PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akbank'ta çalışan varmı?

brv
02-08-2011, 11:34
Akbankta yönetici adaylığı adı altında kredi satış pazarlama bölümü için mülakat görüşmelere katıldım cuma günü son bir görüşme daha olucak büyük ihtimal şartlarını sunucaklar diye düşünüyorum.

Akbank hakkında firma olarak değil fakat çalışanlarına verdiği hizmet ve davranış olarak pek olumlu şeyler duymadım açıkçası.Maaş azlığı yada çalışanlarına karşı tutumlarının çok iyi olmadığı yönünde söylemler duydum.

Birinci ağızdan çalışan veya yakın arkadaşı çalışan varsa bilgi verirse çok sevinirim.Şu anda hali hazırda başka bir teklif almış bulunuyorum benim için önemli bir karar yardımlarınızı bekliyorum :)

rodya
02-08-2011, 11:37
Diger teklif aldıgın firma kurumsal bi şirket mi yoksa orta ölçekli bi yer mi ?

brv
02-08-2011, 11:59
Orasıda kurumsal büyük bir yer.Fakat oranın çalışma şartları daha ağır haftada bir gün hafta içi izin vardiya sistemi tarzında.Makrocenter'da müdür yardımcılığı.

Ae86
02-08-2011, 12:10
Ailemde 9 akbank emeklisi 1 çalışan var kimse memnun değil.Emekli olanlarda tam zamanında bıraktıklarını şimdi olsa çalışmanın çok zor olacağını dile getiriyorlar.Maaş az, pazarlama satış baskısı çok fazla vs.

Low-Rider
02-08-2011, 12:11
2008de arkadşımla beraber girmiştik sınava ve görüşmelere.Hala akbank'ta çalışıyor o.

Direk şubede başlatıyorlar , arkadaşımın girdiği dönemde yemek parası yoktu.Bdüzünden hergün gayrettepe şubeye gidiyordu.Şubeninde çalışma saatlerini biliyorsundur 6da çıkmayı unut:)

Maaş olarak diğer bankalara göre daha az verdiği ama senede 3ikramiye alıyorlar,özel sigortan falan o yönden iyi.

Sonuç olarak , arkadaşım memnun mu? Hayır değil:)

Şubeden binbir zorlukla genel merkez'e geçti biraz daha rahat etti

Yigit-Y
02-08-2011, 12:12
Ailemde 9 akbank emeklisi 1 çalışan var kimse memnun değil.Emekli olanlarda tam zamanında bıraktıklarını şimdi olsa çalışmanın çok zor olacağını dile getiriyorlar.Maaş az, pazarlama satış baskısı çok fazla vs.

+1 komşumuzun kızıda akbankda çalışmakta sadece şikayet bugüne kadar güzel birşey demedi.

brv
02-08-2011, 12:14
3-4 ayda bir çift maaş olayını bende duymuştum ama bireysel emeklilik sistemi zayıfmış sanırım.Yol parası vermiyolarmış sanırım yemek parasını bilmiyorum.

Makrocenterde yol+yemek var ayırıca her ay prim de var ama haftasonu yok :)

Eskiden iş olasada girsek derdim şimdi 2 ateş arasında kaldım :)

rodya
02-08-2011, 12:15
Kulaktan dolma bilgilerle bahsediyorum;
3 yakın arkadaşım farklı zamanlarda farklı bankaların kredi verme kısmında müşteriyle yüzyüze çalıştı. Nefret ediyorlardı işlerinden.Daha da önemlisi önlerini göremediklerinden yakınıyorlardı..
Henüz çok gençsin.Yanlış anımsamıyorsam bayadır da iş arıyordun. Benim kişisel tavsiyem, rahat etmen için henüz çok erken. Önünü görebileceğin yere gir.

slowmotion
02-08-2011, 12:15
kolay iş istiyorsan kpss gir memur ol dostum. satış baskısı yoğun. kart satışından gişeye yada operasyona geçmek çok zor. bir nevi kart satışından kullanıp atıyorlar başarısızsan...

