PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ice Supra 2JZGTE GTX4294

Sayfa : 1 [2] 3 4

RUF50
09-11-2011, 10:56
bende 3 adet 2jz pompa var elımde cıkma 1 boost logic 2 si oem inceledim hepside aynı yerden sarmaya baslamıs aynı cüneyitin pompa gibi sorun neden sarıyo bence bunlarda aynı yerden sarmaya baslamıs ben kendı pompama sarmamsı icin bi modifiye yapmayı düşümüyorum oraya dişli ve gövdelerde cızıkler mevcut

ice
09-11-2011, 11:15
bende 3 adet 2jz pompa var elımde cıkma 1 boost logic 2 si oem inceledim hepside aynı yerden sarmaya baslamıs aynı cüneyitin pompa gibi sorun neden sarıyo bence bunlarda aynı yerden sarmaya baslamıs ben kendı pompama sarmamsı icin bi modifiye yapmayı düşümüyorum oraya dişli ve gövdelerde cızıkler mevcut

Biz acip pompayi biraz degisiklik yapacagiz abi...Yay taktin mi sen icine pompanin.Bu arada hem pompayla hemde ozel mesajinla ilgili cepten arayacagim...

sulhi
09-11-2011, 11:20
cuneyt abi,

bostlogıce konuyla ilgili döndunuz mu ? merak ettığim konu o..

ice
09-11-2011, 11:22
cuneyt abi,

bostlogıce konuyla ilgili döndunuz mu ? merak ettığim konu o..

Gorustuk gelismeleri yazarim tam bir cevap aldiktan sonra...

khan
09-11-2011, 12:08
Usta sendeki 3 pompa peki toplanmis motorlardan mi cikma yoksa oem fabrika blogundan mi cikma?veya toplanmis bloktan cikanlar ile oem bloktan cikanlarda asinti farki var mi az cok tarzinda? Veya yuksek km ile dusuk km bloktan cikan pompalarda asinti farki varmi yoksa hepsinde gorulen asinti assagi yukari ayni mi?

khan
09-11-2011, 12:17
Cuneyt cok gecmis olsun, bu tip setuplarda beklenmedik bazi sikintilar yasanabilir cok normaldir.
Birkac sorum var sikintinin kaynagini tespit etmekte yardimci olabilecek, sikinti oldugunu nasil anladiniz yag basinci mi dustu, basinc ve devir ne kadardi? On krank kecesinde problem oldumu yerinden cikma, one gelme vs?

AEAlmas
09-11-2011, 12:35
Geçmiş olsun valla bi kurban kesin araç için öyle cıkın yola en temizi :)

opelselim
09-11-2011, 12:40
Ukalalık etmek istemem ama ilgi ile takip ettiğim bir konu.Çok üzüldüm geçmiş olsun.Sanki krank dişlisini sıktıktan sonra yağ pompa dişlisinin çalışma boşluğu kalmamış gibi dişli sıkı çalışmış,pompa ya dayanmış.

Chatin
09-11-2011, 16:14
çok severek takip ettiğim bir proje idi. sağlık olsun daha iyisini yaparsınız.

boostlogic kesin yokuşa sürecek. bilirkişi raporu temin ettirip dava açın gerekirse setup un parasını yıkın maddi zararı karşılasınlar. manevi tazminat da açın derim.

geçmiş olsun.

ice
09-11-2011, 16:24
Cuneyt cok gecmis olsun, bu tip setuplarda beklenmedik bazi sikintilar yasanabilir cok normaldir.
Birkac sorum var sikintinin kaynagini tespit etmekte yardimci olabilecek, sikinti oldugunu nasil anladiniz yag basinci mi dustu, basinc ve devir ne kadardi? On krank kecesinde problem oldumu yerinden cikma, one gelme vs?

iyi dileklerin icin saol korhan.1.5 barda 3. Vitesi 6800 dd bitirip 4'e attigimda ozgun kulakliktan duydu.Arabada rolantide 1 bar, 2 dd'de 2 bar yag basinci vardi...Garage donup baktigimizda max.4 bar yag basinci gorduk.Kecede vs sorun yoktu...Sadece yataklarda ve 1 ve 2. Pistonda hafif cizik vardi.Baska tarafta birsey olmamasi ozgunun dikkati sayesinde...

ice
09-11-2011, 16:27
Ukalalık etmek istemem ama ilgi ile takip ettiğim bir konu.Çok üzüldüm geçmiş olsun.Sanki krank dişlisini sıktıktan sonra yağ pompa dişlisinin çalışma boşluğu kalmamış gibi dişli sıkı çalışmış,pompa ya dayanmış.

Estagfurullah...Oyle bir hata yapmaz serdar...

2jzgte
09-11-2011, 16:28
geçmiş olsun polisaj olmaz sanırım üstündeki sarı made gider

ice
09-11-2011, 17:19
Pauter kaplama Polisaji vs gectim Ben kullanmam...

Mustafa Birsesli
10-11-2011, 11:06
basınıza geleni paylaşmanız çok ıyı bende sabah yag pompamı söktüm kontrolünü yaptım

stlegal
10-11-2011, 11:30
basınıza geleni paylaşmanız çok ıyı bende sabah yag pompamı söktüm kontrolünü yaptım

ne çıktı :)

Mustafa Birsesli
10-11-2011, 11:40
resimlerini çektim birazdan paylasacağım ;)

subaru_41
10-11-2011, 12:17
geçmiş olsun cüneyt, büyük zevkle ve sabırsızlıkla takip ettiğim bir proje,bu tip büyük projelerde bu aksilikler tabiki olağan şeyler (nazar da var tabi) hiç olmasa en güzeli ,sen ve ekibin bu işin üstesinden geliceksiniz zaten onda şüphe yok,en kısa zamanda suprayı yollarda görmek istiyoruz
:))

Mustafa Birsesli
10-11-2011, 12:40
http://img208.imageshack.us/img208/3881/fotoraf10.jpg[/IMG][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/5629/fotoraf9.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/8348/fotoraf11.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/35/fotoraf11.jpg/)
http://img600.imageshack.us/img600/8260/fotoraf14.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/600/fotoraf14.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Mustafa Birsesli
10-11-2011, 12:42
çok ince cizikler var bizim pompadada fakat derin çizikler değil cüneytin pompadaki çizikler daha derin gibi geldi bana

ice
10-11-2011, 12:45
Benimkine gore hic cizik yok denebilir senin pompada.Cozecegiz bu pompa olayini en kisa zamanda yazarim gelismeleri...

ice
10-11-2011, 12:49
Senna semih okuyorsun habire :) Bir yorumda bulunsana yada bundan sonrasi icin ne yapilabilir pompaya ?
Bilgilerini yada okuduklarini paylas bizimle...

Mustafa Birsesli
10-11-2011, 12:54
evet semih mesela bende çok ince çizik var polişh ile alayımmı onları ne yapalım üstad :)

Vts_Power
10-11-2011, 13:19
iyi dileklerin icin saol korhan.1.5 barda 3. Vitesi 6800 dd bitirip 4'e attigimda ozgun kulakliktan duydu.Arabada rolantide 1 bar, 2 dd'de 2 bar yag basinci vardi...Garage donup baktigimizda max.4 bar yag basinci gorduk.Kecede vs sorun yoktu...Sadece yataklarda ve 1 ve 2. Pistonda hafif cizik vardi.Baska tarafta birsey olmamasi ozgunun dikkati sayesinde...

