar

BaDCaT
13-07-2011, 15:29
Geçen gün taksimde arkadaşımla oturuyoruz kafede bir adam geldi kolonyalı mendil satıyormuş astım hastasıyım ilaçlarım pahalı dedi sigortasıda yokmuş..neyse adam gerçekten efendi bir şekilde söyledi çıkardım parayı verdim adam da kolonyalı mendili verdi arkadaş gerek yok amca başkasına sat onuda dedi..adam kızdı bize o zaman bende sizin paranızı almıyorum dedi..tamam dedim al kolonyalı mendili..hakkaten helal olsun adama

Jehuty
13-07-2011, 15:37
Geçen gün taksimde arkadaşımla oturuyoruz kafede bir adam geldi kolonyalı mendil satıyormuş astım hastasıyım ilaçlarım pahalı dedi sigortasıda yokmuş..neyse adam gerçekten efendi bir şekilde söyledi çıkardım parayı verdim adam da kolonyalı mendili verdi arkadaş gerek yok amca başkasına sat onuda dedi..adam kızdı bize o zaman bende sizin paranızı almıyorum dedi..tamam dedim al kolonyalı mendili..hakkaten helal olsun adama

Bu tipler de yok değil elinde kartla gelip masaya bırakıyor üzerinde fiyat listesi anahtarlık , incik boncuk dilsizim sağarım diye altında not var. Önce kartları dağıtıyor masalara sonra siparişleri topluyor. Deneme amaçlı, anahtarlığın mavisi yok mu indirim yap dedim valla abla duydu birde güzel konuştu şaştım kaldım alttaki not yalan oldu :D

OnurGTI
13-07-2011, 15:39
bunlardan atışalanı kavşaktada var dı bende kahvenin önündeyim orda geçenlerde elemanın biri aynı şekilde yapıştı cama gene aracın birine şöförün kapıyı açmasıyla çocuga bir tokat salladı çoçuk orta refüşe kadar uçtu adam sonra topuk

Aynı olayı aynı yerde bende yaşadım :D
Tabi çocuğu etkisiz hale getirdikten sonra ufak ufak uzamak lazım teşkilat bunlar :D

Jackie
13-07-2011, 15:54
İnsanlarla sokakta tartışmayın alttan alın oğlum alttan alın.. Sizde benim gibi camiye alışın. 2-3 rekat namaz kılsanız manen huzura kavuşur kimseyle de münakaşa etmessiniz..

Kolpaçino bomba... :)

Low-Rider
13-07-2011, 15:56

Genelde yaşlı başlı insanları görünce bende o şekilde yapıyorum gençlerden hiç birşey almam.O amcanın azarladığı gibi bende bir kere azar yedim.Hakkaten helal olsun.

Çoğunun tipinden ne olduğu anlaşılıyor biraz,çalışamıcak durumda yaşlı olanlara yardım ederim her zaman

ALPER-VNS
13-07-2011, 15:58
ankarada cebeciden sitelere dönen kavşak tam anlatılan gibi

individual
13-07-2011, 16:36
taksimde bizimde başımıza geldi cafede oturyoruz şapka satıyor yok gerek istemiyoruz diyoruz gidiyor 5 dakka sonra geliyor sonra bizim bi kız arkadaş vardı onun kafasına bırakıp gitti bizde aldık masanın kenarına koyduk sonra 2-3 dakka sonra başka satan geldi o şapkayı aldı 2 dkka sonra o şapkayı bırakan geldi şapkam nerde falan başka satan aldı gitti diyorum yok bulamazsam sizden keserim parasını falan tiriplerine girdi.çok acayip oldu bu istanbul ipini koparan kazığını çıkaran burda.