Yigit-Y
02-08-2011, 12:16
akbank 2008 yılında sanırım personel çıkarmada en üst sıralarda idi yanlış hatırlamıyorsam.krizi fırsat bilip çok kişinin ekmeğinden etmişliğide var :(

macrocenterde 3,4 yıl geçirip daha iyi firmalara tecrübe sayesinde rahat bir geçiş yapmakda olabilir.

zor karar :(

Low-Rider
02-08-2011, 12:17
Hatırladım şimdi , evet yol parasıda yoktu.Aldığı maaşın büyük bir kısmı yol ve yemeğe gidiyordu zaten.

Özel sektörde çoğu yerde ctesi de çalışılıyor zaten.

Hiçi hergün en iyi ihtimalle 7.30 gibi işten çıkmaktansa hiçi 6da çıkıp 1gün ctesi çalışmayı tercih ederim:)

Bu arada çok iyi anlıyorum seni , iş aradığım dönemlerde hep aynı anda üst üste gelirdi 2-3 seçenek arasında kalırdım:D

XoR
02-08-2011, 12:23
3-4 ayda bir çift maaş olayını bende duymuştum ama bireysel emeklilik sistemi zayıfmış sanırım.Yol parası vermiyolarmış sanırım yemek parasını bilmiyorum.

Makrocenterde yol+yemek var ayırıca her ay prim de var ama haftasonu yok :)

Eskiden iş olasada girsek derdim şimdi 2 ateş arasında kaldım :)

Maddi olanaklar hangisinde iyiyse orayı tercih etmelisin bence.

10 sene vardiya ile çalışan h.sonu bayram yılbaşı vs hiçbirinde tatil olmayan ama kamyonla para veren kurumsal bir firmada çalıştım.

Şimdi 08:30 - 17:00 çalışan c.tesi pazar kapalı olan bir yerde daha az paraya çalışıyorum ama geçen o 10 senede gerekli şeyleri yaptığım için şuanda gelen para yeterli durumda Allaha şükürler olsun.

Ae86
02-08-2011, 12:26
Yol yemek yok düzeltiyorum çalışan 2 kişi var kuzeni unuttum.Müdürün kaprisli biriyse yandın zaten bu kadar yoğunluğun üzerine birde müdür kaprisleri ile burnundan fitil fitil geliyor.Müdürün iyiyse biraz daha iş yoğunluğuna dayanıyorsun.Bazen cumarteside çalışıyorsun ama mesai ücretini alıyorsun.Burda çok üzücü birşey paylaşıcam şuan akbank emeklilerden kurtulmak için yanlış bilmiyorsam tekaüt sandığı ssk ya devrediyor :( Bu kadar olumsuz konuşmak istemezdim ancak durum böyle.Garanti işbankası nispeten daha iyi olduğu söyleniyor maaş konusunda.

kurpat
02-08-2011, 13:16
akbank hakkında benim de duyumlarım çok iyi değil, ilk sene süründükten sonra belli bir yerlere gelebilirsin ...

macrocenter migrosun nish market grubu ve kurumsal yapı ve çalışana bakış emin ol akbank'tan iyidir...

meslek dalı olarak çok farklılar tek ortak nokta satış baskısı vs olur... diğer yandan da iki işin de farklı artı ve eksileri var....

her zaman iş değiştirme şansın olacak ancak yine de tercihini sana daha uygun meslek yönünde kullanabilirsin...

