PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YG CUPRA stage IIplus & 1.8T CUPRA 3071-76 KİT STAGE 4

gurlekyasin
27-07-2011, 14:12
YG CUPRA(BKR CUPRA):REVO STAGE 2 PLUS
1.8T CUPRA: 3071-76 KİT KOMPLE KAPAK,STAGE 4

1. DENEME

http://www.youtube.com/watch?v=n2N2iHqT6qs

2. DENEME

http://www.youtube.com/watch?v=AAv03xVE6cM&feature=share

__FrK__
27-07-2011, 14:14
ben mi göremiyorum

MKT
27-07-2011, 14:57
maşallah her iki aracada.ikiside çok güzel yürüen araçlar.kazasız belasız.

KMR2-GT
27-07-2011, 15:02
maşallah ıkıısınede kazasız belasız.araç içinden çekim yok mu

Cliosportve
27-07-2011, 15:02
Videolardan pek birşey anlaşılmıyor
Keşke araç içi çekilseydi

mechanic
27-07-2011, 15:08
2. videoda kamyon sağından makas görüyorum :D maşallah araçlara...

FET
27-07-2011, 15:16
Araçlara maşallah! Umarım tartışma çıkmaz :D

AHMET1907
27-07-2011, 15:29
videodan Anladığım kadarıyla 3076 turbolu bi 1.8T, k04 turbolu bi stage 2 yle yanyana bile yürüyemiyor doğrumudur??

FET
27-07-2011, 15:43
videodan Anladığım kadarıyla 3076 turbolu bi 1.8T, k04 turbolu bi stage 2 yle yanyana bile yürüyemiyor doğrumudur??

Benim gördüğüm kadarıyla önde olan 1.8T

KMR2-GT
27-07-2011, 15:45
evet ondeki 1.8t

douu
27-07-2011, 15:57
1.8t önde gidiyor.. bu sefer güzel oldu kasım ustamın emeklerine degdi.. bu akşamı merak ediyorum ben bakalım :)

inan mpower
27-07-2011, 16:10
her iki aracada maşallah cupra bkr zaten efsane :)

ARP
27-07-2011, 16:26
1.8t con. basınç nedir birazda basıncın önemi var ama mk2 cuprayada maşallah o turboyla

bmw_ci_07
27-07-2011, 16:32
yg cupraya maşallah iyi gitmş yinede

gurlekyasin
27-07-2011, 16:56
maşallah arabaları güzel yürüyor,bende stage 4 yaptığımda inşallah tekrar deneyip sonucu görmek istiyorum...

BMK TypeR
27-07-2011, 17:28
Maşallah her ıkı aracada, sanırım 3076 2.2 basıyolar oyle duydum,

gurlekyasin
27-07-2011, 17:33
düzeltiyorum araç 1.8topsport imiş sadece bagaj kapağı cupra imiş..

ARP
27-07-2011, 17:50
3076 2.2 bar ciddi bi basınç iki aracada maşallah mk2 cupraya ayrıyeten maşallah

douu
27-07-2011, 18:10
reşit abi 1.8T 2.2 barda deil.. 1.4 bar cont. yürüyor.. ama maşallah yg de baya iyi ;)

typer46
27-07-2011, 18:15
bkr cupraya kocaman maşallah k04 turboyla böyle yürüyosa 3076 düşünemiyorum.

can0001
27-07-2011, 18:24
maşallah her 2 aracada ayağınıza sağlık...

BMK TypeR
27-07-2011, 19:02
reşit abi 1.8T 2.2 barda deil.. 1.4 bar cont. yürüyor.. ama maşallah yg de baya iyi ;)

1.4 bar bana ınandırıcı gelmedı pek:) egerkı 1.4barda yuruyosa cok ıyı olmuş araç maşallah.

berkayGLRN
27-07-2011, 21:49
maşallah her 2 aracada

K.O.
27-07-2011, 22:22
maşallah araçlara

douu
27-07-2011, 23:38
1.4 bar bana ınandırıcı gelmedı pek:) egerkı 1.4barda yuruyosa cok ıyı olmuş araç maşallah.

1.4 bar abi emin olabilirsin.. 1.8 denenecek haftasonu ;)

czfr
28-07-2011, 00:47
neden şaşırıyor bu millet 1.8t basite alıyorlar anlamıyorum 3076 turbo ile bir cok arac şaka yapar 1.8t herzaman iki aracda maşallah 1.8t kocaman maşallah

typermelih
28-07-2011, 07:57
iki araçta çok iyi maşşalah,kasım usta adanada bir usta olarak(adana diyorum)çunku adanada bu araçları başarıyla yürütebilen bir usta oldu diye düşünüyorum ve tebrik ediyorum;fakat dün yarış olmadı akşam, sebebi ağırlık eşitleyemedimiz için anlaşmaya varamadık ve gece saat 01:30 gibi ayrıldık...sebebi NM suan stage 3 yani piston kol ıvır zıvır yani sağlıklı basıncı açabileceğim mağzeme olmaması sebebiyle basınç açamıyorum,açsamda üstündeki yazılım bu setaba göre yapıldığından dolayı,yakıt değerleri avans açma basıncı yere aktarabılme bunların hiçbirini yapamıyorum yani stage 4 olması lazım yazılım daha sert hale getırılmesı gerekıyor,top sport 1320 km fakat benim araç 1470 kg hacim olarak 200cc acantajım söz konusu.(arkadaşlar aracımın stok 280 hp oldunu idda ediyorlar ama turkıyeye gelen golf r lar 255 hp avrupadaki ise270 hp)top sport 1.8 180 hp...fakat aracın motoru azına kadar dolu çunku top sportta gt 3071 kit var piston kol stage 4 yazılım sert bir yazılım var iki çeker düz vites vs vs ..dün gece benim ağırlığımın 97 kg oldunu kasım ustanın 71 kg oldunu araç arasındada 150 kg fark oldunu belirttim,bu sebeple aracı 80 kg ağırlık koy dengeleyelim dedim ,çunku top sportun bir dezavantajı var benim 4 dezavantajım var...ama bunun sadece birini dengeleyelim dedim...teklifim olumsuz olarak sonuçlandı...geçebilirim de geçilebilirimde idda etmiyorum kasım usta 260 km surate kadar basarız dedi ama araçlar kafa burun gitseydi biri birini geçebilmek için sonunakadar basacaktık belki ozaman ben ön plana çıkabilirdim,tabi bunlar tahmin yürütülerek çıkan sözler...aracım en geç 1.5 aya kadar stage 4 olacak mağzemelerin turkıyeye geliş zamanı bu tarihe denk geliyor...ozaman teke tekte zaten sıkıntı olmicaktır...bunları niçin yazıyorum çunku insanlar olur olmaz yerde yorumlar yapacakları için...

MKT
28-07-2011, 08:32
1,8 T 1,4 bar cont yapıyor ayağında Kumho MX yanlış bilemiyorsan 245-40-17 lastik var.ciddi anlamda ses sistemi var araçta.3071 turbo var 3076 değil.Yazılım hazır bir yazılım değildir VEMS beyin vardır.Sami RAMAZANOĞLU tarafından Tune edilmiştir.Golf ile denenseydi ciddi anlamda çok zevkli bir yarış olurdu.Bu güçte arabaların çok büyük farklar olmadan yarışmaları hem araç sahiplerine hem izleyenlere zevk verirdi.Ama araç sahipleri uzlaşmaya varamadı sağlık olsun.Her iki aracada nazar değmesin

douu
28-07-2011, 10:01
Mkt güzel konuya değinmiş.. 1.8tnin bagajda 4 hoparlör 2 amfi 2 woofer kabinleri pandizotlari falan derken yaklaşık 80-100 kg ağırlık var.. O ebatlarda lastiklerle gercekten mükemmel yürüyor araç..

