PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hatalı sollama kazası..

chiefkadir
02-08-2011, 23:47
Verildimi bilmiyorum yeni izledim yıllar önce Saruhanlı-Akhisar arasında bizi böyle sollayan bir genç kaza yapmıştı aynısını görünce ekleyim dedim :)

LApKk9nTPLw&feature

‪Hatalı Sollama ve sonucu !!!‬‏ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LApKk9nTPLw&feature=player_embedded)

Alper_
02-08-2011, 23:57
çok kötü girdi tır da hafif savruldu..Allah korusun cümlemizi arkadaşlar hatalı sollama yapmayalım.

FaBeRgE
02-08-2011, 23:59
Allah'ım sen koru ya :o

iynn-RS
02-08-2011, 23:59
çok kötü ya Allah kimsenin başına vermesin.

ama şimdi burda sollamaya cıkan zaten malın önde gideni. ilk aracı geçememişsin tırı nasıl geçmeyi dusunuyosunda ortadan bodozlama gıdıyosun.madem geçemiyosun gir tırın arkasına.yada tam sola kır gıtsın.kafa kafaya vurmaktan ıyıdır.

ikinci mal karsıdan gelen.tamam karsıdakı hatalı sollama yapmıs ama sen nıye yavaslamıyosun.hatasız olunca olumsuzmu oluyosun.

3. mal kameranın oldugu araç.madem sollamıyosun onundekı aracla arana mesafe koyda sollayan adam oraya gırebılsın.

Ome_RS
03-08-2011, 00:02
o kadar sıkısık trafikte bile bile lades olmus

TarikS
03-08-2011, 00:04
Karsidan gelen araba TIR'la araya girip gecebilirmis aslinda

Makas atmaya alisik olmak bu tip durumlarda ise yariyor valla :) Cok kez pacayi kurtardik boyle durup dururken baskasinin hatasindan dogan acil durumlarda

poseidon
03-08-2011, 00:04
Valla buradaki tek suçlu hatalı sollamaya çıkan adamdır o da şu an muhtemelen aramızda değildir.

snan1910
03-08-2011, 00:05
bence olayda en şanslı kameranın olduğu araç. tırın kasaya çarpmasa kafadan girecekti kameralı arabada..

CeM öZeR
03-08-2011, 00:17
hatalı sollama mı desem beyinsizce sollama mı desem bilemedim...

gökberk
03-08-2011, 00:23
bence olayda en şanslı kameranın olduğu araç. tırın kasaya çarpmasa kafadan girecekti kameralı arabada..

Aynen öyle..
Hatalı sollayan yapmış bir hata ama kırmış sola frenleye frenleye...
Karşıdan gelen de belki anlık refleksle sola kırabilirdi...
Neyse allah yaşatmasın kimseye..

by serçe
03-08-2011, 00:26
mallıktan başka birşey değil birde bu avrupada araçlardaki kamera olayını anlamış değilim bilen varsa açıklar mı ??

SErhat.
03-08-2011, 00:59
Cam car video çekmek için mi yavaşlamadı acaba diye düşündüm doğrusu.Halbuki yavaşlasa ve tırla arasında biraz daha boşluk olsa sollamaya çıkan araç o boşluğa girebilirdi.
İkincisi de karşıdan gelen ve kazaya karışan diğer araç ama hızlı geliyordu yavaşlamaya bile fırsat kalmadı sanırım.

Jem89
03-08-2011, 01:24
Cam car video çekmek için mi yavaşlamadı acaba diye düşündüm doğrusu.Halbuki yavaşlasa ve tırla arasında biraz daha boşluk olsa sollamaya çıkan araç o boşluğa girebilirdi.
İkincisi de karşıdan gelen ve kazaya karışan diğer araç ama hızlı geliyordu yavaşlamaya bile fırsat kalmadı sanırım.

Sollayan aracın bi tarafa girme yada kaçma girişimi olmamış ki hiç.. İstese o araya bile girerdi..