çok geçmiş olsun tekrar.

motoru ilk topladığınızdaki basınc la ses duyduunuzda aynımıydı? düşme oldumu sesden sonra?.
2jz pompası 4age ye benziyor biraz ben yağ süzgeci ve contasından dolayı basınc düşmesi yaşadım belki fikir verir.

edo typer
10-11-2011, 14:14
merakımdan baktım hıc oil pump failure goremedım:) fakat boostlogic kullanan cok deıl genelde sound performance kullanmıslar 11k donuyoruz sorun yok dıyorlar:) sızınkı colde kutup ayısı olmus..

edo typer
10-11-2011, 14:21
pompanın etrafında kacak varmıydı? tek sorun front mount seal kacakları.. burdan kacak olunca cogununkı metal asınması olmus ortak sorun bu gıbı duruyor sızın contaya baktınız mı ordan kacak yapmıs olabılır

ice
10-11-2011, 18:06
çok geçmiş olsun tekrar.

motoru ilk topladığınızdaki basınc la ses duyduunuzda aynımıydı? düşme oldumu sesden sonra?.
2jz pompası 4age ye benziyor biraz ben yağ süzgeci ve contasından dolayı basınc düşmesi yaşadım belki fikir verir.

Sesten sonra basinc bariz dustu.Bizim sorunumuz boostlogic'in hatali isciliginden kaynaklaniyor...

ice
10-11-2011, 18:10
pompanın etrafında kacak varmıydı? tek sorun front mount seal kacakları.. burdan kacak olunca cogununkı metal asınması olmus ortak sorun bu gıbı duruyor sızın contaya baktınız mı ordan kacak yapmıs olabılır

Kacak yoktu.Kecenin etrafinda ki 4 vidanin birisi fazla sikilmis oda dis acmis ve capak gitmis hareketli parcalara dogru...Tamamiyle boostlogic'in isciliginin kotuluguyle alakali...

senna
10-11-2011, 18:12

fmsden genelde 2jz kaçırır, kronik sorun denebilir bir kaç firma keçeye vida atarak bunun önüne geçti ama tabi iyi yapmak lazım, özellikle yüksek güçler için toplanan motorda karter havalandırma iyi çalışsada bir süre sonra keçe bırakıyor kendini

senna
10-11-2011, 19:09
Senna semih okuyorsun habire :) Bir yorumda bulunsana yada bundan sonrasi icin ne yapilabilir pompaya ?
Bilgilerini yada okuduklarini paylas bizimle...

evet semih mesela bende çok ince çizik var polişh ile alayımmı onları ne yapalım üstad :)

Telefondan giriprum kusura bakmayin eve godince yazicam:) estagfurullah

senna
10-11-2011, 20:34
yeni oturdum pcnin başına, konuya fazla yazmıyorum çünkü aslında şu ufak tatsızlık haricinde yazacak birşey yok maşallah herşey çok güzel, anca maşallah yazabilirim o zamanda project cars kurallarını çiğnemiş oluyorum:) ki ekip bu şekildeyken açıkçası araç sahibi yada araçla birebir ilgelenen birisi değilken bana pek laf düşmez :)

pompa ciddi şekilde zarar görmüş fotoğraflardan belli bir kaç tane kasnak nedeniyle dağıtan var farklı mekanik dampened kullananlar var ama bu şekilde saran pek yok diğer kısmi çizikler sanırım gördüğüm pompaların çoğunda var oda 2jznin kötü bir karakteri var ondan kaynaklanıyor aslında pompanın tasarımından gelen bazı kötü tarafları var ama bunlar çok çok kötü şeyler değil, çıktığı yıla göre aslında iyi bir pompa sayılabilir :)

aklıma gelen bir kaç birşey var detaylar yapılsa güzel olabilecek şeyler onları Özgün ve Bilal'le paylaşıcam:)

hantypR
14-11-2011, 14:56
cok gecmıs olsun ne sekılde olursa olsun yanındayım

camaro rs 01
15-11-2011, 11:49
böyle bir evladı allah herkese bagışlasın :D maşallah nazar degmesin allah kaza bela vermesin

gurcell
15-11-2011, 11:53
Cuneyt , bir soru soracagim, sakin yanlis anlama, dunyanin parasini doktun, niye dry sump dusunmedin? Deposu kili tuyu dert olur diye mi?

senna
15-11-2011, 11:55
günlük binecek diye biliyorum:) bazı kitlerde hidrolik direksiyonda iptal edilmesi gerekebiliyor

gurcell
15-11-2011, 11:58
Ahh be elektrikle calisan klima ve hidrolik direksiyon pompalari ciksa da hepimiz rahat etsek...

miniks
15-11-2011, 12:06
Ahh be elektrikle calisan klima ve hidrolik direksiyon pompalari ciksa da hepimiz rahat etsek...

son 10 yıldır elektrikle çalışan direksiyon pompası var gürsel :)

gurcell
15-11-2011, 12:07
Sadece elektrikle calisan ve oem olarak takabilecegimiz ne var? Soyle universal. Alip takalim.

khan
15-11-2011, 12:18
Dry sump kitte takilsa pompa avare olarak takilacak ve rotoru donecek, bu tip bir arizayi engellemezdi. Bu ariza tamamen kismetsizlik baska birsey degil. Belki dry sump takip uzerine bir 7,8k daha masraf edilseydi dry sump in rorotu saracakti? Bunlar mekanigin icinde seyler nadir olur ama olur.

miniks
15-11-2011, 12:19
moruk Renault clio kangoo bunlarınkini alıp takabilirsin yada eskilere gidersek pejo 106 gti ların da olur

EP3 typer ların

ama bunlardan en iyi ve uygun olanı tabii reno olur uydurmakta zorluk çekmessin sadece bir ayak yapıcaksın pompaya okadar:)

khan
15-11-2011, 12:27
Ben k da dry sump kullanmistim, direksiyon poompasini iptal edip mercedes a serisinin elektrikli pompasina cevirmistim gayette guzel calisiyordu:) butun isi yarismak olan sinirsiz butceli f1 yaris takimlari ariza yasayipta yarisi birakmak zorunda kaliyorsa bizim arabalarda yasanmis bazi sikintilar cok mu:)

ice
15-11-2011, 12:54
Gursel semihin de dedigi gibi gunluk kullanim araci oldugu icin kuru karteri dusunmedim hic.Ama smdi pompa ve karterde degisiklikler yapacagiz...

kanashibari
15-11-2011, 13:13
Bende toyota MR2 lerin elektrik destekli hidrolik pomasını görmüştüm dc2 kasaya takılıyordu güç olarak verimli oluyor orj pompa gibi kranktan kayış beslemeli olmadığı için.

gurcell
15-11-2011, 13:24
Peki şöyle bir soru sorayım, hatta hazır Korhan'da konudayken... Bir ara sende K da Accusump kullanmıştın, sonra kullanmaktan vazgeçtim demiştin. Mesela Accusump olsaydı bu sistemde, ve accusump belli bir yağ basıncını da elektriksel olarak kendisi sağladığı için, motordaki hasarın önüne geçilebilir miydi?

Aydın22B
16-11-2011, 13:07
yaa elektirikli klima pompası var mı bana lazım

khan
16-11-2011, 16:15
Peki şöyle bir soru sorayım, hatta hazır Korhan'da konudayken... Bir ara sende K da Accusump kullanmıştın, sonra kullanmaktan vazgeçtim demiştin. Mesela Accusump olsaydı bu sistemde, ve accusump belli bir yağ basıncını da elektriksel olarak kendisi sağladığı için, motordaki hasarın önüne geçilebilir miydi?

bu arizanin onune gecemezdi cunku bu biraz olaganustu bir durum. accusump anlik yagsiz kalmalara cozum getirebilir ama sistemdeki problemi cozemez.

