PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SCOOTER yardım !!!!

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 09:54
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Turuncu hondamı sattım, alışkanlık gereği yaya olmayı bi türlü beceremedim ve motor almaya karar verdim , seçim işini tek başıma yapamadım, fikirlerinize ihtiyacım var...kullananlar memnun kalanlar ve kalmayanlar..
VE SATAN arkadaşlar :D :D :D

teşekkürler.

driftboy
28-07-2011, 10:01
Mondial 125ZN ve Asya 125T Son Durum Kıyaslaması (http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/76728-mondial-125zn-ve-asya-125t-son-durum-kiyaslamasi.html#post2248989)

Mondial zn ve asya 125 karşılaştırması :)

Ben bu 4 ü arasından mondial derdim. Çünkü yedek parçası şahin doğan gibi artık marketlerde bile satılacak neredeyse :) :)

SekoLive
28-07-2011, 10:10
öncelikle motora binmenizi önermem sonrasında arkadaşmda satılık vitesli bi motor var istersen şekli falan cok düzgün güzelde bi motor görüştürebilrm sizi.
ve ilk motor tecrüenz ise scooterden baskasını almayın en azından daha rahattır.

fatiii
28-07-2011, 10:14
inanılmaz saçma bi anket...

şöyle açıklayım ankette jip alıcam gibi sordugunu düşün seçeneklerde

range rover la cherry tiggo arasında kararsız kalmışsında soruyomuşsun gibi olmuş

vespa ne mondial yada asya ne?paran varsa tabiki gidip vespa alıcaksın

dragon07
28-07-2011, 10:22
vespa et4 lerde varyatör problemleri var çok para dökersin parçası çok pahalı kardesim...

vespa px200 tercih ederdim...

şu çin malı motorları hafızalardan silin :)

Yogi
28-07-2011, 10:23
bence de çok ayrı motorları yazmışsın
benım sana tavsiyem eğer çok biyik bir vespa fanı değilsen o fiyatlara motor almak bana saçma geliyor. sonuç olarak amacın ayağımı yerden kessin sıkıntı yaratmadan gideyim geleyim diyosan başka motorlarada bakmalısın.

-runner vxr 200
-honda pcx
-suzuki an 125 (12.000 km hep tapagaz kullandım kayış bakımı yaptırmadığımdan sadece kayışı patladı bana göre çok sağlam bir motor)

Tunç
28-07-2011, 10:26
benım motorun resmını görsen kesın alırsın :)

fatiii
28-07-2011, 10:27
birde madem bu kadar kafana taktın şöyle bişeyler düşün derim 5 liraya falan düşürürsen eğer..

Suzuki Burgman AN 400 Scooter / Maxi Scooter Motor 6.240 TL Sahibinden Satılık ikinci el Model - 49175960 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-alcak-varsa-pazarliksiz-son-fiyat-49175960/detay/)

scooterin rolls royce u....böyle bi makinadan sonra arabaya bidaha binmessin :)

Yogi
28-07-2011, 10:27
burgmanlar iyidir ama yakıtı fazladır

fatiii
28-07-2011, 10:30
benim arkadaşımda var 20 kuruş civarı şehir içinde diyodu..bence cok abes bi rakam değil bugun 150 cc scooterlar bile zaten min 14 kuruş falan yakıyor..

Tunç
28-07-2011, 10:34
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/27/10942.jpg (http://goo.gl/mc9cY)
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/27/10972.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:38
öncelikle motora binmenizi önermem sonrasında arkadaşmda satılık vitesli bi motor var istersen şekli falan cok düzgün güzelde bi motor görüştürebilrm sizi.
ve ilk motor tecrüenz ise scooterden baskasını almayın en azından daha rahattır.

serkan saol kanka ama vitesli dediğin gibi yeni bi kullnıcı için sıkıntılı bi araç , o yüzden otomatik bişey bakıyorum motora binme konusunda da , evet istanbul şartlarında riski yüksek ama benzin 4.46 olmuş daha da yükselmeye devam ediyo, çalşıtığım yer nişantaşı trafiği ve park yeri *****, bende yaya imkansız sonuç olarak motor tek çözüm benim için ..

Mondial 125ZN ve Asya 125T Son Durum Kıyaslaması (http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/76728-mondial-125zn-ve-asya-125t-son-durum-kiyaslamasi.html#post2248989)

Mondial zn ve asya 125 karşılaştırması :)

Ben bu 4 ü arasından mondial derdim. Çünkü yedek parçası şahin doğan gibi artık marketlerde bile satılacak neredeyse :) :)

evet mondialler öyleymiş, saol..

inanılmaz saçma bi anket...

