PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Honda Servis

Chatin
28-07-2011, 13:27
Kuzen euro civic almış(267 binde araç) ve çalışmasında sorun var diyordu. Arabayı aldığı honda servisine götürmüş onlar da radyatör suyunu tamamlayıp marş bastırmış ve suyun fışkırmasıyla hemen conta yakmış arabayı bırak demişler. Ortalama 500 liraya hallolur dedikleri motor için bugün arayıp 1500 lira demişler. sanırım rektefiyeye girmeye çalışıyorlar(klasiktir biliriz :) ). ki kapakta sorun yok da demişler. Mertcan yetkili serviste miydi onu hatırlayamadım ama sanırım bana bir honda servisi lazım :) kim vardı forumdan falan.

MeRtCaN
28-07-2011, 13:29
Ben yetkili servisteydim ayrildim su an kendi ozel servisimiz var.euro civicler biraz problemli bir aractir hararet konusunda pek bi usta yanasmak istemez
Yetkili serviste cok maliyetli cikabilir
Bizim servis erciyes is yerlerinde isterseniz ugrayin goruselim konusaim maliyet cikartalim

CinAli_06
28-07-2011, 23:21
Kendi ustam var Hondacı KAdir olarak bilinir şaşmazda güzel ustadır.

ProdriveSTI
28-07-2011, 23:27
Kendi ustam var Hondacı KAdir olarak bilinir şaşmazda güzel ustadır.

Geçen ki Ankara drag'ta beyaz sedan si'ın önünde halleder kadir yazıyodu ondan mı bahsediyosun :)

CinAli_06
28-07-2011, 23:38
Geçen ki Ankara drag'ta beyaz sedan si'ın önünde halleder kadir yazıyodu ondan mı bahsediyosun :)

sanmıyorum ya öyle draglara gidecek öyle bi isimle =) kendi halinde ustalığı güzel biri kendileri.

timucintt
28-07-2011, 23:43
o civicleri ilk aldığınızda ilk iş glingirik contasından kurtulmak olmalı...

ARP
29-07-2011, 07:43
çetin mertcanla konuş onlar iyidir.

Crx-Si
29-07-2011, 08:27
Mertcanın çalıştığı yere götür bende aracımı oraya götürüyorum.

Daha önce başka güzel yerlere götürüyordum ama abuk subuk bir kaç olayla karşılaştım.

Şimdi Mercanın çalıştığı yere götürüyorum kafam rahat.

Chatin
29-07-2011, 09:29
mertcan sağolsun elinden geleni yaptı ama bizim kuzen arabayı altan honda dan çıkaramadı. ben de gittim kuzenle ama adamlar silindir kapağı söktüler diye arabayı çıkarmak istediğimizde faiş rakamlar istediler. normalde yazmam böyle şeyleri ama bu resmen ayıp. kuzenin morali bozulmasın diye kendimi zor tuttum adamlarla dalaşmamak için. kuzen de arabayı çıkarınca maddiyat çok farkettiği için mecburen orada yaptırmaya karar verdi. işin daha kötü tarafı araba altan honda dan satılmış. yani motor zaten sorunlu ve kimbilir kaç kere hararet gördü ki o blok eğildi. o alüminyum blokta bildiğiniz ters yöne sehim vardı.

bir yeri karalamayı pek sevmem ama bu ayıp karşısında karşılıksız da kalamam. sakın ha sakın altan honda denen yere arabanızı götürmeyin! benden demesi.

cıvıc_power
29-07-2011, 10:15
en iyisi HONDA TECH GARAGE :D

bladerk
29-07-2011, 11:08
euro civiclerde genelde bi hata yapılır contası ies gibi değildir sadece perçin noktaları uyumsuzluk gösterir gerisi aynıdır bu da şu anlama gelir eğer yanlış conta takılıp değerinde torklanırsa direk hararet yapar eğer yüksek torklanırsa bi süre sonra bozulup hem kapak hem
bloğa zarar verir o tip bi hatanın sonucu olabilir bu olay yine aynı kişiler yapıyosa umarım dikkat ederler bu probleme
geçmiş olsun

MeRtCaN
29-07-2011, 11:11
Chatin dedıgımız gıbı oem conta kullanmaya ozen gosterın ve sılındır kapak saplamarına dıkkat edın uzama yapabılıyor o sekılde takılınca 3 gun sonra tekrar hararet yapabılıyor..