ARP
28-07-2011, 10:05
kilo karşılaştırması çok mantıksız madem öle kendi arabanı hafifletceksin. arabana güveniyosan teke tek basarsın o iki ben tek diye i düşünce biraz mantıksız...

devilboy
28-07-2011, 10:19
maşallah araçlara videolar daha güzel çekilseydi seyrine doyum olmazdı

şahsi görüşüm araç denemek için kilo şu bu olaylarına girmeye gerek yok zaten setup değişecekmiş aradaki farkı daha iyi anlayabilmek için güzel bi fırsat olabilirdi

typermelih
28-07-2011, 10:22
kilo karşılaştırması çok mantıksız madem öle kendi arabanı hafifletceksin. arabana güveniyosan teke tek basarsın o iki ben tek diye i düşünce biraz mantıksız...

neden mantıksız geldi beyfendi bilimsel açıklamanızı bekliyorum,kendı aracımın orasını burasını niçin sökim heder edim...insanlar yedek lastiği gereksiz buldukları için 25 kg hafif halegetirmek istemesinden dolayı onu çıkarıyorlar...yada yıllar önce müzik sistemi nekadar guzeldi herkes doldururdu aracını,ama rol yapanlar yani rolınk i citti görüp kafayı bunla yoranlın araçlarına bakın teyıpten baska bişey goremiyorsunuz...

typermelih
28-07-2011, 10:29
maşallah araçlara videolar daha güzel çekilseydi seyrine doyum olmazdı

şahsi görüşüm araç denemek için kilo şu bu olaylarına girmeye gerek yok zaten setup değişecekmiş aradaki farkı daha iyi anlayabilmek için güzel bi fırsat olabilirdi

bende isterdim acıkçası ama geçilince adanada devlet meselesi oluyor bu :D ayrıca ben çok bişey istemedim kasım ustadan sadece 80 kg yükle dedim belki bugun 80 kg anca 1 boy yapacaktı,sonra tekrar denerdik stage 4 te,bu arada ben inanıyorumki stage 4 yapim kolay kolay bu setaptaki bir araç benle denemek istemicektir,cupralara sözüm yok tabi yada iyi bir evo ya...

kurtbil
1.8 t nin daha iyi yurumesini beklerdim dogrusu ama topsportta orjinalinde hem agir araba hemde arkada ses tesisati var denmis agirligin ne kadar buyuk etki ettigini bilyoruz.

ARP
neden mantıksız geldi beyfendi bilimsel açıklamanızı bekliyorum,kendı aracımın orasını burasını niçin sökim heder edim...insanlar yedek lastiği gereksiz buldukları için 25 kg hafif halegetirmek istemesinden dolayı onu çıkarıyorlar...yada yıllar önce müzik sistemi nekadar guzeldi herkes doldururdu aracını,ama rol yapanlar yani rolınk i citti görüp kafayı bunla yoranlın araçlarına bakın teyıpten baska bişey goremiyorsunuz...

sana ozaman şöyle izah edeyim aracım 1580 kg. yaklaşık 380 hp civarı turbo vtecle basmıştım geçen aylarda 350 hp olduğunu ve 1100 kg olduğunu var sayarsan bastığımızda 3 bitip 4 e attığım anda yanımda bitiyodu ve geçip gidiyodu
ben bu aracın sahibine arabana 5 kişi daha bindir bagajına falan filan koy mu? demeliydim sence bunun bilimsem açıklaması olamaz
istersen anket yapalım üyelerden %90 ı sana mı katılacak bana mı ?

fatiii
28-07-2011, 10:33

çok zıt şeyler yazıyosun madem hafifletmek işine gelmiyor ya yarışmıcaksın yada yarıştan sonra tek tek kg hesabı yapmıycaksın :)

maşşallah her iki aracada...

MKT
28-07-2011, 10:40
bende isterdim acıkçası ama geçilince adanada devlet meselesi oluyor bu :D ayrıca ben çok bişey istemedim kasım ustadan sadece 80 kg yükle dedim belki bugun 80 kg anca 1 boy yapacaktı,sonra tekrar denerdik stage 4 te,bu arada ben inanıyorumki stage 4 yapim kolay kolay bu setaptaki bir araç benle denemek istemicektir,cupralara sözüm yok tabi yada iyi bir evo ya...

bildiğim kadarı ile stage4 golf R ciddi güçlere sahip olabilecek bir araç fakat Kasım ustanın aracındaki Beyin kontrolü sizin araçlarda olmadı için bu kendine bir avantaj sağlıyor ve tabiki bunda Sami Ramazanoğlu'nun Project01 Garaj da üst kapakta yaptığı kusursuz port polis işlemi,Aracın tune edilmesi vs gibi etkenlerde olacaktır.Biliyorumki 1,8 şu an SafeMode olarak kullanılıyor.Daha her vites için değişkenlik gösterebilecek basınç ayarları yapılmadı.1,4 barda böyle yürüyen bir araç 2.0 bar basınca nasıl değişkenlik gösterir birçok kişi tahmin edebiliyor bunu. İnşallah Golfte sorunsuz bir şekilde biter.Sağlıklı sıkınttısız olur da bizde böyle nadide araçları izleme zevkini yaşarız.500hp civarlarında 4çeker DSG bir araç ile yine o güçlerde Önden çeker 1,8 T araçların kafaburun gitmeleri çok zevkli olacaktır

metin01
28-07-2011, 10:42

istersen ben denerim senle sıkıntı yok stage 1,2,3,4,5 rakam fark etmiyor önemli değil benim için maksat denemek olsun arabaları görelim

ağırlık konusuna gelince kilo eşitleme olayı yanlış benim arabam 1000 li kilolarda senle yarışmak için 400 kilomu eklemem lazım konuyu ben o zaman şöyle değerlendirim,sen tolga abiyi yarışa davet ettin yada aracılar etti.senin aracında gt30 lu kit var evo orj. turbo ile yarışmak mantıklı mı

olayı örnek verdim yanlış yere çekmeyin

FET
28-07-2011, 10:43
1,8 T 1,4 bar cont yapıyor ayağında Kumho MX yanlış bilemiyorsan 245-40-17 lastik var.ciddi anlamda ses sistemi var araçta.3071 turbo var 3076 değil.Yazılım hazır bir yazılım değildir VEMS beyin vardır.Sami RAMAZANOĞLU tarafından Tune edilmiştir.Golf ile denenseydi ciddi anlamda çok zevkli bir yarış olurdu.Bu güçte arabaların çok büyük farklar olmadan yarışmaları hem araç sahiplerine hem izleyenlere zevk verirdi.Ama araç sahipleri uzlaşmaya varamadı sağlık olsun.Her iki aracada nazar değmesin

Lastikler Bridgestone Potenza Adrenalin re001 18"

kurtbil
28-07-2011, 10:44
su kg olayi neden her rollingin derdi haline geliyorki? Bu arabalari ureten adamlar bile kilo performans iliskisini kurup yapiyolar,benimki agiir seninki hafif diyip karsilastirmak anca birebir ayni setuplara sahip ayni arabalar arasinda lafi olucak bsydir.

typermelih
28-07-2011, 10:45
Mkt güzel konuya değinmiş.. 1.8tnin bagajda 4 hoparlör 2 amfi 2 woofer kabinleri pandizotlari falan derken yaklaşık 80-100 kg ağırlık var.. O ebatlarda lastiklerle gercekten mükemmel yürüyor araç..

kasım aracına ağırlık koy dediğimde neden yok dedi neden kardeş bak benim bagajıma azınakadar dolu değip göstermedi hepimiz bunu dusunecek kadar kafası çalışan ınsanlarız...birkere araba sarmıyorkı sarsa o araba dayanabılırmı o setaba...kasımın aracının yasın le kalkarkende benle kalkmak içinde geldiğinde bagajın boş oldunu gereken (bılmesı gereken )herkes biliyordu bu yeter...madem aracın dezavantajları var neden avantajlarını konuşmuyorsunuz,doğucum senden bahsediyorum birturlu yıldızımız barışmadığı içinmi baskaların araçlarının arkasındasın...bu arada geçenlerde senin bir konunu okudum benim eski typerı resımleri cekip bu arac toyotada calısan bır satış danışmanına ait demissin nasıl oluyorsa bu demişsin...güzel yorum yapmışsın,allah senin gibi iş adamlarınada nasip eder işşallah...bura küçük yer doğu bişey yaperken yazıp çizerken arkasınıda düşünelim bak gün geldi yüz yüze baktık tanıştık................

typermelih
28-07-2011, 10:48
sana ozaman şöyle izah edeyim aracım 1580 kg. yaklaşık 380 hp civarı turbo vtecle basmıştım geçen aylarda 350 hp olduğunu ve 1100 kg olduğunu var sayarsan bastığımızda 3 bitip 4 e attığım anda yanımda bitiyodu ve geçip gidiyodu
ben bu aracın sahibine arabana 5 kişi daha bindir bagajına falan filan koy mu? demeliydim sence bunun bilimsem açıklaması olamaz
istersen anket yapalım üyelerden %90 ı sana mı katılacak bana mı ?

bizim araçların turbosu aynı dikkatini çekerim benim dezavantajlarımın karsılığında sadece 80 kg koy dedım ağırlık yıne eşitlenmıcektı yıne ağır olacaktım...5 kişi yazmışsın biraz komik olmuş...

typer46
28-07-2011, 10:50
su kg olayi neden her rollingin derdi haline geliyorki? Bu arabalari ureten adamlar bile kilo performans iliskisini kurup yapiyolar,benimki agiir seninki hafif diyip karsilastirmak anca birebir ayni setuplara sahip ayni arabalar arasinda lafi olucak bsydir.

bu arabaları yaparken muhendisler rolling için yapmıyolar.