2 işin de mesai saatleri yıpratıcı olacak, macrocenter haftasonu,tatil vs günleri de açık olacağından eş-dost organizasyonlarından uzak kalmanı sağlayabilir... bankaya göre daha esnek olacağı için de günlük işlerini ara izinlerle de çözebilirsin....

akbank'ta iyi performans gösterirsen hızlı terfi ya da başka bankaya rahatça transfer olabilirsin...

macrocenter'da iyi bir yönetici olursan memleketteki her market,mağaza vs'de yöneticilik yapabilir teklif alabilirsin....

değiştirdiğim 4 pazarlama işi ve 2 yıldır çalışmakta olduğum banka pazarlama tecrübem doğrultusunda.

ben macrocenter'ı öneririm (aynı ücret olarak varsayıyorum)

dipnot: akbank'ta çalışmış, çalışan, istifa etmiş çok sayıda tanıdığım bulunmakta ve banka hakkında olumlu konuşan tek kişi tanımıyorum.

dipnot2: kredi pazarlama görevi bankadaki en hızlı yükselme sağlayacak görevdir.(torpil dışında :)

SekoLive
02-08-2011, 13:24
akbankda çalısmıyorm ama maaş müşterisi olmak bile bana yetiyor nefret etmem için hiç bir işi düzgün yapamayan elemanlara ve call centera sahip bu nedenle akbanka girdiğimde istemsiz geriliyorum... benden daha beter olanlarıyla karşılasacaksn bunuda unuta :) macro daha iyi gibi.

driftboy
02-08-2011, 14:03
2001-2005 seneleri arasında yengem akbankda çalıştı. Bazı olaylar yüzünden ayrılıp dava açtı. 6 senedir dava devam ediyo. Çalışanı bırakın davalarıyla bile ilgilenmiyolar :)

akay
02-08-2011, 14:21
ablam akbank merkezde avukat olarak çalışıyor. ilk girdiğinde maaş çok azdı ama zamanla çok iyi duruma geldi. işten çıkarılmanın yoğun olduğu dönemi hatırlıyorum. üst düzey bi sürü insanı acımadan çıkardılar. şuan baya memnun ablam ama kriz anında kimseye acımazlar akbankta..

Yigit-Y
02-08-2011, 14:30
işbankası bu sektörde çalışanlar için en iyisidir.personeline değer veren bir bankadır.

by_hayali
02-08-2011, 14:31
çalışırken bir anda ekranının kapanıp, sabah işe geldiğinde turnikede kartının çalışmaması sonrasında işine son verilenleri duyduğum bi firma artık gerisini siz düşünün :o

Chatin
02-08-2011, 14:40
sabancı sineği bırak sineğin kanadından yağ çıkaran bir grup. mt lere verdikleri maaştan çok kira verenler vardı. nasıl olur deme oluyor işte. tek artısı orayı okul gibi görüp orada kendini yetiştirip oradan illa ki başka bir bankaya geçişin olacaktır. sakın iyi bir maaş ve rahat bir çalışma temposu bekleme.

brv
02-08-2011, 15:37
değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,akbank'ın da teklifini gördükten sonra daha net karar verebilicem.Neresi olursa olsun zaten yoğun bir iş temposu içersinde olucak.

Makrocenter'ın şu an için ek dezavantajı haftasonu olmaması ama maddi getirisi daha fazla olucak gibi duruyor.Ayrıca migronta da terfi şansı çok fazla,dışardan çok fazla yönetici almıyolar.

brv
02-08-2011, 20:08
yorumlarınızı esirgemeyin :)