AtmoSpheriC
21-11-2011, 13:58
son durum nedir acaba :)

searock///
21-11-2011, 14:11
günlük binecek diye biliyorum:) bazı kitlerde hidrolik direksiyonda iptal edilmesi gerekebiliyor

Opsiyonel olarak istenirse pompanın arkasında direksiyon pompasida oluyor , mesela bende Oyle ! Direksiyon power ımin orjinalini soktum !

searock///
21-11-2011, 14:16
bu arizanin onune gecemezdi cunku bu biraz olaganustu bir durum. accusump anlik yagsiz kalmalara cozum getirebilir ama sistemdeki problemi cozemez.

Korhan accusump i kullaniyormusun ? Kaclik elindeki ? Satmayı düşünürsen alabilirim :) bende almayı düşünürken sende olduğunu öğrendim :)

senna
21-11-2011, 14:18
Opsiyonel olarak istenirse pompanın arkasında direksiyon pompasida oluyor , mesela bende Oyle ! Direksiyon power ımin orjinalini soktum !

Olur tabiiki ama onun arkasina mekanik yakit pompasi yakisir:)

Elektronik pompa dha mantikli bana gore

searock///
21-11-2011, 14:21
Olur tabiiki ama onun arkasina mekanik yakit pompasi yakisir:)

Elektronik pompa dha mantikli bana gore

Turboya terfi edince sıra onda :))) semih sen COK tehlikelisin :)

senna
21-11-2011, 14:24
Turboya terfi edince sıra onda :))) semih sen COK tehlikelisin :)

tehlikesizim ben yaw :) atmosferik yapacam para olursa

searock///
21-11-2011, 14:27

Mpower yapacaksin yani :) ALLAHIM bol bol paralar nasip eder inşallah :)

searock///
21-11-2011, 14:30
Bukadar emek para harcandıktan sonra böyle sorunlar çıkınca çıldırıyorum ya ! Kendi arabama olsa bukadar üzülürdüm :(((( inşallah birdaha küçükte olsa bir sorun çıkmaz

senna
21-11-2011, 14:33
Mpower yapacaksin yani :) ALLAHIM bol bol paralar nasip eder inşallah :)

Amin hepimize nasip etsin:)

Bukadar emek para harcandıktan sonra böyle sorunlar çıkınca çıldırıyorum ya ! Kendi arabama olsa bukadar üzülürdüm :(((( inşallah birdaha küçükte olsa bir sorun çıkmaz

inşallah çıkmaz ama işte mekanik sonuçta kul yapısı keşke olmasaydı ama en azından çok büyük sorunlara yol açmadan bulunmuş

BaDCaT
21-11-2011, 15:10

Sen atmosferik yap ben uflerim ayik olllll:D
Ice,gecmis olsun gercekten talihsiz bir olay olmus..

ice
21-11-2011, 15:20
Gelişmeleri ilerleyen günlerde yazacağım arkadaşlar...

tolga900
21-11-2011, 21:11
çok geçmiş olsun allah emeğinizi bo çıkartmaz inşallah milli servet sonuçda

Vlkn
21-11-2011, 22:21
canlı canlıda gördük aracı gerçekten çok güzel.

FurkanÇ
08-12-2011, 20:59
proje hakkında son bilgileri alabilirmiyiz?

RafetAraç
08-12-2011, 22:03
projede son gelişmeler nedir acaba ? bizide bilgilendirirseniz seviniriz. bu arada çok geçmiş olsun allah daha kötüsünü yaşatmasın.

nofear
09-12-2011, 09:36
Allah beterinden saklasın geçmiş olsun . Tr deki nadir olan bu projeyi takip etmek çok keyifli . Bu başınıza gelenle çıksın gitsin inşaAllah.

Kolay Gelsin.
Selçuk.

MiaMi
09-12-2011, 09:39
Face'te gördüğüm kadarı ile Diğer projeye ağırlık verildi Supra için sanırım parça üreticisi ile görüşmeler sürüyor,

Cüneyt abi kayda değer bişey olduğunda yazar zaten,

ice
09-12-2011, 11:11
Slm arkadaslar.Islerimin yogunlugundan foruma yazamiyorum.Supranin yeni setup icin parcalari Allah kismet ederse 10 gun icinde elimiz de olacak.Kismet olursa yilbasindan once bitecek butun isler.Boostlogic olayina gelirsem tabiri caizse KIVIRDILAR ! Bende elimden gelen maddi manevi herseyi yapacagim onlara karsi.Gelismeleri ilerleyen gunlerde yazarim.Bunada cok sukur Allah beterinden saklasin herseyde bir hayir vardir diyorum...Ilginiz icin hepinize tesekkur ederim :)

TAM35GNY
10-12-2011, 04:35
Bence hatayi kabul etmeyecekler, pompalari uzun suredir backorder.. Eger kabul ederlerse tum gerekli malzemeleri onlardan talep edin mutlaka..

Ben daha onceki tecrubeme gore boyle birsey demistim ama benim dedigim gibi mi oldu yoksa baska bir senaryo mu cikti ortaya, sakincasi yoksa detay paylasirsaniz sevinirim..

ice
13-12-2011, 21:54
Ben daha onceki tecrubeme gore boyle birsey demistim ama benim dedigim gibi mi oldu yoksa baska bir senaryo mu cikti ortaya, sakincasi yoksa detay paylasirsaniz sevinirim..

İlk basta olumlu yaklaştılar...Masrafı karşılamaya ama sonradan sizin masrafınızı ödersek baskaları da hak talep edebilirler deyip lafı çevirdiler !!! Yinede üstlerine ne düşüyorsa BİlLGİ olarak :) Yardim etmeye hazır olduklarini ve 1 adet yağ pompası göndermeyi teklif ettiler.Cepten yazdığım için yuzeysel yazdım dialogları.İslerimin yoğunluğundan ilgilenemiyorum su an bu olayla ama daha sonrasi ustune dusecegim !!! Bu arada hatalarını kabul ediyorlar ama modifiyede böyle seyler olağan deyip isin icinden çıkmaya çalışıyorlar.Ama bu is elma armut meselesi değil ve ortada büyük bir ihmal ve işçilik hatası var.Amerikalılar böyle konularda çok kaypaklar maalesef ...

ice
13-12-2011, 21:55
Senin daha önce yaşadığın olay ne ?

Wukill
14-12-2011, 00:23
Kaypaklar ama en azından bizim vatandaşımız gibi (sözüm meclisten dışarı) cevapsız telefon mail ortalardan kaybolma gibi numaralar yapmıyorlar.. Ustune düşerseniz bir sonuca ulaşacağınız belli, onlarda kendilerinin ne kadar ciddi bir firma olduğunu bu şekilde kanıtlamış olurlar ve sattıkları mallarda daha dikkatli davranırlar.. Projenize de maşallahtan başka birşey denmez herhalde..

basar13
14-12-2011, 09:02
Hatalarını kabul edip diğer kişilerde ister dedilerse zaten bitmişler. Son kere söyleyin karşılmakları için son şansları olduğunu, kabul etmezlerse rezil edin internette onların yazılarınıda koyun.

Emre İlbi
07-01-2012, 11:00
Son durum nedir Cüneyt abi ?
gelişme var mı ?