şöyle açıklayım ankette jip alıcam gibi sordugunu düşün seçeneklerde

range rover la cherry tiggo arasında kararsız kalmışsında soruyomuşsun gibi olmuş

vespa ne mondial yada asya ne?paran varsa tabiki gidip vespa alıcaksın

anketin saçmalığını sormadık sana saçmaysa bakmazsın oylamazsın geçer gidersin, senin oylaman olsada olur olmasada... , marka takınıtım yok vespa da olur çelik motorda burgman da , vespa ya dünya para verip memnun kalmayan,çin motorunda daha rahat edenler var , tam tersi olanlarda .. ben bunu öğrenmek için ve alırken fikir sahibi olmak için konu açtım,,,
anket motor anketi saçmalık testi değil.. :Deli:

omR35
28-07-2011, 10:39
ben honda tercih ederdim today , beat veya activa. mondial vs çine hiç bulaşmayın bence.

Orhan
28-07-2011, 10:39
elektiriklileri tavsiye ederim iyi kalitelileri 1500-2000 lira civarı
http://www.elektriklibisiklet.gen.tr/

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:40
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/27/10942.jpg (http://goo.gl/mc9cY)
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/27/10972.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

hacı ciddi güzelmiş bu bikere ortaköyde görmüştüm , hatta önce vespa sanmıştım ...:D

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:42
ben honda tercih ederdim today , beat veya activa. mondial vs çine hiç bulaşmayın bence.

honda beat de bakıyorum ama klasik görünsün istiyoroum ,,,

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:44
elektiriklileri tavsiye ederim iyi kalitelileri 1500-2000 lira civarı
Elektrikli Bisiklet Bilgilendirme Portalı: Yorumlar - Tanıtım - Fiyatlar (http://www.elektriklibisiklet.gen.tr/)

bu elekitirikli olayı hiç bana göre değil, :D saol ..

Tunç
28-07-2011, 10:44
suan vespadan ayırmana ımkan yok guncel fotoları yok asya yazısını falan kapatıp her tarafına orjınal vespa yazıları getırttım cok cok ıyı oldu sımdı

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:47
hacı bu en son ne olur.. :D ???

Ranthor
28-07-2011, 10:48
sakın çinli alma
mondial asya alayından uzak dur

fatiii
28-07-2011, 10:53
anketin saçmalığını sormadık sana saçmaysa bakmazsın oylamazsın geçer gidersin, senin oylaman olsada olur olmasada... , marka takınıtım yok vespa da olur çelik motorda burgman da , vespa ya dünya para verip memnun kalmayan,çin motorunda daha rahat edenler var , tam tersi olanlarda .. ben bunu öğrenmek için ve alırken fikir sahibi olmak için konu açtım,,,
anket motor anketi saçmalık testi değil.. :Deli:

1.eğerki her yoruma açık değilsen anketi burda değil kendi arkadaş çevrende yapmalısın...

2.ben zaten ankette oy kullanmadım

3.bu vespadan yada burgmandan rahat edemeyip çin mallarından rahat eden insanlar olduğunuda pek düşünmüyorum tamamen hayal ürünü.

olay sence marka takıntısımı?inş alırsın bi mondial 5 k km yaparsın sonra gelir tekrar buraya yazarsın..

dip not:vespa ve mondial kıyaslaması sadece bana sacma geldiyse kusura bakma özür diliyorum.

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 10:54
sakın çinli alma
mondial asya alayından uzak dur

peki .. :D

dragon07
28-07-2011, 10:58
honda beat al keyfine bak :)

Tunç
28-07-2011, 10:59
1.eğerki her yoruma açık değilsen anketi burda değil kendi arkadaş çevrende yapmalısın...

3.bu vespadan yada burgmandan rahat edemeyip çin mallarından rahat eden insanlar olduğunuda pek düşünmüyorum tamamen hayal ürünü.

olay sence marka takıntısımı?inş alırsın bi mondial 5 k km yaparsın sonra gelir tekrar buraya yazarsın..

dip not:vespa ve mondial kıyaslaması sadece bana sacma geldiyse kusura bakma özür diliyorum.

asya 125t ve vespa px200 sahbiyim ama asyayı daha cok sevıyorum ve rahat edıyorum;)

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 11:03

oy kullanmana veya yorum yapmana, dediğim bişey yok üslubun yanlış .. bu arada burasıda benim arkadaş çevrem..

