PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul - Antalya Yol Durumu [Gebze civarı ?]

KA®ANLIK
21-07-2011, 07:52
Arkadaşlar Merhaba,

kısmet olursa bu gece yola çıkacağım Antalyaya. 12 civarı çıkmayı planlıyorum.
Ama duyduğuma göre Gebze civarında otobanda yol yapım çalışması varmış ve ciddi trafik oluyormuş. yolu E5 e veriyorlarmış. Gidiş yönündemi yoksa geliş yönündemi çalışma bilgisi olan varmı ?

Birde gece daha önce bu yolda radar uygulamasına şahit olan varmıdır son zamanlarda. geçen sene gittiğimde yine gece gidip gelmiştim hiçbir radar vs. uygulaması yoktu. güncel birşeyler var mıdır ?

teşekkürler şimdiden...

mody
21-07-2011, 08:06
ben hergün körfez-istanbul arası gidip geliorum, sabah 7 akşam 19:30 civarı geçiyorum gebzeden, körfez istanbul istikametinde çalışma var su anda, ama istanbul - körfez istikametini E-5e ceviriyolar, istanbula gelişide TEMde karşı şeride veriyolar. çalışma geceleri yapılıyor, istanbuldan çıkışta sabahları yarım saat kaybedioyoruz, ama akşam dönüşlerde TEM açık oluyor çalışma yapılmadıgı için. sizin çıkış saatinizde yol büyük ihtimal kapalı olur :( ama şöylede bir durum var, bu sabah çalışma yoktu TEM açıktı.

XoR
21-07-2011, 08:11
Ben bahsedilen mevkiyi Temmuz başında gece 02'de girip 04:30'da geçebildim.

Kesinlikle gece ordan gitmeyin e5'den geçin o bölgeyi sonra Tem'e bağlanın

KA®ANLIK
21-07-2011, 08:25
Tem e nerden bağlanmam gerekiyor peki ?

herekeden mi yoksa daha ileriden mi ?

XoR
21-07-2011, 08:27
Tem e nerden bağlanmam gerekiyor peki ?

herekeden mi yoksa daha ileriden mi ?

Tam yeri kestiremiyorum ama dediğim gibi Körfez denilen bölge geceleri pert. Bence Herekeden sonra bağlan garanti olsun.

kurpat
21-07-2011, 08:27
22.00-08.30 arası kapalı olması lazım körfez-dilovası arası... bu saattler arası e5 öneririm

Painkiller
21-07-2011, 08:29
az önce bahsedilen yerden geçtim haftanın 5 günü kullanıyorum bu yolu istanbul - izmit yönüne otobandan yol açık kullanmanda bi sakınca yok için rahat olsun yol çalışması izmit-istanbul istikametinde körfez gişelerine gelmeden 3-4 km önce başlıyo araçlar körfez gişelerinden mecburi olarak e-5 e çıkarılıyor istanbul yönüne gidicek olan varsa izmit-hereke arasını eski yol yani e-5 ten geçip herekeden otobana girmelerini tavsiye ederim

Yigit-Y
21-07-2011, 09:11
ben hergün körfez-istanbul arası gidip geliorum, sabah 7 akşam 19:30 civarı geçiyorum gebzeden, körfez istanbul istikametinde çalışma var su anda, ama istanbul - körfez istikametini E-5e ceviriyolar, istanbula gelişide TEMde karşı şeride veriyolar. çalışma geceleri yapılıyor, istanbuldan çıkışta sabahları yarım saat kaybedioyoruz, ama akşam dönüşlerde TEM açık oluyor çalışma yapılmadıgı için. sizin çıkış saatinizde yol büyük ihtimal kapalı olur :( ama şöylede bir durum var, bu sabah çalışma yoktu TEM açıktı.

22.00-08.30 arası kapalı olması lazım körfez-dilovası arası... bu saattler arası e5 öneririm

aynen öyle illallah getirmişti en son adapazarı dönüşü :(

dragon07
21-07-2011, 09:13
antalyaya gidiş yönünde çalışma var sakın gündüz gitmeyin ziftler arabaya yapışıor.

Yigit-Y
21-07-2011, 09:17
yenikapıdan ido ile bandırmadan kaçsak dahamı iyi olur ?

dragon07
21-07-2011, 09:19
radar olarakta ford inönü tesislerinin orda gündüzleri oluyor..
afyon girişinde bitane mutlaka olur.
bucakta girişinde radar olur...

aLperTunga
21-07-2011, 09:32
siz garanti olsun bence körfezden baglanın teme en iyisi öyle olur..

KA®ANLIK
21-07-2011, 09:40
teşekkürler arkadaşlar.