|KaAn|
02-08-2011, 21:18
Akbank olmasada bende bir bankada genel müdürlüğe bağlı olarak çalışıyorum. Eğerki maddi olanakta çok sıkıntı yok ise akbankta başlamak daha iyi olacak sanırım senin için sonuçta h.sonu çalışmak ama az ama çok insana bir yerden sonra koyar,ki sende 2-3postunda hsonu çalışmak dezavantaj olarak belirtmişsin..Şöylede birşey var aile şirketimiz akbank s.hamam şubesi ile çalışıyor ve babamlardan bildiğim kadarıyla çok sık olarak çalışan kişiler değişiyor kimisi ile yollar ayrılıyor kimisi farklı şubelere atanıyor. Bankada çalışmanın avantaj-dezavantaj dengeside %50 diyebilirim. Kapak atıp daha sonra ilerlerim demeyi belli bir süre unut,ne kadar kendini gösterirsen göster sıranı beklemeden olmuyor,maaşlarda artış pekte kayda değer değil.3.senemi bitirdim terfi ve zam dönemlerinde "e vermeseydin daha iyiydi" çok kez tekrarladım.
Bankada çalışmak ev-kirada işe yarar maaşı zamanında aldığın için güvenilirdir,kız verirler sıkıntı duyacağını sanmam,en azından tüm bankaların gm çalışanları servis-yemek sıkıntıları yoktur(şubede farklı ve birçok yerde vahim),şubede pazarlama bölümünde çalışan için sattığınla orantılı prim alabilir-kampanya dönemlerinde hit listte olursan ydışı tatil vs kazanabilirsin..
Bir bankacı için ister gm ister şube çalışanı ol arkadaşlarını 5-5:30tan sonra şube kapandı haydi yuppi olmadığına inandırmakta zorluk çekersin,şubede pazarlamada sana hedef belirler bir kaç ay sıkıştırmazlar fakat sonra hadi hadi hadi sık sık yaşarsın,hedefleri sağlarsan hedef yükseltirler kendini dahada zorlarsın. Gm'de müşteri tarafından sıkıştırılan şube personeli ile, şubede ihtiyaç sahibi olan müşteri uğraşırsın her daim. Belli zaman sonra her 2sindede sabah işe başlayıp akşam kravatı çıkartana belli bir insanlıktan çıkmaya,vurdum duymaz olmaya ihtiyacın olcak çünkü bir iş bitince gün bitmiyor yeni bir iş seni bekliyor olacak.Hatunlar yazın sıcağında mini etek kısa kollu bluz vs.-kışın soğunda kalın çorap uzun etek boğazlı kazakla işe gelip giderken sen herdaim takım elbise giymek ve kravatı sonuna kadar çekmek zorundasın( bu bana inan en çok koyanıdır.)

Böyle birşeyler işte bankacılık..iyiside kötüsüde var ama hiçbir işte kolay diye birşey yok umarım doğrusunu bulursun.

freeman
02-08-2011, 21:18

Sonuna kadar katılıyorum ama elde başka köklü bi şirket yoksa hiç yoktan iyidir :)

SekoLive
02-08-2011, 21:20
yorumlarınızı esirgemeyin :)

yaw ben c.tesi pazar olayını atlamısım... c.tesi çalısıyorm 6 ya kadar fix eğer bi daahki işimde c.tesi paazar tatil olsn 4 -5 sene senelik izin almadan calısırım ve sosyal hayatın içine ediyor c.tesi pazar çalsmak düğün bayram gidemiyosn eş dost ziyaretin hep zamansz olur bunuda atlamamak lazm

|KaAn|
02-08-2011, 21:23
yaw ben c.tesi pazar olayını atlamısım... c.tesi çalısıyorm 6 ya kadar fix eğer bi daahki işimde c.tesi paazar tatil olsn 4 -5 sene senelik izin almadan calısırım ve sosyal hayatın içine ediyor c.tesi pazar çalsmak düğün bayram gidemiyosn eş dost ziyaretin hep zamansz olur bunuda atlamamak lazm

ctesi çalışmaktan daha kötüsü varsa o da ctesi-pazar çalışmak. "Orasıda kurumsal büyük bir yer. Fakat oranın çalışma şartları daha ağır haftada bir gün hafta içi izin vardiya sistemi tarzında. Makrocenter'da müdür yardımcılığı."

brv
03-08-2011, 01:03
Cuma günü akbank'la son görüşmemi yapıp nihai kararımı vericem o zamana kadar da migros'la daha doğrusu makroyla alakalı evrak işlemlerine başlıycam son teslim tarihine kadar sıkıntı olmasın die...Ama arada maddi olarak ciddi bir fark olursa cts-pazar demeden makroya girerim.Biliyorum çok zor olucak ama para kazanmak şart evlenicez para lazım :)

erkin006
03-08-2011, 01:26
bankacılığı öğrenmek ve işin tabiri caizse puştu olmak için akbankı deneyebilirsin...akbanklı 1. ve 2. derece yakınım var...direk içindeyiz mevzunun yani...babada işbankalı...

