PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Midler calarken ses sıkılıyor

By_HaNNibaLL
08-08-2011, 18:05
Sound Line SL804 4 Kanal 800W
Jbl 30 cm bas
KİCKER ES 65.2 16CM MİD
Orjinal teyp

İle sesi biraz acinca midlerde ve basta kısılma oluyor.
ayar yaparken amfiden ayarlari yükselttik ve teypten kıstık bundan kaynaklanir mi yoksa amfi kaldirmiyor mu ve cözüm nedir ?

Time-R
08-08-2011, 18:20
amfi kaldirmadigi icin kendini korumaya aliyor, ayni sorun bendede mevcut amfi ayarlarini tekrar gozden gecir teypten ayarlamaya calis sorun kalmayacak

GTCihad
09-08-2011, 10:41
Benim Kicker midlerdede oluyor tizleri kısıyor anlayamadım bende ayara gideceğim tekrar...

LegenD-R
09-08-2011, 16:00
Birden fazla sorun olabilir.

1) Akü yetersiz kalıyor. Kapasitör gerekebilir.

2) Kablolarda sıkıntı olabilir. (Temassızlık veya yetersizlik)

3) Anfi yetersiz geliyor olabilir.

By_HaNNibaLL
09-08-2011, 16:03
Birden fazla sorun olabilir.

1) Akü yetersiz kalıyor. Kapasitör gerekebilir.

2) Kablolarda sıkıntı olabilir. (Temassızlık veya yetersizlik)

3) Anfi yetersiz geliyor olabilir.

Daha önce ayni sistem kablolar vs ayni sadece midleri dls'idi böyle bi sorun yoktu sanirim ama kickerlerle fazla yük cekmeye başladi.

Başka bi sorum daha olacak aracimda 1 bas 1 mid 1 adet amfi var.

bu sisteme 1 takim daha mid almak istiyorum ve birde amfi gerekli sanirim ?

BRETE
09-08-2011, 16:28
netten cihazlarını inceledim orta yollu cihazlar anfi için 100 rms yazmışlar fakat çok zor 60-70 vers
n öp başına koy componentlerin 40 watt rms i var buda anfini yormaz bass ıda zaten anfiden köprü yapılmıştır muhtemelen burda da sorun yok ya ters bağlantı olabilir componentler bass kanalına girildi dicem küçük bir ihtimal ya frekans ayarlarında problem var son olarak akü olabilir akünüz kaç amper acaba cihazlarınız fazla voltaj çekiyor olabilir özellikle anfi açıkçası 200 liralık bu sınıf anfileri sevmiyorum ben her an sorun çıkarmaya müsaitler...

BRETE
09-08-2011, 16:32
diğer sorunada cevap vereyim bir tk daha componenti şu anki kanala bağlarsın anfide yazan rakamlara göre çok rahat besler fakat ön arka ayarı olmaz hepsi aynı kanal onuda şöyle çözersin sağ sol olarak ;)

ses kısılmasını denemek için önce bass ı sök sesi aç sonra comp ları sök bass ı tak dene bakalım cihazlarda sorun yoksa ya anfi ya aküdür ;)

By_HaNNibaLL
09-08-2011, 16:36
diğer sorunada cevap vereyim bir tk daha componenti şu anki kanala bağlarsın anfide yazan rakamlara göre çok rahat besler fakat ön arka ayarı olmaz hepsi aynı kanal onuda şöyle çözersin sağ sol olarak ;)

ses kısılmasını denemek için önce bass ı sök sesi aç sonra comp ları sök bass ı tak dene bakalım cihazlarda sorun yoksa ya anfi ya aküdür ;)

Aküm zaten zayif fiatin orjinal aküsü değişmesi gerekiyor tesisat bağladiktan sonra pek tat vermemeye zor caliştirmaya başladi arabayi onun için akü değişecek ve ben bu anfinin 2 takim kicker es mid kaldiracağina inanmiyorum :D

BRETE
09-08-2011, 16:40
Aküm zaten zayif fiatin orjinal aküsü değişmesi gerekiyor tesisat bağladiktan sonra pek tat vermemeye zor caliştirmaya başladi arabayi onun için akü değişecek ve ben bu anfinin 2 takim kicker es mid kaldiracağina inanmiyorum :D

valla bende inanmıyorum ama :D örnek ses max 30 sen 20 lerde dinlersen sıkıntı olmaz zaten olması gerekende bu cihazların uzun ömürlü olmasını istiyorsan fazla zorlamıcan bu işin sonu yok ne kadar para o kadar cihaz:icon_tup:

By_HaNNibaLL
09-08-2011, 17:51
valla bende inanmıyorum ama :D örnek ses max 30 sen 20 lerde dinlersen sıkıntı olmaz zaten olması gerekende bu cihazların uzun ömürlü olmasını istiyorsan fazla zorlamıcan bu işin sonu yok ne kadar para o kadar cihaz:icon_tup:

tabiki öyle :D orjinal teyp bile duruyor ama ön kapilarda mid var arkalarda yok bi cansizlik var arka koltukla 1 takim daha mid almak istiyorum ve onun içinde bi amfi daha lazim şuanki amfiyi mid amfisi olarak kullansam bi tane bas amfisi alsam daha temiz bi ses olmaz mi en azindan sıkıntısız olur

BRETE
09-08-2011, 20:09
tabiki öyle :D orjinal teyp bile duruyor ama ön kapilarda mid var arkalarda yok bi cansizlik var arka koltukla 1 takim daha mid almak istiyorum ve onun içinde bi amfi daha lazim şuanki amfiyi mid amfisi olarak kullansam bi tane bas amfisi alsam daha temiz bi ses olmaz mi en azindan sıkıntısız olur

sen o anfiyi sat bundan al JBL GTO-5355 5 Kanallı Oto Amfi sahibinden.com'da - 42835473 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-jbl-gto-5355-5-kanalli-oto-amfi-42835473/detay/) şu an kendimde kullanıyorum tek anfile bitir işi hiç uğraşma bass controlde var ben izmirden 350 gibi rakama almıştım sıfır böyle bişey fazlasıyla yeter

By_HaNNibaLL
09-08-2011, 23:05
Cok fazla soru soruyorum belki ama pek fazla anlamiyorum bu işlerden az once tavsiyeleri dinledim amfiden gainleri kıstım teypten actim arabada mid bağli olduğunu anladim :D

Komşumda amfi varmiş yarin markasini öğrenip yazicam ondan güzel paraya alip 1 takim daha mid alip bağlarim böyle daha iyi olmaz mi ve bi soru daha kapasitör gerekir mi ?

emrecan_39
11-08-2011, 22:17
kapasitör gerekmez ..
kabloların ince gelebilir ... teypten ayarları acıp amfiden kısıp doğru frekansta caldırıcaksın bütün gainleri sona dayamak çözüm değildir ..
saygılar..

By_HaNNibaLL
14-08-2011, 15:14
kapasitör gerekmez ..
kabloların ince gelebilir ... teypten ayarları acıp amfiden kısıp doğru frekansta caldırıcaksın bütün gainleri sona dayamak çözüm değildir ..
saygılar..

Amfiden kıstım ve teypten actim suan düzeldi sanirim kesilme yok.

Birde yukarda sordum galiba kacirdiniz gözden 1 takim daha mid ilave etmek istiyorum bunun için 1 tane daha amfi almam gerekicek sanirim ve kapasitörde galiba

Biraz bilgi verirmisinz

Dragger
14-08-2011, 16:16
Fabrikasyon teypten verim alamazsın. Mid almak yerine önce o teybi degistir bence.

Ben ilk tesisatı yaparken orjinal blaupunkt teyp vardı.

Rockford Fosgate 900w 4 cıkıs amfi, kicker bass, infinity midler kısacası herseyin kalitelisi olmasına ragmen verim alamıyordum.

Sonra orjinal teybin yerine pioneerdan teyp aldım ses 2 katına cıktı resmen...ses netligini ve kalitesini hic söylemiyorum bile...

By_HaNNibaLL
16-08-2011, 04:40
Fabrikasyon teypten verim alamazsın. Mid almak yerine önce o teybi degistir bence.

Ben ilk tesisatı yaparken orjinal blaupunkt teyp vardı.

Rockford Fosgate 900w 4 cıkıs amfi, kicker bass, infinity midler kısacası herseyin kalitelisi olmasına ragmen verim alamıyordum.

Sonra orjinal teybin yerine pioneerdan teyp aldım ses 2 katına cıktı resmen...ses netligini ve kalitesini hic söylemiyorum bile...

Abi teyp almak sorun değil 2 tane teyp var elimde ama direksiyondan kumanda kullanilmayacak sorun orda

Remon
16-08-2011, 17:11
benimde jbl midlerimde bu sorun yaşanıyordu. anfi kendini korumaya alıp kırmızı ışık yakıp,mid takımı bir açılıp bir kapanıyordu. aküden mi anfiden mi kablodan mı derken yanıp gittiler. bencede anfi ayarlarına baktırmanızda ve montajı iyi bir yerde yaptırmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Dragger
17-08-2011, 14:12
Abi teyp almak sorun değil 2 tane teyp var elimde ama direksiyondan kumanda kullanilmayacak sorun orda

Napcan direksiyondan kumandayı, sanki cok matah bisey :D

Pioneer tak, uzaktan kumanda zaten var elinde dursun ;)

By_HaNNibaLL
17-08-2011, 16:39
Yoh be abi yoksa pioneer var bide navitech miydi neydi indash var evde yatiyo 2side :D

Direksiyondan kontrol olmasi şart :D

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 02:06
Amfiden ayarlari kıstım teypden ayar yaptim sonra tam tersi yaptim falan bi ton kariştirdim ama sesi biraz acinca midlerin sesi gidiyo boğuk bi ses geliyo yerine ama basta herhangi bir kesilme yok amfi mi yetmiyor bu neye işaret acaba hala cözüm bulamadim.