Serhat Y.
13-07-2011, 16:48
155 e ihbar edin ben bikaç kez denedim işe yarıyor bulundukları bölgeyle birlikte şikayette bulunun, ikitelli sanayide vardı maskoyla demirciler arasında inat ettim üstüste farklı günlerde 155e ihbarda bulundum baktım ekip otosu durmaya başladı sonrada yok oldu şerefsizler, üşenmeyin 155 e ihbar edin derim ben,,,

İug
14-07-2011, 01:19
5yilda bir cikan vergi affinda dunyayi goturenler batmadi, bu mu rahatsiz etti :D

Valla onlara bakılınca bunlar hiç bir şey dediğiniz gibi ama. Ay boyunca alnının teriyle dişini tınağına takan adam o kadar kazanmıyor.

focus musty35
14-07-2011, 01:41
elektrikli testereye 230 tl dedıler 25 tl ye aldık kırmızı ısıktan yesıl yanana kadar :D malıyetı bıle nerden baksan 100 tl vardır her turlu calıntıda nerden sureklı calısıyrlar bu kadar testereyı anlamadım :D

Jackie
14-07-2011, 01:45
ışıklarda elektrikli testere satmaları bikere baştan garip değil mi .. :)

Mutu
14-07-2011, 01:56
Şilede trafik kitlenince bira satıyorlar, buz gibi. Ben tamamiyle karşı değilim bu duruma. :D

focus musty35
14-07-2011, 02:04
ışıklarda elektrikli testere satmaları bikere baştan garip değil mi .. :)

bu ara moda alsancakta ve bornavada ısıklarda masaj salonu kartı verıyorlar deişik bıyer oldu ızmır :D bugun verılen karta asyalı kız var yazmıslar yuhh dedım :D

S.Özeren
14-07-2011, 04:51
ben genelde camı silmeden para veriyorum yada bağırıyorum :D polis görünce dağılıyolar ama ne fayda yine geliyolar..

Day Walker
14-07-2011, 07:26
bu ara moda alsancakta ve bornavada ısıklarda masaj salonu kartı verıyorlar deişik bıyer oldu ızmır :D bugun verılen karta asyalı kız var yazmıslar yuhh dedım :D

İstanbulda devamlı oluyor bunlar yolu geçtim dün fındıklı parkında öğlen oturmuş çay içiyoruz yaşlı teyzem masaj salonu kartını masaya bıraktı :D

Low-Rider
14-07-2011, 07:51

çok geridesin:D

burada e5te ağır akan trafikte 25-30km hızla giden arabaların cam fitiline şakkadanak tutturuyorlar

lan kaçamıyorumda 2kere sert kırdım direksiyonu adam yine yapıştırdı:D

XoR
14-07-2011, 07:53

burada e5te ağır akan trafikte 25-30km hızla giden arabaların cam fitiline şakkadanak tutturuyorlar

Cam fitilini ıskalarsa açık sunroof'dan içeri 3'lük atıyolar :D

Low-Rider
14-07-2011, 07:57
adamlar her türlü iş bitirici
ben kart dağıtırken bir tanede teşhir ürünü getirmelerini bekliyorum e5'e :D

XoR
14-07-2011, 08:01

Bagajdan kabul :hehe:

Jehuty
14-07-2011, 08:03
Eski numara masaj salonu, extra ücrete tabii mutlu sonla biten masaj yapıyorlar.. :D

DetailEF
14-07-2011, 08:04
Eski numara masaj salonu, extra ücrete tabii mutlu sonla biten masaj yapıyorlar.. :D

Off ya işi çözmüşsün sen :D :hehe:

Yogi
14-07-2011, 08:19
bide cam 2 parmak acık olsa bile nası o kartı ordan atıyolar maşşallah gambit gibi hepsi:D

CasabLanca
14-07-2011, 08:19

şener şenin kahvede jilet sattığı gibi adam e5in ortasında pazarlama yapar :hehe:

TaGo
14-07-2011, 08:36
Hiç olmassa yaptığı işler karşısında beklentide olan kişilere laf edeceğimize; allahın yoluna aracımızı koyduğumuzda bizden para isteyen değnekçilere dert yansak....

DetailEF
14-07-2011, 08:37
Hiç olmassa yaptığı işler karşısında beklentide olan kişilere laf edeceğimize; allahın yoluna aracımızı koyduğumuzda bizden para isteyen değnekçilere dert yansak....

