PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kat iptali Sorunu 206 RC

RcK4MiL
09-08-2011, 23:50
Arkadaşlar aracımda Kat'ı iptal ettirdim. 2. Oksijen sensörünü yapabildiğimiz kadar geri aldık. Ancak Arıza ışığını düzensiz olarak yanıp sönüyor. Araç Peugeot 206 RC. Kattan öncesi ve sonrasında Oksijen sensörlerini fotolarını koyuyorum.

http://img718.imageshack.us/img718/2140/45510251.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/718/45510251.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img69.imageshack.us/img69/5784/47733017.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/47733017.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

slowmotion
10-08-2011, 01:24
eksoz işçiliği çok kötü, kaynatırken sensörüdemi kaynatmış yanlışmı görüyorum:(

depresif
10-08-2011, 01:32
işçilik berbat ötesi 206rc gibi bir aracı nasıl böyle bi egzoscuya emanet edersiniz. yanıltıcı yapılması gerekiyor. ben iskender ustaya yaptırmıştım 206 varken. sorunsuz kullandım.

mad_max1978
10-08-2011, 01:35
kasap çok maalesef piyasada:(

1.8 turbo
10-08-2011, 06:53
bende gecen hafta kat ıptalı yaptırdım cıft sensor var bende de.1 haftadır kullanıyorum arıza ısıgı falan yakmıyor. buyuk ıhtımal ıscılıkle ılgılı sorun var. yanıltıcı dıye bır sey yapıyorlar dıye bılıyorum.

Jem89
10-08-2011, 06:54
Adam sensörü kaynatmış be.. :) İyi bari çırağı falan tutturmamış arabanın altına..

DetailEF
10-08-2011, 06:57
Tövbe bismillah.

R21TURBO 41
10-08-2011, 07:16
O sensörün halen çalışıyor olması mucize. Işığın hiç sönmemesi lazım normal şartlarda.. Hiç birşey yapmayıp sadece kat ı iptal etseydiniz hiç ışık yakmayabilirdi , soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada belki ayda 1-2 kez yakar dı en kötü.. RC nin kat ıda arabayı sıkan standart bir kat değil.. Kaş yapalım derken göz çıkartma durmu olmuş... Kusura bakma ama vallahi resmi görünce biri kafa yapıyor sandım.. Resmen sensörü kaynatmış adam yaaa.. Bence ilk iş , bu işi yapan abilerle bir daha görüşme..

akbaba78
10-08-2011, 07:23
sensoru o kadar yukari almiski okumamasi normal:o

RcK4MiL
10-08-2011, 08:28
eksoz işçiliği çok kötü, kaynatırken sensörüdemi kaynatmış yanlışmı görüyorum:(

işçilik konusunda haklısınız yanıltıcı nedir bilmiyor arkadaşlar ne yazık ki :(
2.O2 sensörünün dişleri erimiş,. O yüzden kaynatmak durumunda kaldık . Bilmeyen ustalarla böyle sorunlar yaşıyoruz . Ne yazık ki ...

RcK4MiL
10-08-2011, 08:34
işçilik berbat ötesi 206rc gibi bir aracı nasıl böyle bi egzoscuya emanet edersiniz. yanıltıcı yapılması gerekiyor. ben iskender ustaya yaptırmıştım 206 varken. sorunsuz kullandım.

inanın bende emanet etmek istemezdim ama başka usta bulamadık yada hepsi aynı . Bende üzgünüm :(

RcK4MiL
10-08-2011, 08:36
kasap çok maalesef piyasada:(

haklısınız

Murat
10-08-2011, 09:36
rabbim bu nası bir katliyamdr :)

Schumi
10-08-2011, 09:41
Sen sensörü kaynattık demedin ki :D O sensör ölmüştür büyük ihtimalle. İşçilikte rezalet ötesi. Ben yapsam kaynağı daha iyi yapardım herhalde.

onur_S
10-08-2011, 09:43
hangi egzozcu bu ankarada?

driftboy
10-08-2011, 09:46
Adam sensörü kaynatmış be.. :) İyi bari çırağı falan tutturmamış arabanın altına..

