PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anıtkabir'e ziyaretler azaldı!!!!

aegean76
06-08-2011, 09:13
Anıtkabir'e ziyaretler azaldı!-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/yasam/haber/655756-anitkabire-ziyaretler-azaldi)

Duyarsızlaştığımızın resmi belgesidir..
Forum olarak bir ziyaret yapmaya ne dersiniz??

zıpzıp
06-08-2011, 09:20
istanbuldan heryerden sagdan soldan toplanılıp gidilse ne kadar güzel olur konvoy şeklinde .. ama bu sadece hayalde kalabilir bakalım ilerleyen zamanlarda konuda neler cıkıcak

aegean76
06-08-2011, 09:24
zaten bu ülkede Atatürk'ü unutturmak için hersey yapılıyor..
bari buna biz alet olmayalım...
evet mesafe cok kısa değil ama...
ankaradaki draglara katılım kadar gitsek yine ses getirir...

zıpzıp
06-08-2011, 09:35

aynn öyle hem herkez için hava degişimi olabilir...

SekoLive
06-08-2011, 09:35
istanbuldan heryerden sagdan soldan toplanılıp gidilse ne kadar güzel olur konvoy şeklinde .. ama bu sadece hayalde kalabilir bakalım ilerleyen zamanlarda konuda neler cıkıcak

harun haklısın

bunu organize edicek kimse varmı? gidelim hep birlikde atamıza?

zıpzıp
06-08-2011, 09:37
harun haklısın

bunu organize edicek kimse varmı? gidelim hep birlikde atamıza?

örnegin araçlara 3 kişi binse herkezin cebinden 3 5 bişey cıksa yakıttada sırtımıza yük olmaz... eger organize edilebilirse bence cok güzel hatta mükemmel bir organizasyon yapılır.. :icon_tup:

aegean76
06-08-2011, 09:39
örnegin araçlara 3 kişi binse herkezin cebinden 3 5 bişey cıksa yakıttada sırtımıza yük olmaz... eger organize edilebilirse bence cok güzel hatta mükemmel bir organizasyon yapılır.. :icon_tup:

:icon_tup:
Ayrıca bize Ankara ve çevre illerden katılacak çok arkadaş olacağını tahmin ediyorum...

yusufcan_k
06-08-2011, 09:44
bence organize işini DRAGGER Yavuz abiye söyleyin :)

zıpzıp
06-08-2011, 09:46
bence organize işini DRAGGER Yavuz abiye söyleyin :)

konuyu illaki görücektir destek cıkcaktır diye düşünüyorum =)

SekoLive
06-08-2011, 09:46
yapalım böyle bişey bi cumartersi aksamı cıkıp sakin sakin gidelm ankaraya güzel bi ziyaret bir iki geziden sonrada cıkp dönelim harunun dediği gibide her araba tek gelmesin 3-4 kişi binilir gidilir otobüs biletindende ucuza gidlir hatta.

DR808
06-08-2011, 09:48
Harbiden güzel olurdu konvoy halinde polislerede atar yapardık egzos muhabbetıne dusunmesı bıle guzel Unutmadıgımızı ve unutturmadıgımızı anlamıs olurlar !

aegean76
06-08-2011, 09:54
Mevcut düzende polisler mutlaka sıkıntı çıkaracaktır,
En iyisi Anıtkabirin bahçesinde buşup ziyaret etmek bence,

34btr1907
06-08-2011, 10:04
30 ağustostarihli bi buluşma bütün forumlarca face vsvs organize düzenlenirse harika olur bence....

KingoAtmo
06-08-2011, 10:04
Harbiden güzel olurdu konvoy halinde polislerede atar yapardık egzos muhabbetıne dusunmesı bıle guzel Unutmadıgımızı ve unutturmadıgımızı anlamıs olurlar !

polise niye atar yapiosun ?

svtec
06-08-2011, 10:06
polis ıraktan peşmergeler gelirken sıkıntı çıkarmadıda biz anıtkabire gidicez derkenmi çıkarcak.. varya mevzunun büyüğü kopar.. :D gaz vermek gibi olmasında...