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 11:18
asya 125t ve vespa px200 sahbiyim ama asyayı daha cok sevıyorum ve rahat edıyorum;)

:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

onat
28-07-2011, 11:24
carbon kardeş bende bi motor kullanıcısıyım ve fatiiinin dediğine sonuna kadar katılıyorm. fatiiyide tanımam dipnot olarak söyleyim.

şimdi dediğin motorlar kalite olarak çok ayrı motorlar. yani vespa scooter işinin kralı bi makina.ben çin malıda kulandım aynı marka 2 farklı cc de sonra japona geçtim önce kawasaki vn800 sonra şuan honda vfr800 vtec kullanıyorum ve inan çin aldığına pişman olursun. biz mondial kullanıpta yolda giderken civatası düşmüş insanlar kullanıcılar gördük. fati doğru söylüyor bi vespa ile 5k yapmak var birde mondial ve türevleri ile.zaten fiyat gereği de bu farkı görürsün. yani sen paran varsa r.rover mı alırsın cherry mi ?? hee dersenki ben önce öğrenicem arkadaş o yzden ii bi makina almayım vurayım kırayım öyle öğreneyim o zaman çine dön ama diğer türlü tecrübesi olan biri hangi motorcuya sorarsan sor vespa der.

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 11:28

:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

fatiii
28-07-2011, 11:29

:) :) :) kolay gelsin...

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 11:34
carbon kardeş bende bi motor kullanıcısıyım ve fatiiinin dediğine sonuna kadar katılıyorm. fatiiyide tanımam dipnot olarak söyleyim.

şimdi dediğin motorlar kalite olarak çok ayrı motorlar. yani vespa scooter işinin kralı bi makina.ben çin malıda kulandım aynı marka 2 farklı cc de sonra japona geçtim önce kawasaki vn800 sonra şuan honda vfr800 vtec kullanıyorum ve inan çin aldığına pişman olursun. biz mondial kullanıpta yolda giderken civatası düşmüş insanlar kullanıcılar gördük. fati doğru söylüyor bi vespa ile 5k yapmak var birde mondial ve türevleri ile.zaten fiyat gereği de bu farkı görürsün. yani sen paran varsa r.rover mı alırsın cherry mi ?? hee dersenki ben önce öğrenicem arkadaş o yzden ii bi makina almayım vurayım kırayım öyle öğreneyim o zaman çine dön ama diğer türlü tecrübesi olan biri hangi motorcuya sorarsan sor vespa der.

teşekkür ederim verdiniz bilgiler için..
ama yanlış anlaşılan bı kısım var , ben fatii e bişey demedim ,üslubu hakkında ters düştük bak sende aynı şeyi anlatıyosun ama fark var.. neyse konuyu saptırmayalım ,, teşekkür ederim..

m-power07
28-07-2011, 11:49
Suzuki an125 honda beat yada yeni bws :icon_tup:

o yazdığın motorlar 1 senelik..

SON TC
28-07-2011, 12:51

Valla bende çok kullanmıyorum ama,aldım ortalama bır sene olcak çokta memnunum.aman man çokta kaliteli deıl tabıkıı ama,zaten 1.500- 2000 tl ye aldıgın motordan çokta kalite beklenırse yannış ıolur bence.
Benım klasik göruntusu ve yaslanma yerı felan oldugu için tercıh ettım ve memnunum...
http://www.hizliupload.com/?di=ZFQT

Tunç
28-07-2011, 14:08
asya ile mondıal arasında da cok fark kalıte olarak onuda belirteyım suan mondıal rs151 ve kymco super8 de var ayrıca en kötusu mondıal

Shadow_Dancer
28-07-2011, 14:20
Honda Beat modelini bir müddet kullandım. Tabiri caizse taş gibi motordur, rutin bakımlarını yaptırıp tepe tepe kullanırsın. Yalnız arada bir marş düğmesi sıkıntısı yaşanabiliyor, ayaktan marş ile çözebiliyorsun. Ben yaklaşık 90 kiloyum performansı rahat rahat yeter.