Belki çırağı kaynatsa ustam kızar sensörü kaynatmıym kenarından vurayım diye düşünürdü :D

RcK4MiL
10-08-2011, 09:48
O sensörün halen çalışıyor olması mucize. Işığın hiç sönmemesi lazım normal şartlarda.. Hiç birşey yapmayıp sadece kat ı iptal etseydiniz hiç ışık yakmayabilirdi , soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada belki ayda 1-2 kez yakar dı en kötü.. RC nin kat ıda arabayı sıkan standart bir kat değil.. Kaş yapalım derken göz çıkartma durmu olmuş... Kusura bakma ama vallahi resmi görünce biri kafa yapıyor sandım.. Resmen sensörü kaynatmış adam yaaa.. Bence ilk iş , bu işi yapan abilerle bir daha görüşme..

Katı muhtemelen değişştirilmişti.Katın içine baktığımızda Aluminyum lif tarzı bi malzeme vardı içerisinde ve çıkışı gerçekten engeleyecek seviyedeydi. Seramık değildi. Mutemelen sizin dediğiniz gibi .Ama İnanılmaz derecede zorluyodu arabayı o yüzden iptal ettirmek durumunda kaldım. 2. sensörde dişlilerini yediği için o an pratik bi çözüm bulamadım ben . Sensörü de eski yerine takamadık bu yüzden. Bizde sensörü biraz geri alalım. Aklımıza bu geldi ( Kaynak gelmez olaydı, başka çözüm bulmak ustamızın işiydi ama bişi diyemiyorum. Kaş yapalım derken göz çıkarma olmuş ::ofk: Tecrübesizlik :(

Şimdi yeni sensör alıp takmaktan başka bi çözüm yok gibi gözüküyo değil mi?
Yada başka bi fikriniz var mı ?
Çünkü bu işlem yapıldıktan sonra uzun bi süre arıza ışığı yanmamıştı

RcK4MiL
10-08-2011, 09:51
hangi egzozcu bu ankarada?

Ankara' da olsa adama komple eksoz sistemini aldırtırdım da ...

NHT39
10-08-2011, 09:51
Arkadas ankara batman yazıyor ıkametgah belkı de batman da yapılmıstır ama hos olmamıs

RcK4MiL
10-08-2011, 09:54
Arkadas ankara batman yazıyor ıkametgah belkı de batman da yapılmıstır ama hos olmamıs

Evet ne yazık ki Batman' da yapıldı. Bundan sonra Araba bozuksa sanayiye girmem herhalde :o

RcK4MiL
10-08-2011, 09:58
Sen sensörü kaynattık demedin ki :D O sensör ölmüştür büyük ihtimalle. İşçilikte rezalet ötesi. Ben yapsam kaynağı daha iyi yapardım herhalde.

Oturup ağlasam duyarmasın abi :byebye:
Bide üstüne bi bardak:su: içerim ben ...

slowmotion
10-08-2011, 11:43
dostum senin O2 sensörün bozuk onu alman lazım. aracın böyle çok yakar, siyah duman atar. ve gitmez. peugeot böyledir :D kapısında aslan besleyen yemini esirgemez :)

ysf20
10-08-2011, 11:47
usta sen ne yaptın 2 hafta önce bende kat iptali yaptırdım düzenli bi şekilde sensörleri nasıl söktüysek o şekilde aynı düzende eski yuvalarını çıkartıp kaynattık ve sıkıntısız tertemiz oldu
sen resmen sensörlere tecavüz ettirmişin be usta :D

RcK4MiL
10-08-2011, 12:48
dostum senin O2 sensörün bozuk onu alman lazım. aracın böyle çok yakar, siyah duman atar. ve gitmez. peugeot böyledir :D kapısında aslan besleyen yemini esirgemez :)

Bu ay içinde hallederim inşallah. Düzgün yürümesi için yemin kalitesini değiştirmemiz gerekicek :)

yiit
10-08-2011, 12:52
of of geçmiş olsun.