MiaMi
07-01-2012, 12:03
Kırmızı fena kırmızı nazar değmesin hergün peak sayfasından takip ediyorum. Supra şuan bekliyor sanırım.

ice
07-01-2012, 22:04
Selam...Yeni setup parcalarimiz su an gumrukte kismet olursa pazartesi cekecegiz ve en kisa zamanda baslayacagiz birlestirmeye...Uzun zamandir aklimda olan ama yaptirmaya vakit bulamadigim alcantra kaplamaya vakit buldum bu sorun nedeniyle :) Araba su an dosemecide ve heryeri siyah alcantra kaplaniyor...Gelismeleri ve resimleri ilerleyen gunlerde paylasirim...

NHT39
07-01-2012, 23:08
fotoları merakla bekliyoruz abı,işerınızın rast gitmesı dıleğiyle...

Yns_Emr
07-01-2012, 23:35
Bu sefer nazarsiz insaallah cuneyt abi

XSi
08-01-2012, 01:12
şöle en büyüğünden bitane lazım..

http://galeri.hizliresim.com/Archive/1842.jpg

scknkaya
08-01-2012, 16:15
çok büyük zevkle okudum konuyu.büyük geçmiş olsun .

alcantara nasıl oldu çok merak ediyorum

ice
08-01-2012, 20:51
Iyi dilekler icin tesekkurler.Bu hafta biter alcantra isi koyarim fotolari...

///KDrÖZER
18-01-2012, 10:47
en son yazalı 10 gün olmuş fotoğrafları merakla bekliyorum

ice
18-01-2012, 13:03
Yarin kismet olursa gidecegim arabanin yanina.Detaylari paylasirim...

cembozbey
18-01-2012, 13:53
bekledginiz parcalar geldimi ?

ice
18-01-2012, 17:07
bekledginiz parcalar geldimi ?

Evet parcalarimiz geldi cok sukur ...

MTMSUPRA
18-01-2012, 21:24
Evet parcalarimiz geldi cok sukur ...

hadi hayırlısı allah nazardan korusun sorunsuz binmek nasip etsin:icon_tup:

skyinnwolf
18-01-2012, 21:35
Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

luca55
18-01-2012, 21:36
cüneyt abi aracına maşallah yalnız takıldıgım bir nokta var.ilk yazında gunluk bınmek amaçlı aldım suprayı demıssın ve ortaya 1000 bg lik bi canavar çıkmış.acaba yarış amaçlı bır arac yapsan kaç bg lik bir canavar olurdu :))))) sonucu merakla beklıyorum ;)

Tahir
19-01-2012, 09:20
Cüneyt abi Allah kazadan,beladan ve nazarlardan esirgesin.Ağız tadıyla bin inşallah.

Yogi
19-01-2012, 09:34
cüneyt abi proje ne durumda ilerleme warmı?
birde gtr 200 için planlanan bir bitiş yada başlangıç tarihi var mı?
kazasız belasız

hantypR
19-01-2012, 12:26
hadi abi bitir kısmetse ALLAH nazardan korusun

AşkınS.
19-01-2012, 12:36
cüneyt abi aracına maşallah yalnız takıldıgım bir nokta var.ilk yazında gunluk bınmek amaçlı aldım suprayı demıssın ve ortaya 1000 bg lik bi canavar çıkmış.acaba yarış amaçlı bır arac yapsan kaç bg lik bir canavar olurdu :))))) sonucu merakla beklıyorum ;)

Oda yapılıyor Gtr200:)
O çok uçuk kaçık bişey olacak düşüncelerime göre,Supra zaten merakla hala takipteyim :)

ice
19-01-2012, 17:29
http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/fotoraf-5.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/fotoraf5-1.jpg

ice
19-01-2012, 17:34
http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/fotoraf4-3.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/fotoraf3-1.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/fotoraf2-4.jpg

Cep telefonuyla ayak üstü çektim fotolardan belli olmuyor ama güzel olmuş :)

ice
19-01-2012, 17:37
Bu arada eksikleri var tam olarak bitmemiş...

Spawn
19-01-2012, 17:57
cüneyt abi ,fotoğraflardan mı bilmiyorum ama orjinali daha iyiydi sanki . işçilik de kötü gözüküyor dikişler kaymış ...

ice
19-01-2012, 18:04
Yok altan ikinci foto hatayı göstermek için cektiğim foto ustaya yanlışlıkla koymusum orası düzelecek.Fotolardan göstermiyor ama güzel olmuş...

GC8 GT
19-01-2012, 18:07
Direksiyon S:

luca55
19-01-2012, 18:08
siyah zemın kırmızı dikiş süper bır goruntu olusturmaya yetıyor zaten maşallah

ice
19-01-2012, 18:15
Direksiyon S:

Direksiyon deri kalacak çünki subarunun direksiyonu alcantra idi kullanmaktan özelliğini kaybetti.Ama sarı yerler kırmızı olacak...

mmustu
19-01-2012, 18:18
abi yanlış anlama ama işçilik çok iyi değil bence :(

birde komple alcantara değilde deri+alcantara olsa bazı yerler özellikle kapı ve pandizot gibi yerler daha iyi olabilirdi gibime geldi ama zevk tabiki ssenin :D

ice
19-01-2012, 18:21
Yok abi neden yanlış anlayayım :) İşçilik güzel ama fotolardan belli olmuyor...prof makinayla çekince daha belli olur ayrıntılar.Deri alcantra konusuna gelince haklısın zevkler ve renkler :)

_muhaRRem
19-01-2012, 18:32
Ben bu işçiliği 200sx de gördüm çok beğenmiştim , iyi maldan anlarım :)

Emre İlbi
19-01-2012, 18:58
Ben bu işçiliği 200sx de gördüm çok beğenmiştim , iyi maldan anlarım :)

aynen abi bende gördüm, on numara duruyordu,
tabi foto kalitesi iyiydi :D
Bununda farklı olacağını zannetmiyorum :)

Maşallah Cüneyt abi :)

rebel
19-01-2012, 19:42
alcantra bencee cokk ıyı olmuştur fakat resımde bellı olmuyor. yanlız abi herkesın dediği gibi dıkıs hataları var onların yapılırsa ıyı olur. nereye yaptırdınız acaba ? konsol olayı baya bi zorlamıstır

F.Dogan
20-01-2012, 01:50
Cok onceleri on konsol falan komple alcantra kaplanms bir ek9 fotosu gormustum bulursam ekleyecegim..

10 numara durusu vardi. Bunun da oyle duracagina eminim sadece guzel cekim istiyor

[RaCeR]
20-01-2012, 09:36
maşallah abi ufak tefek hataları düzelince daha güzel olur.Alcantra konsol kaplamalarında atma şişme falan yapabilir deniyordu güneşi görünce nasıl bir yapıştırıcı kullandılar bu sorunu çözmek için?

Işık
20-01-2012, 10:08
Hacı malzeme güzel de bence dikiş işçilikleri iyi değil, düzeltme şansı varsa ver tekrar yapsınlar.

ice
20-01-2012, 10:22
alcantra bencee cokk ıyı olmuştur fakat resımde bellı olmuyor. yanlız abi herkesın dediği gibi dıkıs hataları var onların yapılırsa ıyı olur. nereye yaptırdınız acaba ? konsol olayı baya bi zorlamıstır

Maslakta tanidigim bir yere yaptirdim...

ice
20-01-2012, 10:25
;2997632']maşallah abi ufak tefek hataları düzelince daha güzel olur.Alcantra konsol kaplamalarında atma şişme falan yapabilir deniyordu güneşi görünce nasıl bir yapıştırıcı kullandılar bu sorunu çözmek için?