merruse
28-07-2011, 14:28
1- Motosiklet kullanmayı biliyorsan, daha önce kullanmışlığın varsa Beverly al. Eğer daha önce hiç scooter falan kullanmadında yeni başlayacaksan çin malı al. Vursan kırsan bile için yanmaz. Eğitim zaiyatı olarak görüp geçersin. Ama markalı makinenin karenajı pahalıdır.
2- Alacağın scooter ın tekerlekleri özellikle ön tekerleği mümkün olduğunca büyük olsun. Ön camı olsun. Parça desteği olsun. Lastik ebatları abidik gubidik olmasın. Scooter lastiği ucuz birşey değil. Ebat çok kullanılan birşey olmazsa bulmasıda zor oluyor, para vermeside.. :)
3- Kilona ve kullanacağın trafik şartlarına uygun motor al. Örneğin E5 e çıkacaksan 125 lik scooter ile falan uğraşma. Er ya da geç en az 250 alacaksın zaten.
4- Üstüne başına en az 1000 lira harcayacağınıda unutma..

Aprilia Scarabeo falanda bakabilirsin.
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Aprilia%20Scarabeo%20500%20%2006%20%201.jpg

psikolojikdeli
28-07-2011, 14:35
Tavsiyem honda suziki yamaha gibi markalardır son dönemde dışarıdan kymco içinde olumlu yorumlar almaktayım, çin motorlarını bir ara kullandım ucuz parçası çok ama 2 senede çıkardığı masrafla kendini japonlarla fiyat olarak eşitleme yolunda emin adımlarla gidiyorlar, geçenlerde bir arkadaşıma scooter almak için sürekli motor üstünde olan bir pizza şirketinin paket servis elemanları ile görüştüm belli bir bölümü kısa bir süreliğine 0 mondial almışlar 1-2 ay bile geçmeden tekrar 2006 hondalara geri dönmüşler 10 -12 civarı motor vardı sadece 1 tanesi çin malıydı, yine tercih senindir ben senede 2000 km anca yapıcam dersen motora çok bütçe ayırmana gerek yok ama 2500 yapıcam dersen adam gibi birşey al derim

CupraR
28-07-2011, 14:36
Bendede gilera nexus var satıyorum Gilera Nexus 500 Scooter / Maxi Scooter Motor 6.750 TL Sahibinden Satılık ikinci el Model - 55149556 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-gilera-gilera-nexus-500-2006-model-17-500km-55149556/detay/) ilandaki benimki güçlü motor istiyorsan böyle bişe düşüne bilirsin.Ama farketmez görüntüsü güzel olsun az yaksın ayağmı yerden kessin dersen SYM Fiddle II 125 tavsiye ederim görüntüsü çok hoş vespalara benziyo.Fiyatıda uygun favori rengim beyaz.kahve rengi koltuklu.Bu arada sym diğer çinlerle kıyaslanamaz.Daha kaliteli yani.

RottingChrist
28-07-2011, 14:37
17.000 km yi mondial 150 zat ile yaptım. yarısından fazlasını 2 kişi ve 1.5 senede. çin malı alınmaz diyenlere inat gezdim durdum. satıyorum dedim ilk gelen aldı gitti. yine çin malı almayı düşünüyorum çünkü bütçem ona yetiyor ve bakımlarını mahalledeki bisikletçim bile yapabiliyor. parça derdin yok sadece bol bol gevşeyen vidaları sıkman gerekiyor o da bize keyif veriyor zaten. scooter dediğin okonomik pratik ve kısa koşular için ayağını yerden kesecek bir alet. bir vti lara istenen para zoruma gitmiştir bir de döt kadar vespaya istenen paraya :)

RottingChrist
28-07-2011, 14:42
Bendede gilera nexus var satıyorum Gilera Nexus 500 Scooter / Maxi Scooter Motor 6.750 TL Sahibinden Satılık ikinci el Model - 55149556 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-gilera-gilera-nexus-500-2006-model-17-500km-55149556/detay/) ilandaki benimki güçlü motor istiyorsan böyle bişe düşüne bilirsin.Ama farketmez görüntüsü güzel olsun az yaksın ayağmı yerden kessin dersen SYM Fiddle II 125 tavsiye ederim görüntüsü çok hoş vespalara benziyo.Fiyatıda uygun favori rengim beyaz.kahve rengi koltuklu.Bu arada sym diğer çinlerle kıyaslanamaz.Daha kaliteli yani.

majesty ve nexus hayalimdeki maxi ler. bunlardan birisiyle uzun yol yapmayı çok isterdim.

YavuzNaz
28-07-2011, 15:03
SYM Joyride 200 şiddetle tavsiye ederim oldukça kaliteli gidişi yakıtı çok güzel bir motor fiyatlarıda abartı değil değerlendir derim.

kickbuttowski
28-07-2011, 15:12
Vespanın istenilen parayı haketmediğini söylemek yanlış olur bugün hala 70 yaşında vespalar sokaklarda dolaşıyor ve zamanında verilen paranın 10 katı daha fazla para ediyor..
Ayrıca Vespa sadece bir scooter değil bir tarz, sadece scooter almıyorsunuz yani vespacı oluyorsunuz.. Eğer aradığınız sadece scooter ise Piaggio alırsınız sonuçta aynı firma fly150 bana hoş gelen bir model scooter-maxiscooter arası ideal olurdu sanırım..

Yogi
28-07-2011, 15:16
70 biraz abartı olmadımı:)

kickbuttowski
28-07-2011, 15:26
Evet öyle olmuş daha 2011deyiz değil mi :D

Ama 50-55 yaşlarında Vespalar hala sokaklarda geziyor, buluşmalarda toplantılarda baştacı ediliyor onu kastetmiştim..

Zaten seri üretime 1953te geçti yanlış hatırlamıyorsam..

edit: 1946 imiş 2011-1946=65

trgy
28-07-2011, 16:14
vespa et4 iyidir,fiyatı biraz pahalı ama hakediyor.çok şık bir scooter

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 16:18
Valla bende çok kullanmıyorum ama,aldım ortalama bır sene olcak çokta memnunum.aman man çokta kaliteli deıl tabıkıı ama,zaten 1.500- 2000 tl ye aldıgın motordan çokta kalite beklenırse yannış ıolur bence.
Benım klasik göruntusu ve yaslanma yerı felan oldugu için tercıh ettım ve memnunum...
http://www.hizliupload.com/?di=ZFQT

bende o klasik görüntüyü istediğim için bu modelleri yazdım,,
honda beat
bws
activa güzel motorlar ama tarz değiller. sıradan geliyolar...

:D
1- Motosiklet kullanmayı biliyorsan, daha önce kullanmışlığın varsa Beverly al. Eğer daha önce hiç scooter falan kullanmadında yeni başlayacaksan çin malı al. Vursan kırsan bile için yanmaz. Eğitim zaiyatı olarak görüp geçersin. Ama markalı makinenin karenajı pahalıdır.
2- Alacağın scooter ın tekerlekleri özellikle ön tekerleği mümkün olduğunca büyük olsun. Ön camı olsun. Parça desteği olsun. Lastik ebatları abidik gubidik olmasın. Scooter lastiği ucuz birşey değil. Ebat çok kullanılan birşey olmazsa bulmasıda zor oluyor, para vermeside.. :)
3- Kilona ve kullanacağın trafik şartlarına uygun motor al. Örneğin E5 e çıkacaksan 125 lik scooter ile falan uğraşma. Er ya da geç en az 250 alacaksın zaten.
4- Üstüne başına en az 1000 lira harcayacağınıda unutma..

Aprilia Scarabeo falanda bakabilirsin.
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Aprilia%20Scarabeo%20500%20%2006%20%201.jpg

motosiklet tecrübem var ama yinede 5 6 bin tl vermek istemiyorum,,, ayağımı yerden kesmişken abart egzos takılan apaçi motoruda almak istemiyorum,,

büyük tekerlek uyarısı için saol bunu ilk defa duydum :icon_tup:
e5 çıkmıcam ama yinede giden bişey iyi olur heralde,
teşekkürler,

yok nexus çok iyi ama şimidlik fazla bana ,
Fidelle II de çok hoş aslında onuda oylasaydım keşke, ama marş sıkınıtsı varmış kronik olarak.. :beuj:

SYM Joyride 200 şiddetle tavsiye ederim oldukça kaliteli gidişi yakıtı çok güzel bir motor fiyatlarıda abartı değil değerlendir derim.

fiyat olarak yüksekler biraz sanki ..

