PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kompresyon..?

LightSide
25-09-2007, 23:04
Freeflow bır eksoz sıstemı ayak gazdan cekıldıgınde olusan kompresyonu ne yonde etkıler? ne kadar etkıler?

mancolog
01-10-2007, 13:17
asri besleme mi atmosferik mi?

LightSide
01-10-2007, 22:27
Atmosferık.

cem
02-10-2007, 01:57
şu önemli eksozun freeflowdan kastın ölçüsü nedir sacma sapan eksozun aynı vitesteki kompresyonndanmı bahsediyorsun yani stock exh ile gazı bıraktıgında olusan kompresyon durumu ile freeflow sonrası aynı viteste belirli devire gelip gazı bırakmaktanmı bahsediyorsun backpressure vs Şöle acıklayayım sen yazmadan ,freeflow exh sonucunda backpressure azalacagndan dogal olarak düşebilr tabi bu senin eksozunun ne seviyelerde oldugunu backpressuren nederecelerde düştügünü bilmeden yazıyorum ?.atmosferik arabada backpressure önemlidir birde + motor freninde ise vites düşürüeceginden ve bunun sonucunda devir yukselecegnden gazın cıkısı önemli rol oynar senin koydugun eksoz bu cıkısı cok rahat yaparsa backpressure kaybı sonucu + motor freninde azaalma hissedersin kompresyondan kastın bu olsa gerek

LightSide
02-10-2007, 19:25
Evet tam olarak ogrenmek ıstedıgım sey budur. Aynı vıteste belırlı bır devıre gelıp bıraktıgımda stok eksoza gore motor frenınde bı zayıflama hıssettım.Bırde sunu ogrenmek ıstıyorum. Motor frenındekı zayıflık motorun kondusyonu hakkında fıkır verırmı?

cem
03-10-2007, 00:06
Onu demek istedigini anlamştm cunku atmosferik motorda geregnden sacma sapan genişliktte eksoz takıp bu durumu yasayan insanlar biliyorum.Kat fln iptal düz borumu kullanıyorsun ,?Boruların kaçlıkk ?backpressure diye birşey kalmamştr muhtemelen.

Aslında motor freninde asıl olay yani asıl yük binen aktarma organlarıdır aktarma organlanlarından sonra eksoz gelir yukarda msjda dedigim gibi devir yukselecegnden eksoz gazlarınını çıkışı önemli rol oynar motor frenine etkisi buyuktur burda snein yapman gereken boru capın ne kadar bilmiyorum birde düz boru kat iptal falan ise kat koyman ve boru ölçüsünü deiştrmen olacaktr.Bunları denedikten sonra daha net anlayablrsn.
Ayrıca kompresyon testi yaparak motorun durumunada bakablrsn.