PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Hakkında

emretektas
24-07-2011, 23:43
10 gün civarında tatilde olduğum için aracımı hiç kullanmadım ve gelip çalıştırmak istediğimde akü tamamen bitik haldeydi aküyü alalı 1 yıl oldu ustaya sorduğumda arabadaki anfinin ve teybin elektirik çektiğini söyledi (teyp kafası takılı değildi) böyle bir durum varmıdır gerçekten birde araçta alarm mevcut görüşleriniz nedir acaba

0M42
24-07-2011, 23:55
Ses sistemi ile sınırlı kalmamak lazım araçta herhangi bir kaçak olursa aküyü bitirir evet ama şu da olabilir arızalı aküler de uzun süreli durduğu yerde şarj kaybedebilir.

emretektas
25-07-2011, 00:00
gerçi sanırım aküde bir gariplik var akıllı akü die bi dalga bilen varmı bilmiyorum üzerindeki ışıklarla şarj miktarını gösterio aktarma ile arabayı çalıştırdım bir süre bekledi tekrar denedim marş aldı fakat akü üzerindeki ledler çalışmıyor

0M42
25-07-2011, 00:05
2 sene garantisi olmalı aldığınız yere gidip durumu anlatın isterseniz.Evet şimdilerde böyle asortik aküler çıkmış yok ne kadar şarj aldığını kaç kere marş bastığını marş anında voltajın ne seviyelere düştüğünü falanda filanda hepsini içindeki minnacık çipe kaydediyor fabrika da bu verileri inceleyerek garanti kapsamına dahil ediyor yada etmiyor.

exca
25-07-2011, 17:57
amfinin tetikleme ucu direk +da ise akü boşalabilir otomatik anten çıkışına baglamak gerekir

emretektas
25-07-2011, 18:56
amfinin tetikleme ucu direk +da ise akü boşalabilir otomatik anten çıkışına baglamak gerekir

evet direk akü de bağlı bugün aküyü aldığım yer ile görüştüm onlarda ses sisteminden kaynaklanacağını belirttiler ölçğm yaptılar ve şuanda normal olduğunu söylediler üzerindeki ledler için servise gitmem gerekiyormuş vaktim olmadığı için gidemem gibi

FiReWaLL
25-07-2011, 19:13
araç sürekli yatıyosa eğer kutup başlarından birini çıkarman gerekli , 10 gün gibi bi süre bizim gibi akü sektöründe bulunanlar için uzun bi süre ...

akün deşarj olmuş , takviye yaptıktan sonra kendini toplamış gibi görünüyo ancak öyle bi ihtimal yok , aküyü yetkili bi servise götürcen yada ekektirkiçiye şarja bağlıcaklar akünü 1-2 gün sana yerine servis aküsü verecekler ...

sen şimdi bu oldu dewam ediyo nasıl olsa die düşünme , akün şuan deşarj olarak kullanılılıyo , böle devam edersen 1-2 ay sonra hiç bir anlamı kalmaz yeni akü alman gerekir ...

akünün durduu yerde boşlalmasının en büyük sebebi alarmdır , hatta şöle diyim çalışan saat bile aküden çokta küçük olsa bi elektrik çekiyo ...

emre_y
25-07-2011, 20:49
Elektrikçi ölçüm ses sisteminin bitirdiğini söylediyse teyp in kafası çıkık ta olsa içinde ufak diyotlar var bir tanesinde sorun varsa direk elektrik çeker ya da dediğiniz gibi amfi daimi olarak bağlıysa yine bitirir. En sağlıklısı elektrikçi teypten mi amfiden mi olduğunu çözebilir amfiden se kolay otomatik antene bağlarsın olur biter teyp ten isede kontak açınca ya çevirirsin onuda yine çözülür.

exca
25-07-2011, 21:17
normal şartlarda teyp bitirmez , amfinin tetiklemesini otomatik anten cikisindan al yoksa eğer kontağa bağla , amfinin gece gunduz açık kalması onunda ömrünü azaltir akününde eğer bunları yapamiyorsan amfi üzerinden sigortasini çek arabadan inerken şimdilik

emretektas
25-07-2011, 23:55
bütün bu etkenler bir olup bizim aküyü cortlatmış demekki anfi,teyp,göğüsteki saat ve alarm sanırım farklı bir olay değil başlıca sebepleri bunlar gibi

emretektas
09-09-2011, 15:19
arkadaşlar son zamanlarda akünün bitme durumu arttı çilden çıkarttı elektirikçi kontrol etti şarj sağlam dedi ve akü yarım günde bitmeye başladı akü garantili idi (Yiğit 62 amper elektro) ürünün kontrolü için servise gittim ölçüm aleti bağladılar direk söktüler yenisini verdiler gerçi biraz fark verip 74 amper akü aldım inşallah kurtulduk bu sıkıntıdan

utkuselamoglu
09-09-2011, 15:45
ses sistemin kaç watss?

emretektas
09-09-2011, 17:04
ses sistemin kaç watss?

2 tane 3 yollu pioneer hoparlör arkada önde wibe marka kompenant jbl 1200w kutu bas 2 tane anfi pioneer cd cihanger 6050 pioneer cd çalar

sinan-s
09-09-2011, 17:10
Ses sistemi anfi woofer gibi etkenler yapar.Burda akünün marka sıda önemli.Aldığında akünün bayat olmaması da çok önemli..Elektrik kaçağı olup olmadığını kontrol ettir..Birde şarj dinamosuna baktır.Belkıde şarj etmiyor..

sinan-s
09-09-2011, 17:10
arkadaşlar son zamanlarda akünün bitme durumu arttı çilden çıkarttı elektirikçi kontrol etti şarj sağlam dedi ve akü yarım günde bitmeye başladı akü garantili idi (Yiğit 62 amper elektro) ürünün kontrolü için servise gittim ölçüm aleti bağladılar direk söktüler yenisini verdiler gerçi biraz fark verip 74 amper akü aldım inşallah kurtulduk bu sıkıntıdan

Postu şimdi gördüm aküde mutlu ve inci den şaşmıyacaksın:icon_tup:

emretektas
09-09-2011, 17:27
Postu şimdi gördüm aküde mutlu ve inci den şaşmıyacaksın:icon_tup:

aldık artık :) kullanıcaz bakalım