KMR2-GT
28-07-2011, 10:52
melih keşke teke tek kabul edıp deneseydın.sende ıyılestırmelerını yapıp tekrar denerdın.konu boşuna uzuyo.yazık valla boşuna üzülüyorsuınuz.yanlıs anlama suçlu aramıyorum:)

typermelih
28-07-2011, 10:56
melih keşke teke tek kabul edıp deneseydın.sende ıyılestırmelerını yapıp tekrar denerdın.konu boşuna uzuyo.yazık valla boşuna üzülüyorsuınuz.yanlıs anlama suçlu aramıyorum:)

benim zaten yapacaklarım belli kamer kardeşim bırak herkes bişeyler yazsın herkese laf yetiştirebilirim :D

orcunnn
28-07-2011, 10:57
abi su videoları arabadan çekin ya ne zevk alıyorsun dışardan çekmekten anlamadım gitti maşallah

Serhat Y.
28-07-2011, 10:59
1.8t 2.2 peak 1,4 cont. mu yuruyor ozaman neden motor içi yapıldı bu aracın, eski BKR de sanırım 2 peak 1,5cont. yuruyordu nasıl bukadar 4boy fark oluyor ozaman hemde gırtlak dolu bagajıyla 1.8t nin. konusulanlarla ortadaki deneme videosunda bi tuhaflık var ozaman, birileri yine pek iyi niyetli değil anlaşılan.herkes birbirini gecmek ister bu işlerde hırs vardır olmasa kimse bosuna bu paraları dökmez arabasına hırs kötü bişey değildir karşı tarafa zarar vermediğin surece canına malına kast etmediğin surece, onun için kimse cıkarız deneriz arabamızı gorururz geliştirirz muhabbetine girmesin iş gercekte öyle olmuyor cunku milyonlarca insan tiplemesi var, bende eskiden öyle dusunuyodum ama baktım benim gibi dusunen yok olmasıda zaten mumkun değil, şimdilerde yakın arkadaslarım dısında kimseyle öyle arabamaı geliştirme ayağına deneme yapmıyorum,, basarılar deneyen tum araçlara:icon_tup:

kurtbil
28-07-2011, 11:04
bu arabaları yaparken muhendisler rolling için yapmıyolar.

Evet rolling ici yapmiyolar cikardiklari gucu en iyi sekilde aktarmaya ve kg/hp iliskisini olabileceginin en iyi seklinde yapiyorlar,arabalari sokmek agirlastirmaktansa her seferinde daha iyi nasil yuruturuz demek daha mantikli

E0041
28-07-2011, 11:04
kilo derdini benim kadar çeken yoktur sanırım :)

telefon geliyor denemeye araç lazım ....

b16 rex var

hafif olm o araba.. tık kapandı :)

typer46
28-07-2011, 11:07
1.8t 2.2 peak 1,4 cont. mu yuruyor ozaman neden motor içi yapıldı bu aracın, eski BKR de sanırım 2 peak 1,5cont. yuruyordu nasıl bukadar 4boy fark oluyor ozaman hemde gırtlak dolu bagajıyla 1.8t nin. konusulanlarla ortadaki deneme videosunda bi tuhaflık var ozaman, birileri yine pek iyi niyetli değil anlaşılan.herkes birbirini gecmek ister bu işlerde hırs vardır olmasa kimse bosuna bu paraları dökmez arabasına hırs kötü bişey değildir karşı tarafa zarar vermediğin surece canına malına kast etmediğin surece, onun için kimse cıkarız deneriz arabamızı gorururz geliştirirz muhabbetine girmesin iş gercekte öyle olmuyor cunku milyonlarca insan tiplemesi var, bende eskiden öyle dusunuyodum ama baktım benim gibi dusunen yok olmasıda zaten mumkun değil, şimdilerde yakın arkadaslarım dısında kimseyle öyle arabamaı geliştirme ayağına deneme yapmıyorum,, basarılar deneyen tum araçlara:icon_tup:

kanka zaten 3071 turbo var bide motor içi full yapılı biz stock turboya 2.0 basıyoruz bu aracın 1.4 olması imkansız gibi geldi bana

MKT
28-07-2011, 11:14
istersen ben denerim senle sıkıntı yok stage 1,2,3,4,5 rakam fark etmiyor önemli değil benim için maksat denemek olsun arabaları görelim

ağırlık konusuna gelince kilo eşitleme olayı yanlış benim arabam 1000 li kilolarda senle yarışmak için 400 kilomu eklemem lazım konuyu ben o zaman şöyle değerlendirim,sen tolga abiyi yarışa davet ettin yada aracılar etti.senin aracında gt30 lu kit var evo orj. turbo ile yarışmak mantıklı mı :D

videolarda finish ten değil startan biraz sonrasındaçekilmiştir.her iki aracın tutunmaya başladığında yani.2.videoda fark 3 direkten fazla gibi hatta ve bu daha 5.vitesmiş. ve az önce öğrendiğim kadarı ile leon alt ve üst devirlerde değişken turbo basınçları kullanılmış. araçta external Wastgate var araç 1,8 peak yapıyormuş.üst viteslerde azda olsa basınçta yükselme gösteriyor.bu konu üzerindede uğraşılıyor.golf stage 4 olduğundada 2,0 bar basılacak sanırım.şu an araç adana sıcaklığında güneş altında bile tüm testlerde sıkıntısız yürüyor.hiç risk alınmadı.Zaten gerekli denemelerimizde aracın gerekli verili öğrendiğimiz için Golf ile denemelerde bu basıncı yeterli olacağını düşündük.tabiki İlerisi için stage 4 golf geldiğinde kasım abide 2,0bar da kullanacağını belirtti

typer46
28-07-2011, 11:17
videolarda finish ten değil startan biraz sonrasındaçekilmiştir.her iki aracın tutunmaya başladığında yani.2.videoda fark 3 direkten fazla gibi hatta ve bu daha 5.vitesmiş. ve az önce öğrendiğim kadarı ile leon alt ve üst devirlerde değişken turbo basınçları kullanılmış. araçta external Wastgate var araç 1,8 peak yapıyormuş.üst viteslerde azda olsa basınçta yükselme gösteriyor.bu konu üzerindede uğraşılıyor.golf stage 4 olduğundada 2,0 bar basılacak sanırım.şu an araç adana sıcaklığında güneş altında bile tüm testlerde sıkıntısız yürüyor.hiç risk alınmadı.Zaten gerekli denemelerimizde aracın gerekli verili öğrendiğimiz için Golf ile denemelerde bu basıncı yeterli olacağını düşündük.tabiki İlerisi için stage 4 golf geldiğinde kasım abide 2,0bar da kullanacağını belirtti

3 direk adanadan k.maraş yapar orda bi yanlışlık olmasın.

qency
28-07-2011, 11:19

bu konularda seni takdir ediyorum kamer turbo,atmo ne varsa deniyorsun sonra da gülüp geçiyorsun.olması gereken de bu zaten.10 gün önce senn beyaz cuprayla deneme yaptığın konuyu herkes hatırlyacaktır.sen atmo olduğun halde KG hesabı yapmış mıydın?merakımdan soruyorum

MKT
28-07-2011, 11:22
3 direk adanadan k.maraş yapar orda bi yanlışlık olmasın.

adanadan kahramanmaraşı sen Google map üzerinden bakıyosun sanırırım yanlışın olmasın birader. 3 direk dediğin mesafe 75MT adanada her direk 25 mt ordakiler 50 mt olabilir. Yanlış yok merak etme.göz var nizam var...

typermelih
28-07-2011, 11:26
çok zıt şeyler yazıyosun madem hafifletmek işine gelmiyor ya yarışmıcaksın yada yarıştan sonra tek tek kg hesabı yapmıycaksın :)

maşşallah her iki aracada...

eğer bu araç benden toplamında 150 kg kadar hafıfse bu hemen hemen 20-25 hp ye tekabul eder..buda 2.5 boy demektir...neden zıt şeyler yazım neresı zıt anlamak istemiyorsun sanırım

typer46
28-07-2011, 11:28
adanadan kahramanmaraşı sen Google map üzerinden bakıyosun sanırırım yanlışın olmasın birader. 3 direk dediğin mesafe 75MT adanada her direk 25 mt ordakiler 50 mt olabilir. Yanlış yok merak etme.göz var nizam var...

ben k.maraşı çok iyi biliyorum sen merak etme BİRADER oralıyım çünkü kimse uçmasın arabaların nasıl gideceginide çok iyi biliyorum gelsin benim cuprayla denesin 3071 var bakalım ne oluyo o direkler çok merak ediyorum motor içide stock.