Vespanın istenilen parayı haketmediğini söylemek yanlış olur bugün hala 70 yaşında vespalar sokaklarda dolaşıyor ve zamanında verilen paranın 10 katı daha fazla para ediyor..
Ayrıca Vespa sadece bir scooter değil bir tarz, sadece scooter almıyorsunuz yani vespacı oluyorsunuz.. Eğer aradığınız sadece scooter ise Piaggio alırsınız sonuçta aynı firma fly150 bana hoş gelen bir model scooter-maxiscooter arası ideal olurdu sanırım..

bu motorda da fiyata takıldım açıkcası ,, tarz istediğim gibi ama ,,

ömerve
28-07-2011, 16:41
karşılaştırdığın motorlar arasında çok fark var ama,bi tarafta vespa diğer yanda mondial..bütçen ne durumda bilemiyorum ama vepa düşündüğüne göre fena değil,eğer vespa alacak kadar gözden çıkardıysan belli rakamları mondialle işin olmasın.
125zn vardı arkadaşımda sıfır aldı,motor düşük süratte çukura girip çıktı 2ye ayrıldı,çin malı motorlardan uzak dur derim,güvenlik çok çok önemli.
2000model yamaha bsv var arkadaşımda 2007 model mondialle kıyaslanmaz bile..çok kalitesiz mondialler.
al bi vespa kafan rahat olsun

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 16:58
bütçe olarak 3000 3500 e kadar çıkmayı düşünüyorum bi taraftanda araba bakıyorum çünkü ,, bi kaç tane daha ortadan ayrılan çin motoru duydum direk soğudum zaten , kafanda canladırdığında allah korsun.. neyse bu anket olayında seçenkler arasında başka motorlarda varmış ama bilmediğimden sadece bunları oyladım mesela
Fiddle II ,
Aprilia Scarabeo
fly 200
joy ride,

şu anda fiddle ve et 4 arasında yım gibi bişey,, maxi scooter büyük şuanda benim için..

bu arada herkese çok teşekkür ederim ilgilenip zaman ayırıp yazıyosunuz..

kickbuttowski
28-07-2011, 18:28
http://i52.tinypic.com/2cosfns.jpg

http://i53.tinypic.com/34jdtap.jpg

düşünürseniz 3.500 lira istiyorlar 57.000 kilometrede

birde bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-vespa-o-bir-efsane-55058191/detay/

onat
28-07-2011, 19:02
bütçe olarak 3000 3500 e kadar çıkmayı düşünüyorum bi taraftanda araba bakıyorum çünkü ,, bi kaç tane daha ortadan ayrılan çin motoru duydum direk soğudum zaten , kafanda canladırdığında allah korsun.. neyse bu anket olayında seçenkler arasında başka motorlarda varmış ama bilmediğimden sadece bunları oyladım mesela
Fiddle II ,
Aprilia Scarabeo
fly 200
joy ride,

şu anda fiddle ve et 4 arasında yım gibi bişey,, maxi scooter büyük şuanda benim için..

bu arada herkese çok teşekkür ederim ilgilenip zaman ayırıp yazıyosunuz..

scooter için büyük diye birşey yoktur bence çünkü anında öğrenirsin kolay öğrenilen birşeydir sonra daha büyük hacimli bi scooter almak istersn al sat yaparsn parana olur olan o yzden almışken hem satışı zor olmayan hemde hacim olarak büyük birşey al dostum...

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 19:27
http://i52.tinypic.com/2cosfns.jpg

http://i53.tinypic.com/34jdtap.jpg

düşünürseniz 3.500 lira istiyorlar 57.000 kilometrede

birde bu:

Vespa Diğer Modeller Scooter / Maxi Scooter Motor 4.000 TL Sahibinden Satılık ikinci el Model - 55058191 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-vespa-o-bir-efsane-55058191/detay/)

müdür çok güzelmiş bee bi arayıp görüşeyim hemen .. :icon_tup: saol

yiit
28-07-2011, 20:02
güzel konu bende çin malı bi scooter almak istiyorum zor tutuyorum kendimi :D

ömerve
28-07-2011, 21:05
çaktırmadan bende takipteyim konuyu :)

DogukanB
28-07-2011, 21:17
motora sürekli binecekseniz paraya kıyıp iyisini almak mantıklı, çünkü mondial vs. çin malı motorlar vespayla kıyas kabul etmeyecek kadar dandik motorlar ama, yazdan yaza binecekseniz 125 zn çok mantıklı. selesi scootera göre çok rahat, sürüşü de öyle. tek kişi 80 görüyor. görünümüde marjinal sıfır fiyatıda 2.100 civarı olması lazım.

