PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık Öğretim Dikey Geçiş

S.Saka
30-07-2011, 23:34
merhaba arkaşlar..

myo'dan bu yıl mezun oldum açık öğretimden işletme veya iktisat okumayı düşünüyorum.

1.açık öğretimden bu bölümlerden birini bitirdiğim zaman askerliğimi kısa dönem yapabiliyormuyum ?

2.ben dgs'ye girmedim bu bölümlere kayıt olabilmek için dgs ye girmem gereklimi ?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

EREN34
30-07-2011, 23:35
kisa donem yaparsin
sinavsiz gecis oldugundan eylul doneminde direk kayit olabilirsin
intibakta 4 ders alirsin. en az ikisini verirsen 3 e gecersin

S.Saka
30-07-2011, 23:38
kisa donem yaparsin
sinavsiz gecis oldugundan eylul doneminde direk kayit olabilirsin
intibakta 4 ders alirsin. en az ikisini verirsen 3 e gecersin

akşam akşam ne kadar rahatlattın beni bilemezsin abi ya çok teşekkür ederim. peki harç konusunda bir fikrin var mı ?

cefiro
30-07-2011, 23:58
220 250 arası kayıt olurken. Ocak yada şubatta tekrar aynı rakamı yatıyorsun

baretta
31-07-2011, 01:09
MYO da hangi bölümden mezun oldun o önemli diye biliyorum , ben de işletmeden mezun oldum bu yıl işletme bölümlerinin sınavsız geçiş hakkı var biliyorum ama diğer bölümler için de geçerli mi bu onu bilmiyorum.. Okulunun sitesinde yazar muhtemelen...

Askerlik kısa dönem yapılabiliyor , söylenmiş zaten o...

aliergun
31-07-2011, 02:21
bolum farketmiyor. istediğin bolumden sınavsız açıkoğretime intibak + 3,4 olarak devam edebiliyorsun.

emre|
31-07-2011, 02:34
intibak 1 yıl önce her bölüm için zorunlu deildi yenimi çıktıki?

TolgaEsentepe
31-07-2011, 03:08
iyi araştır, çünkü eğer aöf de seçeceğin bölümünle alakalı dersleri myo da aldıysan, intibak a girmeden direk 3. Sınıfa geçebilirsin..

Berkan
31-07-2011, 03:08
4 senelik bitirirsen tabikide kısa yaparsın. 2 senelik malesef

edit: söylemişler ztn :D

S.Saka
31-07-2011, 10:44
teşekkürler bilgiler için kayıt tarihleri başladımı hemen başlıcam. benim bölümüm gemi inşaat olduğu için bir yıl hazırlık görmem gerekiyor toplam 4 ders varmış sonrasında devam 3. ve 4. sınıf derken bitiyor.

onursumer
31-07-2011, 11:09
gerekli bilgiler verilmiş ama not duşeyim intibak askerlik tecil etmez o yüzden kalmaman gerekiyor :)

SekoLive
31-07-2011, 11:13
gerekli bilgiler verilmiş ama not duşeyim intibak askerlik tecil etmez o yüzden kalmaman gerekiyor :)

inşalalh bende inti bak yokdur :D bide myo bitirince devlet tecil hakkı veriyormu

S.Saka
31-07-2011, 11:17

kalırsam yani kısa dönem yapamıyomuyum yani tam anlamadım biraz açarmısınız ?:rolleyes:

onursumer
31-07-2011, 11:22
inşalalh bende inti bak yokdur :D bide myo bitirince devlet tecil hakkı veriyormu

myo bitince 2 yıl tecil veriyor intibaktan geçmen için :D

intibak sınıfında kalırsan eğer 2 yıl direk askere alırlar demek istedim :D

S.Saka
31-07-2011, 11:30
anladım abicim :D

zaten 4 ders varmış intibakda 2 tane verirsen üst sınıftaymışsın galiba abi :D birşey yapıp bitircez artık :D

volume81
31-07-2011, 11:39
bilgisayar programcılığı okulum bitti fakat alttan derslerim var 1 yıl uzayacak gibi şimdi derslerimi verdikden sonra sınavsız 4 yıllığa geçiş hakkım varmı hangi bölümlere geçebilirim

S.Saka
31-07-2011, 11:45
bilgisayar programcılığı okulum bitti fakat alttan derslerim var 1 yıl uzayacak gibi şimdi derslerimi verdikden sonra sınavsız 4 yıllığa geçiş hakkım varmı hangi bölümlere geçebilirim

işletme ve iktisat bölümlerine sınavsız geçiş hakkın var evet

buraek4
31-07-2011, 11:47

okulu bitirdi şimdi gidip 2 yıllık tecil alsa kalsada farketmez ama 2. ye kalırsa okuldan atılıp doğru askere

onursumer
31-07-2011, 11:49
okulu bitirdi şimdi gidip 2 yıllık tecil alsa kalsada farketmez ama 2. ye kalırsa okuldan atılıp doğru askere

okuldan atılmaz 3. yılda okuyabilir ama askerlik tecili sayılmıyor intibak ;)

askerlik sorunu olmayan 3 yıldada geçer 4 yıldada

buraek4
31-07-2011, 11:51
okuldan atılmaz 3. yılda okuyabilir ama askerlik tecili sayılmıyor intibak ;)

askerlik sorunu olmayan 3 yıldada geçer 4 yıldada

ama sonuçta askere gitceği için yalan olur zaaten okuyanın çoğu askerlik için okuduğundan sanmıyom askere gidipte devam etsinler

S.Saka
31-07-2011, 18:02
peki arkadaşlar çok mu zor bu işletmeyle iktisat bölümleri aşırı zorlarmı beni

powERS
01-08-2011, 23:06
bende bu sene basvurucam acik ogretime. 3 4 yapicaz. Gecen sene giren arkadaslarim intibak almadi bende de olmaz inşallah.

Askerlik durumuda soyle. Benim ekim sonuna kadar son yoklamam var. O tarihe kadar yoklamaya girersem sorun yok uzun donem icin kaydimi yaptirmis olucam. Kasimda teslim.
Ama eylulde ogrenci belgemi verince yoklama dusucek. Ogrencilikten devam edicez.

baretta
01-08-2011, 23:17
myo bitince 2 yıl tecil veriyor intibaktan geçmen için :D

intibak sınıfında kalırsan eğer 2 yıl direk askere alırlar demek istedim :D

Nasıl Onur ya ? Anlamadım ben , benim şu an normal olarak hiç tecil hakkım yok 2 yılı da kullandım sivil olarak , öğrenci oldugumdan dolayı erteleniyordu , intibak sınıfı tecil yapmıyor mu yoksa kalırsam mı yapmıyor ?

Jön Türk
23-08-2011, 14:31
Tarihler hakkında bilgisi olan varmı ?

myo işletme mezunuyum direk 3. sınıfa geçiş yapıcam intibaha gerek yok sanırım ?

Emre Akçay
23-08-2011, 16:05
Bende DGS ile işletme 3. sınıfa geçtim de kaldım bu sene. Ne kadar kalma hakkımız var ne kadar kalırsak o kadar iyi :D

devil_berk22
23-08-2011, 17:25
2 yıllık bitirir açık öğretimden intibak olmadan +2 yıl okuyarak işletme veya iktisat mezunu olabilirsiniz. veya örgün eğitim bir üniversiteye gitmek istersenizde 1 yıl intibak +2 sene 3. ve 4. sınıfı okursunuz intibakta fazla dersten kalınırsa atılma olduğunu duymuştum

Bad-Fast
23-08-2011, 17:28
senin gibi kafamda onlarca soru işareti vardı , zor mu , biter mi , kalırmıyım falan ama dert etme hiç ilk bi kaydını yaptır günde yarım saat 1 saat arası kitabı eline al çok iyi notlarla geçiyorsun zaten :) ben son sınıfım hiç sıkıntısız geldim şükür sende geçersin inş murat yayınlarından çalıştım tavsiye ederim ;) işletme ye gir ayrıca iktisatdan daha iyidir

S.Saka
23-08-2011, 17:42
senin gibi kafamda onlarca soru işareti vardı , zor mu , biter mi , kalırmıyım falan ama dert etme hiç ilk bi kaydını yaptır günde yarım saat 1 saat arası kitabı eline al çok iyi notlarla geçiyorsun zaten :) ben son sınıfım hiç sıkıntısız geldim şükür sende geçersin inş murat yayınlarından çalıştım tavsiye ederim ;) işletme ye gir ayrıca iktisatdan daha iyidir

aklımda kalan tüm soru işaretlerine cevap verdin çok teşekkürler kayıtlar başlasın hemen kaydoluyorum:rolleyes:

S.Saka
23-08-2011, 17:47

tekrar oldu sorry :)

bilalMW
23-08-2011, 17:54
bende dış ticaret bitirdim. İşletme enformatiğini seçecem. Çok kasılırmıyım?

aliergun
24-08-2011, 04:01
bu hafta cumaya kadar dgs için tercih süresi var. sınava girenler tercih donemini kaçırmasınlar.

onursumer
24-08-2011, 19:41
Nasıl Onur ya ? Anlamadım ben , benim şu an normal olarak hiç tecil hakkım yok 2 yılı da kullandım sivil olarak , öğrenci oldugumdan dolayı erteleniyordu , intibak sınıfı tecil yapmıyor mu yoksa kalırsam mı yapmıyor ?

şimdi gordum yazını

benim bildiğim 4 sene oncesinden bahsediyorum yapmıyordu :) kalmana gerek yok intibak sınıfı tecil sayılmıyor ama hiç kayıtlı değilsen yeni kayıt oluyorsan belki 1 sene tecil verebilirler :)

Jön Türk
28-10-2011, 21:51
31 Ekim - 25 Kasım arası müracaatınızı tamamlayın.

SerkanKurt
28-10-2011, 22:14
intibak kalktı arkadaşlar. Yeni kayıtlar 31 ekimde başlıycak. MYo dan dikey geçişle açıköğretime geçerseniz direk 3.sınıftan başlıycaksınız bu sene intibak kalktı resmi olarak 31 ekimden sonra açıklanıcak.

Yiğit Ş.
28-10-2011, 22:21
hobaa çok ii haber. bnde kayıt olucam, 31 inde başlıyor. kayıt tarihini bekliyodum..

Jön Türk
30-10-2011, 21:44
Yarın kimler gidiyor?
Hazırlıklarınızda neler var ?

powERS
30-10-2011, 22:12
anaa deme bı kamyon evrak ıstıyolardı. :S

ben bıtek yarın parayı yatırırım heralde.

ya bıde askerlık belgesı ıstıyolar ama bende askere okul belgesı vercem.. nasıl olcak bılgısı olan varmı ?

can3541
30-10-2011, 22:59
Önce internetten kayıt olmak gerekiyor galiba sonra evraklarla büroya gidilcek askerlik belgeside 29 yaşından büyükler için isteniyor galiba.

Jön Türk
31-10-2011, 06:23
Önce internetten kayıt olmak gerekiyor galiba sonra evraklarla büroya gidilcek askerlik belgeside 29 yaşından büyükler için isteniyor galiba.

“Dikey Geçiş” Kapsamında Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Askerlik Durumu Belgesi
Kayıt yaptıracak 1973 (dâhil) ile 1989 (dâhil) yılları arası doğumlu erkek adayların İnternetten yapılan başvuruda beyan edilen "Askerlik Durumu"na ilişkin belgesini kayıt için AÖF bürosuna vereceklerdir.

S.Saka
01-11-2011, 19:50
bende internette kayıtı yaptırdım bayramdan sonra büroya gidicem inşALLAH

SekoLive
01-11-2011, 19:51
kayıt yaptırıp tecil belgesi için askeriyeye giden varmı?

oytun200sx
01-11-2011, 20:51
kayıt yaptırıp tecil belgesi için askeriyeye giden varmı?

önce tecil belgesi istiyolar bürodan ondan sonra kayıt yapabiliosun abi.

SekoLive
01-11-2011, 20:53
önce tecil belgesi istiyolar bürodan ondan sonra kayıt yapabiliosun abi.
saolasn.
kağıt falan veriyorlarmı? neye göre gidiyorz biz şubeye

Jön Türk
01-11-2011, 21:02
saolasn.

hiç bişi vermiyorlar.şubeden evrağı alıp büroya gidiyosun.4 foto 250 tl vakıfbanka yatacak atmden yatırabilirsin, internet başvurusundan aldığın çıktılarla kaydı yapıyorsun.hayırlı olsun.

oytun200sx
01-11-2011, 21:07
saolasn.

tecilliysen direk askerlik şubesine açık öğretim kaydı için istiyorum dediğinde veriyolar.ama tecil yoksa baya sıkıntılı iş.:(

SekoLive
01-11-2011, 21:07
:) anıl okuyorsan bişiler yaz

oytun nedir sıkıntı biraz daha açarmısın konuyu :D

oytun200sx
01-11-2011, 21:13

dün tecil ettirme tarihlerinin son günüymüş.okuldan mezun olduğumda 2012 mayısa kadar tecilli olduğumu sölediler.bende direk şubeden tecil belgesi istedim.ama şubede tecilimin olmadığını sölediler.tecil etmek için şubede formlar dolduruyosun ve diploma fotokopisi gerekiyo.en son muayeneye giriosun şubede tecili veriyolar zaten.daha bugün tamamladım işlemleri baya sıkıntılıydı.

