PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alttan gelen Vuruntu Sesi.Yardım..

s.alican
06-08-2011, 04:44
tecrübeli arkadaşlar biraz önce yoldan geldim.arabanın altından,ayaklarımın altından ve arada direksiyondan feci derecede vuruntu sesi geliyor ama sadece pürüzlü bir yolda ilerlerken veya çukurlu bir yerden geçerken,vites geçirince düşük devirdede yaptıgını gördüm. düzlükte hiç bi ses yok...krikoyla kaldırdım baktım gevşek var mı diye sorun gözükmüyor dıştan.2-3 gün öncesine kadar yok denecek kadar azdı hatta sıradan bir ses gibiydi ama artık yürürken dökülecekmiş gibi ses geliyor.amortisör desem gayet işliyor,yağla ilgili desem arıza göstermiyo,şaftın balansı veya takozlar,burçlar yada şanzmanla alakalı olabilirmi yada şanzmanın takozları ?? ve tehlikesi ne kadar ?

mad_max1978
06-08-2011, 06:09
sanki sorun aks gibi geldi bana.

akif252
06-08-2011, 07:11
sorun dreksiyon kutusu ya ayarını sıktırıcaksın yada dreksiyon kutusu tamir takımı değişicek kasise düşerken dreksiyonu çevir mesela bozuk yolda gidiyorsun takır takır ediyor dreksiyonu hafif sağa yada söla çevirerek gir kasise ses kesiliyosa dreksiyon kutusudur stabilize yoldan 2 ses gelir ya dreksiyon kutusu yada askırotları dreksiyon kutusunu 100 tl ye sökerler 100 de parça tutar askı rotuda en fazla 20 25 dir tanesi rotilinde bozuk olabilir ama dreksiyonu çevirerek sesi dene tarif ettiğim gibi.. saygılar

Tuncay
06-08-2011, 08:18
Bende uzun yoldan geldiğimde tıpatıp aynısı olmuştu direk egzoz aklıma geldi ve de öyle olmuştu
egzozcuya gittim altta direksiyomum altında egzoz yapışmış aşırı ısınmaktan biryere o vuruntu yapıyormuş ayrıştırdı sorun çözuldü

ahm_52
06-08-2011, 10:53
rot balanscıya git aracı kanala alsınlar aracın agırlıgı üzerinde baktır kaldırdıgın zaman boşluklar kaybolabiliyo

evo
06-08-2011, 12:54
bende de o tarz bi sorun var çukur veya bozuk yollardan geçerken metaller birbirine çarpınca çıkan seslerden geliyor. çok can sıkıcı bi durum aks'mıdır acaba

saqwert
07-08-2011, 22:43
bendede aynı sorun oldu hocam.hız düşürünce tam vites düşürücekken felan takır takır ses geliyodu alttan.aksdanmış gittim ustama aksı söktü bişeyi değiştirdi sorun çözüldü.ıstavroz mafsalıydı galiba değişen parça