KMR2-GT
28-07-2011, 11:29
bu konularda seni takdir ediyorum kamer turbo,atmo ne varsa deniyorsun sonra da gülüp geçiyorsun.olması gereken de bu zaten.10 gün önce senn beyaz cuprayla deneme yaptığın konuyu herkes hatırlyacaktır.sen atmo olduğun halde KG hesabı yapmış mıydın?merakımdan soruyorum

umıte sordum bırını alıcakmısın dıye ozanı alıcam dedı ok dedım yok alıcam desede bısı demezdım valla abi.dızel yasınle her denemede de ben yanıma 1 kısı aldım mesela aramızda 150 kılo fln var dıye.

eskiden ne guzeldı çatalan koprusune gıder 0 400 yapardık kım kac kısı kac hp aklımıza bıle gelmezdı.hatta dunde gıttık ne guzeldı yahu:D

fatiii
28-07-2011, 11:29
eğer bu araç benden toplamında 150 kg kadar hafıfse bu hemen hemen 20-25 hp ye tekabul eder..buda 2.5 boy demektir...neden zıt şeyler yazım neresı zıt anlamak istemiyorsun sanırım

e sök sende o zaman eşitle kilonu

MKT
28-07-2011, 11:33
ben k.maraşı çok iyi biliyorum sen merak etme BİRADER oralıyım çünkü kimse uçmasın arabaların nasıl gideceginide çok iyi biliyorum gelsin benim cuprayla denesin 3071 var bakalım ne oluyo o direkler çok merak ediyorum motor içide stock.

Bizde araba çok gibi ister cupra ister uçan ister kaçan sorun yok. Her kaleme göre kağıdımız var.Madem stock motor içi olan aracın ya nos basacan yada stoc turbo değildir bişeydir yani.stock motor ve turbı ile çıkacak güçler ortada.bu araçta şu an keşke şuda olsaydı diyeceğimiz birşey kalmadı.gerekirse takarız GT35R 100-200 shut da nos basarız.varsa ozaman porshe felan yürüyeninden getir onla deneriz.burda söz konusu Golf senin aracın deil.

typermelih
28-07-2011, 11:40

ağırlık konusuna gelince kilo eşitleme olayı yanlış benim arabam 1000 li kilolarda senle yarışmak için 400 kilomu eklemem lazım konuyu ben o zaman şöyle değerlendirim,sen tolga abiyi yarışa davet ettin yada aracılar etti.senin aracında gt30 lu kit var evo orj. turbo ile yarışmak mantıklı mı

ben tolgaya hodrimeydan demedim,ayrıca bazı arkadaslar tolganın aracını öve öve arkasında olmak tan kırılacaklardı ve sakın demene o bir evo falan fılan...ayrıca tolgayı aradım konuştum ben boyle sunu yaptım bunu yaptım geçtim gecildim olayına gırmem benı bılen bılır aracımın nekadar gittini gormek için istedim olay saçma yerlere gitti hassaslaştı tolgayla kalbımızı kırmamıza kadar geldi,tolga arkamdan bişey söyler söylemez kedi kişiliğidir ama ben en ufak kişiliğle yada aracıyla alakalı bişey demedim dememde...

typer46
28-07-2011, 11:41
Bizde araba çok gibi ister cupra ister uçan ister kaçan sorun yok. Her kaleme göre kağıdımız var.Madem stock motor içi olan aracın ya nos basacan yada stoc turbo değildir bişeydir yani.stock motor ve turbı ile çıkacak güçler ortada.bu araçta şu an keşke şuda olsaydı diyeceğimiz birşey kalmadı.gerekirse takarız GT35R 100-200 shut da nos basarız.varsa ozaman porshe felan yürüyeninden getir onla deneriz.burda söz konusu Golf senin aracın deil.

senle burda araba çok fazla muhabbetine girmicem ben tanıyanlar bilir zaten bindigim araçları hayatım boyunca nos basmadım sen tak gt 35 r turboyu ondan sonra konuşalım şuan yürüyen araçlardan bahsedelim olmayan araçlardan degil he şöyle bi durmda var 1 ayınız var ondna sonra aracımdaki malzemeler degişcek ondan sonra peki deniyecegimizi sanmıyorum.

typer46
28-07-2011, 11:43
ben tolgaya hodrimeydan demedim,ayrıca bazı arkadaslar tolganın aracını öve öve arkasında olmak tan kırılacaklardı ve sakın demene o bir evo falan fılan...ayrıca tolgayı aradım konuştum ben boyle sunu yaptım bunu yaptım geçtim gecildim olayına gırmem benı bılen bılır aracımın nekadar gittini gormek için istedim olay saçma yerlere gitti hassaslaştı tolgayla kalbımızı kırmamıza kadar geldi,tolga arkamdan bişey söyler söylemez kedi kişiliğidir ama ben en ufak kişiliğle yada aracıyla alakalı bişey demedim dememde...

melih 1.5 kaldı kankacım merak etme ondan sonra herşey daha güzel olcak.

MKT
28-07-2011, 11:44
senle burda araba çok fazla muhabbetine girmicem ben tanıyanlar bilir zaten bindigim araçları hayatım boyunca nos basmadım sen tak gt 35 r turboyu ondan sonra konuşalım şuan yürüyen araçlardan bahsedelim olmayan araçlardan degil he şöyle bi durmda var 1 ayınız var ondna sonra aracımdaki malzemeler degişcek ondan sonra peki deniyecegimizi sanmıyorum.

Sen değiştir malzemelerini bize bir alo de.biz her an heryerede deneme yaparız hiç sorun deil.yeterki bitir aracını.Golf içinde aynı şey geçerli sağ sağlim biterse aracın tüm eksikleri onunlada deneyecek birçok araç var

ARP
28-07-2011, 11:46
bizim araçların turbosu aynı dikkatini çekerim benim dezavantajlarımın karsılığında sadece 80 kg koy dedım ağırlık yıne eşitlenmıcektı yıne ağır olacaktım...5 kişi yazmışsın biraz komik olmuş...

yoo komiklik bende değil sen demedinmi ağırlıklar eşit olsun diye al sana örneğini vermişim turbo vtecle basıyorum neler olduğunuda yazmışım ağırlıklar eşit olsun dersem nolu biliyomusun pokemon olur vtec...

sen kendin yazmışsın ağırlıklar eşit olsun diye yanlış anlamada arabam 1590 kg civarı bende 4 çekerim dezavantajım çok ama 3076 olacak 2 bar üstü basacam bide ağırlık lafı edecem öle bi dünya olamaz

typer46
28-07-2011, 11:47
Sen değiştir malzemelerini bize bir alo de.biz her an heryerede deneme yaparız hiç sorun deil.yeterki bitir aracını.Golf içinde aynı şey geçerli sağ sağlim biterse aracın tüm eksikleri onunlada deneyecek birçok araç var

aracım şuan hazır melihi alo yapıyorum o zaman sizi burda misafirde ederiz şuanki halinizle bi deniyelim bakalım malzeme degiştiginde katagori degişiyo o yüzden şuan size 3071 yeter merak etme.

douu
28-07-2011, 11:47
melih neden yanlış anlıyorsun hala yıldızımız barışmadı falan diyosun :) ben bu konuda senin aracınla alakalı ne yazdım ki :) deneyin denemeyin şu olsun bu olsun falan bir yorumum olmadı.. insanların kulaklarına yanlış bilgi gitmiş 2.2 bar falan gibi.. bende dedim ki araç 1.4 basıyo bagajda set var vs. seti sökmüş olabilir yorumum yok.. aracın yürür halini ve durur halini biliyorum.. kasım usta bizim turbolarımızı vs. yapan ustamız.. kimsenin arkasında durmuyorum inan buna :) erhan ustayı da severim yasin kardeşimi de severim seni de severim.. kimseyle kişisel bir sorunum yok anla artık :)

MKT
28-07-2011, 11:53
aracım şuan hazır melihi alo yapıyorum o zaman sizi burda misafirde ederiz şuanki halinizle bi deniyelim bakalım malzeme degiştiginde katagori degişiyo o yüzden şuan size 3071 yeter merak etme.