Halden anlayan bir bey görüyorum :D

tool
14-07-2011, 09:01

onceki sayfalarda isin muhasebesini cikaran bir arkadas olmustu :D

h.guroglu
14-07-2011, 09:27
elektrikli testereye 230 tl dedıler 25 tl ye aldık kırmızı ısıktan yesıl yanana kadar :D malıyetı bıle nerden baksan 100 tl vardır her turlu calıntıda nerden sureklı calısıyrlar bu kadar testereyı anlamadım :D

bu tip malları k.ıraktan kilo ile alıyorlar ve satıyorlar ondan bu kadar ucuza alıyorlar hatta zorlasınız birazdaha bile ucuza alabilirdiniz

Jehuty
14-07-2011, 10:02
Off ya işi çözmüşsün sen :D :hehe:

Ayık olun :redspotda :hoo:

ulas
14-07-2011, 10:12

+1 katılıyorum

tool
14-07-2011, 10:23
Valla onlara bakılınca bunlar hiç bir şey dediğiniz gibi ama. Ay boyunca alnının teriyle dişini tınağına takan adam o kadar kazanmıyor.

sigortali olarak asgari ucret alip calismak mi isterseniz yoksa yollarda boyle takilmak mi?

cagri-35
14-07-2011, 12:52
Ben de aynı yerdeyim ve her gün iş çıkışı o kavşaktan Kamil Tunca bulvarına giriyorum...
Sana geldiler mi höt, zöt yap, bas küfürü, agresif ol.... S...rip gidiyorlar....defalarca denendi, hatta bazıları tanıyor artık beni, hiç yanaşmıyorlar.. :)
Ama tesbih satan çingene karılar çok fena...tırsıyorum onlardan...onlar varsa camı kapa, klimayı aç...sakın göz göze gelmemeye çalış, yoksa bitersin... :D

aynen banada denk geldı arabanın cam acıkken , dırek sınyal koluna taktı musallat oldu hıc tarzım degıl vermek zorunda kaldık zaten sıfatlar ofsayt valla ıkı dk da mundar ederler adamı :D

aknnn
14-07-2011, 12:56
benim küçük taktiğim onları gördüğüm ışıklarda önümdeki arabayla 1 2 arabalık mesefa bırakıyorum o bana doğru geliyor haince eğer biri önüme dalma girişiminde falan bulunmassa o çamurluğa geldiğinde ben kalkıyorum :D oda mal mal bakıyor :D:D

Vintage
15-07-2011, 20:08
dün boğaziçi köprüsüne gidişte anadoludan
altunizade taraflarında neler neler satıyolar mini bi pazar oluşmuş
sizin anlattığınız gibi tipler ofsaytta değil
bazıların tipi bildiğin üniversiteli bilgin gibi şaşırdım ama almadım tabi bişey :D

Boost Up
15-07-2011, 23:47

aynen öyle, geçen 2 cam açık gidiyodum e5 teöyle atıyolar ki şu kartla adam öldüren insanlar gibi tak tak. hedef şaşmıyo hiç:D

cebimde bozukpara oluyo ama hiç ugrasamıyorum diyorum abi kullanıyosan sigara veriyim. en temizi sigarayla kurtulmak:) tabi bunu gençlere diyorum. o elinde sırtında bebek olanlarada bebeğe acıyıp bazen veriyorum, bazende soruyorum niye çalışmıyosun diye çocuk var diyo

esas bu olayı unuttum, 1-2 hafta evvel avrupadan anadoluya geçiyorum, tam leventten 1. köprüye bağlandım. telefonumunda şarjı bitik, dedım var mı sarj aletin? abi telefon ne dedi dedim blackberry. abi telefonu bi versene bakayım görmem lazım dedi. yok dedım olmaz sen bana göster ben anlarım dedim. önümdede ekip arabası vardı tam. artık Allah nasıl bi cesaret verdiyse, o satıcılardan diğeri bi bindi abi bakayım telefonuna (telefonda direk vitesin önünde duruyo) direk in lan arabadan falan dedım önde ekip arabası vardı onun hatrına indi heralde..

overblack
15-07-2011, 23:57
Göç etmesin hacı, ülke kredi versin hayvancılık yapsın, kredi versin tarlacılık yapsın, satış fiyatları belli herşeyin maliyetide belli, ormanı keser biçerler adam ormancılık yapamaz, ki ormancılık yapacak kişi sayısıda bellidirde neyse, ufacık bi yerden olay hükümete bağlanır bence yapmayalım bizde haklıyız onlarda sonuçta geçimlerini sağlıyorlar hor görmemek lazım bence :)

ne kredisinden bahsediyorsun anlamadım? heriflerin kaçak kullandığı elektirik su faturalarını ben ödüyorum.ödemedikleri vergiler yine benim cebimden çıkıyor.bu adama kredi vercekmisin yoksa hibemi ediceksin?krediyi alır hayvancılık yapmaz kaçakçılık yapar kolayına gelir çünkü.