Degisik bir yapistirici kullqniyorlar. Ama yinede guneste cok kalmamasi gerekiyor uzun omurlu olmasi acisindan.

ice
20-01-2012, 10:27
Hacı malzeme güzel de bence dikiş işçilikleri iyi değil, düzeltme şansı varsa ver tekrar yapsınlar.

Daha bitmedi isik.Ufak tefek dikis hatalari duzelecek...

Göki,ZD
20-01-2012, 10:28
Degisik bir yapistirici kullqniyorlar. Ama yinede guneste cok kalmamasi gerekiyor uzun omurlu olmasi acisindan.

abi bende bunu sorucaktım :) XoR koray ile araştırmıştık 3m in bi sprey yapıştırıcısı kullanılıyor ama tamda emin değiliz işin açıkcası, sana zahmet sorabilirmisin yapıştırıcı nedir nerden temin edebiliriz diye :) bende konsolumu yapıcam ama bally ile olcak iş değil :D

[RaCeR]
20-01-2012, 10:30
abi bende bunu sorucaktım :) XoR koray ile araştırmıştık 3m in bi sprey yapıştırıcısı kullanılıyor ama tamda emin değiliz işin açıkcası, sana zahmet sorabilirmisin yapıştırıcı nedir nerden temin edebiliriz diye :) bende konsolumu yapıcam ama bally ile olcak iş değil :D

flocktan memnun değil misin abi?

ice
20-01-2012, 10:32

Ogrenirim gokhan.Senin kavacikta yaptirdigin kaplama flock idi sanirim ! Ilk basta ondan yaptirayim dedim ama gerek his gerekse gorunus acisindan cok fark var...

Göki,ZD
20-01-2012, 10:33
;2997866']flocktan memnun değil misin abi?

flock u açtıgım konuda bahsetmiştim 0.5 mm yaptıgıma pişman oldum diye 1.0mm yaptırsaydım devam ederim yoksa flock dan yana sıkıntı yok. kazıdım flock u alcantra yapıcam elimden geliyor sadece yapıştırıcıda patlıyorum :)

konu dışı post için pardon abi :D

Ogrenirim gokhan.Senin kavacikta yaptirdigin kaplama flock idi sanirim ! Ilk basta ondan yaptirayim dedim ama gerek his gerekse gorunus acisindan cok fark var...

abi 0.5 mm dediğin gibi hissiyat SIFIR ama 1.0 mm alcantra kadar olmasada hissiyatı çok iyi.. özgün e yaptırdık ithal malzemeden o çok iyi ama fiyatı yerliye göre x2.. özgünde numune yaptırmıstık ecufast te duruyor..

ice
20-01-2012, 10:44
Gordum ozgundeki malzemeyi oda hosuma gitmedi gokhan + alcantrada dikis oldugundan 1-0 onde basliyor :)

TurboM3
20-01-2012, 10:50
alcantara ve dikişler çok güzel olmuş. Güle güle kullan.

997 TT fabrikasyon dikişlerinde bile hatalar var.

Supra yı kaplayan ustanın ellerine sağlık.

onursumer
20-01-2012, 14:19
çok hoşuma gitti de bunun bakımı nasıl zor mudur ?

cenkr1
20-01-2012, 14:32
Ben kırmızı dikiş harici beğendim kullanımı gercekten zor alcantranın ben de düşünüyorum ama sanırım yarı deri yarı alcantra olacak benim için iyi fikir oldu. Araç ne zaman hazır olacak?

ice
24-01-2012, 14:36
Kullaninmi oldukca zor.Araba bitti Cenk cumartesi gidecegim yanina arabanin...

elpadre
26-01-2012, 15:47
abı merak ettım alcantrayı kıme yaptırdınız ?

ice
26-01-2012, 17:11
Tabelasina hic bakmadim :) Erkut abi diye bir tanidigima yaptirdim.Cumartesi tabelaya bakar yazarim...

ice
02-02-2012, 18:03
allah hayırlı günlerde binmeyi nasip etsin ama bu parayı harcmak yerine sıfır km bi nissangtr alınabilir gibime geldi

R34'un sıfırı olmadıgından Supra aldım :) Zevkler ve renkler dostum.Yoksa bu paralara Porsche ferrari vs alınabilir.Gtr 35'e de kötü demiyorum ama Supra çok farklı ...

TigeR
03-02-2012, 22:17
kaplamanın resmi sayfa kaçta ben göremedim de abi

ice
03-02-2012, 22:36
kaplamanın resmi sayfa kaçta ben göremedim de abi

18. Sayfada...

sedat s
04-02-2012, 09:17
cüney abı kaplamalar on numara olmus hastası oldum malıyetı ne oldu abı sorması ayıp

yusufbatırel
04-02-2012, 09:29
oldu olucak plastık aksamıda carbon yaptır tam olsun ıscılık super olmus

ice
04-02-2012, 10:30
cüney abı kaplamalar on numara olmus hastası oldum malıyetı ne oldu abı sorması ayıp

Para muhabbeti yapmayı sevmiyorum umarım anlayışla karşılarsın :)

ice
04-02-2012, 10:31
oldu olucak plastık aksamıda carbon yaptır tam olsun ıscılık super olmus

Bütün arabalarimda karbon var sıkıldım artık bunda olmasın...

nofear
04-02-2012, 13:29
Hayırlı uğurlu olsun çok güzel özel bir araba oldu maşaAllah. iyi günlerde sorunsuz binersiniz umarım.

Merak ettiğim acaba alcantara kumaşmı derimi ?

cenkr1
04-02-2012, 13:44
allah hayırlı günlerde binmeyi nasip etsin ama bu parayı harcmak yerine sıfır km bi nissangtr alınabilir gibime geldi

Aldığın Gtr ı bu potansiyele getirmek için 100bin € daha harcaman gerekir.modifiyesi digerlerine göre daha uygundur supranın ve araç daha mekanik Buda sınırları daha geniş tutuyor .Cüneyt'e katılıyorum zevk meselesi bu iş.

ice
04-02-2012, 14:42
Hayırlı uğurlu olsun çok güzel özel bir araba oldu maşaAllah. iyi günlerde sorunsuz binersiniz umarım.

Merak ettiğim acaba alcantara kumaşmı derimi ?

Kumaş .....

ice
04-02-2012, 14:47
Aldığın Gtr ı bu potansiyele getirmek için 100bin € daha harcaman gerekir.modifiyesi digerlerine göre daha uygundur supranın ve araç daha mekanik Buda sınırları daha geniş tutuyor .Cüneyt'e katılıyorum zevk meselesi bu iş.

Dediğin gibi abi isin icine elektronik girdi mi isin cilki çıkıyor.Benim arabada traction vs iptal.Ne kadar mekanik o kadar stabil ve sorunsuz güç bence :)
+ ben otomatik vitesi sevmiyorum.Yaris arabası dediğin düz vites olur :)

Yogi
09-02-2012, 12:14
cüneyt abi son gelişmeler nedir ne zaman yollarda görücez seni?

ice
09-02-2012, 16:32
cüneyt abi son gelişmeler nedir ne zaman yollarda görücez seni?

Son gelişme havaların düzelmesini bekliyorum yola çıkmak için :)

Ramcho®
09-02-2012, 16:35
cüneyt abi roll cage uygulaman olacak mı ??? bu kadar güçlü bir araç ta allah korusun büyük riskler bulunuyor...

ice
10-02-2012, 11:00
cüneyt abi roll cage uygulaman olacak mı ??? bu kadar güçlü bir araç ta allah korusun büyük riskler bulunuyor...

