PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezası hakkında bilgi?

İBRAHİM_MEY_GTİ
08-08-2011, 09:34
cumartesi akşamı saat 23:30 ta polis amcalar durdurdu. Bir dünya laf söz abart egsoz vardiye ceza yazdilar..

Ceza maddesi 30/1B
Ceza tutarı 140TL

Trafik Cezaları Kanunununda Bu madde için

" Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak,"

ceza nedeni:abart egsoz var 7 gün izin verildi diye yazdı..

Şimdi benim cezayı ödemek dışında yapmam gerekn ekstra bir işlem varmıdır ?

slowmotion
08-08-2011, 10:17
eksozu söküp trafiğe gidip egsoz cezası düşümünü yaptırmanız lazım

serqan23
08-08-2011, 10:20
fenni muayeneyede sevk edilmiş olabilirsin ???

pepecura
08-08-2011, 10:27
bana muayne şart gibi geliyor,inşallah yanlış anlamışımdır,

İBRAHİM_MEY_GTİ
08-08-2011, 10:56
tek tesellim inşallah muayne deildir..
varmı kesin bilgisi olan başına böle olay gelen _

Sh4rk
08-08-2011, 22:39
banada hem cam fılım ve egsoz dan ceza kesıyolardı ehlıyet bıraz sıkıntılı

puan 70 dı
sadece cam fılımden kestı Allah razı olsun :)

3 gun musade verdı tanıdık es dost varsa her sekılde halledersın

EREN34
08-08-2011, 22:42

Egzozu sök orj. e dön
Egzozcuya düşük meblali bir fatura kestirt
Herhangi bir muameleciden 2 tane EK1 formu düzenlettirt egzoz söküldü standart diye
Muayene istasyonu git tespite gir ( eskiden ücretsizdi şimdi harç alıyorlar sanırım)
İlgili trafik tescil şubesine evraklarını teslim et ( Bazı şubeler evrağa rağmen aracı görmek istiyor)

Bende gsi varken bunları yaşadım tecrübe ile sabit ve hiçbirindende kaytaramamıştım.

Gecmis olsum bro

TarikS
08-08-2011, 23:08
Bana da Pazar gunu Istinye Park'in orada takintili bi motorize abi musallat oldu, diyaloglara hic girmeyeyim de ben boylesiyle hic karsilasmadim ne tatli dilden anlar ne konustugunu dinler vs.. En son cam filminden yazdi cezayi izin kagidini verdi 1 hafta izinle.. Halletmenin bir yolunu ariyoruz bakalim :)

Ayni adam 500m ilerde isiklarda sarida gectim, yardirdi geldi arkadan kirmizida gectin falan diye, kesin solundan falan kalkmisti heralde o gun, bir sey de demedim plakana gondercem dedi, gectik :)

Schumi
08-08-2011, 23:22
Bana da Pazar gunu Istinye Park'in orada takintili bi motorize abi musallat oldu, diyaloglara hic girmeyeyim de ben boylesiyle hic karsilasmadim ne tatli dilden anlar ne konustugunu dinler vs.. En son cam filminden yazdi cezayi izin kagidini verdi 1 hafta izinle.. Halletmenin bir yolunu ariyoruz bakalim :)

Ayni adam 500m ilerde isiklarda sarida gectim, yardirdi geldi arkadan kirmizida gectin falan diye, kesin solundan falan kalkmisti heralde o gun, bir sey de demedim plakana gondercem dedi, gectik :)

İlk olarak neden durdurmuştu. Plakadan mı ?

TarikS
08-08-2011, 23:26
İlk olarak neden durdurmuştu. Plakadan mı ?

Once bi yanina geldigimde farketti, arkama gecti, sonra onume gecti, gel saga dedi :D

Ben de camlari acmamistim hic sallamadim, belki oradan da gicik olmustur.

Ehliyet ruhsattan sonra ilk agzina gelen camlar orijinal mi, degil deyince de git orijinal siyah camli araba al oldu :hahaha:

Schumi
09-08-2011, 00:11
Çoğu polis gibi cahil işte. Orjinalinde ön camı siyah arabamı varmış. :D

ibooo
09-08-2011, 00:21
Muayeneye sevk 30/1b

serqan23
09-08-2011, 00:36
Çoğu polis gibi cahil işte. Orjinalinde ön camı siyah arabamı varmış. :D

var :) fıesta sport tdci ım war. fabrıka cıkısı on cam dahıl camları sıyah. sadece ıkı kapı camı beyaz o kadar :)

TarikS
09-08-2011, 00:47
var :) fıesta sport tdci ım war. fabrıka cıkısı on cam dahıl camları sıyah. sadece ıkı kapı camı beyaz o kadar :)

Bir ara almaya ciddi niyetlenip cok fazla Fiesta S baktim simdiye kadar hic birinde siyah renkli cam gormedim :soru: Arabayi 0 mi aldiniz?