SekoLive
06-08-2011, 10:13
ya amiri memuru bırakın içimizde onların dilinden konusup durumu anlatıcak abiler arkadaşlar var kimseye atarda yapmayız ben konuda sıkıntı olacaını sanmam .... bunu organize edicek birileri varsa bir adım öne cıksın rica ediyorm :D

fastchild
06-08-2011, 10:24
istanbuldan gidiş ortalama ne kadar olurki her arabaya 4 kişi binse kişi başı 100 liraya felan denk gelir

VTec_king
06-08-2011, 10:52
bu sıcakda ve ramazanda katılımın olucağını sanmıyorum ramazan bayramından sonra güzel bir aktivite yapılabilir.

SekoLive
06-08-2011, 10:54
zaten organizenin yapılması 1 ayı geçer gibi herkes kendini ve arabasını ayarlıcağından.

tool
06-08-2011, 10:59
orayi doldurmakla is bitse keske...

MaNiSaLı
06-08-2011, 11:14
mükemmel olur aslında... bu ülkede GEÇMİŞİMİZİ UNUTTURMAK İÇİN ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar...

CeM öZeR
06-08-2011, 11:50
Eylül 15-20 gibi olursa sanırım en güzel zaman olur. O zaman bir aksilik çıkmazsa bende varım.

Onuralp
06-08-2011, 11:56
Buluşmalara gelmem ama buna gelirim.

sedat s
06-08-2011, 13:16
resmen ataturku unutturmaya calısıolar her koldan ellerınden gelenı yapıoyolar.. ben canakklelelıyım yaz mevsımıınde sureklı heryerden beledıyelerden fln turlar gelıo rehberler artık kımın adamıysa ataturkten gram bahsetmıo ne yaptıgı hamlelerden ne kahramanlıklarında .. yok yeşil sarıklılar gokten ınmıs yok bızım askerler karısya 5 metre gorunmus yok bulut gavur askerlını yukarı cekmıs gıbı hurafeler anlatıp mılletın aklını celıyıolar..tabıkı rabbımız yardımlarını ustumuzden eksık etmemısıtr yanlıs anlasılmasın ama resmen adamlar ataturku sılıyo

rathje
06-08-2011, 13:46
çok güzel bir organizasyon olur bende katılmak isterim...

DR808
06-08-2011, 13:55
polise niye atar yapiosun ?

Çünki Sevmiyorum
Çünki Kahpelik Yapıyolar
Çünki Haksızlık yapıyolar
böyle çünkiler gider :) hıc yere haksızken sana hıc ceza yazılmadımı yazıldıysa hosunamı gıttı vatanı ıcın olen askerler sehıtler var polısler ellerınde sıs bombası at ustlerıne don gıt yapıyolar alsalar ya ıcerı salmasalar ya ! cok uzun konu yanı sevmıyorum kardesım bu kadar basıt kımse bana ovmesın polıslerı he ıyılerıde vardır ama nadir ! bu yuzden grupca oldukmu oraya gıderken bı sebebımız var Vatan ugruna gıderız keyfı keder gezmeye Deyil !!

cıvıc_power
06-08-2011, 15:50
Çünki Sevmiyorum
Çünki Kahpelik Yapıyolar
böyle çünkiler gider :) hıc yere haksızken sana hıc ceza yazılmadımı yazıldıysa hosunamı gıttı vatanı ıcın olen askerler sehıtler var polısler ellerınde sıs bombası at ustlerıne don gıt yapıyolar alsalar ya ıcerı salmasalar ya ! cok uzun konu yanı sevmıyorum kardesım bu kadar basıt kımse bana ovmesın polıslerı he ıyılerıde vardır ama nadir ! bu yuzden grupca oldukmu oraya gıderken bı sebebımız var Vatan ugruna gıderız keyfı keder gezmeye Deyil !!

Katılıyorum... ;)

Shadow_Dancer
06-08-2011, 15:54
Çünki Sevmiyorum
Çünki Kahpelik Yapıyolar

Sakin ol şampiyon.

aLperTunga
06-08-2011, 16:03

Liseli misin sen?

S.Özeren
06-08-2011, 16:15
Sakin ol şampiyon.

Liseli misin sen?

:D:D:D

Bencede yapılabilir katılırım bende gitmek falan değilde orda konaklama olmalı 1 gün falan ***** 480km gidiş geliş çok yorucu olabilir..

ömerve
06-08-2011, 16:51

harika yorum

sedat s
06-08-2011, 19:48
ben aracıma 3-4 kısıyı alabılırım hemıde dızel :d

YH199
06-08-2011, 20:59
resmen ataturku unutturmaya calısıolar her koldan ellerınden gelenı yapıoyolar.. ben canakklelelıyım yaz mevsımıınde sureklı heryerden beledıyelerden fln turlar gelıo rehberler artık kımın adamıysa ataturkten gram bahsetmıo ne yaptıgı hamlelerden ne kahramanlıklarında .. yok yeşil sarıklılar gokten ınmıs yok bızım askerler karısya 5 metre gorunmus yok bulut gavur askerlını yukarı cekmıs gıbı hurafeler anlatıp mılletın aklını celıyıolar..tabıkı rabbımız yardımlarını ustumuzden eksık etmemısıtr yanlıs anlasılmasın ama resmen adamlar ataturku sılıyo

hop hop yavaş ol.

tüm çanakkale muharebelerine katılan düşman kuvvetlerin ağzınadan çıkan ve hepimizin yıllardır dinlediği gerçeklere hurafe deme.

inanmıyoprsan inanmıyorum de.ama öyle hurafe diyerekten topyekün silip atmaya çalışma.

o savşlar ne komutanlık dehası ne silah gücü nede taktiksel tespitler vesileyisle kaanılmadı.

bu yukarda saydıklarım belirleyici faktörlerden birisiydi.

sen istediğin kadar komutan ol o askerler istediği kadar cengaver olsun o taktikler savaş tarihinin görmediği dehalıkta olsun.

bir hiç olarak oylesine büyük bir güç karşısında bukadar zavallı durumdan galip ayrılmak için ihtihaç duyucağın şey İLAHİ kudrettir...

hazreti ALLAH buyurdu ol dedin OLDU !

kimse burada Atatürkün savaş sahasındaki dehasını ALLAHIN yardımlarından ayrı tutmasın.

gazi mustafa kemalin dehası ve savaşan askerin çabası okadar takdire şayandıki ALLAHÜTEALANIN müjdesine nail oldu !!!!

ne müjdesimi ???

BİR ANZAK ASKERİN SÖYLEDİĞİ ANALIRINDA ANLATTIĞI ÜZERE şu...

GÖK YÜZÜNE BAKTIĞIMIZDA OSMANLININ KULLANDIĞI YAZI DİLİNDE ŞU YAZIYORDU.

ZAFER ELBET İNANANLARIN OLACAKTIR !!!!!

şimdi ağzını topla ecdada HAZRETİĞ ALLAH tarafından bahşedilmiş bu ulu mücadelenin hiç bir organına dil uzatma.

cümlenin sonunada yanlış anlamayın falan yazarak masum çıkmaya çalışma.

YANLIŞ ANLARIM.......

gitsin herkes anıtkabire Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK e bi fatiha okusun şimdi.

gaye olmadan hedef belirlenemez ALLAHIN yardımı olmadan da O HEDEFE GİDİLEMEZ !!!!

sedat s
06-08-2011, 21:06
kardeşim sen benı allahsız ateıst fln sandın herhalde :))
cok guzel bı cumle yazmıssın yukarıda gazi mustafa kemalin dehası ve savaşan askerin çabası okadar takdire şayandıki ALLAHÜTEALANIN müjdesine nail oldu !!!!
işte olay burda zaten anlatılanlarda Yüce önder Atatürkümüzün adını almıyolar agızlarına

YH199
06-08-2011, 21:09
haşa.ben ataist faln sanmadım.

sadece kurduğun cümlenin şekli çok yaralayıcı idi.

bunu düzelt bende yazdıklarımı tamamen silicem.

tadımız bozulmasın.

saygılarımla.

sedat s
06-08-2011, 21:13
tadımızı bozucak bısey yokkı zaten neden gerıldın onu anlamadım... herkes her goruse saygılı olmak zorunda..

