PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsatsız Harley-Davidson Sportster Iron 883 Sorunsalı

driftboy
29-07-2011, 16:52
Eniştemde Harley-Davidson Sportster Iron 883 var. Geçen sene büyük bi zevkle topladı ama arabayla trafik kazası geçirince motora 1000 km bile binemeden yatmaya başladı motor. Şimdi bana boş boş yatacagına motor sana satayım diyor. Piyasası 20 binlerde fakat bana aşırı komik bi fiyat teklif etti ve aklıma yattı.

Yanlız sıkıntı şu. Motoru kardeşi Hollanda'dan (yanlış hatırlıyo olabilirim) parça parça getirdiler ve Türkiye'de toplandı. Yani motorun ne bi faturası var ne ruhsatı nede herhangi bişeyi..

Bu motoru alınca buna ruhsat çıkarma gibi bi durumum olabilir mi ?
Bi harley davidson bayisine gitsem bi fatura kesmezler mi bana ruhsat için ?
Motorcu bi abim bitane motorun şase numarasının yazılı oldugu yeri geçiririz buna onun ruhsatıyla gezersin bi sıkıntı olmaz çok motor var öyle piyasada dedi böyle bişey olabilir mi ?
Babamda boşver plakayı filan bin gez öyle polis çevirirse bırakır motoru çıkarsın işin içinden diyo :)

Ne yapmalıyım bu durumda ? Ciddi ciddi niyetine girdim hatta yarın depodan çıkarıp biraz turlamayı bile düşünüyorum :D

svtec
29-07-2011, 16:57
bak yaa :) biz türkler çok cesaretli insanız.. aslında trafikte ruhsatsız motorla dolaşınca olanı söliyim sana
1 öle bırakmazlar sen hemen..
2 o motoru nerden bulduğunu öğrenmek isticekler...
3 direk hırsız damgası yicen bu da var...
4 eniştende işe dahil olcak..
5 sora siz savcılığa gideceksiniz. oda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakçaklar...
hee o sıralar plakası belli olmayan bir motor bir haltlar yediyese.. bu senin plakasız ve ruhsatsız motor zan altında kalır.. tabi sende :D

driftboy
29-07-2011, 16:59
bak yaa :) biz türkler çok cesaretli insanız.. aslında trafikte ruhsatsız motorla dolaşınca olanı söliyim sana
1 öle bırakmazlar sen hemen..
2 o motoru nerden bulduğunu öğrenmek isticekler...
3 direk hırsız damgası yicen bu da var...
4 eniştende işe dahil olcak..
5 sora siz savcılığa gideceksiniz. oda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakçaklar...
hee o sıralar plakası belli olmayan bir motor bir haltlar yediyese.. bu senin plakasız ve ruhsatsız motor zan altında kalır.. tabi sende :D

Bi motor aşkı için hiç bu kadar uğraşmam :D en kötü bi motorun plakasını takarım onun ruhsatıyla gezerim aklıma yattı o :D trafik polisi bakıpta aaa bu harley xxx değil gel seni karakola götürcez demez heralde :D

Tayfun-E30
29-07-2011, 18:51
Kaçakçılığın üstüne, change, enişte baba oğul çetecilik... kardeşim genç yaşta bu kadar suça karışmana gerek yok =) aynı motorun pertini bulup ona geçirmediğin sürece o motorla yasal yoldan gezmen zor faturası çıkartılır ama ülkeye girişi yok motorun.. x bir motora change etsen onu hadi çevirmeden geçtin muanede ne yapıcan??? poliste biraz bu işten anlıyosa kelepçeler götürür seni hiç merak etme =)

driftboy
29-07-2011, 19:26
Kaçakçılığın üstüne, change, enişte baba oğul çetecilik... kardeşim genç yaşta bu kadar suça karışmana gerek yok =) aynı motorun pertini bulup ona geçirmediğin sürece o motorla yasal yoldan gezmen zor faturası çıkartılır ama ülkeye girişi yok motorun.. x bir motora change etsen onu hadi çevirmeden geçtin muanede ne yapıcan??? poliste biraz bu işten anlıyosa kelepçeler götürür seni hiç merak etme =)