İBRAHİM_MEY_GTİ
09-08-2011, 09:17
bilgiler için saolun arkadaslar seve seve muayne:)

APO
09-08-2011, 10:55
Allah kolaylık versin ibocum...arabayı satma sebebim bunlar benim valla ...hiç uğraşılmıyor ...

serqan23
09-08-2011, 11:07
Bir ara almaya ciddi niyetlenip cok fazla Fiesta S baktim simdiye kadar hic birinde siyah renkli cam gormedim :soru: Arabayi 0 mi aldiniz?

ben aracın 2. sahibiyim. camların siyah olması opsıyonel olarak fabrıka cıkısında alınan bir pakette war :)

pepecura
09-08-2011, 11:12
Egzozu sök orj. e dön
Egzozcuya düşük meblali bir fatura kestirt
Herhangi bir muameleciden 2 tane EK1 formu düzenlettirt egzoz söküldü standart diye
Muayene istasyonu git tespite gir ( eskiden ücretsizdi şimdi harç alıyorlar sanırım)
İlgili trafik tescil şubesine evraklarını teslim et ( Bazı şubeler evrağa rağmen aracı görmek istiyor)

Bende gsi varken bunları yaşadım tecrübe ile sabit ve hiçbirindende kaytaramamıştım.

Gecmis olsum bro

tespit diye birşey yok bro.. gidiyosun baştan aşa sağdan sola muayene oluyosun, egzoz yoktur yazısı verılıyor, devam edıyosun trafığe dogru , dusumunu yaptırıyorsun, yardım etsene bro adam MEN.

pepecura
09-08-2011, 11:14
ben aracın 2. sahibiyim. camların siyah olması opsıyonel olarak fabrıka cıkısında alınan bir pakette war :)

sanırım arka ve arka yan vamlar renkli dimi? biçok fiestada böyle gördum trafikte,yoksa mıllet ön camlara fılm mı cektırmıyor artık?

DetailEF
09-08-2011, 11:21
Men isen daha Haziran ayında yaşadım ben, eksozunu söküyorsun aracını tekrardan yeni baştan muayeneye hazır hale getirip yeniden muayene oluyorsun, harcını vergini pulunu yatırıyorsun giriyorsun bitiyo, Allah belalarını versin :)

morgy_drag
09-08-2011, 11:23
Öncelikle geçmiş olsun..
Eksozu söktürüp araçların çekildiği bir otoparka git,orada zaten trafik ekipleri muhakkak vardır..Eksozu söktürdüğüne dair rapor tuttur..o raporla beraber,sıgortanın ruhsatının kımlığının fotokopısınıde alıp trafık subeye gıdıp aracının trafık ten men ını kaldırman yeterlı..Kaldırmassan ne olur..
Bırdaha ki cevırmede aracın da eksoz olursa dırek oroparka cekerler..telsızden sorgulamada cıkar cunku aracın uyarıldıgı ve trafıkten men edıldığı..
Bırde eger ki satma durumu olursa,ozaman bı dunya ugrasırsın..men lı arac satılamaz cunku..
Egerkı kıl bı ekıp e denk gelmessen rapor u cabuk yazar,aracına bakar baska acayıp seylere takmassa,yekunde 1 saatlık işi var..

Buarada herkes muayene felan demiş..Ben de hıc ole bısey olmadı..
Burda mı ısler ole ıslıyor bılmıyorum ama cok muayene felan zorlarlarsa,pm at tel ımı yollarım sana ızmıt te gel sansını dene,yardımcı olmaya calısırım..cuma ya kadar buradayım..

ulasoztas1
09-08-2011, 11:42
bende egzozdan bağlanmıştım.
5gün süre tanımışlardı, EK1 belgesi alıp egzozu orjinale çevirip muayene istasyonunda tespit yaptırmıştım egzozu orjnaldir diye(komple muayene oluacksın dedikoduları var ne kadar doğru bilemem)
elindeki EK1 ve muayene kağıdıyla trafik şubeye gidip aracın men'ini kaldırıcaksın.

Trafik şubede gelip araca kendileri bakmışlardı egzozun gerçekten sökülüp sökülmediğine dair

pepecura
09-08-2011, 12:23
Men isen daha Haziran ayında yaşadım ben, eksozunu söküyorsun aracını tekrardan yeni baştan muayeneye hazır hale getirip yeniden muayene oluyorsun, harcını vergini pulunu yatırıyorsun giriyorsun bitiyo, Allah belalarını versin :)

aynen benimde başıma geldı, gecen sene bu şekilde işledi olaylar

DetailEF
09-08-2011, 12:29
aynen benimde başıma geldı, gecen sene bu şekilde işledi olaylar

Benim hemen ardımdan bi kartal durdurdular içinde 8-9 kişi sağ farı yanmıyo arabanın ahı gitmiş vahı da gitmiş onu gönderdi bana eksozdan önce 140 TL ceza yazdı, bir de muayeneye sevk etti. Bana dedi aracında eksozun var dedim hangi aracın eksozu yok :D Gıcık oldu galiba şefmiymiş neymiş herkes yalıyo onu şefim diye :D