bizim aracımız hazır.benim aracımı geçemezsiniz diyen sendin gel Baş tacısın.Adanadan maraşa olan mesafeyide ölçmüş oluruz 3071 li cupra ile.ama Keşke az daha büyük olsaydı turbo yada internaller yapılmış olsaydı.daha zevkli olurdu yakın giderdiniz bizim araçlara.Neyse bu konu daha uzamasın.herkesin aracı bitsin çıkartsın herkes arabasını telefon var haberleşilir yarışılır.Varsa güçlü arabası olup denemek isteyen.mümkünse yok ağırlık yok şanzuman derdi felan olmasın gelsin deneyelim.insanların konusu yine rezil olmasın.istersen bekle melihinde arabası bitsin sende gelirsin hepberaber denenmiş olur.Aracınada maşallah bu arada.Allah kaza bela göstermesin

typermelih
28-07-2011, 11:54

denenir sıkıntı değil bunlar adamı gereksiz yere kamcılar,yapılır herşey yapılır bunun sonu yok... o bunu geçer bu onu geçer onlar gecılır göz daha iyilerine asılır bakılırki milyarlar harcanmış mutlu olan egolarını tatmın etmek istiyen şakşakçılardır...

typermelih
28-07-2011, 11:58
bizim aracımız hazır.benim aracımı geçemezsiniz diyen sendin gel Baş tacısın.Adanadan maraşa olan mesafeyide ölçmüş oluruz 3071 li cupra ile.ama Keşke az daha büyük olsaydı turbo yada internaller yapılmış olsaydı.daha zevkli olurdu yakın giderdiniz bizim araçlara.Neyse bu konu daha uzamasın.herkesin aracı bitsin çıkartsın herkes arabasını telefon var haberleşilir yarışılır.Varsa güçlü arabası olup denemek isteyen.mümkünse yok ağırlık yok şanzuman derdi felan olmasın gelsin deneyelim.insanların konusu yine rezil olmasın.istersen bekle melihinde arabası bitsin sende gelirsin hepberaber denenmiş olur.Aracınada maşallah bu arada.Allah kaza bela göstermesin

gereksiz yere konular sacma yerlere geliyor biri yazıyor kıvılcımı çıkarıyor ateş buyuyor,istanbuldan adanaya kadar araç getirmeye geldi...alpaslanın aracıyla istanbulda denedik adam bana direk 4 boy çakıyor,oda hemşerim maraşlı...yorumlar guzel yapılsa bunlar ortaya cıkmıcak...AMA ADANA BÖYLE İŞTE ....

typer46
28-07-2011, 12:01

ben ist yaşıyorum memleketim kahramanmaraş turbonun biraz daha büyük olmasına gerek yok vag gurubu hakında ne kadar bilginiz var bilmiyorum yakın giderdin demişsin gülüyorum çok inanmışsın sen neyse melihinde bitsinsin arabası inş. daha güzel olcak.

gurlekyasin
28-07-2011, 12:03
Beyler ne gerek war bukadar muhabbete,ben denedim ve profesyonel bir 3071 1.8t nin bana stoc halimle nekadar fark atabilecegini gordum,Suanki merakim benim aracimin satage 4 te nasil olacagi.bunuda allah izin verirse yakin bi zamanda gormeyi umit ediyorum.bu isin boyle oldugunu hepimiZ biliyoruz araci yapar para dokersin biri gelir gecer sonra sen para harcarsin ve o birdaha para harcayana kadar sen onu gecersin..

typer46
28-07-2011, 12:03
gereksiz yere konular sacma yerlere geliyor biri yazıyor kıvılcımı çıkarıyor ateş buyuyor,istanbuldan adanaya kadar araç getirmeye geldi...alpaslanın aracıyla istanbulda denedik adam bana direk 4 boy çakıyor,oda hemşerim maraşlı...yorumlar guzel yapılsa bunlar ortaya cıkmıcak...AMAM ADANA BÖYLE İŞTE ....

kanka sıkıntı yok kurban bayramına gelirken belki yollarım sana arabayı havalarda müsait olursa.

typermelih
28-07-2011, 12:06
melih neden yanlış anlıyorsun hala yıldızımız barışmadı falan diyosun :) ben bu konuda senin aracınla alakalı ne yazdım ki :) deneyin denemeyin şu olsun bu olsun falan bir yorumum olmadı.. insanların kulaklarına yanlış bilgi gitmiş 2.2 bar falan gibi.. bende dedim ki araç 1.4 basıyo bagajda set var vs. seti sökmüş olabilir yorumum yok.. aracın yürür halini ve durur halini biliyorum.. kasım usta bizim turbolarımızı vs. yapan ustamız.. kimsenin arkasında durmuyorum inan buna :) erhan ustayı da severim yasin kardeşimi de severim seni de severim.. kimseyle kişisel bir sorunum yok anla artık :)

olay kişisel değil tabiki ama sen bu şekilde aksettiriyorsun bana...benimde yarın birgün kasım ustaya işim düşer giderim ustalının tecrubesinin faydasını görürüm...doğu sana yazımda bişey belirttim typer foto satış danışmanı falan...bunlar hoş şeyler değil sende bunları anla artık

gurlekyasin
28-07-2011, 12:08
Alparslan abi seviyorum seni bastacisin..

ERK_RS
28-07-2011, 12:09
videolardan hic bir sey anlassilmiyor ama konu almis bassini gidiyor :)

typer46
28-07-2011, 12:15
Alparslan abi seviyorum seni bastacisin..

yasincim bende sizi seviyorum erhanı seni melihi sizde baştacısınız ist her zaman bi kapınız açık herşey çok güzel olcak :)

FET
28-07-2011, 12:19
olay kişisel değil tabiki ama sen bu şekilde aksettiriyorsun bana...benimde yarın birgün kasım ustaya işim düşer giderim ustalının tecrubesinin faydasını görürüm...doğu sana yazımda bişey belirttim typer foto satış danışmanı falan...bunlar hoş şeyler değil sende bunları anla artık

Kime ne ya isteyen istediği araca biner. Buna kimsenin yorum yapma hakkı yok!
Bu tür boş muhabbetleri pek sallamamak lazım. Ne demişler zenginin malı züğürdün çenesini yorar :cool:

typermelih
28-07-2011, 12:26
Kime ne ya isteyen istediği araca biner. Buna kimsenin yorum yapma hakkı yok!
Bu tür boş muhabbetleri pek sallamamak lazım. Ne demişler zenginin malı züğürdün çenesini yorar :cool:

sen neyden bahsedıyorsun onu anlamadım...kim kimin aracına bınmış ney.......açıklarmısın

typermelih
28-07-2011, 12:29
Beyler ne gerek war bukadar muhabbete,ben denedim ve profesyonel bir 3071 1.8t nin bana stoc halimle nekadar fark atabilecegini gordum,Suanki merakim benim aracimin satage 4 te nasil olacagi.bunuda allah izin verirse yakin bi zamanda gormeyi umit ediyorum.bu isin boyle oldugunu hepimiZ biliyoruz araci yapar para dokersin biri gelir gecer sonra sen para harcarsin ve o birdaha para harcayana kadar sen onu gecersin..

seninle kalkabilme cesaretini gösterebilecek birini bulabilecekmisin(bende dahil)

KMR2-GT
28-07-2011, 12:34
anlaşışldı gt3076 siparişi vermenın vaktı geldi :D

typermelih
28-07-2011, 12:37
yoo komiklik bende değil sen demedinmi ağırlıklar eşit olsun diye al sana örneğini vermişim turbo vtecle basıyorum neler olduğunuda yazmışım ağırlıklar eşit olsun dersem nolu biliyomusun pokemon olur vtec...

sen kendin yazmışsın ağırlıklar eşit olsun diye yanlış anlamada arabam 1590 kg civarı bende 4 çekerim dezavantajım çok ama 3076 olacak 2 bar üstü basacam bide ağırlık lafı edecem öle bi dünya olamaz

gel benim dunyamda seni biraz gezdirim öncelikle 1590 kg olan arkadasım aracım 3071 bu birikincisi aracım dort çeker dsg sanzuman 150 kg ağır ve motorun içi stok yani yazılım hartdeğil ve basınç yok...bence neyapalım biliyormusun senin eşsiz bilgin yorumun düşüncen sende kalsın benimkiler bende ;)

mechanic
28-07-2011, 12:40
arkadaş okurken başım döndü yaw:icon_wack:beuj:, bi de baktım ,
gene mi aynı grup yazıyor oldum.. maşallah yaw.
adanaya ayrı forum açmak lazım bence. komple adana, techadana gibi bişe :D

gurlekyasin
28-07-2011, 12:40
seninle kalkabilme cesaretini gösterebilecek birini bulabilecekmisin(bende dahil)