YH199
06-08-2011, 21:14
tamam ozaman.sana göre süt bana göre çikolata.

sende rsin bunlara hurafe ben derim gerçek.

hayırlı ramazanlar.çıktım.

sedat s
06-08-2011, 21:17
bak işte ne guzel yazmıssın neden polemık yaratıyosun ki.. neyse sorun yok hayırlı ramazanlar

mgnPower
06-08-2011, 23:24
bugun Anitkabir'deydim. Cok guzeldi gercektende. Gittiginize kesinlikle pisman olmazsiniz. Degil 400-500 kmlik yol 1000 km olsa bile kesinlikle deger. Bugun saniyorum sehit aileleriydi mozeleye celenk koydular Istiklal Marsi calarkenki duygu cok guzeldi. Yanliz onlarca saygi durusundaki insanlar arasinda model tarif etmeden soylemem gerekirse yuruyen umursamaz davranan dort bes kisi dikkatlerden kacmadi. madem saygin yok be insafsiz neden geliyorsun o zaman terbiyesiz yuzsuz arsiz serefsiz insan diyip iki tokat atasim geldi ama olay cigrindan cikar diye zor tuttum kendimi.

searock///
06-08-2011, 23:28

:icon_tup::icon_tup: ankaralı olarak kapım herkeze acık

Emre Ekrem
07-08-2011, 06:46
uyar, bekleriz

tolgakaynak
07-08-2011, 13:00
havalarda güzel toplanıp gidilce harika olur

miniks
07-08-2011, 14:30
Ölü bir insanın En çok ihtiyac duydugu arkasından okunan Duâ dır

Allah rızası için 3 ihlas bir fatiha okusanız oraya gitmekten daha hayırlıdır

sedat s
07-08-2011, 20:45
Ölü bir insanın En çok ihtiyac duydugu arkasından okunan Duâ dır

Allah rızası için 3 ihlas bir fatiha okusanız oraya gitmekten daha hayırlıdır

öncelıkle klişe olmasın ama bızce ölmememıstır kendısı...

zaten her fırsatta kendıne mınnettarlımızı sunuyoruz.. oraya gıtmektekı amacımız onun ızınde oldugumuzu bölücülere irticai faalıyetlerde bulananlara bırkez daha göstermek bu ülkenın sahıpsız olmadıgını elbet bı gun tokat gıbı cevabımızı verıcegımızı gostermek..
saygılar

YSN26
07-08-2011, 21:03
bugün ostime araç bakmak için gittim bu kadar yol tepmişken ATA'mızı da ziyaret edelim dedim. herşey muhteşemdi gerek tablolar gerek o dönemin şavaşlarını maketlerle canlandırmaları say say bitmez. hele ki nöbet değişimi tüyleri diken diken oluyor insanın.

Atatürk bi vasiyette bulunmamış. onun tek istediği çok sevdiği memleketinin şanlı bayrağını dalgalanırken mezarından görebilmekmiş ki öyle biyere gömülmüş anıtkabirin en büyük camından bakılınca ankara kalesindeki şanlı türk bayrağı dalgalanırken görülyor

aegean76
08-08-2011, 20:36

zaten her fırsatta kendıne mınnettarlımızı sunuyoruz.. oraya gıtmektekı amacımız onun ızınde oldugumuzu bölücülere irticai faalıyetlerde bulananlara bırkez daha göstermek bu ülkenın sahıpsız olmadıgını elbet bı gun tokat gıbı cevabımızı verıcegımızı gostermek..
saygılar

:icon_tup:

emir91
08-08-2011, 20:47

saygılar

+1 Amaç herkezin uyumadıgını göstermek..

mhmtsrtp
08-08-2011, 23:13
muhteşem bir organizasyon olur
hatta İstanbuldaki arkadaşlar için sölüyorum burnumuzun dibindeki İstanbulun fatihi Fatih Sultan Mehmet hazretlerini Fatihte. Süleymaniyede naaşı yatan Kanuni Sultan Süleyman hazretlerinide topluca ziyaret etmeliyiz her gittiğimde turist harici kimseyi görmüyorum mezarlarının başında

DR808
11-08-2011, 17:25
Liseli misin sen?

Ana okulluyum ! :D

ERK_RS
11-08-2011, 18:01
anitkabire gidelim derim; bende varim.

YUSUF
11-08-2011, 18:44
nasıl olur nasıl gidilmez

BAR22
11-08-2011, 19:44
hemen dua okuyun gitmeye gerek yok fikirleri verilmiş.dua okumasını çok şükür sizin kadar bizde biliyoruz.oraya gitmek ayrı bi olay ayrı bi amaç.ona bakarsan her ölünün arkasından oturduğumuz yerden dua okunabilir ama bayramda seyranda gidip mezarlıkta okumuyomusunuz?

organizasyon varsa her şekilde katılırım aracım tek koltuk ama bu organizasyon için koltuk bulup takarım yeterki biri bu işe öncülük etsin...