ben olsam senin yerinde kesinlikle bankacı olmazdım o kadar söyleyim...bankacı olacağıma showroomda araba satsaydım keşke diyen yakınlarım var:D

ek olarak akbankda yükselme müdürünün elinde ona göre bi karakterin varsa her türlü yalakalığı yaparım diyorsan başka...adam gelir azına bi parmak bal çalar,2 dak. sonra gelir kayar fırçayı:D 6 da hatta 7 de çıkmayı unut...cumarteside yarım gün çalıştırırlar...

iş bankası eskiden babamların zamanında milletvekiliyle aynı maaşı veriyormuş şimdilerde de çok kötü değil...sağlık şartları,emeklilikleri çok iyi...

karar senin bankası olacağım dersen gir akbanka...tecrübeni kazan ama durma akbankta...sonuçta tecrübeyi parayla satınalamazsın:)

brv
03-08-2011, 01:40
Akbankta kalıcı olmak değil zaten niyetim,uzun vadede ordan bişiler kapıp terfi yada başka bankaya transfer olmaya çalışırım.

Yalakalı falan zor işler beni bozar :)

Şu anda zaten cts pazarı feda ettim cts yarım gün çalışmak koymaz :D

GokhanRS
03-08-2011, 02:04
işbankası bu sektörde çalışanlar için en iyisidir.personeline değer veren bir bankadır.

zaten işbankası işe alınmanı onayladığında buranın çalışanı değil ortağısın der ve işbankta işten atılma diye bişi duymadım hiç.

ömerve
03-08-2011, 02:09
hiç uğraşma direk macrocenter'a başla..hayırlı olsun

Shadow_Dancer
03-08-2011, 02:24
hiç uğraşma direk macrocenter'a başla..hayırlı olsun

Sinirlenme Ömer.

kurpat
03-08-2011, 08:22
Sinirlenme Ömer.

Endişelenme Soner.

barracuda
03-08-2011, 20:36
bankacılık = stres dolu bir hayat... her ay başı , her cuma her pazartesi her aysonu yoğun olur. şubeciysen müdürünün keyfi gelmeden şubeden çıkamassın...bayramlardan tarillerden önceki yarım günlerde her şirket tatil yapar bankalar en yoğun gününü yaşar.. yılbaşı günü gece 10-12 den önce çıkamazsın... şirket müşteri temsilcisi olduğunda kredi ve ürün satış baskısı inanılmaz fazla.. ha bide akbanka girersen çıkman çok zor değişik biyer demir atıp kalırsın..maaşı az sağlık hizmeti çok kötü ... çok iyi düşün

Yigit-Y
03-08-2011, 20:37
zaten işbankası işe alınmanı onayladığında buranın çalışanı değil ortağısın der ve işbankta işten atılma diye bişi duymadım hiç.

bende bunu bildiğimden dedim kanka :):)

freeman
04-08-2011, 21:43
Ayrıca bankalar içinde sadece akbankta yemek yardımı yok :)
Aşırı derecede satış baskısı var ama devlet bankası haricinde heryerde baskı var.
Maaş konusunda erhanın dediği gibi çok vermiyolar ama piyasadaki bankalar ortalamasında maaşlar

deniz
04-08-2011, 21:52
hakan gel sanayıye :DD:D:D
kardesım hakkında hayırlısı ama su okuduklarımdan sonra sankı macro daha hayırlı

brv
04-08-2011, 22:50
Büyük ihtimal macro olucak zaten akbankla görüşme süreci hala devam ediyo 10 ağustostaki görüşme son değilmiş,olumlu geçerse kişilik envarter testi olucak sanırım akabininde son bir görüşme vs vs uzun iş.Kısmetse 15 ağustos pazartesi macro ya başlıycam,sanırım :)