S.Özeren
03-08-2011, 01:26
şöför hiç bi zaman kendi tarafını vurmaz derlerdide inanmazdım harbiden diğer taraftan vurdu :D

SErhat.
03-08-2011, 01:27
Sollayan aracın bi tarafa girme yada kaçma girişimi olmamış ki hiç.. İstese o araya bile girerdi..

Aslında olmuş.0:15'te filan araba çok az sola doğru meğilleniyor gibi ama süratli olduğundan direk kafa kafaya giriyorlar.
Herşeyden öte yolda zaten düz çizgiler var.Sollamaya çıkması hata en başta..

arnawood omer
03-08-2011, 09:13
Kafa kafaya kalındığında karşıdakiyle saniyeler içinde hangi tarafa kaçacağı konusunda anlaşamayıp aynı tarafa kaçmak gibi lanet bişey yok.

berkayGLRN
03-08-2011, 11:35
çok kötü valla ..allah korusun ..

Emre İlbi
03-08-2011, 12:26
1 ay önce buna benzer bişey az daha bizim başımıza geliyordu, kayseri - ankara yolu tahmini 30. kilometrede, yol yapım çalışması vardı, yol tek şeritti, boğazlıyana gidiyoruz ben ve Focus ST , ST'nin önündede Getz var, aramızda ki mesafeler yakın sayılır,

bir anda Getz sağa kırdı, ardından ST sami abim sağa kırdı, karşımda Fiestayı görmemle sağa kırmam bir oldu, Fiesta tırları sollamaya çıkmış, ama hızı rahat 130-140 vardı,
yanımdan nasıl geçti gitti, nasıl kurtardım halen anlayabilmiş değilim :cool:

verilmiş sadakamız varmış, bu tür yollarda böyle dengesizler kesin oluyor...

can3541
03-08-2011, 12:39
O hızda ve o görüş açısında karşıdan gelen aracın yapıcağı hiç birşey yok belki o an aynaları çamurlukları surterek sıyrılabilirdi ama ondan sonra toparlayamayıp taklaya gelip sonu şarampol olurdu bence.

life is life
03-08-2011, 12:42
Allah korusun çok sakat işler..

onn_dear
03-08-2011, 17:13
kötü bir kaza bence de mal herif hadi çıktın karşıdan gelen aracı gördün küçült vitesini çak frenini gir tırla kameralı aracın arasına ama işte olacağı varmış. Çok dikkat etmek lazım bu tip yollarda...

blacx
04-08-2011, 19:07
cesaretin fazlası aptallık örneğinden başka bişey değil...

Allah kimsenin başına vermesin olmaz olmaz diye birşey yok dikkat etmek lazım..

ömerve
04-08-2011, 19:11
hadi bee direk kafa kafaya..allah korusun

Shadow_Dancer
04-08-2011, 19:12
Amin Ömer.

SekoLive
04-08-2011, 19:13
önüne bakmadan sollama eve kötü haber yollama ... allah hepimizi korusun böyle şeylerden ve kemeri ihmal etmeyelim...

ömerve
04-08-2011, 19:15
Amin Ömer.

bu saatlerde güzel vuruyo oruç soner :D

boss_rs
08-08-2011, 19:30
çok kötü ya Allah kimsenin başına vermesin.

Low-Rider
08-08-2011, 19:37
gerçek crash test işte

ZaZy
08-08-2011, 20:51
arkadaşlarım ya kaza bu ya yapmayın etmeyin öyle bilmiş bilmiş yazıyorsunuz; sanki bilerek kaza yapmışlar gibi... Sanki hiçbirimiz hiç kaza yapmadık. Anlık hatalar bunlar... Karşıdan gelene sayıyosunuz ya o insan o an kitlendi kaldıysa, kamera çeken dikkat etmedyse arkasına, sollayan genç gaza geldi diye illa böyle mi yazmalıyız. Kaza sonuçta...
Saygılar

tuncayakyz
08-08-2011, 21:17
Eğer aracı o esnada tam sola atsaydı daha iyi olurdu bence...

kelalper
08-08-2011, 21:34
Valla geçen Cuma günü de ben Fethiye dönüşü yırttım. Gece tepe tırmanıodum karşı tarafın far hüzmesinin yanında kendi önümde de far hüzmesi görünce sağa yanaştım iyice. Tam tepeye geldim kamyonu sollayan otobüs geçti benim şeridimden. Yanımda arkadaşım vardı ulan uyuya kaldın sandım naapıo bu dedim olaya bak dedi.

Ferhat_V
08-08-2011, 21:35
bunun benzeri geçende şile yolunda oldu..megane ve ford transit..megane tanınmayacak hale geldi transitte kapıya kadar içeri girmişti..allah korusun herkezi..

maxpower
08-08-2011, 21:45
yapım çalışmaları dolayısıyla bizim yollarda çok tehlikeli şu aralar. insanlar görmeden nasıl sollamaya çıkıyor anlamış değilim

ayrıca videodaki kazada da şöyle yapsaydı, böyle etseydi kurtarırdı bunlar hep laf

-ER-
08-08-2011, 22:15
sanki TIR bilerek yapmış gibi bana öyle geldi adam sollamaya çıkınca fren yapio yolda virajda yok yani fren yapması gereken ibnelik olsun diye arabayı patlattı gibi geldi :D

bariz bi şekilde TIR fren yapınca ara kapandı

coolvtec
08-08-2011, 22:25
hatalı sollama yapan son anda fren yapıp sola kırmış ama çok geç kalmış. karşıdan gelen ne olduğunu anlayamamış ve bir şey yapamamış zavallı. trafik çok hızlı akıyor ve olayı görüp tepkide bulunsan bile saniyeler hızla akıyor. belki karşıdan gelen kamyona doğru kırabilir ve daha az darbe alabilirdi ama bu sefer de kameranın olduğa araca çarpma ihtimali yüksek.

olan masumlara olmuş malesef. kemerleri takılıysa ve hava yastıkları varsa hayatta kalan vardır bence.

Allah bu tip kişilere akıl fikir versin, bizlerden uzak tursun.

levent
08-08-2011, 22:39
yapım çalışmaları dolayısıyla bizim yollarda çok tehlikeli şu aralar. insanlar görmeden nasıl sollamaya çıkıyor anlamış değilim

ayrıca videodaki kazada da şöyle yapsaydı, böyle etseydi kurtarırdı bunlar hep laf

bize de seneler önce korkutelini tırmanırken karşıdan gelenin hatalı sollaması sonucu böyle birşeyle yüzyüze geliyorduk az daha, Allah korumuştu. tabi biraz da babamın doğru andaki doğru refleksleri..

Chatin
08-08-2011, 23:10
camcar süzme o.ç miş. sollamaya çıkan da araya girmeye çalışsa zaten bu camcar o.ç si ister istemez frene basardı.

cdc70
08-08-2011, 23:36
karşıdan gelen adamın sucu neyse :S ohaa sollama yaptığı yere sabırsızlığın sonu

gökberk
09-08-2011, 00:33
sanki TIR bilerek yapmış gibi bana öyle geldi adam sollamaya çıkınca fren yapio yolda virajda yok yani fren yapması gereken ibnelik olsun diye arabayı patlattı gibi geldi :D

bariz bi şekilde TIR fren yapınca ara kapandı

Yok ebesinin ... Sayın seyirciler :D

Serkan06
09-08-2011, 00:43
bugün bi minibüscüde başka bir minibüsü solarken, hemde sokullu caddesinde iniş aşağıya, durumu farkedip sağdaki iki duran aracın arasına girip durmamla adamın beni silme geçmesi bir oldu, az kaldı kafadan giriyodu bana dangalak herif. hep şunu savunmuşumdur, trafikte hep sakin ve sabırlı olmak gerekir heleki tek şerit olan şehirler arası yollarda. allah hepimizi korusun böle durumlardan. karşıdan gelen adamın ne günahı vardı şimdi burda?