Günlük kullanacağım için rollcage düşünmüyorum...

ice
10-02-2012, 17:01
en son şu range olayı vardı abi senin hatırlarsan :) ben dedim ahanda ticarete girecek cüneyt abi :D:D:hahaha:

Eyvallah :)

cenkr1
18-03-2012, 14:02
Ne durumdasın Cüneyt bittimi rodaj

ice
18-03-2012, 15:58
Rodaj bitti gibi.Zevk yapıyorum üstünü açıp geziyorum :)

douu
19-03-2012, 01:10
çıkan hatayı şirket karşıladı mı ? yoksa siz cebinizden mi karşıladınız ?

tekrardan bu tarz bir sıkıntı yaşamamanız dilegiyle. maşallah.

ice
19-03-2012, 12:16
Dün hava güzeldi üstünü açtım gezdim biraz :)

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/419365_187972427984729_100003159186201_287995_1579 458750_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/423385_187879121327393_100003159186201_287630_4068 63442_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/420003_187876091327696_100003159186201_287611_1786 201652_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/423161_187879461327359_100003159186201_287632_1937 561833_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/423577_187873871327918_100003159186201_287604_6569 58500_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/423788_187875694661069_100003159186201_287610_1502 718075_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/428030_187874794661159_100003159186201_287606_8208 54303_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/429948_187876827994289_100003159186201_287613_7377 81922_n.jpg

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/432056_187876421327663_100003159186201_287612_1714 096101_n.jpg

ice
19-03-2012, 12:18
çıkan hatayı şirket karşıladı mı ? yoksa siz cebinizden mi karşıladınız ?

tekrardan bu tarz bir sıkıntı yaşamamanız dilegiyle. maşallah.

Hatalarını kabul edip yağ pompası ve yağ soğutucu yollamayı teklif ettiler kabul etmedim bende.Başka türlü hesaplaşacağız...

Fatih_
19-03-2012, 15:20
Maşallah akhisara vs katılacak mı araç ?

en azından seyirci olarak gelsede görsek :)

ice
19-03-2012, 15:21
Maşallah akhisara vs katılacak mı araç ?

en azından seyirci olarak gelsede görsek :)

Girmek istiyorum esasında 1 kere de olsa draglara suprayla.Bakalım kısmet :)

TAM35GNY
20-03-2012, 02:29
Hatalarını kabul edip yağ pompası ve yağ soğutucu yollamayı teklif ettiler kabul etmedim bende.Başka türlü hesaplaşacağız...

Hatalarini gercekten kabul ettilerse ve bu sizin elinizde yazili bir sekilde varsa e-mail vs. seklinde neden dava etmiyorsunuz? Bu hata yuzunden kac para zarar ettiyseniz onu alirsiniz hatta size bu mali almanizda yardimci olan firma da reputation'unu bozdugu icin o bile para alabilir..

douu
20-03-2012, 09:47
katılıyorum. malzeme göndermeyi kabul edip olayı kapatmaya çalıştıklarına göre günayın düşündügü tarz bir harekete karşı onlar da korkuyorlar demek ki. maduriyetiniz hem maddi hem manevi zararları, hem de zamanınızı çalması dolayısıyla bence dava açmanızı gerektiriyor. problemi çabuk fark ederek belki ufak bir sıkıntı yaşadınız ama çok daha büyük sonuçlar da dogurabilirdi.

TAM35GNY
21-03-2012, 03:01
Zaten avukattan bir yazi gitse hemen kendileri teklif ederler bunu olayi daha ciddi bir noktaya tasimamak icin hatta supraforumda bir baslik acip cevaplarini da print screen alip koyarsaniz olay fazlasiyla ses getirir ve sizin zararinizin buyuk bir kismini nakit olarak karsilamasalar bile o kadarlik alisveris ceki vs. verirler genelde..

Burda bir restauranta gittiginde siparisin yanlis geldigi anda bile o yemegin parasini almazlar hakkinizi kesinlikle arayin nacizane tavsiyem..

ice
21-03-2012, 08:03
İyi dilekleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaslar.İslerimden dolayı pek düsemedim bu isin üstüne ama pesini bırakmayacağım lehime sonuçlanana kadar bu olay...

0zan
21-03-2012, 20:11
Yakından takip ettiğim bir proje, son resimler iyi ancak gerçekte resimlerde olduğundan çok daha iyi görünüyor;

Aracın hasarlanmasından sonra ilk yapılan ön incelemede zarara sebebiyet veren parça tespit edildiği vakit derhal mahkeme kanalıyla araç üzerinde tespit yaptırılması ve zararın bahsi geçen firmaya ait üründen kaynaklandığının bilirkişilerce tespit edilmesi gerekliydi. Bilirkişilerin mahkemeye sunduğu raporu da tercüme ettirip yine tespiti yapan mahkeme kanalıyla ilgili firmaya tebliğ edilmesi neticesinde %80 sorun çözülebilirdi. Kalan %20 lik yol çok uzun gerekirse yazarım.

Ne var ki; aracın onarımı yapıldıktan sonraki bir tarihte zararın hukuken tazmininin mümkün olamayacağı kanısındayım. İyi niyet çerçevesinde çözülebileceğini düşünüyorum.

TAM35GNY
22-03-2012, 00:54
Adamlar bunu kendileri kabul ettilerse ve bu yazili biryerde varsa sorun yok burda hic kimseyle muhattab olmayip bankayi arayip dispute acsan yine parani geri aliyorsun tabi kredi karti ile odeme yaptiysan ;)

hbatuhanc
22-03-2012, 20:35
Aracın tavanı açılıyor mu?

ice
22-03-2012, 21:37
Yakından takip ettiğim bir proje, son resimler iyi ancak gerçekte resimlerde olduğundan çok daha iyi görünüyor;

Aracın hasarlanmasından sonra ilk yapılan ön incelemede zarara sebebiyet veren parça tespit edildiği vakit derhal mahkeme kanalıyla araç üzerinde tespit yaptırılması ve zararın bahsi geçen firmaya ait üründen kaynaklandığının bilirkişilerce tespit edilmesi gerekliydi. Bilirkişilerin mahkemeye sunduğu raporu da tercüme ettirip yine tespiti yapan mahkeme kanalıyla ilgili firmaya tebliğ edilmesi neticesinde %80 sorun çözülebilirdi. Kalan %20 lik yol çok uzun gerekirse yazarım.

Ne var ki; aracın onarımı yapıldıktan sonraki bir tarihte zararın hukuken tazmininin mümkün olamayacağı kanısındayım. İyi niyet çerçevesinde çözülebileceğini düşünüyorum.
Elimizde resimler ve yazışmalar mevcut.Bakacagim elimden ne geliyorsa yapacagım...

ice
22-03-2012, 21:38
Adamlar bunu kendileri kabul ettilerse ve bu yazili biryerde varsa sorun yok burda hic kimseyle muhattab olmayip bankayi arayip dispute acsan yine parani geri aliyorsun tabi kredi karti ile odeme yaptiysan ;)

Kabul var ama kıvirma da var :)

ice
22-03-2012, 21:40
Arkadaslar Allah razı olsun.Daha iyilerini sizlere nasip etsin :)
Evet tavan açılıyor...

TAM35GNY
22-03-2012, 22:06
Kabul var ama kıvirma da var :)

Farketmez kabul yazili varsa o is olmus bitmis bir kere ;)

levent
22-03-2012, 22:28
Abi Allah sıkıntısız sorunsuz gazlamayı , bindirmeyi nasip etsin :)

Aracın tavanı açılıyor mu?