Seninle aramizda bunun lafi bile olmaz abi kalplerimiz bir..

gurlekyasin
28-07-2011, 12:42
Yine adana denemesi yine tartisma ve 6. Sayfada yine konu kilitlenicek :) :)

typermelih
28-07-2011, 12:44
Seninle aramizda bunun lafi bile olmaz abi kalplerimiz bir..

kardeşimsin

mechanic
28-07-2011, 12:47
bunlar gibi hızlı arabaları çekimleri genelde buradaki gibi oluıyor, ileride biri bekliyor.
ama işte bu da iyi bir çekim şekli değil.
aramızda motorcu arkadaşlar var, eli kamera tutmuş birisini arkasına oturtsa,
deneme yapanları yanlarından güzelce çekerler. hem deneyenler hem biz öyle görüntüler olursa zevk alırız.
yani şimdi bu araçlar denenirken helikopter kiralayacaz yoksa :D

ARP
28-07-2011, 12:52
gel benim dunyamda seni biraz gezdirim öncelikle 1590 kg olan arkadasım aracım 3071 bu birikincisi aracım dort çeker dsg sanzuman 150 kg ağır ve motorun içi stok yani yazılım hartdeğil ve basınç yok...bence neyapalım biliyormusun senin eşsiz bilgin yorumun düşüncen sende kalsın benimkiler bende ;)

eyvallah :) senin bilgin sende benim bilgim bende kalsın

ÜmiTCaN
28-07-2011, 13:40
Maşallah araçlara

Gürkan
28-07-2011, 14:28

serhat abi çok güzel özetlemissin :)

devilboy
28-07-2011, 15:11
yahu adanalı arkadaşlara lafım rica ediyorum elin ...... gerdeğe girmeyin kimin arabası iyi gidiyor kötü gidiyor sizene yaa bırakın artık başkasının arabasının lafını etmeyi yasin denemiş kasım abi denemiş tebrik edin olsun bitsin yaa arabasına güvenen zaten belirtmiş aslanlar gibi yazmış farketmez hertürlü denerim diye kaç barmış direk atarmış yeter her konuda kavga gürültü 3. kişi olmaktan vazgeçin rezil duruma düşüyoruz..

yasindamar
28-07-2011, 16:47
pek bişe belli olmuyor ama maşallah diyelim. konuyu da saptırmışız yine nerelere gitmiş muhabbet... hayırlısı olsun. Fet kardeşim sen de girme tartışmanın içine bence :)

BMK TypeR
28-07-2011, 19:14

1.8turbo sımdı cupra 20boy mu gectı:D sen hangı dünyadasın...

rebel
28-07-2011, 20:46

araya tırcık değil tırlarr girmiş yaniii

BMK TypeR
28-07-2011, 21:02
araya tırcık değil tırlarr girmiş yaniii

‪YG CUPRA 2.0TFSİ vs 1.8T CUPRA GT3076‬‏ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=n2N2iHqT6qs)

bu vıdeoda yarım gazlama gıtmış 1.8turbo araya bı yarım araba gırer. bu tırlar nerde yada kac tır 6tekermı 36 tekermı bu tırlar:heyoo:

MKT
28-07-2011, 21:09

hangi dünyada olduğumuzun önemi yok konu saçma sapan şekilde çok uzadı dahada yazmanın anlamı yok.kasım abi de yasin abide biliyorlar gerçek farkı.sonra biz bişe yazınca orda burda şakşakcı diyormuş millet.yarışmak isteyenler belli.adam golfe atarını yapmış ister yarışır ister yarışmaz.metin abide yarışmak istediğini yazmış.otobana çıkıp gazlamak yerine bu neyin mücadelesidir.boşverelim bunu millet haklı boşu boşuna tartışıyoruz denesinler görelim

BMK TypeR
28-07-2011, 21:16
hangi dünyada olduğumuzun önemi yok konu saçma sapan şekilde çok uzadı dahada yazmanın anlamı yok.kasım abi de yasin abide biliyorlar gerçek farkı.sonra biz bişe yazınca orda burda şakşakcı diyormuş millet.yarışmak isteyenler belli.adam golfe atarını yapmış ister yarışır ister yarışmaz.metin abide yarışmak istediğini yazmış.otobana çıkıp gazlamak yerine bu neyin mücadelesidir.boşverelim bunu millet haklı boşu boşuna tartışıyoruz denesinler görelim
kardeş o arac benım sattıgım arac sen gercek farkı soyle nedır kac boy hangı vıtes hangı hızda denendı?

BoraRS
28-07-2011, 21:22
kardeş o arac benım sattıgım arac sen gercek farkı soyle nedır kac boy hangı vıtes hangı hızda denendı?

Kanka satilmis arabanin davasi olmaz sen onundeki maclara konsantre ol :D Ne alacan ne yapacan ip ucu ver biraz :D Duyduguma gore Gilio RS alip tayyarlara kaldiracakmisin :D

typermelih
28-07-2011, 21:46
millet arabalarını konuştursun başkalarının araçları ancak bazılarının çenelerini beyinlerini yorar bırakında bunların peşinde araç sahipleri koşsun,komik olmayın...bu yorumlar bu kişiler yüzünden buralara geliyor,kalite ,seviyeli bişekilde emeye saygı duyarak olgun erdemli davranmayı öngörür tabi anlayana.......................................... ......................................

MKT
28-07-2011, 21:53

ikinci videodaki farkın nekadr olduğunu sezebiliyormusun abi? anlayabiliyomusun,çok kötü kalitede ama ordaki süre farkından pay biç ve ordaki geçiş 4.vites. daha sonrasında fark biraz daha açılıyor.ben BKR yi kötülemiyorum kesinlikle.10 numara bir araç sattın yasin abilere.içinede bindim çok güzel giden bir araç.allah kaza bela vermesin.ama bizim gözlemleyebildiğimiz fark bu.ben burda BKR ye *** atmıyorum sakın kimse yanlış anlamasın.yasin de erhan ustalarda çok sevdiğim insanlardır.zaman çoğu zaman yanlarındayımdır.öyle birşey söz konusu değil

metin01
28-07-2011, 22:13
millet arabalarını konuştursun başkalarının araçları ancak bazılarının çenelerini beyinlerini yorar bırakında bunların peşinde araç sahipleri koşsun,komik olmayın...bu yorumlar bu kişiler yüzünden buralara geliyor,kalite ,seviyeli bişekilde emeye saygı duyarak olgun erdemli davranmayı öngörür tabi anlayana.......................................... ......................................

Mùsait olunca denemek isterim senle istersen numaram alikaanda var yarin adanadayim

typermelih
28-07-2011, 22:22
Mùsait olunca denemek isterim senle istersen numaram alikaanda var yarin adanadayim

aracını bılmıyorum nedir neler var

metin01
28-07-2011, 22:26
Ls vtec turbo

typermelih
28-07-2011, 22:32
Ls vtec turbo

hııı anladım aracın kg nedir şu 2 gundur kg çok taktımda :)

metin01
28-07-2011, 22:41
Yanlis anlama ama ben senin arabandaki ne parçayi ne kilosunu nede basinci soruyorum çünkü o tür şeyler yariş anlayişima ters dediğim gibi yarin adanadayim