2 yılda bir hatırladıgım galiba motorlarında ? 2 yıl binerim sonra ruhsat sahibi motoru muayeneden geçirir tekrar devam ederim ??? :D Bilmiyorum heves ettim bakalım nası olcak arastırıyoruz :)

Tayfun-E30
29-07-2011, 19:53
Ayni plakadan 2 tane kullanirsan mobese yakin surede baska yerlerde okur yakalanirsin... bence dertsiz basina dert alma boyle illegal islere bulasma cezaevi kolay bisey degil... Hele bu gunlerde boyle konular acman bile tehlikeli...

elpadre
29-07-2011, 19:56
axıona gerenk yok dertsız basını derde sokma ;)

GokhanRS
29-07-2011, 20:13
bu konuyu açmasaydın yapardında şu saatten sonra içinde şüphe olur hep biri bi kıllık yaparmı edermi başım belaya girermi diye. hiç change yapsam destek olurmusunuz mantıklımı der gibi konu açılırmı. açılmasına açılırda yanlış olur. keşke yazmasaydın bunları. şimdi için rahat olamıcak malesef.

konunun silinmesinin sana faydası olur bence.

driftboy
29-07-2011, 20:20
Çıkardığım sonuç;

Herşey içinde patlasın, hevesin kursağında kalsın, git bitane scooter al bin gez :D :D

Omak
29-07-2011, 20:23
enişten o fiyata bana satarmı? satarsa fiyatı pm lermisin :D (ciddiyim)

driftboy
29-07-2011, 22:06
enişten o fiyata bana satarmı? satarsa fiyatı pm lermisin :D (ciddiyim)

Fiyatı pm'Liym ama satmaz :D Sırf benim motora olan merakımdan dolayı satayım dedi :D

Slmcnsl
10-10-2012, 23:15
hortun krali=)
chopper ın mantalite olarak kafama yatmamasi bir yana , 883 iron ne güzel bir cihaz yaa=)
birde krom aksesuarlarinin hepsi siyah olursa... murdered out gibi.. bofff=)
cihazı tanımayanlar için:
http://g1210.hizliresim.com/12/c/dujup.jpg
http://g1210.hizliresim.com/12/c/dujvb.jpg

MeRtCaN
10-10-2012, 23:24
valla bu motor ıcın change yaparım ben :)

driftboy
10-10-2012, 23:24
Motor çürümek üzeredir bodrumda :D

34tb9544
10-10-2012, 23:26
Motoru alabilirim gecen ay bı tane topladık satmak istersen pm atarmisin rica etsem

driftboy
10-10-2012, 23:28
Satma durumu malesef zor, bizimki motor yine çevresinde olacak diye bana vermek istedi :)

DERAN_TUYNER
10-10-2012, 23:29
Eğer duruyorsa hala 0 (530) 411 41 71 ara Borga arkadasın adı numarayı derandan aldım de konuyu anlat o sana yardımcı olur en kötü ona satarsın yada parca olarak değerlendirilir

driftboy
10-10-2012, 23:32
Motoru satma yada parçalama gibi bi amacımız yok malesef..

TünayK
10-10-2012, 23:35
babanı reddet, o abini defterden sil bir an önce selimiye camiisine git 2 rekat şükür namazı kıl...bu zamanda kadar iyi gelmişsin:)

34tb9544
10-10-2012, 23:36
Rica etsem bı resim paylaşabilirmisin yarın sadece meraktan

driftboy
10-10-2012, 23:38
Kaybolan telefonumda resimleri vardı haftasonu bursaya gidince evdeki bilgisayara bakayım yedekleri varsa koyarım