Supra Targa diye geçer..
http://www.j-spec.com.au/SEVS/images/Toyota_Supra_JZA80_3.jpg

dragon07
22-03-2012, 22:30
cüneyt abi sözün bittigi yerde araba ama biraz önden düşürsen hiç fena olmaz diyorum :)) :icon_tup:

ice
23-03-2012, 17:21
Jantlarin ofsetinden dolayı surtme yapıyor.Mecburen yükselttik arabayı ayarı vs bitsin bakacağım bir çaresine...

senna
23-03-2012, 17:23
çamurluk içlerini kıvırdınızmı?

ice
23-03-2012, 17:25
çamurluk içlerini kıvırdınızmı?

Kivridik ama 80 lt depoyu doldurunca birde birisi bindi mi esneyince surtuyor...

senna
23-03-2012, 17:29
abi offseti bilmiyorum ama sığdıranlar 325 lastiği sürtmeden sığdırabiliyor ama onlar kesiyor iç kısmıda birazcık çekiçliyor:)

ice
23-03-2012, 17:30
Daha cekicleme yapmadık ayardan sonra yapacagım.Ama ofsetinden dolayı surtme yapıyor esas...

senna
23-03-2012, 17:33
orijinal volkmu abi onlar?

ice
23-03-2012, 18:08
orijinal volkmu abi onlar?

Hayır......

senna
23-03-2012, 18:08
güzel bi takım jant alalım abi güzel setler var :)

ice
23-03-2012, 19:17
güzel bi takım jant alalım abi güzel setler var :)

Arabayı yetiştirmek için almıştım zamanında ; ***** yurtdışından gelmesi 2-3 ayı buluyor.ADV'nin jantlari hoşuma gidiyor ondan alacağım.Ama bildigin kaliteli Turkiye'de olan jant varsa düşünebilirim...

Spawn
23-03-2012, 19:21
Advan racing 2 ler var bursa aydında , fakat supraya offsetleri az kalır. maksimum 235 takılır üstüne .

supraya ilk tercihim olurdu benim, racing 2 ler ..

Spawn
23-03-2012, 19:27
*official Rims/wheels Post (http://www.supraforums.com/forum/showthread.php?286652-*official-Rims-wheels-Post)

yurtdışından jant getirtilecekse , şu konuya bakmakta fayda var cüneyt abi ..

ice
23-03-2012, 19:27
Advan racing 2 ler var bursa aydında , fakat supraya offsetleri az kalır. maksimum 235 takılır üstüne .

supraya ilk tercihim olurdu benim, racing 2 ler ..

Zevk renk meselesi bende dünya tersine donse takmam o jantlari :) + 18 inç onlar.Bana min. 19 veya 20 inç lazım...

miniks
23-03-2012, 19:42
Bende olsam HRE takarım p38 falan :)

senna
23-03-2012, 21:46
Arabayı yetiştirmek için almıştım zamanında ; ***** yurtdışından gelmesi 2-3 ayı buluyor.ADV'nin jantlari hoşuma gidiyor ondan alacağım.Ama bildigin kaliteli Turkiye'de olan jant varsa düşünebilirim...

abi okudum ama bence 18i geçme çap konusunda en azından drag radial takabilirsin ben olsam hre adv forgeline fikse gibi markalardan birinden alırdım, fiksenin jantları hoşuma gidiyor benim:)

ice
25-03-2012, 00:35
Bu aksam ufak bir ayar yaptık...Özgün ben Bilal + 50lt benzin = 350 kg 1.4 bar 100-200 5.7 saniye :) Ellerine saglık özgün :)

ice
25-03-2012, 00:50
100-200 Tek vites :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150618816911700

ice
25-03-2012, 01:04
Launch :) Küfür istem dısı oldu özür dilerim...

https://www.facebook.com/photo.php?v=191869647595007

khan
25-03-2012, 01:07
100-200 Tek vites :)

https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/cfs-ak-ash4/435176/622/191863834262255_50206.mp4?oh=bc6b94f2e78103c80c683 289783d2937&oe=4F70FF00&__gda__=1332805376_49f66ad7394c4c9c9f8bed82f387a52 c

rev limitin hemen oncesinde ,videonun 4. saniyesi gibi bir sikinti var sesten anlayabildigim kadari ile, tabi videodan yorum yapmak cok dogru degil o arabanin icinde bilal ve ozgun varken ozellikle ama fark ettinizmi sizde cuneyt?

ice
25-03-2012, 01:10
rev limitin hemen oncesinde ,videonun 4. saniyesi gibi bir sikinti var sesten anlayabildigim kadari ile, tabi videodan yorum yapmak cok dogru degil o arabanin icinde bilal ve ozgun varken ozellikle ama fark ettinizmi sizde cuneyt?

Helal olsun kulağın çok iyi duyuyor :) Tek pompayla yaptık ayarı.diger iki pompayı acmadık 8500 gibi patirdadi araba... Farkindayiz bizde :)

khan
25-03-2012, 01:14
egzantriklerin overlapi rolantide beni benden aldi, eyvallah sikinti olmasinda soyle agiz tadiyla bir gazla insallah, cok cigerli olmus belli;)

turbo16
25-03-2012, 01:17
Launch :) Küfür istem dısı oldu özür dilerim...

https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/cfs-ak-ash4/438263/967/191869647595007_38027.mp4?oh=da604f926f8bce7108801 b4fe88cb7a8&oe=4F710200&__gda__=1332806144_18cc81131f9f1ba67e874dcd471536c 1

hiç özür dileme cuk oturmuş:D:D

_muhaRRem
25-03-2012, 02:03
böyle birşey bekliyordum hemen kayda aldım :) maşallah cüneyt abi .

4000rpm kesici

Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?v=321694214559478)

Oz`
25-03-2012, 15:20
Öncelikle Maşşlah beklediğimden iyiydi heyven :D

1.4 Barda Güzel bir sonuç çıkardı bana göre 3 kişi 5.66 gibi bişiy -0.72 eğmle tabiki bzı ekliklerimiz var pompanun birinin pinout unu unutunca :) sıkınti oldu kendileri :) açamadık sonrada qtp nin azizliğine uğradık olsun sorunsuz bitti maşllah

evet enjektorerimimizin biraz sikintisi bas gösterdi 8500 de %100 patırdama bu yüzden :) pompayı bulsaydık basıncında dibini bulcaktık amma :D olması hehe
http://www.drecu.com/ozimg/cnyt.png

suprolla
25-03-2012, 15:57
cüneyt abi öncelikle kesene bereket emek veren herkesinde eline sağlık...
3 kişi ve pompa sorunuyla 5.7 tebessüm ettirici olmuş....
sormak istediğim günlük kullanmak için başlamıştın supraya ama şu hali biraz sert değil mi günlük için?yoksa normal kullanımda bu kadar hırcın değil mi :)

ice
25-03-2012, 17:50
cüneyt abi öncelikle kesene bereket emek veren herkesinde eline sağlık...
3 kişi ve pompa sorunuyla 5.7 tebessüm ettirici olmuş....
sormak istediğim günlük kullanmak için başlamıştın supraya ama şu hali biraz sert değil mi günlük için?yoksa normal kullanımda bu kadar hırcın değil mi :)

Ben günlük kullanıyorum zaten :) Basmadığım da ve qtp kapaliyken gayet sakin oluyor...

Schumi
25-03-2012, 19:07
Çok iyi maşallah. Debriyaj pedal sertliği nasıl. Günlük kullanım ve dur kalkta titreme yapıyor mu ?

ice
25-03-2012, 19:27
Çok iyi maşallah. Debriyaj pedal sertliği nasıl. Günlük kullanım ve dur kalkta titreme yapıyor mu ?

Bana göre normal ama sert...