AEAlmas
16-07-2011, 02:20
ne kredisinden bahsediyorsun anlamadım? heriflerin kaçak kullandığı elektirik su faturalarını ben ödüyorum.ödemedikleri vergiler yine benim cebimden çıkıyor.bu adama kredi vercekmisin yoksa hibemi ediceksin?krediyi alır hayvancılık yapmaz kaçakçılık yapar kolayına gelir çünkü.

Akıllı geciniyorlar ben hic muhattap olmam genc tipler geliyor tesbih muska su bu satan falan filan gel gelelim kucuk cocuklar zaten 10 kardeş oluyor Baba calışkan tabii evde yan gelip yatar cocuklar gider calışır kimileri kendileri icin calışıyor kimileri çete icin farkında olmak lazım doğudan husisi istanbul a calışmaya cocuk götüren kişilerin oldugunu biliyorum Antalyada gerçi genelde çingen aşalama vs olarak anlamayın ama gerçekten ihtiyaci olanlar da var

Anu
16-07-2011, 03:20
Benim tipte bişey var galiba, 1 sn bakıp başka arabaya geçiyorlar :D

SErhat.
16-07-2011, 05:33
esas bu olayı unuttum, 1-2 hafta evvel avrupadan anadoluya geçiyorum, tam leventten 1. köprüye bağlandım. telefonumunda şarjı bitik, dedım var mı sarj aletin? abi telefon ne dedi dedim blackberry. abi telefonu bi versene bakayım görmem lazım dedi. yok dedım olmaz sen bana göster ben anlarım dedim. önümdede ekip arabası vardı tam. artık Allah nasıl bi cesaret verdiyse, o satıcılardan diğeri bi bindi abi bakayım telefonuna (telefonda direk vitesin önünde duruyo) direk in lan arabadan falan dedım önde ekip arabası vardı onun hatrına indi heralde..

Verilmiş sadakan varmış.Zorla gasp filan da edebilirdi.En iyisi sürekli kapıları kilitleyip gitmek.Bunları da görünce camı kapayıp gözgöze dahi gelmemek..

İug
18-07-2011, 13:39
sigortali olarak asgari ucret alip calismak mi isterseniz yoksa yollarda boyle takilmak mi?

Kimseden laf işitmeden milleti gasp etmeden elimden geldiğince yasal çalışırım. Allah yardım ederse olucağına varır.

Omak
18-07-2011, 15:49
genelde arabamda kızlarımdan biri oluyor (ya dobermanım yada pitim) cama geldiği gibi topuk koyması bir oluyor. almak istesem bile alamıyorum :D

Omak
18-07-2011, 15:52

bide bana binse ya öle çakallık yapıp bi kitliyivereyim kapıları :hahaha:
(üstteki postumda yazıyor nedeni)

Onrcn
18-07-2011, 15:58
Kesinlikle iyi para kazaniyorlar, nitekim hadimkoy de is yerimin oradaki isiklarda duranlara bizzat is teklifi ettim sigortali asgari maasli adam kiciyla guldu bana.

Benim tavsiyem para vermeyin ve kimseye verdirtmeyin. Yoksa basimizdan eksik olmazlar.

OnurGTI
29-07-2011, 14:44
Dün arkadaşın düğünü vardı.. Gelin arabası ve ben 2 araba peşpeşe kuaförden almaya giderken arkadaşın gelin arabasına zarar verdiler.. Arkadaşta o hırsla durdu inip bunlarla kavga etmeye başladı.. 3 kişilerdi 1 dakikada 30 kişi oldular canımızı zor kurtardık.. Aksaray ışıklarda oluyor bu olay..

Quantum
29-07-2011, 16:13
İnönü Stadının orada cam sildim paramı vermiyorlar diye adamın birisini bıçakladılar..

Yine aynı yerde adamın da kapısına dizini geçirdi, kapı sizlere ömür..
Adam eminim tek laf bile etmedi.. 1.5 metre önümde gelişti olay.. Camını kapatıyordı..

Hiç de ekmek parası kazanıyorlar diye bakmıyorum.. Dileniyorlar resmen.. Dilencilere de saygı göstermem..