Chatin
29-07-2011, 12:20
erkut abi ve mertcan cok teşekkürler bilgiler için başka dikkat edilmesi gereken şeyler varsa siz yazın da ben ileteyim artık. işte esnaf var esnaf var arkadaş neyse sinirlenicem yine.

erkut abi yanlış conta derken orjinal conta takılacak. yani takım conta dediler ama gelen parçaya bakar kuzen orjinal honda parçası getirtecegiz dediler. nesine dikkat edelim?

mertcan saplamalara dikkat edin derken uzama olacak ve o uzama normal mi yani. ve 3 gün sonra hararet yapacak o da normal mi diyorsun yoksa saplamalar uzun kalmasın yoksa yine hararet yapar mı dedin. biraz açarsan sevinirim bro.

On3R
29-07-2011, 13:24
orjinal honda parçası getirtecegiz dediler. nesine dikkat edelim?

mertcan saplamalara dikkat edin derken uzama olacak ve o uzama normal mi yani. ve 3 gün sonra hararet yapacak o da normal mi diyorsun yoksa saplamalar uzun kalmasın yoksa yine hararet yapar mı dedin. biraz açarsan sevinirim bro.

Hacı contaları kesin orjinal alın,Radyatör hortumlarını değiş derim.***** önceden güzel ısılar görmüş.Kauçuk malzeme hoşaf oluyor.Amaaa parçalara küfür edersin orjinal parça yok sipariş le getirtiyorlar.Ortalama 2 yada 3 gün içinde geliyor.Nalet edersin parçalara sonrada arabaya.Yüro civciv değil sadece diğer modeller içinde geçerli.

Saplamalar önceden uzamış olabilitesi var diyo mertcan bro.Değiş diyo :)

MeRtCaN
29-07-2011, 13:27
saplamalar uzama yapabılıyor
egerkı kapak bı kac kez sokulup takıldıysa
oda ılerde problem cıkarabılıyor
su an bızım servıste accord var onun saplamalar uzun cıktı mesela

Chatin
29-07-2011, 13:54
tamamdir canlar anladim durumu. iletiyorum. sagolun. bu arada bu klingrig contasi olayi nedir? niye ve nasil iptal ettirelim.

svtec
29-07-2011, 14:01
yaptırmak istemediğiniz halde adam aracı çıkarmıyor sa onlar ya sizi yumuşak yüzlü buldu yada çirkef bir işletme ... yazık direk deseydiniz keşke abicim biz size güven miyoruz hakkınızda kötü şeyler sölediler o yüzden aracımızı alıcaz.. deseydiniz keşke maliyet ne isticeklerki çekicimi işçilik mi.. kapağı açtıysa bi 100 tl çekiciyede bir okadar.. en fazla buda .. yinede geçmiş olsun ... hallolur inş.

svtec
29-07-2011, 14:04
yazıları tekrar okudumda.. olan olmuş.. o zman sizde onlar gibi yapcaksnız ama garanti alın ... sözlü değil yazılı isteyin.. civata sesi duysan git uğraşsın itneler...

Chatin
29-07-2011, 14:04
yaptırmak istemediğiniz halde adam aracı çıkarmıyor sa onlar ya sizi yumuşak yüzlü buldu yada çirkef bir işletme ... yazık direk deseydiniz keşke abicim biz size güven miyoruz hakkınızda kötü şeyler sölediler o yüzden aracımızı alıcaz.. deseydiniz keşke maliyet ne isticeklerki çekicimi işçilik mi.. kapağı açtıysa bi 100 tl çekiciyede bir okadar.. en fazla buda .. yinede geçmiş olsun ... hallolur inş.

rakamları yazmiyim benden cok kufur etmeyin. olanlari hic yazmiyim toplanip yakmaya gitmeyin :)

svtec
29-07-2011, 14:25
onlar esnaf diil insan olamamış evrimini tamamlamış ama her gittiğinizde üstüne basa basa bu son sizi kimseye tavsiye etmicez rezil etcez şikayet etcek gibi çaktırmadan laf koyun.. ve en önemlisi yapamadıkları herşeyi büyütün.. heleki aracı fazla yatırırlarsa yaygarayı basın .. parayıda süründürerek verin.. peşin hiç bişi vermeyin.. hatta parçaları kendiniz alın illa biz alcaz derlerse fatura görmek isteyin.. ya yapa bildiğiniz çirkefliği yapın elinizden geleni ardınıza koymayın kısacası :D

svtec
29-07-2011, 14:26
hee bunu dememdeki amaç araçı sallayarak sütün körü yapmasınlar... baktılarki siz ses çıkartıyonuz adam gibi yapmaya çalışırlar başımıza ekşimesin diye :)