PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Engine Fault Workshop Problemi!

Germanci
31-07-2011, 00:38
Beyler 2007 dizel passat aracım bugüne kadar hiç bir sorunu yoktu hatta 4 gün önce herzamanki gibi yetkili serviste 60 bin bakımını yaptım hiçbir sorun yok araç bugün yolda giderken durduk yere (sıkıştırma vs hiçbirşey yok) ekranda Engine Fault Workshop yazdı ve motor sustu, sağa zar zor yanaştım bir kaç kere çalıştırmayı denedim marş basıyo ama çalışmıyo. servisi aradım ama kapalıymış yol yardım vesair derken çekici gönderelim dediler bekle bekle gelmeyince tekrar deneyim dedim bastım çalıştı eve geldim hiçbir sıkıntı veya ikaz lambası yanmıyo sanki hiç sorun yok. taki gece bir yere kadar gittim 1 km yol yaptım yapmadım araç tam yeni ısınmışken hayda yine aynı motor stop etti yine aynı uyarıyla yine sağa çektim az bekledim bastım yine çalıştı eve geldim. pazartesi servise öyle yada böyle gideceğim ama bilen varsa veya başına gelmiş olan söylerse servise bişiler bilerek gitmek isterim ***** serviste sorunu bulcaz diye arabayı yatırıp duracaklar. birkaç yabancı forumda okuduğumda egzos gaz sıcaklığı sensoru arızası demişler ama sizlerede bi danışayım dedim. bilgisi olan veya başına gelen ve çözen varsa bilgilendirirse sevinirim...

PNR05
31-07-2011, 00:59
Aracın bakımda değişen parçaları tam olarak neler? 4 filtre ve yağmı başka değişen varmı?

Germanci
31-07-2011, 01:19
yok filtreler ve yağ başka değişen yok. normal bakım yani.

initial-D
31-07-2011, 02:58
dizel partikül filtresi.mazot aldığın yer kalitesiz olabilir yada artık ömrü dolmuş olabilir.1,6 jdi motorlarda da bu uyarı görülüyor.e90larda ilk gelen 320d ler de bu sıkıntıyı yaşadı tr deki mazot kalitesi yüzünden.

illa bu dediğimden kaynaklanan birşey olmayadabilir.makineye bağlatmakta fayda var

gökberk
31-07-2011, 03:13
Başlığa takıldım...
Bana göre ya hepsi ingilizce olmalıydı ya da hepsi Türkçe.. Böyle bir acayip olmuş..
Umarım en kısa sürede sorunu halledersiniz..

Jackie
31-07-2011, 03:15
Ekranda yazanı direk yazmış , Türkçe'ye çevirip yazsa daha acayip olurdu.

Germanci
31-07-2011, 03:20
dizel partikül filtresi.mazot aldığın yer kalitesiz olabilir yada artık ömrü dolmuş olabilir.1,6 jdi motorlarda da bu uyarı görülüyor.e90larda ilk gelen 320d ler de bu sıkıntıyı yaşadı tr deki mazot kalitesi yüzünden.

illa bu dediğimden kaynaklanan birşey olmayadabilir.makineye bağlatmakta fayda var

Bende başta mazottan şüphelendim çünki akhisardan dönerken almıştım ama tam depo doldurduk şuan çeyrek depo kaldı yolda bize hiç sıkıntı çıkarmadı benzinlikte gayet nezih bir yere benziyordu. Umarım böyle ufak birşeydir atlatırız.

Başlığa takıldım...
Bana göre ya hepsi ingilizce olmalıydı ya da hepsi Türkçe.. Böyle bir acayip olmuş..
Umarım en kısa sürede sorunu halledersiniz..

@Jackie ninde söylediği gibi ekranda yazan uyarıyı aynen yazdım :) iyi dileklerin için teşekkürler

Ekranda yazanı direk yazmış , Türkçe'ye çevirip yazsa daha acayip olurdu.

:) doğru teşekkürler

gökberk
31-07-2011, 03:22
Hahah :D Ben o cümleyi görmemişim vallahi...
Kusura bakmayın

grkm
31-07-2011, 04:57
EGR problemine benziyor sanki. Motorun cabuk ısınmasını saglayan egzoz geri dönüşüm valfi. Zamanla kurumla birlikte pislik içindeki sensör arızaya geçiyor ve nedensiz yere yolda giden aracı stop ettiriyor . Ihtimal olarak göz önünde bulundurun

Germanci
31-07-2011, 12:46
EGR problemine benziyor sanki. Motorun cabuk ısınmasını saglayan egzoz geri dönüşüm valfi. Zamanla kurumla birlikte pislik içindeki sensör arızaya geçiyor ve nedensiz yere yolda giden aracı stop ettiriyor . Ihtimal olarak göz önünde bulundurun

yazdım bi kenera teşekkürler..

Germanci
02-08-2011, 01:10
Bugün servise gittim ve makineye bağladılar, enjektörlerden birisi ya arızalı yada enjektör tesisatında arıza var dediler ee dedim sonuç aracı bırakacaksın biz gezip tozacaz araç yine aynı arızayı verdiğinde bakıcaz sorun tam olarak neyden diye, doğal oalrak bırakmadım ben bineyim araç biyerde kalırsa ararım dedim. umarım sorun tesisatta çıkar tesisat 250 tl imiş ama ***** enjektör 1500tl.