PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik araç nasıl istop ettirilir

onurunal
24-07-2011, 19:54
1.6 astra g arkadaşlar..

düşük hızlarda ayağı gazdan çeker çekmez devir direk 500 ün altına düşüyor hiçbir uyarı ışığı vesaire yanmıyor... durduğum anda direk motor duruyo... en az iki üç defa oldu batıkentten bahçeliye kadar boşa alıp gaz vererek yoğun olan trafiği iyice birbirine kattım...
beyinle ilgili bir sorun olabilir gibi geliyor ama...? sizce.?

Day Walker
24-07-2011, 20:19
Emme manifoldundan gelen bi hava hortumu olmasi lazim o cikmis olabilir yada patlamis istersen bi ustaya goster

Talih.b16
24-07-2011, 20:28
bence sen onu boşa atma bidaha.beyinde olur rolanti sensörü olur olurda olur ama tekrar söliyim boşa atıp gaz verme:)

onurunal
24-07-2011, 20:35
bence sen onu boşa atma bidaha.beyinde olur rolanti sensörü olur olurda olur ama tekrar söliyim boşa atıp gaz verme:)

bi ara şanzumanı elime alacam sandım da mahalle baskısı işte... şaşmaza kadar nasıl gidicem onu düşünüyorum..

CasabLanca
24-07-2011, 23:02
rölanti sensörüne bi vd40 sık düzelir :D

driftboy
25-07-2011, 09:01
rölanti sensörüne bi vd40 sık düzelir :D

herşeye wd40 zaten :D :D

erhann
25-07-2011, 09:05
baslik farkli konu baska ama problemde baksa ??? sanzimalik bir durum degil bence o sorun manueldede yasanabilinecek bir sorun cvp yazmis gerci arkadaslar cozumle ilgili

Ufuk
25-07-2011, 09:19
Başlıktan şunu anladım;
Aracın marş motoru veya kontağında problem var ve aracınızın anahtarını kontaktan çıkardığınızda stop etmiyor.
Düz araçta al vitese çek debriyajdan diyecemde otomatikte tek çare akü kutup başlarını sökmek.
Sorununuz aracın düşük devirde boşda stop etmesi.,
Başlık biraz alakasız olmuş.

enginetune
25-07-2011, 09:31
1.6 astra g arkadaşlar..

düşük hızlarda ayağı gazdan çeker çekmez devir direk 500 ün altına düşüyor hiçbir uyarı ışığı vesaire yanmıyor... durduğum anda direk motor duruyo... en az iki üç defa oldu batıkentten bahçeliye kadar boşa alıp gaz vererek yoğun olan trafiği iyice birbirine kattım...
beyinle ilgili bir sorun olabilir gibi geliyor ama...? sizce.?

Otomatik arabanın stop etmesi kolay bir iş değil yani buda hayıra alamet bişi değildir ne yazıkki :( tork konvektöründe sorun olabilir gibi geliyor bana çünkü yanma tam olduğu halde otomatik şanzımanın düşük hızlarda kafası karışıyor yüksek viteste gitmeye çalışıyor bu yüzden de stop ediyor bir diğer ihtimalde egzozdan hiç çiğ yakıt attığını falan gördünmü yada bu zamanlarda aracın fazla yakmaya falan başladığını silindirlerden biri yani pistonlardan biride çalışmıyor olabilir :icon_wack

onurunal
25-07-2011, 13:14
Başlıktan şunu anladım;
Aracın marş motoru veya kontağında problem var ve aracınızın anahtarını kontaktan çıkardığınızda stop etmiyor.
Düz araçta al vitese çek debriyajdan diyecemde otomatikte tek çare akü kutup başlarını sökmek.
Sorununuz aracın düşük devirde boşda stop etmesi.,
Başlık biraz alakasız olmuş.

alakasız başlık için kusura bakma usta... düşünmeden yazdım öle de işin özü anladığın gibi işte...

-şanzumanla ilgili durum değil zaten yüzde doksan ihtimal.. stop etmemesi için trafik yawasladğna bosa alıp gaz vermem devri yüksek tutmam gerekiyor... ki yapılmaması gereken bi hareket otomatik araçta....

-egzozu hiç kontrol etmedim yakıt tüketiminde bir değişiklik olmadı... çiğ yakıt olayını nasıl anlayabilrim tam olarak ilk defa duyuyorum...

CorsaGSI
25-07-2011, 13:22
Sıkıntın şanzuman ile ilgili değil, vites değiştirirkende araba stop edecek gibi oluyordur. Rolanti motoru problemi, rolantiyi ayarlayamıyor. Çözüm rolanti motoru almak ama emin olmak için rolanti motorunu iptal edersiniz probleme bakarsınız bir problem yoksa rolanti motoru alırsınız.

