PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C 2 hdi çekiş sorunu ?

AcA_1988
05-08-2011, 22:14
aracım 153 binde 139 binde benden önceki sahibi motor yaptırmış bende turbosunu değiştirdim wastgateden basıncını açtırdım ama hala gidişi düzelmedi sizce neden olabilir diyeceksiniz nerden bu kanıya vardın diye sorarsanız aynı araçtan komşumdada var yardımlarınızı bekliyorum

kazım2002
29-08-2011, 21:32
araçta jant blowoff bide tesisat da varsa tadından yenmez ama tabii arac yürümeyecektirde :)

emre_
29-08-2011, 21:44
çekiş ne kadar düşük devirmi dönmüyor yoksa devir dönüyor araçmı yürümüyor ???

berkay_aydin
29-08-2011, 21:46
devir dönüpte yürümüyor ise debriyaj sıkıntısı olabilir :(

AcA_1988
30-08-2011, 14:18
araçta jant blowoff bide tesisat da varsa tadından yenmez ama tabii arac yürümeyecektirde :)

aracımda jant ve blow off var ama bu işlemleri yapmadan öncede bu sorun vardı şu anda wastegate'den biraz basıncını açtık haliyle biraz farketti :D

AcA_1988
30-08-2011, 14:23
çekiş ne kadar düşük devirmi dönmüyor yoksa devir dönüyor araçmı yürümüyor ???

şöyle diye bilirim diger C2 gaza basınca daha iyi tepki veriyor hissedilir bi fark var en kısa zamanda carbon clean yaptırmayı düşünüyorum zaten wastegate basıncı açtıktan sonra duman oranı eskiye nazaran çoğaldı sizce bu işlemin aracım için bir zararı varmıdır acaba ?

AcA_1988
30-08-2011, 14:25
devir dönüpte yürümüyor ise debriyaj sıkıntısı olabilir :(

Debriyajda sorun yok kaçırma v.s

yakuza
30-08-2011, 14:33
bence blov offu söktür direk

emre_
30-08-2011, 15:17
şöyle diye bilirim diger C2 gaza basınca daha iyi tepki veriyor hissedilir bi fark var en kısa zamanda carbon clean yaptırmayı düşünüyorum zaten wastegate basıncı açtıktan sonra duman oranı eskiye nazaran çoğaldı sizce bu işlemin aracım için bir zararı varmıdır acaba ?

Aracin motoru gercekten yeniyse carbon c pek faydasi olmaz blowoff u sokturun bencede birde katalizatorunuzu kontrol edin mazot filtresinde yapabilir degistimi hic ? Yada motor yapildiginda enjektorlerin durumu neydi acaba ne renk duman atiyor arac ?

AcA_1988
30-08-2011, 17:05
Aracin motoru gercekten yeniyse carbon c pek faydasi olmaz blowoff u sokturun bencede birde katalizatorunuzu kontrol edin mazot filtresinde yapabilir degistimi hic ? Yada motor yapildiginda enjektorlerin durumu neydi acaba ne renk duman atiyor arac ?

motor yeni 15 bin km filan oldu katalizörü boşaltıldı mazot filtresi yeni duman olayına gelincede boşta gaza bastığın zaman siyah duman atıyor bu olay wastegate'den basıncı açtıktan sonra oldu tahminimce zengin karışım

Hikmet Gönül
31-08-2011, 02:15
bence blow off sokulmelı ve aynı aractan baska varsa onun enjektorlerı denenmelı ..bence sıkıntı enjektor..

yakuza
31-08-2011, 10:48
blow offu kesin söktür wastgateden basıncını tekrardan kıstır aksine turbo döndürmüyor yakıt yetersiz, ama duman atması pekte hayra alamet değil durduk yere bzm araçlar cchipli normal ama stockken sadece sıkıştırınca ufak bi puf atıyordu, bide bnm mrk ettiğim dizel araçlar kolay kolay öyle 130 binlerde bitmez senden önceki sahibi sana orj kmsi konusunda dürüst davrandığına inanıyormusun?

tolgasena
19-09-2011, 02:58
farklı kaynaklarda buna benzer konu okudum..
bence C2 hdi aldım o yüzden araştırdım biraz..
blow varsa söktürmen gerekiyor.. mesela bir punto multijet gibi rahat kullanamıyoruz blowoff'ları..