K.O.
28-07-2011, 23:19
bencede nedir bu kg polemiği , bugün sen geçersin yarın o.bugün geçil yarın upgrade yap sen geç vs vs .. kasım'ı tebrik ediyorum bu kilo basınç vs takılmadığı için.sonuç olarak 1.8t ile cuprayı ayırmısmı? -evet ayırmış! golf r a teklif var ama polemik çok.ben golf r alacam ve 1.8t ile kalkmaya çekinecem.. ilginç bence! ha geçilirsin ok baş tacısın ama golf r a bin ve ufak hesaplar yap çok ilginç bence.yarın cupra turbo büyütür o geçer bunlar normal şeler.yasini tebrik ediyorum her halukarda denediği için.böle kg turbo vs dese kınardım ama helal olsun diyorum.araçlar denensin bence entrikalar değil :)

yusufcan_1982
28-07-2011, 23:38
hııı anladım aracın kg nedir şu 2 gundur kg çok taktımda :)

senin arabadan hafif oldugu kesin galiba hondaların hafif oldugunu biliyosundur sende bir honda kulllanıcısıydın

typermelih
29-07-2011, 07:03
Yanlis anlama ama ben senin arabandaki ne parçayi ne kilosunu nede basinci soruyorum çünkü o tür şeyler yariş anlayişima ters dediğim gibi yarin adanadayim

senin dusuncende bana ters,bunları bılmeden neden hareket edim

typermelih
29-07-2011, 07:11
bencede nedir bu kg polemiği , bugün sen geçersin yarın o.bugün geçil yarın upgrade yap sen geç vs vs .. kasım'ı tebrik ediyorum bu kilo basınç vs takılmadığı için.sonuç olarak 1.8t ile cuprayı ayırmısmı? -evet ayırmış! golf r a teklif var ama polemik çok.ben golf r alacam ve 1.8t ile kalkmaya çekinecem.. ilginç bence! ha geçilirsin ok baş tacısın ama golf r a bin ve ufak hesaplar yap çok ilginç bence.yarın cupra turbo büyütür o geçer bunlar normal şeler.yasini tebrik ediyorum her halukarda denediği için.böle kg turbo vs dese kınardım ama helal olsun diyorum.araçlar denensin bence entrikalar değil :)

benım aracımın koşturma yorumu sana dusmez,sen gıt tebrık et herkesı kasım ustayı falan...madem kasım usta kg takılmadı neden yanına bır kişi daha almadı madem aracına cok guvenıyor,ben guvenmıyorum ok :) birgün golf r alırsankı almak çok kolay alır onla bunla otla böcekle denersin....kendi aracını konuştur elalemın aracını değil

ARP
29-07-2011, 07:49
hala kilo muhabbeti dolanıyo şurda... arkadaşlar 350-400 hp aracı olan arkadaşlar varsa ankaraya yolu düşerse gelsin misafirim olsun aracı kaç kg olursa olsun ister 2 ister 10 çeker olsun isterse iskeletle gelsin dostluk çerçevesinde denenir ve en fazla geçer bende tebrik ederim.

takılmayın kilo muhabbetine okadar

qency
29-07-2011, 08:22
hala kilo muhabbeti dolanıyo şurda... arkadaşlar 350-400 hp aracı olan arkadaşlar varsa ankaraya yolu düşerse gelsin misafirim olsun aracı kaç kg olursa olsun ister 2 ister 10 çeker olsun isterse iskeletle gelsin dostluk çerçevesinde denenir ve en fazla geçer bende tebrik ederim.

:icon_tup: kelimesi kelimesine katılıyorum

typer46
29-07-2011, 09:27

bende evo varken zamanında bende seni çok davet etmiştim hatırlarsan.

fatiii
29-07-2011, 10:39

bizde seni davet ettik hatırlarsan.nooldu şimdi?

ki o zaman arabada yazılım bile yoktu şimdi hepsi var..

iş davete kaldıktan sonra herkezle deneriz.buyursun gelsin..

metin01
29-07-2011, 10:43
senin dusuncende bana ters,bunları bılmeden neden hareket edim

demekkki arabana güvenmiyorsun :heyoo:

ARP
29-07-2011, 10:47

fatih zaten cevabını vermiş.
bizim olayımız sizingibiler arabaya *** attığı içindi yazlım vs. yok diyoduk yalancı çıkarmaya çalışıyodunuz.şimdi var...

yakuza
29-07-2011, 11:11
ya resmen yazık ya ciddi ciddi yani bu kaddar konusuluyor ama yok öyleydi böyleydi şöyleydi böyle oldu hepimiz kaç yaşında adamlarız çoluk çocuk torun torba muhabbetine gerek yok kimse geçilmez değildir sonuçta altlarımızdaki teneke parçası nede olsa birbirimizi hiç kırmaya değecek muhabbetler değil, bu iş zevk işi sonuçta yapılan işten zevk almak lazım geçmekte var geçilmekte büyütmemek gerek

typer46
29-07-2011, 11:12
fatih zaten cevabını vermiş.
bizim olayımız sizingibiler arabaya *** attığı içindi yazlım vs. yok diyoduk yalancı çıkarmaya çalışıyodunuz.şimdi var...

bizim gibler derken biz neymişsiz? anlamadım bi açıklık getir bakalım.

fatiii
29-07-2011, 11:15

senin şu inceden atarlı yazıların yokmu deli oluyorum :)

senin gibi yani biz yazılım yok dedikçe var diyip inanmıyanlar

typer46
29-07-2011, 11:17
senin şu inceden atarlı yazıların yokmu deli oluyorum :)

senin gibi yani biz yazılım yok dedikçe var diyip inanmıyanlar

inceden atarmı ben bişey söyliceksem söylerim merak etme kimseye atar gider yaptıgım yok sadece gercekleri yazınca böyle oluyo yapıcak bişey yok.

fatiii
29-07-2011, 11:19
inceden atarmı ben bişey söyliceksem söylerim merak etme kimseye atar gider yaptıgım yok sadece gercekleri yazınca böyle oluyo yapıcak bişey yok.

gercekler derken :D

özgün geldi kendi yazdı arabayı neyin gerçeği :D

typer46
29-07-2011, 11:21
gercekler derken :D

özgün geldi kendi yazdı arabayı neyin gerçeği :D

bundan sonraki araçlarıma sadece filitre eksoz takıcam.

fatiii
29-07-2011, 11:23
bundan sonraki araçlarıma sadece filitre eksoz takıcam.

adama özgün geldi baktı yaptı diyoruz daha inanmıyo :D

neyse adamın konusunda onu tartışmıyalım haklısın :)

typer46
29-07-2011, 11:25
adama özgün geldi baktı yaptı diyoruz daha inanmıyo :D

neyse adamın konusunda onu tartışmıyalım haklısın :)

ben hala yazılımlı yazılımsız yazımı göremedim körlük bendemi sendemi:icon13:

fatiii
29-07-2011, 11:26
bundan önceki konularda yazmadınızmı videolara imalı imalı yaw way arkadaş nasıl iş bu anlamadım :)

gurlekyasin
29-07-2011, 11:27
deneme sonrasıda ben ve erhan ustamın söylediği gibi;kasım usta ellerıne sağlık,emeğine sağlık..
herkesınde söylediği gibi geçilemeyecek araba yoktur,evet stoc turbolu olsada kendi klasmanında ıyı bır araba benımkı,ama kasım ustanınkı setup olarak benımkınden daha
ıyı olduğu için bu sonuç ortaya çıktı ve geçti,ne polemiğe nede tartışmaya gerek var
kimin arabası ıyı ıse o kazansın tabıkı,o yapar geçer biz yapar geçeriz bu iş böyle süreeer gider..

typer46
29-07-2011, 11:30
deneme sonrasıda ben ve erhan ustamın söylediği gibi;kasım usta ellerıne sağlık,emeğine sağlık..
herkesınde söylediği gibi geçilemeyecek araba yoktur,evet stoc turbolu olsada kendi klasmanında ıyı bır araba benımkı,ama kasım ustanınkı setup olarak benımkınden daha
ıyı olduğu için bu sonuç ortaya çıktı ve geçti,ne polemiğe nede tartışmaya gerek var
kimin arabası ıyı ıse o kazansın tabıkı,o yapar geçer biz yapar geçeriz bu iş böyle süreeer gider..

yasincim canını sıkcacak bişey yok kardeşim çünkü bana göre türkiyenin en iyi giden stock turbolu cuprası sizde.

gurlekyasin
29-07-2011, 11:34
yasincim canını sıkcacak bişey yok kardeşim çünkü bana göre türkiyenin en iyi giden stock turbolu cuprası sizde.

alparslan abi teşekkur ederım evet stock turbo ile gayet ıddıalıyım ve varsa iddiası olan stage 2 plus denerız göruruz..benim canımın sıkkınlığı kasım ustanın benı geçmesınden değilde altında arabası bıle olmayan adamların boş muhabbet yapması abi..

miniks
29-07-2011, 11:36
kg hesabı yapanlar araba modıfıye etmesın. edıyorsa da cıksın tek basına otobanda takılsın. ya da 2 - 3 yancı bulsun onlarla gazlasın.

ya da benım ıcın problem degıl dıyıp yarım boy 3 boy gecıldıkten sonra ben senden hafıf olsam gecerım demesın. yarım boy 1 boy gecmek gecmektır. ummadık tas bas yarar. arabana guvenır sökmeden gidersin sonra 1 boy yersin yanına adam al ya da ıcınden keske sokseydım dıyemezsın. herseyı bastan dusunuceksın. bu kg hp olayları ıyıce baymaya basladı. utanmasanız spec ler de esıt olsun dıceksınız.

typer46
29-07-2011, 11:36
alparslan abi teşekkur ederım evet stock turbo ile gayet ıddıalıyım ve varsa iddiası olan stage 2 plus denerız göruruz..

he şöyle yasinim ya k04 le bence en hızlısı sensin maşallah kazasız belasız bin.

