PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezası & muayene hakkında önemli...

TURBO CİVİC
01-08-2011, 16:20
ilginc bir durumla karsı karsıyayım akıl verirseniz sevinirim...

2009 yılında muayeneye gitmeden tum borclar odendi.makbuzları fln hersey mevcut.
simdi agustos ortasında muayenem var nette sorguladım 128 tl + 178 faiz toplam 307 tl borc cıktı.
asıl sorun ceza tarihi 29.01.2009. teblig tarihide 06.03.2009. ben muayenemi 12.08.2010 da yaptırdım.odedigim cezalarda odenmis olması gerekliydi.nerden cıktı bu???
( odenen cezalarda bu seri nolu ceza yok)

ne yapmam gerekli ? yardımcı olurmusunuz? evlat acısı gibi cezadan cok faiz var 307 tl yaa :Deli: devamlıda artıyo:ofk:

drn106
01-08-2011, 16:27
iyi de torba yasayla af çıktığında taksitlendirseydiniz keşke..

muayenenizi yaptırdığınızda bu cezaların çıkmaması çok normal çünkü tebliğ edildikten sonra sistemde cezanın gözükmesi 1 yılı bulabiliyor.

Eğer bu iki cezayı ödediğinizi ona rağmen ceza göründüğünü düşünüyorsanız itirazınızı yapın gerekli mercilere, makbuzlar da var diyorsanız çözülür merak etmeyin..

Ama cezalar ödenmemiş cezalarsa yapacak bir şey yok..

onursumer
01-08-2011, 16:29
size bu ceza o tarihlerde teblig edilmişmiydi ?

eğer edildiyse sisteme işli olmasına gerek yoktu sizin gidip işletip peşinden yatırmanız gerekiyordu 1 yılı buluyor denildiği gibi sisteme girilmesi

mgnPower
01-08-2011, 16:30
vergi dairesine gec bildirimde bulunulmus senin degil teskilatin bastan savmisligi gibi gorunuyor. benimde 6 sene once sattigim binerken muayenesini yaptirdigim satisi icin temiz kagidi aldigim aracima gecikmeleri ile birlikte 900 lira gondermisler. taksite bagladik oduyoruz iki ayda bir 25 liralik taksitlerle. yanliz cok ilginc olan 5 sene dokunmazsan parana el koyan devlet uzeirnden 6 yil gecmis cezanin hala faizini istiyor ve seve sevede tahsil edebiliyor. helal olsun guzel ulkemin cennet kadar guzel duzenine.

TURBO CİVİC
01-08-2011, 16:35
yok ceza bize kesinlikle gelmedi yani hic haberimiz yok.ben bunu 1-2 ay once isbankasının interaktif bankacılıgını kurcalarken gordum.o zaman babamla konustuk yok canım odendi mayneden once tum cezalar dedi.o yuzden pek sallamamıstık.simdi ruhsat fln yanındaydı bi bakyım dedim...sisteme gec girilebilecegini hic dusunmemistim.lanet olsun boyle ise yaa nasıl bi duzendir yaa Allahlarından bulsunlar...bilsem aftan yararlanırdım tabikide...