PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scirocco Aydınlatma

Oguzcan
01-08-2011, 22:19
Selamlar,arkadaşımın 2011 160 lık sciroccosu için ufak tefek planlar projelerimiz var.performans,görünümle ilgili iyileştirmeler yapıyoruz.Araç yeni ve teknolojisi farklı yapıda olduğunda bir çok noktada bilmedikleirmizle karşılaşıyoruz.Bir çok noktayı çözdük şimdi aydınlatma ile ilgili bir problemimiz var.

Arabayı sıfır aldık arabanın üzerinde siyah zeminli sarı ampullü farlar var.arkadaşım xenon yapmak istedi.Araştırdık orijinal farlara xenon takılmadığını far çalıştırma ünitesini bozup aracın beynine kadar zarar verebildiğini öğrendik.

Araştırmaya devam ettik aydınlatmayı illaki beyaza nasıl çevirir xenonu nasıl uydururuz diye.Bir kaç elektrikçi ile görüştük R larda kullanılan mercekli farların kullanıldığı far motorlarının değiştirilerek xenonların kullanılabileceğini söylediler.Uygulanan araçları gördük sorunsuzca kullanılıyormuş en azından araca zarar vermiyormuş ve görüntü güzel.maliyet olarak kimi yer 2800TL kimi yer 2600TL dedi.Servis orijinal R mercek farları için 4500TL dedi bu arada.

Performansa da yönelileceği için tek günde bitirmek adına aracı beklemedeyiz maddi olarak.arkadaşım yalovada olduğundan böyle bir beklemedeyiz.bu arada başka bir arkadaşımız araca direk beyaz ampul takılabileceğini fara zarar vermediğini ve sarı yerine beyaz görüntü verdiğini söyledi.

Benim merak ettiğim genel anlamda bu tip uygulama yapıp da memnun olan var mı?ve komple sistem yerine sadece beyaz ampul takarak sorunsuzca iyi bir görünüm ve aydınlatma yakalayabilir miyiz?Kullananlar bilenler ne önerir.

onur_S
01-08-2011, 22:23
komple far sizi aşıyorsa gayet rahat bir biçimde xenon kiti takılabiliyor.istiyorsanız gönderebilirim

mehzent
01-08-2011, 22:26
Roccoya xenon far takiliyor takilmiyor degil ama skketlerde bir kac kablonun baglamtisi degismesi gerekiyor bem direk mercekli far taktim mesela cunku arabanin kaderi degisiyor hem :)

Oguzcan
01-08-2011, 22:27
komple farın bizi aştığını değil sadece ona maddi imkanı ayarlamak için zaman olduğunu belirttim.öğrenmek istediğim en verimli aydınlatma ve görünümü nasıl alabiliriz.orijinal fara direk xenon takılmıyor araca zarar veriyor.

belirttiğiniz xenon kiti direk orijinal fara uygulanıyor ve zarar vermiyor mu araca?

dragstar
01-08-2011, 22:30
can bus sistem vardır yeni araçlarda

can bus sisteme uygun xenonlar var onları takarsanız sağlıklı biçimde çalışır

onur_S
01-08-2011, 22:34
komple farın bizi aştığını değil sadece ona maddi imkanı ayarlamak için zaman olduğunu belirttim.öğrenmek istediğim en verimli aydınlatma ve görünümü nasıl alabiliriz.orijinal fara direk xenon takılmıyor araca zarar veriyor.

belirttiğiniz xenon kiti direk orijinal fara uygulanıyor ve zarar vermiyor mu araca?

aynen öyle.en saglıklısı komple far olur ama dediğim gibi maddiyat sıkıntıysa,direk al tak sekilde takılabiliyor.2010 audi a3 ve 2011 seat leonumda kullanıyorum.canbusların hepsi uymuyor.