SekoLive
01-11-2011, 21:15
dün tecil ettirme tarihlerinin son günüymüş.okuldan mezun olduğumda 2012 mayısa kadar tecilli olduğumu sölediler.bende direk şubeden tecil belgesi istedim.ama şubede tecilimin olmadığını sölediler.tecil etmek için şubede formlar dolduruyosun ve diploma fotokopisi gerekiyo.en son muayeneye giriosun şubede tecili veriyolar zaten.daha bugün tamamladım işlemleri baya sıkıntılıydı.

onlara razıyımda işi daha fazla abartmasınlar... bide nasıl dünmüş neye göre tecil eddiriyorlarmıs bu arada aramzda 3 sene var onunda 3 katı sıkıntı yaratmazlar inş :D

oytun200sx
01-11-2011, 21:28
onlara razıyımda işi daha fazla abartmasınlar... bide nasıl dünmüş neye göre tecil eddiriyorlarmıs bu arada aramzda 3 sene var onunda 3 katı sıkıntı yaratmazlar inş :D

ekstra olarak 20-30 lira ceza ödersin eğer tecilinin süresi bittiyse.benim tecilin son günüymüş dün.o yüzden uğraştık bu kadar.29 yaşına kadar tecil alabiliosun ama ondan sonra vermiyolarmış şubedekilerin dediğine göre.valla sıkıntı oranı böle pek fark olcağını sanmam. :)

SekoLive
01-11-2011, 21:29
ekstra olarak 20-30 lira ceza ödersin eğer tecilinin süresi bittiyse.benim tecilin son günüymüş dün.o yüzden uğraştık bu kadar.29 yaşına kadar tecil alabiliosun ama ondan sonra vermiyolarmış şubedekilerin dediğine göre.valla sıkıntı oranı böle pek fark olcağını sanmam. :)

20-30 liraya razıyım :) planımızı okuyup 2 sene sonra askere gidicek olarak kurmusuz planımızı bozarlarsa kötü olur :) az bi kilo fazlam var zaten bu sekilde ordanda almazlar ama ben orasında deilim kaçmıyorm yapıaz ama okumak kafamıza gec bastı :) onun salaklıgını çekioyurz.

saol oytun.

oytun200sx
01-11-2011, 21:35
20-30 liraya razıyım :) planımızı okuyup 2 sene sonra askere gidicek olarak kurmusuz planımızı bozarlarsa kötü olur :) az bi kilo fazlam var zaten bu sekilde ordanda almazlar ama ben orasında deilim kaçmıyorm yapıaz ama okumak kafamıza gec bastı :) onun salaklıgını çekioyurz.

saol oytun.

rica ederm abi.inşallah sıkıntısız problemsiz halledersin ;)

a.colak
01-11-2011, 21:36
6 sene okudum bitiremedim şu açıköğretimi yaaa utanıyorummm

SekoLive
01-11-2011, 21:37
6 sene okudum bitiremedim şu açıköğretimi yaaa utanıyorummm

bugun senin araçtı sanrm bakırköyde gördüğüm :)

okuma değilde çalıssaydın geçerdn sanrm çalısarak geçemeyen kimseyi görmedm çevremde.

a.colak
01-11-2011, 21:39
bugun senin araçtı sanrm bakırköyde gördüğüm :)

okuma değilde çalıssaydın geçerdn sanrm çalısarak geçemeyen kimseyi görmedm çevremde.

evt bakırköydeydim sabah saatlerinde. hem iş hem aöf bi arada gitmiyo tabi benim tembellikte girince araya bi 10 sene daha giderdi. 4. sınıfta pes ettim yaa

ARMADA_FB
01-11-2011, 21:53
Atmadığım takla koşturmadığım yer kalmadı.. 2 günde sıkıntı stresten 2 kilo verdim :Daöf e kayıt için askerlik durum belgemi almam lazım dün sabahtan sen 15.00 kadar dikil şube kapısında askeri durum belgesi için tecilide kapsıyor benm durumum için hali ile o da ne sistem çökmüş .. bu sabah kapıda dikildim sabah 7:30da 8de içeri aldılar bir grup insanı beklettiler ve dedilerki sistem yok 12ye kadar beklehala sistem yok. ve şunuda öğrendim her şube kafasına göre iş yapıyor.Şöyle muğladaki arkadaşım Aöf için askerlik durum belgesi ve tecili istiyor ve 2 saat içinde hallediliyor işi.Antalyada verem savaşdan film istiyorlar ertesi gün fidip filmi alıyorsun sonra belgeni imzalatıp muayeneye gidiyorsun muayene akşamüstü 16:00da başlıyor döndükten sonra tekrar şubeye gidiyorsun bu işleri planlı yapabilmek bile 3 gün sürüyor adamlar kimseyle uğraşmamak için böyle birşey yapmışlar Uğraşanlara kolay gelsin İşlerini halledenlerede Helal olsun diyorum

powERS
01-11-2011, 21:54
ben dün yaptım işlemleri. konakta. sıra hızlı gidiyo kalabalık diye geri donmeyin.

benim 21 inde sevkim var :) tecil falan yok evraktada yükümlünün 21.11.2011 e kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur. yazıyo.

yani muayene olduysan ve sevkin gelmediyse oda olur.
askerı evrak olmadan kesınlıkle ıslem yapmıyorlar. ve oraya alıyorlar orjınalını fotokopıyı sallamıyolar.