BRETE
12-09-2011, 08:20
Amfiden ayarlari kıstım teypden ayar yaptim sonra tam tersi yaptim falan bi ton kariştirdim ama sesi biraz acinca midlerin sesi gidiyo boğuk bi ses geliyo yerine ama basta herhangi bir kesilme yok amfi mi yetmiyor bu neye işaret acaba hala cözüm bulamadim.

başka anfi denedinmi:soru:

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 14:28
başka anfi denedinmi:soru:

yok hayir denemedim ama herkez bu amfi bunu kaldirir diyor nasil iş anlamadim ben normal bi amfi daha alip basi tek amfi midleri çiftleyecem midleride ayri amfiye girsem nasil olur

aslan
12-09-2011, 14:32
yok hayir denemedim ama herkez bu amfi bunu kaldirir diyor nasil iş anlamadim ben normal bi amfi daha alip basi tek amfi midleri çiftleyecem midleride ayri amfiye girsem nasil olur

Şimdi anlamadıgım sen 1 tane anfiden hem bass'ı hemde mitlerimi çalıştırıyorsun?

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 14:34
Şimdi anlamadıgım sen 1 tane anfiden hem bass'ı hemde mitlerimi çalıştırıyorsun?

Evet 1 takim mid ve 1 tanede bas daha oncede ayni amfiden basi ve dlsnin midini kullandim kesme yapmiyordu

aslan
12-09-2011, 15:00
bak şimdi arkadaşım eğer anfin bass anfisi ile haliyle mitlerin ses verir ama bir yandanda bass vurur ki mitlerin açısından pek sağlıklı değil eğer anfin mit anfisi olsaydı o sorun olmazdı sen şimdi bir tane mit anfisi al mitlerini ona bağla sorun kalmayacaktır

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 15:05
bak şimdi arkadaşım eğer anfin bass anfisi ile haliyle mitlerin ses verir ama bir yandanda bass vurur ki mitlerin açısından pek sağlıklı değil eğer anfin mit anfisi olsaydı o sorun olmazdı sen şimdi bir tane mit anfisi al mitlerini ona bağla sorun kalmayacaktır

1 tane mid amfisi alsam 2 takim mid kaldirir değil mi zaten suan ki amfimde fazlasiyla yeter basa

aslan
12-09-2011, 15:16
kaldırır tabi ki hem o zaman gör sen çıkan sesi

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 15:17
Amfi ne önerirsiniz cokda fazla param yok aslinda ama

samet_61
12-09-2011, 15:21
es65.2 en alt serı ust seslerde tızler şase yapıodur;) amfıyı korumaya gecırıodur dewam edersen amfıyı elıne alacaksın tızlerıde yakacaksın ;) tızlerı ıptal et dene aynı sorun oluosa alt yapında sorun var

driftboy
12-09-2011, 15:23
Agacım ahmet abide vardı bi tesisat satıyo bass + anfi özele gel arama hemen ona bi bakalım gidip bugün müsaitsen. uygun hemde

By_HaNNibaLL
13-09-2011, 01:13
Ya anlamadiğim olay illa 100 lira verip bi tesisatciya mi baktirmam gerekiyo yani bu lanet şeyi :(

Cry
13-09-2011, 01:16
10-15 dk son ses dinleyince aynı sorun bende de oluyor. Isınmaya karşı korumaya alıyor galiba kendini. 1-2 dk dinlendirdikten sonra gümbür gümbür devam :D

By_HaNNibaLL
13-09-2011, 01:18
10-15 dk son ses dinleyince aynı sorun bende de oluyor. Isınmaya karşı korumaya alıyor galiba kendini. 1-2 dk dinlendirdikten sonra gümbür gümbür devam :D

Benimki öyle değil şarkiyi dinlerken kısa süre sonra hemen ses midlerden boğularak calşiyor ama basta herhangi bi kesilme yok

Cry
13-09-2011, 01:19
Benimki öyle değil şarkiyi dinlerken kısa süre sonra hemen ses midlerden boğularak calşiyor ama basta herhangi bi kesilme yok

Bunun bir çok sebebi olabilir. Kısa yolu gidip sorunu çözdürmek. Belki benimkinde bile bi sıkıntı var ama ses aynı kalitede geri geldiği için takmadım fazla

By_HaNNibaLL
18-09-2011, 16:17
Dün gece arkadaşa tesisat bağlarken bişeye bakmak için teypi söktüm baktim teypi yerine takarken amfi kırmızı ışık yakti sigortalarini söktüm taktim önce yeşil yaniyor ondan sonra kırmızı ışık yanik kaliyor sıkıntı ne olabilir