Maxi
25-07-2011, 14:01
bu arada istop değil "stop"
alışkanlıklardan vazgeçelim artık,

sanayidekileride uyarın
sene 2011 hala stop`a istop demesinler stop.
geçmiş olsun bu arada stop.
iyi günler dilerim stop.

onurunal
26-07-2011, 17:27
bu sabah usta rölantiyi artırdı fakat kar etmedi bi 15 km sonra yine aynı sorun...

gökberk
26-07-2011, 17:38
Bazı araçlarda gaz kelebeğinin altında rolanti motoru dedikleri , içinde dişliler olan bir parça oluyor benim bildiğim... O dişlilerde sorun olabilir belki...

timucintt
26-07-2011, 17:39
su sıcaklık sensörünü değiş :)

CorsaGSI
27-07-2011, 16:20
bu sabah usta rölantiyi artırdı fakat kar etmedi bi 15 km sonra yine aynı sorun...

rolanti motoru iptal etti mi? etmediyse etmesi gerekiyor.

Ustanız bu duruma ne diyor? Herhangi bir çözüm önerisi var mı?

ARP
27-07-2011, 17:27
lpg varmı ?

onurunal
27-07-2011, 19:33
lpg varmı ?

lpg yok üstat..

- rolanti motoru iptal etmedi sanırım... sadece ayar yaptı .. işlem hakkında bilgim yok ustaya göre araç sapasağlam hiçbir sorun yok...

otuzdört
27-07-2011, 19:41
Adam konu açmış yok başlıkgına takmıssınız yok istop değil stop :) töbebismillaaahh nerelere takılıyoruz arkdas...

gaz kelebeginde sıkıntı olablirmi. sadece tahmin otomatik araçtan ukte anlamam :)

onurunal
27-07-2011, 19:44
Adam konu açmış yok başlıkgına takmıssınız yok istop değil stop :) töbebismillaaahh nerelere takılıyoruz arkdas...

gaz kelebeginde sıkıntı olablirmi. sadece tahmin otomatik araçtan ukte anlamam :)

eywallah be üstat ya :) söylediklerinizi birer birer anlatıcam ustaya... bir sorun olmadığı kanısında kendisi..

CorsaGSI
28-07-2011, 09:55
Rolanti motorunu iptal etsin, birde öyle ayar yapsın. Bu benim daha önce 2 kere başıma gelmiş bir olay, ben son 2 senedir kendi arabamda rolanti motoru kullanmıyorum, gaz kelebeğinden ayar yapıyoruz. Rolanti motorunu iptal etmek için kelebekten fişi çekmesi yeterli. Kendiniz bile deneyebilirsiniz.

onurunal
31-07-2011, 23:56

gaz kelebeğini temizledik... hala dewam ediyor...

Emir_b16a
01-08-2011, 01:34
akılmetre arızalanmış yada hava filtresi borusunda yırtık delik olabilir

ygtrn
01-08-2011, 10:35
akılmetre arızalanmış yada hava filtresi borusunda yırtık delik olabilir

kendi sıkıntılarını millete kakalamasana olm :D ahuahuahauhua

onurunal
02-08-2011, 03:25
arkadaslar ankarada bana biyer önerin gidip göstereyim böle olacağa benzemiyo

Emir_b16a
02-08-2011, 04:17
kendi sıkıntılarını millete kakalamasana olm :D ahuahuahauhua

sorun aynı sorun bn naapim :D

CorsaGSI
02-08-2011, 09:27
arkadaslar ankarada bana biyer önerin gidip göstereyim böle olacağa benzemiyo

Opel Garage
Oto Sanayi Sitesi 2.Cd. 2559.Sk. No 35/A
Şaşmaz/ANKARA
Tlf: 312 278 21 96
GSM : 555 269 66 72

Omak
02-08-2011, 10:20
eywallah be üstat ya :) söylediklerinizi birer birer anlatıcam ustaya... bir sorun olmadığı kanısında kendisi..

ustanda bir garipmiş arkadaş. bi sorun yok sapasağlamda niye stop ediyor rölantide ozaman durduk yere? odamı normaldır ustana göre :mad:
sen bence usta musta boşver arkadaşların önerdiği servislerden birine git sınıktını hallettir yoksa öyle otomatiği doldur boşalt yapayapa şanzumanı tükürrtüreceksin :D

onurunal
05-08-2011, 23:28
Opel Garage
Oto Sanayi Sitesi 2.Cd. 2559.Sk. No 35/A
Şaşmaz/ANKARA
Tlf: 312 278 21 96
GSM : 555 269 66 72

çook teşekkür ettim arkadaşlarr... enjektörlerde sıkıntı varmış detaylı bilgi alamadm ama sorunn çözüldüü...