bu arada

diplomanızda yazan bolumle sızın online kayıtta sectıgınız mezunıyet bolumunuz aynı olmalı muhakkak.

misal ben ithalat ihracat okudum son yarım donem uzadı. o sene bolum dıs ticaret die degisti. ben dıs tiracaret mezunuymusum kı dıplomada da oyle yazıyomus. ben onu farketmedım. sonra gıttım tekrar onlıne kayıt yapıp duzgun sekılde kayıt oldum.

dıploma aslınıda gormelerı gerekıyo.

emresener
01-11-2011, 22:36
Bugun bahcelievler büroya gittim saat 12.45te girdim

Netten başvurumun çıktılarını verdim
Mezuniyet belgemın fotokopisini
Askerlikle ilişiği yoktur kağıdını verdim 31/12/2011 e kadar teciilli idim
250lira yatırmıştım onu sistemden gördüler
2adette foto verdim 2tane formlara yapıştırmıştım zaten
5dk içinde kaydınız tamamdır alt kattan kitapları alın devam edin dediler

Askerlik konusunda tecili burdan hallolcak dediler bakalım

7-8nisan ara sınaw
3-4hazıran finaller var sanırım :D

işletme 3.sınıftan devam bende

bunların sınawı zor olur mu ya. kitapların maşaallahı var ?

@ ASKERLİK ŞUBESİ işleri için eğerki kendı şubenız ise işlemleriniz çabuk halolur öncelik veriyorlar. Ama misal istanbuldaki Bakırköye bağlı olupta antalya kaleiçinde işlem yaptırosan orda biraz bekletme mevcut öncelik şubenın asker adaylarına :D bakırköyde ben yarım saatte işlerimi hallettim :D muayene + tecil

+ olarak 612gun yoklama kaçağı olduğum için mahkemeye sevk ettiler benı tahmını 350-500arası bi para cezasına mahkum olcakmışım...

powERS
02-11-2011, 17:08
emre mahkemeye onem ver. arkadas 900 tl yedı. ama kac gun onunkı bılmıyorum gorurse yazar :D

onuda 3 e 5 e boluyolar. ole devam :D

baretta
02-11-2011, 17:14

Geldim Seko :D

Askerlik şubesine gitmek zorundayız , tecilimiz bitmiş ve yoklama kaçağı durumundaymışız :/ Mezun oldugumuz gibi okul , "mezun oldu" evraklarını askerlik şubesine göndermiş , 2 yıl tecil ettirme hakkımız varmış önce tecil ettirip sonra kayıt yaptırıyormuşuz , ben yarın gitmeyi düşünüyorum ama bakalım artık :) Ama kortugumuz gibi tecil ettirmeye gidip de hadi gel askersin deme lüksleri yokmuş :)

SekoLive
02-11-2011, 17:16
:( vay arkadaş kaçak durumdamıyız yani :D

anıl netten başvuruyu çözdünmü? onun 1 hafta süresi var diyorlar. denk getirebilrsek beraber gidelm muayeneye :D

buarada whatsappdan sana yazdım sanrm gelmedi dün

baretta
02-11-2011, 17:26
:( vay arkadaş kaçak durumdamıyız yani :D

anıl netten başvuruyu çözdünmü? onun 1 hafta süresi var diyorlar. denk getirebilrsek beraber gidelm muayeneye :D

buarada whatsappdan sana yazdım sanrm gelmedi dün

Aynen yoklama kaçagı durumundayız Seko , whatsup kurulu değil şu an bende ios5 i yukleyince kurmadım onu :D O yüzden gelen birşey olmadı :D

Netten başvuru kolay iş , tarihi var mı yok mu bilmiyorum ama birkaç kez başvuru yapabiliyorsun , hatalı başvuru yaptıgında da aynı şşekilde 30 dk geçtikten sonra yeni başvuru yapıyorsun , kayıtta da en son çıktısını aldıgın kagıtla gidecegin için sorun yok zaten :)

Jön Türk
02-11-2011, 17:42
Bugun bahcelievler büroya gittim saat 12.45te girdim

Netten başvurumun çıktılarını verdim
Mezuniyet belgemın fotokopisini
Askerlikle ilişiği yoktur kağıdını verdim 31/12/2011 e kadar teciilli idim
250lira yatırmıştım onu sistemden gördüler
2adette foto verdim 2tane formlara yapıştırmıştım zaten
5dk içinde kaydınız tamamdır alt kattan kitapları alın devam edin dediler

Askerlik konusunda tecili burdan hallolcak dediler bakalım

7-8nisan ara sınaw
3-4hazıran finaller var sanırım :D

işletme 3.sınıftan devam bende

bunların sınawı zor olur mu ya. kitapların maşaallahı var ?