Körfeze kadar E5 den gitmekte fayda var o zaman...

onun dışında Gece radara falan denk gelen varmı aranızda ? :)

kurpat
21-07-2011, 09:48
aynen öyle illallah getirmişti en son adapazarı dönüşü :(

geçen hafta adapazarı dönüşü 08.50civarı körfez'den mecburi yol e5'e verildi e5 tıkandı 1-2 saat yolda kaldım, 09.00da otoban açılınca da benden 10dk sonra yola çıkan vatandaşlar 1-2 saat önce hedeflerine ulaştılar, ben e5 herekede dururken otoban yukarda vızır vızr akıyordu. lanet bir durumdu öncedenn önlem almak lazım

GTCihad
21-07-2011, 10:12

Aynen aynen benimde başıma geldi sinir krizi sebebi :s

Asimos
21-07-2011, 10:21
Bende geçen hafta geldim gece değilde gündüz anormal fazla radar war.

mur_84
21-07-2011, 10:25
radarı bilmiyorum da dün akşam saat 6,5-7 gibi geçtim hiç trafik filan yoktu yol açıktı. saat 23-24:00 gibi geri döndüm yine trafik filan yoktu asfalt yapılmış şeritleri daha çizmemişlerdi..

Yigit-Y
21-07-2011, 10:26
radarı bilmiyorum da dün akşam saat 6,5-7 gibi geçtim hiç trafik filan yoktu yol açıktı. saat 23-24:00 gibi geri döndüm yine trafik filan yoktu asfalt yapılmış şeritleri daha çizmemişlerdi..

inş bitmiştir.o şeritlerinde bir an önce çizilmesi lazım çok tehlikeli oluyor

KA®ANLIK
23-07-2011, 10:58
bu arada arkadaşlar teşekkürler,

perşembe gecesini cumaya bağlayan gece 1 de istanbuldan çıktım.
otobandan gittim. gebzedeki tadilat çalışmasını İZMİT-İSTANBUL yönünde yapıyorlardı ve yol kapalı idi. E5 e vermişler sanırım ama otobanda ciddi trafik oluşmuştu geliş yönünde. benim güzergahta hiçbir şey yoktu. cillop gibi geldim valla :)

dönerkende o yolu kullanan arkadaşlardan tadilatın güncel halini de öğrenirsem süper olur :)

KA®ANLIK
29-07-2011, 09:54
GÜNCEL...

Arkadaşlar burdaki çalışma hala İZMİT-İSTANBUL yönündemi :)

yoksa karşı tarafa geçti mi ?

Yarın yola çıkacağım, güncel hali hakkında bilgi sahibi birileri varmıdır ?

teşekkürler,

bugra_0101
29-07-2011, 09:56
e5 ten gel sen :) biz girdik 2 saat durduk nerdeyse :D

corrado
29-07-2011, 10:59
2 taraftada sırası ile çalışma oluyor.
yaklaşık 1 haftadır izmit -istanbul yönünde çalışma var.dün gece geçtim yine izmit istanbul yönündeydi.
istanbul-izmit yönü dün gece itibarı ile açık.gündüzleri çalışma yok zaten.
ama yarın iş çıkışı çıkacaksanız standart cuma yoğunluğu olabilir.
birde bu ara otobanda bolca kaza oluyor.onun da etkisi oluyor zaman zaman.
yolunuz açık olsun.

KA®ANLIK
29-07-2011, 13:27
e5 ten gel sen :) biz girdik 2 saat durduk nerdeyse :D

ahahahahha, alemin bi akıllısı sendin değil mi :D

2 taraftada sırası ile çalışma oluyor.
yaklaşık 1 haftadır izmit -istanbul yönünde çalışma var.dün gece geçtim yine izmit istanbul yönündeydi.
istanbul-izmit yönü dün gece itibarı ile açık.gündüzleri çalışma yok zaten.
ama yarın iş çıkışı çıkacaksanız standart cuma yoğunluğu olabilir.
birde bu ara otobanda bolca kaza oluyor.onun da etkisi oluyor zaman zaman.
yolunuz açık olsun.

planım adapazarından otobana girip, izmit'ten falan çıkmak aslında. bakalım ne olacak durum.

bugün o yolu kullananlar varsa belki şansımıza diğer tarafa almışlardır çalışmayı diye ümit ettim ama :D

Schumi
29-07-2011, 19:26
Bende cumartesi akşamı Antalya'ya yola çıkıcam. Mümkün olduğunda paralı otobandan gitmek işime geliyor ama İzmit'te çalışma varsa erken çıkmam gerekicek.

levent
29-07-2011, 19:52
otobandan çıktıktan sonra ali fuat paşa , afyon girişi , bucak girişinde radar oluyor gündüzleri, akşam genelde olmuyor / görmedim.

SErhat.
29-07-2011, 22:30
otobandan çıktıktan sonra ali fuat paşa , afyon girişi , bucak girişinde radar oluyor gündüzleri, akşam genelde olmuyor / görmedim.

Hiç şaşmaz.:rolleyes: