PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Headers Sarmanın Püf Noktaları

CagkaN
05-08-2011, 12:52
Aracımda ki headers kaput altını çok ısıttığından sargı aldım fakat sarmadan önce size sormak istiyorum;
->headers sarmanın püf noktaları var mıdır?
->Headers'ı araç üzerinden sökmeden sarmak bir sorun yaratır mı?

MeRtCaN
05-08-2011, 12:56
egerkı duzgun bır iş yapmak ıstıyorsan
headersı sokmen daha ıyı olur

ve bu vıdeo sana yardımcı olur

http://www.youtube.com/watch?v=9VAkkzNjmfY

XoR
05-08-2011, 12:59
Headers wrap kullanmak headers'ın ömrü açısından pekde faydalı değildir. araç çalışmadığı sürece headers ve sargı arasında oluşan nem sebebiyle çürüme başlar zamanla.

CagkaN
05-08-2011, 16:44
headers'ı sökmek problem olur diye sökmeden yapmayı düşündüm aslında sonuçta onu tutan vidalar sürekli ısı gören vidalar ve sökmeye kalktığımda çıkmayıp kırılır yada yalama olurlarsa çok büyük iş çıkar. :/

headers ömrü açısındanda araç hergün 100 km kullanılıyor senede toplan 10 gün yatıyor, ama ardarda 1 günden fazla yattığı hiç olmadı.Nem pas çürüme açısından sorun olmaz

EREN34
05-08-2011, 16:49
Headers'ı arabayı gece parkedip sabah marşa basmadan düzgün bir lokma ile yavaşça güç uygulayarak 0 hata ile sökersin.

Sarım konusunda söküp sar derim.Öbür türlü zor+güzel olmaz. Sarım yaparken sargıyı çok fazla gerdirme daha sonradan yırtılmalar olur

Spawn
05-08-2011, 16:51
verilebilinecek en büyük tavsiye , eldivensiz kesinlikle sarma . çok fazla yerine de deydirme sargıyı . onun dışında sararken her uca kelepçe atmaya çalış . wrap ı sarmadan önce güzelce ıslat , en önemlisi dediğim gibi eldivensiz sargıya dokunma bile . 1 hafta kaşınırsın.

CagkaN
05-08-2011, 17:56
çok teşekkür ederim yorumlar için haftaya sararım o zaman

geceden soğutulmuş motordan lokma takımı ile sök
yine geceden ıslatılmış sargıyı fazla germeden her uca kelepçe atarak sar
Eldiveni unutma çok önemli

DENON
05-08-2011, 18:46
sargıyı ıslatarak sararsan daha kolay şekil alır , kuru olarak sarma

CagkaN
07-09-2011, 09:07
headersı sökerken saplamalar kırılmaz değilmi? sonra uğraşmıyım

Toplarken yeni contayla toplamam gerekicek peki contanın altına üstüne birşey sürmem vs bir uygulama yapmam gerekir mi?

Eastanbul
07-09-2011, 09:43
Yeni conta kullanicaksin zaten uzerine hicbirsey surme. Yeni contayi takmadan once contanin oturdugu yeri ve headersin agzini elinle yokla ufak parcalar varsa kagit zimparayla guzelce temizle contayi ayni sekilde uzerine hicbisey surmeden tak ama unutma 2 tarafta da pislik kalmayacak. Civatalari da sikarken cok fazla zorlama. Tam bosluklarini al sonra birer kere kontrol denemesiyle sik. Aracini surekli kullaniosan ki ole demissin 2-3 gun sonra lokmayla tekrar kontrol sikmasi yaparsin. Kolay gelsin.

!KO
07-09-2011, 09:51
headersı sarınca bazı uretıcıler garanti dısı bırakıyo :) ama suana kadar sargıdan sorun cıkartan gormedım :D

silikon sprayi olması lazım sargının ömrünü attırır

CagkaN
07-09-2011, 09:57
teşekkürler cevaplar için ben saplamaların kırılmasından korkuyorum sonuçta çok fazla ısıya maruz kalıp soğuyorlar kırılganlaşmaları olası ama cuma akşamından soğumaya bırakıp pazar günü söksem sorun olmaz heralde ne dersiniz?

Silikon sprey konusunda özel bir sprey mi? yoksa Bauhaustan alıcağım herhangi bir silikon sprey işimi görür mü?