@ ASKERLİK ŞUBESİ işleri için eğerki kendı şubenız ise işlemleriniz çabuk halolur öncelik veriyorlar. Ama misal istanbuldaki Bakırköye bağlı olupta antalya kaleiçinde işlem yaptırosan orda biraz bekletme mevcut öncelik şubenın asker adaylarına :D bakırköyde ben yarım saatte işlerimi hallettim :D muayene + tecil

+ olarak 612gun yoklama kaçağı olduğum için mahkemeye sevk ettiler benı tahmını 350-500arası bi para cezasına mahkum olcakmışım...

Ocak 25mi Şubat 25 miydi tam hatırlamıyorum verdikleri fotograflı belge ile 2. kitapları alıcakmışız ve kimliğimiz verilecekmiş.Allah yardımcımız olsun :)

Bu arada akşamları ders oluyormu bunu nasıl öğrenebiliriz ?

baretta
02-11-2011, 17:43
Ocak 25mi Şubat 25 miydi tam hatırlamıyorum verdikleri fotograflı belge ile 2. kitapları alıcakmışız ve kimliğimiz verilecekmiş.Allah yardımcımız olsun :)

Bu arada akşamları ders oluyormu bunu nasıl öğrenebiliriz ?

Eğer akşamları ders gibi bir durum varsa TechTurkey Sınıfı açtırırız :D

Jön Türk
02-11-2011, 17:45
Eğer akşamları ders gibi bir durum varsa TechTurkey Sınıfı açtırırız :D

Orayı yıkarlar :D
Bütün üniversitelerde varmıdır ki :o

emresener
02-11-2011, 18:51
Anıl karakaya ve seko aynı durumdayız bende mezun olduktan sonra 2sene tecil yapmamıştım. mezunıyet belgenızdeki tarihe bakın sonra gidin muayene olup eğer 2009da mezun olduysanız aralık 31e kadar tecilinizi yaptırın . AOF kayıtları dikey geçiş için 31ekım 25kasım arası ;) geç kalmayın yoklama kaçakları için eger uzun süreli ise biraz terslik çıkartabiliolar allah yardımcınız olsun askerı şubede :D

@ Bu aofun sınawlarına nasıl çalışcaz biz ya o kitapları oku oku bitmez varmıdır test kitapları 3.sınıf işletme için falan. dersleri nerde görüyoruz ben devamlı giderim 2senede bitirmek sart bu acıköğğretimi....

baretta
02-11-2011, 18:53
Anıl karakaya ve seko aynı durumdayız bende mezun olduktan sonra 2sene tecil yapmamıştım. mezunıyet belgenızdeki tarihe bakın sonra gidin muayene olup eğer 2009da mezun olduysanız aralık 31e kadar tecilinizi yaptırın . AOF kayıtları dikey geçiş için 31ekım 25kasım arası ;) geç kalmayın yoklama kaçakları için eger uzun süreli ise biraz terslik çıkartabiliolar allah yardımcınız olsun askerı şubede :D

Yeni mezunuz daha Emre :D 03.07 görünüyormuş mezuniyet tarihim :D

emresener
02-11-2011, 18:55
Yeni mezunuz daha Emre :D 03.07 görünüyormuş mezuniyet tarihim :D

mezunıyetinden 4 yılmı geçti yanı :D

baretta
02-11-2011, 18:57
mezunıyetinden 4 yılmı geçti yanı :D

yok yok eksik yazmışım 03.07.2011 :D 4 ay geçti yani :D

emresener
02-11-2011, 19:01
yok yok eksik yazmışım 03.07.2011 :D 4 ay geçti yani :D

o zmn sıkıntı yok askeri şubeye gidip hemen bi tecil al bittsin kasılcak bi durum yok yani senın acından benım baya yumurta kapıdaydı :D

SekoLive
02-11-2011, 22:25
ANILLA aynı durumdayız :D

emresener
02-11-2011, 22:39
ANILLA aynı durumdayız :D

dont panıq o zaman seko. git askerlikten belgenı al hemen netten basvuru yap sonra belgelerle git 5dklık iş kayıt olmak Aof'e öle çok sıra falan yok öğlen arası vermıyorlar ;)

SekoLive
02-11-2011, 22:44
dont panıq o zaman seko. git askerlikten belgenı al hemen netten basvuru yap sonra belgelerle git 5dklık iş kayıt olmak Aof'e öle çok sıra falan yok öğlen arası vermıyorlar ;)

askerlik işini hallediyimde maaş falan yatıcak onu beklicem ayın 10 u gibi anca yatırır kayt olurum tek kafama askerlk takılıyordu

baretta
02-11-2011, 22:46
askerlik işini hallediyimde maaş falan yatıcak onu beklicem ayın 10 u gibi anca yatırır kayt olurum tek kafama askerlk takılıyordu