İBRAHİM_MEY_GTİ
09-08-2011, 12:40
valla hiç polis takıntım yoktu ama bundan sonra acayip tırs olmaya başladım gitcegim yere önceden kontrol edip öle cıkyoz eve girmek için deişik yollar kullanmaktan bıktım ya bu nedirt böle..ama nolyo ceviriyo seni egsoz var cartt 140 tl geciriyo dinlemiyo bile.:)

pepecura
09-08-2011, 12:44
valla hiç polis takıntım yoktu ama bundan sonra acayip tırs olmaya başladım gitcegim yere önceden kontrol edip öle cıkyoz eve girmek için deişik yollar kullanmaktan bıktım ya bu nedirt böle..ama nolyo ceviriyo seni egsoz var cartt 140 tl geciriyo dinlemiyo bile.:)

sen dizele binerken ben egzozdan çevrilip nasıl yalvarıyordum şimdi anlıyormusun? ozaman kahve vardı bızım kahvenın kapısına gelıp ismimi anons eederdi polisler yeminle. söktunmu lan egozu dıye:) bende bılıyorum gazlamayıda cüzdan sağlam olması lazım 2 gazlıcam dıye 300 lük olduktan sonra bi anlamı kalmıyor, bugattıylemı gazlıyoruz kardeşim :D

İBRAHİM_MEY_GTİ
09-08-2011, 12:54
sen dizele binerken ben egzozdan çevrilip nasıl yalvarıyordum şimdi anlıyormusun? ozaman kahve vardı bızım kahvenın kapısına gelıp ismimi anons eederdi polisler yeminle. söktunmu lan egozu dıye:) bende bılıyorum gazlamayıda cüzdan sağlam olması lazım 2 gazlıcam dıye 300 lük olduktan sonra bi anlamı kalmıyor, bugattıylemı gazlıyoruz kardeşim :D

harbiden panpa hatırlıyom senin ogunlerini ben dizel pover gezerken sen kaçarak gezerdin..:)cebin saglamolcakta nereye kadar hacı cep biyerden sonra kurtarmaz zevk alcaz diye zevkimizden olcaz..dediğin gbi bugattiylemi gazlıyoz:):):D:D

TS 306
10-08-2011, 09:19
bilgiler için saolun arkadaslar seve seve muayne:)

aynı cezayı bende yedim muayeneye gerek yok yanlız egsozu cam filmini söktürüp trafik şubeye gidiyosun oradaki memura durumu izah ediyosun gelip arabaya bakıyo egsoz film söküldüyse trafikden düşümünü yapıyo

pepecura
10-08-2011, 09:27
aynı cezayı bende yedim muayeneye gerek yok yanlız egsozu cam filmini söktürüp trafik şubeye gidiyosun oradaki memura durumu izah ediyosun gelip arabaya bakıyo egsoz film söküldüyse trafikden düşümünü yapıyo

siz ne zaman ceza yediniz?

serqan23
10-08-2011, 09:57
sanırım arka ve arka yan vamlar renkli dimi? biçok fiestada böyle gördum trafikte,yoksa mıllet ön camlara fılm mı cektırmıyor artık?

benım fıestam tek kapı ve 2007 model. sadece iki kapı camı renkli degil. diger bütün camlar ön cam dahil renkli ( siyah ) :)

ama senın soyledıgın gıbı olan fiestalarda var :icon_tup:

APO
10-08-2011, 10:12

nasıl yani Akın sen o zaman muayeneye girmeden hallettinmi..?:confused:

milksop
10-08-2011, 10:54

aynısı benim başıma gelmişti. 1 hafta sonra sökmen gerekiyor dedi.
ben sadece cezayı ödedim. aradan 1ay geçti tekrar çevirdiler aynı cezayı tekrar yedim ve yine 7gün içinde söktürmen lazım fln dedi.

enginetune
10-08-2011, 12:20
benim aynalarda ve sağ çamurlukta hella fluns kaplama var geçen akşam çevirdiler önce onlara taktı daha sonra egzoza taktı hatta yetinmeyip çamurluktaki kaplamayı tırnağı ile kaldırmaya falan kalktı ortam biraz fazla gerildi bende napiyorsun diye çıkışınca ehliyeti istedi ben ehliyeti mersinden almıştım bu sefer ona taktı sordurdu merkezden falan filan 1 saat haybeye esir tututular beni

TS 306
10-08-2011, 19:57
nasıl yani Akın sen o zaman muayeneye girmeden hallettinmi..?:confused:

Evet abi ben muayeneye falan gitmedim söktürdüm egsozu filmleri trafik şubeden düşümünü yaptırdım eğer cezayı yazan memur muayeneye sevk etmezse gerek yok gitmeye

TS 306
10-08-2011, 19:58
siz ne zaman ceza yediniz?

1 sene falan olmuştur ama sistem aynı geçenlerdede başımıza geldi başka bir araçla