RcK4MiL
10-08-2011, 13:12

Bu ay içinde hallederim inşallah. Düzgün yürümesi için yemin kalitesini değiştirmemiz gerekicek :)

burak_skry
10-08-2011, 13:14
bende gecen hafta kat ıptalı yaptırdım cıft sensor var bende de.1 haftadır kullanıyorum arıza ısıgı falan yakmıyor. buyuk ıhtımal ıscılıkle ılgılı sorun var. yanıltıcı dıye bır sey yapıyorlar dıye bılıyorum.

eğer uygulama izmirde yapıldıysa banada tarif edermisin yerini pm olarak bende iptal ettirmek istiyorum katı ama arkadaş gibi kötü bir duruma düşmek istemiyorum bilgisiz ellerde:(

Oturup ağlasam duyarmasın abi :byebye:
Bide üstüne bi bardak:su: içerim ben ...

çok geçmiş olsun en az maaliyetle bu işten sıyrılırsın inşallah böyle kasaplar adamı soğutuyorlar arabasından ama sıkma fazla canını halledilmiycek sorun değil çok şükür.

RcK4MiL
10-08-2011, 22:51
eğer uygulama izmirde yapıldıysa banada tarif edermisin yerini pm olarak bende iptal ettirmek istiyorum katı ama arkadaş gibi kötü bir duruma düşmek istemiyorum bilgisiz ellerde:(

çok geçmiş olsun en az maaliyetle bu işten sıyrılırsın inşallah böyle kasaplar adamı soğutuyorlar arabasından ama sıkma fazla canını halledilmiycek sorun değil çok şükür.

Teşekkür ederim :)

İlnginç bir durum ya bugün de hiç arıza ışığı yanmadı :)

depresif
10-08-2011, 23:46
sana güzel bir tavsiye. bende edirne gibi bir yerde egzos yaptırdım. ufacık yerde kaç defa komple değiştirdim kaç egzoscu değiştirdim haddi hesabı yoktur. sonunda ben adama çizdim krom boruları ısmarladım istanbuldan tek tek anlattım o şekilde yaptık. ancak yanıltıcıyı istanbulda yaptırmak zorunda kaldım.

yanıltıcı nedir ? sensörün somun ve ufak bir boruyla egzos borusunun içinden çıkarılıp biraz yukarıya bağlanması. bunla ilgili bende çok araştırma yapmıştım. biraz araştırıp okursan detayları bulursun.

zekky
10-08-2011, 23:56
Bence ankaraya gidene kadar elleme ankaraya gittiğin dakka o egzosu at baştan sona bi egzos yaptırıp yeni bir sensör al..

RcK4MiL
11-08-2011, 08:28
sana güzel bir tavsiye. bende edirne gibi bir yerde egzos yaptırdım. ufacık yerde kaç defa komple değiştirdim kaç egzoscu değiştirdim haddi hesabı yoktur. sonunda ben adama çizdim krom boruları ısmarladım istanbuldan tek tek anlattım o şekilde yaptık. ancak yanıltıcıyı istanbulda yaptırmak zorunda kaldım.

yanıltıcı nedir ? sensörün somun ve ufak bir boruyla egzos borusunun içinden çıkarılıp biraz yukarıya bağlanması. bunla ilgili bende çok araştırma yapmıştım. biraz araştırıp okursan detayları bulursun.

Bende gerekli araştırmayı yaptım. Site içerinde örneklerini buldum. Ama ustaya anlatamadım ki. Tecrübe oldu biraz da :( inş. Daha büyük sorunlar yaşamayız :)

RcK4MiL
11-08-2011, 08:37

Bende gerekli araştırmayı yaptım. Site içerinde örneklerini buldum. Ama ustaya anlatamadım ki. Tecrübe oldu biraz da :( inş. Daha büyük sorunlar yaşamayız :)

deniz06
11-08-2011, 13:19
fazla kafana takma olan olmuş işçiligi iyiolan biyerde yaptırırsın tekrar

i-vtec07
12-08-2011, 21:39
bu nasıl bi işcilikdir ya.
yazık parana.