Hiç sıkıntı yok Seko askerlik konusunda , korktugumuz başımıza gelmiyor :D

Ama çok sıra oluyormuş ve ugraştırıyorlarmış , muayene için 1-2 gün sonra gel dedikleri de oluyormuş

SekoLive
02-11-2011, 22:47
Hiç sıkıntı yok Seko askerlik konusunda , korktugumuz başımıza gelmiyor :D

Ama çok sıra oluyormuş ve ugraştırıyorlarmış , muayene için 1-2 gün sonra gel dedikleri de oluyormuş

anıl kubi bugun gitti kısa dönem sülüsü almaya bomboşmuş :D inş öyle bi an denk getirirz yoksa sra beklemek cok fena biliyorm bir kere denk geldm :D

baretta
02-11-2011, 22:50
anıl kubi bugun gitti kısa dönem sülüsü almaya bomboşmuş :D inş öyle bi an denk getirirz yoksa sra beklemek cok fena biliyorm bir kere denk geldm :D

Hadi yaa , ben 2 gün önce geçtim oradan lise çıkışı gibiydi :D

31 Ekim muayene için son gün diyorlardı , 2 gün önce de 31 Ekim di ondan mı acaba :confused:

emresener
02-11-2011, 22:50
bakırköyde pek bi sıkıntı yok ya beklemezsiniz. sağlık ocağında ufak bi muayene oluosunuz soruo doktor cevap verion. bu verem savaş muhabbetini istemediler benden :S

mezunıyet belgesı fotokopisi
kimlik fotokopisi
ehliyet varsa meslek sanat belgenizin fotokopisi
4tane fotograf

bu kdardı sanırım istedikleri belge tecil için

ykavcioglu
02-11-2011, 22:57
Beyler aynı sıkıntı bendede var, 2 yıllık bittiğinde askerlik şubesinden kağıt geldi muayene için.
hiçbir işlem yapmadım onunla ilgili..
sadece bugün aöf ön kayıt yaptım internetden?
askerlik şb.ile sevişecekmiyim:(

baretta
02-11-2011, 22:59
Beyler aynı sıkıntı bendede var, 2 yıllık bittiğinde askerlik şubesinden kağıt geldi muayene için.
hiçbir işlem yapmadım onunla ilgili..
sadece bugün aöf ön kayıt yaptım internetden?
askerlik şb.ile sevişecekmiyim:(

Hardcore olur gibime geliyor mezuniyet tarihinin üzerinden çok geçtiyse :D Bkz.emresener

ykavcioglu
02-11-2011, 23:01
Hardcore olur gibime geliyor mezuniyet tarihinin üzerinden çok geçtiyse :D Bkz.emresener

bu sene yaz okulunda tek ders sınavlarında mevzun oldum, 1-2 ay oldu yani:)

baretta
02-11-2011, 23:03
O zaman panik yok :) Aynı durumdayız :)

ykavcioglu
02-11-2011, 23:04
askerlik şb.ye gidecekmiyiz:D

baretta
askerlik şb.ye gidecekmiyiz:D

Tecil belgesi almadan kayıt yapmıyormuş aöf , seve seve gidecegiz yani :)

ykavcioglu
Geldim Seko :D

Askerlik şubesine gitmek zorundayız , tecilimiz bitmiş ve yoklama kaçağı durumundaymışız :/ Mezun oldugumuz gibi okul , "mezun oldu" evraklarını askerlik şubesine göndermiş , 2 yıl tecil ettirme hakkımız varmış önce tecil ettirip sonra kayıt yaptırıyormuşuz , ben yarın gitmeyi düşünüyorum ama bakalım artık :) Ama kortugumuz gibi tecil ettirmeye gidip de hadi gel askersin deme lüksleri yokmuş :)

kötü oldu:(

tech-KONYA
02-11-2011, 23:31
internetten nasıl kayıt yaptırıyoruz link verebilecek varmı. cuma gününe kadar bende halletmeliyim bu işi daha askeriye filan bir sürü iş var anlaşılan :) :confused:

emresener
02-11-2011, 23:32
internetten nasıl kayıt yaptırıyoruz link verebilecek varmı. cuma gününe kadar bende halletmeliyim bu işi daha askeriye filan bir sürü iş var anlaşılan :) :confused:

AF BAVURU (http://aofkayit.anadolu.edu.tr/)

tech-KONYA
02-11-2011, 23:37
AF BAVURU (http://aofkayit.anadolu.edu.tr/)

çok teşekkürler yarın sabah hallediyim bunu :)