Serhat Y.
29-07-2011, 11:44
kg hesabı yapanlar araba modıfıye etmesın. edıyorsa da cıksın tek basına otobanda takılsın. ya da 2 - 3 yancı bulsun onlarla gazlasın.

ya da benım ıcın problem degıl dıyıp yarım boy 3 boy gecıldıkten sonra ben senden hafıf olsam gecerım demesın. yarım boy 1 boy gecmek gecmektır. ummadık tas bas yarar. arabana guvenır sökmeden gidersin sonra 1 boy yersin yanına adam al ya da ıcınden keske sokseydım dıyemezsın. herseyı bastan dusunuceksın. bu kg hp olayları ıyıce baymaya basladı. utanmasanız spec ler de esıt olsun dıceksınız.

ortamdan ortama fark var Hilmi demekki, Melih o hesapları yapıyorsa bi bildiği vardır ben yakınen tanıyorum kendisini aslında senin algıladığın tarzda birisi değil. sende azçok tahmin ediyorsundur olanları;)

ksm_power
29-07-2011, 11:44
benım aracımın koşturma yorumu sana dusmez,sen gıt tebrık et herkesı kasım ustayı falan...madem kasım usta kg takılmadı neden yanına bır kişi daha almadı madem aracına cok guvenıyor,ben guvenmıyorum ok :) birgün golf r alırsankı almak çok kolay alır onla bunla otla böcekle denersin....kendi aracını konuştur elalemın aracını değil

İki gündür yazılanlara bakp gülüyorum Melih o gece sen M5 gibi bir arabayla deniyor olsaydın bildiğin gibi M5 1800 kg arabana 4 kişi alır denermiydin (ama kg eşitlemek şartıyla) bir çok arkadaşımız motorla deniyorlar motorsikletçiye kiloları eşitle diye teklif yapan duymadım (zaten iki kişilik) geçen EVO konusunda gt30 taktırıp denemek istedin ve 2 bar açacam ama burda maksat araba görmek demiştin ama hiç arabanın kilosundan ve turbonun küçüklüğünden bahsetmedin şimdi sen tutup arabaların kilolarını bana bahane etme ayrıyeten ben yalnız yarışmayı seviyorum:))) Yasine bir sor ilk deneme video olamayan aradaki fark ne kadar olduğunu anlatsın diğer videodaki denemeleri baz alma Ben arabayı ellemiyorum sen arabanı yaptır gel ben arabamın gercekten nasıl gittiğini sana gösteririm.Stage 4 yapınca artık kg milo bahane etmezsin edersende arkadaşlara söyleyim bir torba cimento veya bir çuval soğan hazırlasınlar hangisini seçersen onu koyarım:::)))))) KSM///POWER

miniks
29-07-2011, 11:50
ortamdan ortama fark var Hilmi demekki, Melih o hesapları yapıyorsa bi bildiği vardır ben yakınen tanıyorum kendisini aslında senin algıladığın tarzda birisi değil. sende azçok tahmin ediyorsundur olanları;)

ben bir kişiye yazmadım kanka. bu konuyu okuyan herkes görsün. otobana kimse geçilmek için çıkmaz. ozaman elinden geleni ardına koymıcaksın.

iki devlet savaş yapar da elinde daha güçlü cephane varsa bunu kullanmaz mı? kazanmak için yapılan herşey doğrudur. iş işten geçtikten sonra değil ama.

ksm_power
29-07-2011, 11:53

Tamamen katılıyorum fikrine miniks bu cadde yarışı neyin varsa dökecen

metin01
29-07-2011, 11:57

Melih beni tanimaz bende onu arabasi yürüdüğü icin üstelemeden yariş teklif ediyorum kabul etmek ona kalmis tanimadi insanla neden kilo hesabi yapsin benim ortami nerden bilecek

MKT
29-07-2011, 11:59
Melih beni tanimaz bende onu arabasi yürüdüğü icin üstelemeden yariş teklif ediyorum kabul etmek ona kalmis tanimadi insanla neden kilo hesabi yapsin benim ortami nerden bilecek

Sana dedim dimi yarışacak araba bulamayız diye:D

Serhat Y.
29-07-2011, 12:03

olayı kişiselleştiriyosun şuanda, yapma

TigeR
29-07-2011, 12:19
adanadan kahramanmaraşı sen Google map üzerinden bakıyosun sanırırım
:hahaha::hahaha::hahaha:
ya abiler arkadaşlar niye bu kadar uzatıyorsunuz KSM///Power'ıda bilen biliyor GTA Erhan ustayıda yarışmak isteyen gelir yarışır kim geçer kim geçilmez belli olur. ha kilo farkı varsa motor hacminde de fark var ;)

typermelih
29-07-2011, 12:46
bunu herkese yazıyorum daha doğrusu sacmalayan herkese siz birnumarasınız sizin araçlarınız mukemmel...benim aracım yürümüyor gitmiyor okey...

edo typer
29-07-2011, 12:47
evo konusunda ben arabamı gormek ıstıyorum,gecmek gecılmek onemlı deıl dıyenler sımdı kg hesabı yapar olmus:D:D o zmn dedık sen evoya dıkmıssın arkadas bos yapma dıye hatalı olduk.. adam sadece arabasını gormek ıstıodu:D noldu sımdı kılo esıtlemeden basmıyor?? arabanı gormek ıstıyodun?? bı sıkıp gorseydın?? ALLAH buyuk bole kendı tukurdugunu yalatır ınsana;) butun araclara kazasız belasız..

erdincc
29-07-2011, 12:48
yorumlarınızı baştan sona okudum..

1. Golf R ile 1.8T.sp. aracın orjinalini bir tutmanızı anlamıyorum.
2. Bu Orjinallik yarışı değil 60 hp lik araçlarla yarışmıyorsunuz kilo problemini yapıyorsunuz.
3. Biz bunu tofaşta yapıyoruz koltukları kapı kartonlarını söküyoruz 1-2 hp kazanmak için :)
4. Madem kilo takıntısı yapacaksınız gidin 150.bin cik dediğiniz aracınızın koltuklarını kapı kartonlarını söküp geleydiniz.
5. Kasım ustamız yanına 1 kişi almamasının sebebi yapılan komikliktir. Böyle saçma şeye güldü. Varsayalım geçti 1.8t bu seferde aracımız ayarsız falan dicektiniz bunu tartışmadı.

6- Araçlar stock değil. Kasım power aracı yüklediğinden dolayı istediği kadar güçlendirmiştir. Kilo problemi orjinal arabalarda yapılır.

7- :) kilo problemi yapılacaksa bizim doğan da var atmosferik . hiç çekinmeden indirebiliriz koltuk sökmenize gerek kalmaz.. :)))

+++ KİMSE ELİN S.. YLE TARTIŞMA YAPMIYOR BURDA. KONU SADECE HAK HUKUK MESELESİDİR. GÖZ VAR NİZAM VAR BOŞ MUHABBETLERE GEREK YOK.

SAYGILARRR KASIM POWER 'a..

ARP
29-07-2011, 12:48

kendin yazmışsın egsoz filtre takacam bundan sonra diye sen bile inanmadın gel boluda buluşalım deneyelim bakalım dedin dalga geçer gibi ona mahsuben bende bunu yazdım

edo typer
29-07-2011, 12:52
1.8T ye kılo esıtleyelım dıyenler kendı arabasını 2000ccden 1800e dusursun :D hey ALLAHIm ya:D

MKT
29-07-2011, 12:53
evo konusunda ben arabamı gormek ıstıyorum,gecmek gecılmek onemlı deıl dıyenler sımdı kg hesabı yapar olmus:D:D o zmn dedık sen evoya dıkmıssın arkadas bos yapma dıye hatalı olduk.. adam sadece arabasını gormek ıstıodu:D noldu sımdı kılo esıtlemeden basmıyor?? arabanı gormek ıstıyodun?? bı sıkıp gorseydın?? ALLAH buyuk bole kendı tukurdugunu yalatır ınsana;) butun araclara kazasız belasız..

:bravo: :bravo:

tool
29-07-2011, 12:55
gereksiz uzadi...