vespa tabi ki güzel ama bakımı, yedek parçası da aynı şekil güzel fiyatı. 2006 yılında amcam mondial 150 rt aldı, yılda 2 ay biniyo, geçen sene de binememişti 2.5 yıldır depoda yatan motoru binilecek hale getirmek (yağ,fren teli, lastikler vs) genel bakımı yani 100 tl tuttu.

bence yazın binilmek için mondial gayet mantıklı

CARBONDIZAYN
28-07-2011, 21:45
motora sürekli binecekseniz paraya kıyıp iyisini almak mantıklı, çünkü mondial vs. çin malı motorlar vespayla kıyas kabul etmeyecek kadar dandik motorlar ama, yazdan yaza binecekseniz 125 zn çok mantıklı. selesi scootera göre çok rahat, sürüşü de öyle. tek kişi 80 görüyor. görünümüde marjinal sıfır fiyatıda 2.100 civarı olması lazım.

vespa tabi ki güzel ama bakımı, yedek parçası da aynı şekil güzel fiyatı. 2006 yılında amcam mondial 150 rt aldı, yılda 2 ay biniyo, geçen sene de binememişti 2.5 yıldır depoda yatan motoru binilecek hale getirmek (yağ,fren teli, lastikler vs) genel bakımı yani 100 tl tuttu.

bence yazın binilmek için mondial gayet mantıklı

yani şimdilik sadece ayağımı yerden kessin klasik görünsün istiyorum diye düşünyorum ama alınca bağımlılık yaparsa bu sefer neden onu almadım diye pişman olmak da istemiyorum açıkcası..
kafam iyice karışıt valla ankette biri seçilir bende ona yoğunlaşırım diye düşünüyodum ama daha karışık oldu durum şimdi seçenkte çoğaldı .. :beuj: :beuj:
NAPAK .. :icon_wack :beuj: :icon_wack :beuj:

ulasstoprak
29-07-2011, 10:58
İmkan varsa tabikide iyi markalar alınmalı ama Çin malını düzgün kullanırsan hiç bir sorun yaşamazsın ki sorunda yaşasan pistonu 15 tl.. al çin malı tepe tepe kullan bende var 3 senedir kullanıorum (mondial 150 RF Gayet seri ve yakıtı ekonomik 750 Tl ye almıştım)bundan öncede bi tane vardı onuda 5 sene kullandıım ilk çıktıklarında almıştım.. her 2,000 km de yagını bujisini hava filtresini değiştir (hepsi 18 tl) 20,000 km rahat kullanırsın.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225829_217679721592828_100000524058617_840488_2495 457_n.jpg

FT106
29-07-2011, 12:07
Keeway arn düşünebilirsin.Rengi ve duruşu itibari ile çin motorsikletlerinin içinde en iyisi bence

CARBONDIZAYN
29-07-2011, 20:57
arkadaşlar tarz olarak klasik görünsün istiyorum .. önerdiğin motorlar güzel ama tip olarak aradığım bunlar değil..

Eyüp
25-08-2011, 12:17
Konuyu hortlatalim , gerci cok eski degilmis ama :)

Su an 1.000 , 1.700 lira gibi bir limitim var.Kafamdaki scooter ise mondial 150 Zat.Forumlari inceledigimde kimisi iyi kimisi yanasma diyor.Istanbul , Sakarya , Izmit taraflarinda onerebileceginiz benim limitimde bir 150zat veya saga sola giderken ufak tefek isimi gorucek bir scooter varmidir.Simdiden tesekkuler.

merruse
25-08-2011, 22:06
ZAT yerine 150HS al. ZAT tan az yakıyor. ZAT alıpta yakıtından şikayetçi olmayan duymadım.

Eyüp
26-08-2011, 04:33
Yakıt dışında bir sorunu varmı acaba ?

Yogi
26-08-2011, 06:25
"maxi" hakan abide zat 150 war duydugum kadari ile surekli bir yerleri bozuluyodu benim tavsiyem azcik daha para biriktirip motor sezonu bitince hazir fiyatlar dusmusken japon-italyan bir marka alip uzun sure binmeniz

Maxi
26-08-2011, 06:42
Zat veya baska cin mali motor aliyorsan mutlaka teknik konulardan anliyor olmali ve kendin birseyler yapabiliyor olmalisin. yoksa tamircilere para yetistiremezsin cok bozuluyorlar . Benim zat bozuldugu zman kendim tamir edebildigim icin kafaya takmadim .standart zat lar essek gibi yakar servise sorsan normal der adi servis olan bu isletmelerde calisan yarim akilli tiplerin kendine faydasi yokturki senin isini gorsun.. zatlarin karburatorleri sorunludur bence uretim hatasi var ben ne yaptiysam olmadi sonunda komple 150hs karburatoru taktim mis gibi oldu yakit normale dondu .sifir karb 60tl idi..