RcK4MiL
12-08-2011, 21:59
bu nasıl bi işcilikdir ya.
yazık parana.

Olan oldu artık :(
Boşa dememişler TECRÜBE: Yediğin kazıkların toplamıdır diye ...

sinan-s
12-08-2011, 22:10
Haydaa çok kötü olmuş yaa..Sensörün yenısı alınacak mecburen

-ER-
12-08-2011, 22:17
İscilik cok cok kotu be arkadasim.
2.sensoru mesele 1 somun kalinliginda duruyorsa 2 kati
Olmali o zman yaniltiliyor. Bu sekilde ariza yakmiyor.
Ama bu egsoz borusu ile olmaz yani cok kotu yani

RcK4MiL
13-08-2011, 00:16
Haydaa çok kötü olmuş yaa..Sensörün yenısı alınacak mecburen

İscilik cok cok kotu be arkadasim.
2.sensoru mesele 1 somun kalinliginda duruyorsa 2 kati
Olmali o zman yaniltiliyor. Bu sekilde ariza yakmiyor.
Ama bu egsoz borusu ile olmaz yani cok kotu yani

Sensörü en uygun zamanda değiştircem inşallah.Tekrar böyle olmasını istemiyorum. Uygun zamanı bekliyorum ...

Kelimelerinizde de anlaşılacağı gibi şaşkınlığınızın farkındayım ama kötü bi tecrübe yaşadık. Bu fotoları gördükten sonra inş. kimsenin başına gelmez ...

cMg
13-08-2011, 02:04
Teşekkür ederim :)

İlnginç bir durum ya bugün de hiç arıza ışığı yanmadı :)
Kardesim yakmasada beyine arızayı kaydediyor, Obd ile baktıgın zaman görürsün zaten, yeni sensör ve iyi bir usta ile çok büyütülecek bir sorun değil,

RED DEVIL
13-08-2011, 08:39
kmple sensörü de iptal et arıza ışıgı yakıomu bide ole bak bnde yakmadı ole kullanıorum gayette memnunum kaynaklarımda capak bile yok orta son ve kat iptali var... AMA GERİ TAKCAM SANKİ HANIM DA KULLANIO ARTIK VE BU DURUMU SEVMEDİM :(

RcK4MiL
13-08-2011, 13:06
Kardesim yakmasada beyine arızayı kaydediyor, Obd ile baktıgın zaman görürsün zaten, yeni sensör ve iyi bir usta ile çok büyütülecek bir sorun değil,

Bende beyin bu durumdan etkileniyor mu diye sorcaktım kardeşim ? Beyinde kalıcı bi soruna neden olabilir mi ? Birde Obd nedir ? İyi bi usta sıkıntımız olduğundan biraz bekleme durumu olabilir de ...

RcK4MiL
13-08-2011, 13:16
kmple sensörü de iptal et arıza ışıgı yakıomu bide ole bak bnde yakmadı ole kullanıorum gayette memnunum kaynaklarımda capak bile yok orta son ve kat iptali var... AMA GERİ TAKCAM SANKİ HANIM DA KULLANIO ARTIK VE BU DURUMU SEVMEDİM :(

Sorun sadece Arıza ışığının yanması değil . Bazen arıza ışığı yanmadığı zaman bile muhtemelen sensörlerin ölçümlerinden dolayı aracın yakıt düzeyi ve gidişi değişiyor. Benim kanaatim ...

CRUEL
14-08-2011, 01:34

2.sensörü hiçmi takmıyorsunuz? soket boşta yani?

RcK4MiL
16-08-2011, 19:08
Arkadaşlar bende beyin bu durumdan etkileniyor mu diye soracaktım ? Beyinde kalıcı bi soruna neden olabilir mi ?