S.Saka
09-12-2011, 20:09
arkadaşlar ya ben kayıt oldum herşeyi hallettimde müfredat değişmiş galiba bir olmuş intibakla 3.sınıf birşeyler biliyormusunuz ya ?

onursumer
09-12-2011, 20:11
birçok bolumde intibak kalktı diye biliyorum

gene intibak sınıfı okunan bolumler olabiliyor yanlış hatırlamyorsam

yada intibak yok ama alttan alıyorsunuz gibi birşeydi emin değilim

S.Saka
09-12-2011, 20:13
birçok bolumde intibak kalktı diye biliyorum

gene intibak sınıfı okunan bolumler olabiliyor yanlış hatırlamyorsam

yada intibak yok ama alttan alıyorsunuz gibi birşeydi emin değilim

birşey daha sorabilirmiyim ?

ben bu yıl mezun oldum hemen açık öğretime kayıt oldum ve askerlik şubesine filan hiç gitmedim bir sıkıntı olur mu ?

EmrahERKAN
09-12-2011, 20:13
İntibak hep vardı diye biliyorum ben. Örnek Ben bilgisayar Programcılıgı Mezunuyum İşletme bölümüne kaydımı yaptırdım Derslerim uyusmadıgı için İntibak olacak ve uymayan derslerimi 1 sene alacagım ondan sonra 3. sınıfa gecebiliyorum.

onursumer
09-12-2011, 20:16
mezun olduktan hemen sonra gitmene gerek yok

2 yıl zaten tecil hakkın olduğu için sorun yaşamazsında

yoklama kaçağı durumuna düşüp düzelttirirken bi cezası var sanırım artık paraya çevriliyor onu odemek zorunda kalabilirsin

bu yuzden musait bi zamanında uğra gozuk durumunu oğren ona gore işlem yap sonra uğraşır durursun duzelttirmek için

S.Saka
09-12-2011, 20:22
mezun olduktan hemen sonra gitmene gerek yok

2 yıl zaten tecil hakkın olduğu için sorun yaşamazsında

yoklama kaçağı durumuna düşüp düzelttirirken bi cezası var sanırım artık paraya çevriliyor onu odemek zorunda kalabilirsin

bu yuzden musait bi zamanında uğra gozuk durumunu oğren ona gore işlem yap sonra uğraşır durursun duzelttirmek için

teşekkür ederim abi bilgilerin için :)

1lker
09-12-2011, 20:36
merhaba arkaşlar..

myo'dan bu yıl mezun oldum açık öğretimden işletme veya iktisat okumayı düşünüyorum.

1.açık öğretimden bu bölümlerden birini bitirdiğim zaman askerliğimi kısa dönem yapabiliyormuyum ?

2.ben dgs'ye girmedim bu bölümlere kayıt olabilmek için dgs ye girmem gereklimi ?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

evet bu bölümlerı vs bıtırdıgın taktırde kısa donem yapıyorsun
dgs ıle atladıgında hazırlık okutuyorlar 3. ve 4. sınıf okutuyorlar daha sonra mezun spec

son olarakta dgs ye gırıyorsun aldıgın puan onemsız dırek basvuru yapıyorsun kayıt edıyorlar

1lker
09-12-2011, 20:38
birşey daha sorabilirmiyim ?

ben bu yıl mezun oldum hemen açık öğretime kayıt oldum ve askerlik şubesine filan hiç gitmedim bir sıkıntı olur mu ?

bu konudada soyle bı durum oluyor askerlık tecıl belgesı ıstıyorlar yasına gore kayıt olurken aöf'sine subeye gıttıgınde belırtıyosun 27 yasına kadar tecıl edıyorlar 27 yasından buyuksen şaka yapıyorlar :D

S.Saka
09-12-2011, 20:44
bu konudada soyle bı durum oluyor askerlık tecıl belgesı ıstıyorlar yasına gore kayıt olurken aöf'sine subeye gıttıgınde belırtıyosun 27 yasına kadar tecıl edıyorlar 27 yasından buyuksen şaka yapıyorlar :D

kayıt filan hepsi tamam onları hallettim ama sadece şu askerlik meselesini öğrenmek istiyordum sağolsun onur abi yardımcı oldu.

1lker
09-12-2011, 20:54
kayıt filan hepsi tamam onları hallettim ama sadece şu askerlik meselesini öğrenmek istiyordum sağolsun onur abi yardımcı oldu.

rica ederim eğer açıköğretimi uzaktan okumak değilde Eskişehir'de gelip yerleşip çalışıp okumak istersen haftada 3 gün dersleri var pm atman yeterli yardımcı olurum her konuda

S.Saka
07-01-2012, 15:34
Yeni kayıt olan arkadaşlar aöf büro-web hizmetlerinde alıcağınız dersleri görebiliyomusuz ?