Eyüp
26-08-2011, 09:31
150 zat'lar görünüm itibariyle çok hoş duruyor ama forumlardan okuduğum kadarıyla herkes eşit.

İyi diyenler ve kötü diyenler kafa kafaya.Yakın arkadaşlarımdan ve forumlardanda gözlemlediğim kadarıyla yakıtı çokmuş.Kendi elimden şimdilik motor anlamında birşeyler gelmiyor ama aynı bahcede yasadığım kuzenim meraklı , garajında aracıyla uğraşması için her türlü aleti edevatı var.Orda zamanla öğrenirim.

Şimdi kafama oluşan 150 zat alıp 150hs karbüratörü takmak :)

asot
05-09-2011, 15:17
ben kymco agility 125 alıyorum bugün, gerçi bayide kalmamış isim yazdırıcaz. estetik açıdan da, sorunsuzluk açısından da daha iyi. çin malları ile boğuşmaya gerek yok.

kickbuttowski
05-09-2011, 15:26
ben kymco agility 125 alıyorum bugün, gerçi bayide kalmamış isim yazdırıcaz. estetik açıdan da, sorunsuzluk açısından da daha iyi. çin malları ile boğuşmaya gerek yok.

kymco cin mali degil mi?

edit: tayvanmis

APO
13-09-2012, 07:31
sym fiddle 2 125 kullanan arkadaşlar varmı ..? nasıl bir scooter..ayrıca buna muadil o fiyatlara yakın hangi modeli tavsiye edersiniz..?

YavuzNaz
13-09-2012, 08:08
sym fiddle 2 125 kullanan arkadaşlar varmı ..? nasıl bir scooter..ayrıca buna muadil o fiyatlara yakın hangi modeli tavsiye edersiniz..?

Fiddle2 den Pişman olmazsın başkan ben kullanıyorum, şekil şemal itibari ilede yakışıklı motor öyle çin çon motorlar gibi grenajlar salmıyor kendini malzeme bir nebzede olsa kaliteli ve motor aksamı da suzuki çekişde mükemmel e-5 te felan yavaş kalmıyor. ayrıca sym ve kymco markaları scooter da dünyada en çok scooter satan iki marka.

APO
13-09-2012, 16:26
Fiddle2 den Pişman olmazsın başkan ben kullanıyorum, şekil şemal itibari ilede yakışıklı motor öyle çin çon motorlar gibi grenajlar salmıyor kendini malzeme bir nebzede olsa kaliteli ve motor aksamı da suzuki çekişde mükemmel e-5 te felan yavaş kalmıyor. ayrıca sym ve kymco markaları scooter da dünyada en çok scooter satan iki marka.

hımm iyiymiş ...kaç km de senin motor...2.el (max:3000 km)tavsiye edermisin yoksa sıfıramı yazılalım..?

burakburn
13-09-2012, 16:37
bence honda pcx, ilk fırsatta almayı düşünüyorum

tayreep_john
14-09-2012, 03:33
yamahaların kurbaya benzeyen çift farlı larıda iyi gerçi 90 max sürat ama olsn çok şirin :)

YavuzNaz
14-09-2012, 07:31
hımm iyiymiş ...kaç km de senin motor...2.el (max:3000 km)tavsiye edermisin yoksa sıfıramı yazılalım..?

benim motor 2500km de aldım 2011 model bence sıfırına gerek yok diye düşünüyorum sıfır gibi ikinci el olanları var uygun fiyata, en aşşağı 2011 model max 5000km. geçmemiş olsun mis :)

Ken_Block
14-09-2012, 13:49
http://www.motorstown.com/images/vespa-gts-250ie-01.jpg

yukarıdakilerden başka bir model bende bundan var çok mükemmel tavsiye ederim ama diğer baktıklarından biraz pahalı

vespa gtv 250

TurboJDM
14-09-2012, 14:13
Kymco Agility 125 kullanıyorum. 3000 km oldu valla şehir içinde en atak scooter diyebilirim. bu çin olupta 150likleri rollingte geçiyrum :D