SekoLive
11-08-2011, 19:48
şu konuyla makara eden adamlara şaşıyorum.... ve bu duruma düşürenleride alalh havale ediyorum

onn_dear
11-08-2011, 19:53
şu konuyla makara eden adamlara şaşıyorum.... ve bu duruma düşürenleride alalh havale ediyorum

+7200 diyorum

Onuralp
11-08-2011, 19:54
Hakikaten şu konuda makara yapmayın bari.

BaDCaT
11-08-2011, 19:59

Cok dogru soyledin tool..

Sadece oraya gitmekle ve ya koluna Atatürk'ün dövmesini yaptırmakla onu da geçtim milli bayram olan günlerde facebook profil fotosunu Atatürk yapmakla olmuyor bu işler.. onun yolunda gitmiş olunamaz sadece onu putlaştırıyoruz acı ama gercek bu..Onu eğer yaşatmak istiyorsak fikirlerini verdiği mücadeleyi devam ettimektir vatana millete hayırlı birer insan olmaktır mesele olan..365 günün 1 gününü ayırıp anıtkabire gidersin ama geriye kalan 364 onun gosterdigi yoldan gitmedikten sonra o 1 günün ne anlami var ?

mhmtsrtp
11-08-2011, 22:20
Cok dogru soyledin tool..

Sadece oraya gitmekle ve ya koluna Atatürk'ün dövmesini yaptırmakla onu da geçtim milli bayram olan günlerde facebook profil fotosunu Atatürk yapmakla olmuyor bu işler.. onun yolunda gitmiş olunamaz sadece onu putlaştırıyoruz acı ama gercek bu..Onu eğer yaşatmak istiyorsak fikirlerini verdiği mücadeleyi devam ettimektir vatana millete hayırlı birer insan olmaktır mesele olan..365 günün 1 gününü ayırıp anıtkabire gidersin ama geriye kalan 364 onun gosterdigi yoldan gitmedikten sonra o 1 günün ne anlami var ?

:Bravoo::Bravoo:

oğuz
11-08-2011, 22:33

gitmek istedilerde yoldan mı çevirdiler.
istedinde gitmiceksin diye tehdit mi ettiler.
unutturmak dediğin AZALDI diye vurgulanmasını isteyen yapan eden medyadır.medya kimlerin elinde belli

dediğin gibi ankara draglarına gidenler toplanıp ziyaret edebilirler güzel fikir

karsiyakaliozi
12-08-2011, 07:02
atamız olmasaydı bugun yorgo veya hristo olabilirdi isimlerimiz unutmayalım ... anıtkabir cumhuriyete inanan atamzıı seven herkezin ömründe mutlaka görmesi gereken bir yer gidilmesini şiddetle tavsiye ediyorum

KingoAtmo
12-08-2011, 07:56
unutturmak dediğin AZALDI diye vurgulanmasını isteyen yapan eden medyadır.medya kimlerin elinde belli

dediğin gibi ankara draglarına gidenler toplanıp ziyaret edebilirler güzel fikir

kimin elinde ?

YUSUF
21-08-2011, 00:41

Edep ya hu

cabrioleter
21-08-2011, 01:05
Varsa izmirden gidecek beni de alsin. Daha once gittim ve hic doyamadim Ata'm a yine giderim hep giderim..

cabrioleter
21-08-2011, 01:12

Zaten isin guzelligi orda be kardesim. Unuttugunun farkinda bile olmuyorsun kendini sorguladiginda da bi sonuca varamyorsun. Oyle ve ya boyle uyutuyorlar. Ders kitaplarinda bize ogretilen bayragimizin renginin sehitlerimizin kanindan geldigini bile degistirip Turklugu simgeliyor demisler.. Turk rengi turkuazdir. Su an yolda trafik isigina teror orgutunun rengi diye kufreden vatandas Turk un binlerce yildir nevruz bayramlarinda kulladigi renklerin bunlar oldugunun farkinda degil. Uyan yozlasiyoruz!

searock///
21-08-2011, 08:31
sehır dısından gelmek ısteyen olursa seve seve mısafır ederım arkadaslar :) unutmayın kapım herkeze herzaman acık . bırlıkte gıder gezerız ANITKABİRİ ...

sedat s
21-08-2011, 12:43
Edep ya hu

gayet edeplı zaten yazdıklarım..