AvcI
26-03-2012, 14:30
lastik ne kullandın abi ?

ice
26-03-2012, 15:46
lastik ne kullandın abi ?

Continental 5 P Suat...

douu
28-03-2012, 02:21
herkes defalarca sordu başınızı şişirdi belki ama en ciddi düşünülmesi gereken zamanlar geliyor. bende hem kendimin hemde merak eden arkadaşların merakını gidermek adına sorayım.

araç tamamlandıgı zaman drag'da olacagınızı söylemiştiniz. 13 mayıs konya yarışı cok eglenceli geçecek bana göre.

aracı pistte görebilecek miyiz ?

ice
28-03-2012, 09:59
Daha önce de yazmıştım.1 kerelikte olsa girmeyi düşünüyorum drag'a...Ama Konya mı olur Akhisar mı olur bilemem...

basar13
29-03-2012, 11:11
İzlemiyenler için..

Y5Alp2jDJN4

Maşallah, Burda basınç nedir acaba ?

ice
29-03-2012, 12:11
İyi dilekler için teşekkürler.Basar orda 1.2 bar basıyorum...

miniks
29-03-2012, 12:25
Cüneyt başkan senin kesici soft mu

daha bir kütere patara yapması lazım

ice
29-03-2012, 12:37
Cüneyt başkan senin kesici soft mu

daha bir kütere patara yapması lazım

Gürültüden belli olmuyor bayağı sesli esasında.8800 de kesici var su an...

TurboM3
29-03-2012, 20:20
Cüneyt çok güzel, maşallah.

Kadran videosu ile süslesen, keyfimiz artar. Kazasız belasız sürüşler.

ice
29-03-2012, 21:35
Cüneyt çok güzel, maşallah.

Kadran videosu ile süslesen, keyfimiz artar. Kazasız belasız sürüşler.

İşlerden pek suremiyorum arabayı.En kısa zamanda çekerim video...

Enes-x
03-04-2012, 04:08
Hiç abartısız söylüyorum hayatımda bindiğim en keyifli arabaydı(muhtemelen en hızlısıda buydu :) )

İvmelenme ve yol tutuşu fizik kurallarına aykırı gibi.

Kismet yeni yeni başlıyorum arabaya ısınmaya :)

Cüneyt abi sen ısınma evresini geçeli bayağı bir olmuş sanırsam :)

Tekrar teşekkürler..

Emeği geçen herkesin eline sağlık.Maşallah ..

ice
03-04-2012, 12:37
Hiç abartısız söylüyorum hayatımda bindiğim en keyifli arabaydı(muhtemelen en hızlısıda buydu :) )

İvmelenme ve yol tutuşu fizik kurallarına aykırı gibi.

Cüneyt abi sen ısınma evresini geçeli bayağı bir olmuş sanırsam :)

Tekrar teşekkürler..

Emeği geçen herkesin eline sağlık.Maşallah ..

İyi dileklerin için teşekkürler Enes.Dun aksam 1 barda gazladim 2.0 + bar ve nosla ne olur artık bilemiyorum :)

Enes-x
03-04-2012, 20:08
İyi dileklerin için teşekkürler Enes.Dun aksam 1 barda gazladim 2.0 + bar ve nosla ne olur artık bilemiyorum :)

Abi ona yürek dayanmaz be :) O günleride görürsün inşallah en kısa zamanda..

gurcell
06-04-2012, 00:44
Haci abi , nerede bu turbo m3'ler diye baslik ne zaman acacaksin?

:D:D

ice
06-04-2012, 09:21
Daha o kıvama gelemedim Gursel :) Yerimizi biliyoruz :)

ice
06-04-2012, 14:07
abicim sitedeki kalitenizi dahada yükselttiniz,keşke herkez böyle olabilse

Estagfurullah :)

Errayn
15-04-2012, 13:35
Maşaallah diyorum abimle oturduk 24 sayfayı sabırla :) kitap okur gibi tek tek okuduk. Harbiden çok sağlam makine olmuş

fastchild
19-04-2012, 20:36
gürültü konusunda duymayanların şüphesi olmasın gökgürültüsü gibi geziyor araba benzinlikte birkaç kişi en son uçak motoru felanmı koydu diyordu :D tekrarkan allah yolunu açık etsin abi

Berkel
17-05-2012, 23:01
bu arabayı bağlarbaşında görünce baya ağzım düşmüştü yerlere kültür merkezinin önünde park halindeydi :))

turbo16
18-05-2012, 01:23
cüneyt üst limit 2 bar midir yoksa limitin bir tık altımı:)

ice
18-05-2012, 07:34
Bar sınırlamam yok abi.Sorunsuz ve hızlı olduğu yere kadar acacağız basıncı...

HardCore
06-06-2012, 03:56
http://img52.imageshack.us/img52/5175/55102139569815714241571.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/52/55102139569815714241571.jpg/)

http://img17.imageshack.us/img17/7730/55102639569782380911517.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/17/55102639569782380911517.jpg/)

ice
06-06-2012, 18:07
Teşekkür ederim çok güzel fotolar.Arsive ekledim...

suprolla
06-06-2012, 20:22
ilk foto yurt dışından gibi maşallahı var....

AEAlmas
06-06-2012, 21:23
Valla 10 numara ahh ahh güzelim ülkemizde malesef tek tük ve Allahtan hepsi degeri bilecek kişilerde zaten fazla söze gerek yok herşey ortada :)

ice
07-06-2012, 02:06
Teşekkür ederim emir...

DarkSky
07-06-2012, 22:22
tüylerim diken diken oldu..allah kaza bela vermesin.. ;)

Patisever
07-06-2012, 23:16
dünyada sınırları zorlayan ve bir cogumuz için hayal olan aracı türk bir arkadaşımızın bu hale getirerek yayınlamasından gurur duyuyorum teşekkürler emeği geçen herkeze

Erol
07-06-2012, 23:17
ayrı bir dünya...

ama akhisarda görmek isterdik..

ice
07-06-2012, 23:22
İyi dilekler için teşekkür ederim arkadaslar.Jant ve lastiğim Kismet olursa 1 aya kadar geliyor.O zaman Akhisar da olacağım insallah...

HondatugraL
07-06-2012, 23:49
sorması ayıptır kaç hp araç merak ettim :o

nitrosystem
08-06-2012, 02:37
Maşallah. Ülke şartlarında böyle bir projenin gerceklesmesi gurur verici.tebrikler

ice
08-06-2012, 09:36
Daha dynoya cikartmadim arabami ama Denediğim 1-2 arabayı baz alarak 1.4 barda methonol ve nos olmadan 700 Hp civarında olduğunu tahmin ediyorum...
Ama benim için önemli olan kağıt üstünde ki beygirleri değil.Onemli olan sağlıklı ve sorunsuz yürümesi...

8.000rpm
08-06-2012, 09:52
yürüyen foto sanki nürburgring'den bir kare gibi olmuş...
maaşallah
:)

HondatugraL
09-06-2012, 00:35
Daha dynoya cikartmadim arabami ama Denediğim 1-2 arabayı baz alarak 1.4 barda methonol ve nos olmadan 700 Hp civarında olduğunu tahmin ediyorum...
Ama benim için önemli olan kağıt üstünde ki beygirleri değil.Onemli olan sağlıklı ve sorunsuz yürümesi...

Heyyy maaşallaah :eek:
elbettekı en onemlısı sağlıklı yürümesi ben rakamsal olarak merak ettım hep yurtdışında ızlıyoruz bu denlı supraları turkıyede de olması grur verıcı :icon_tup::icon_tup:

BocuQ
09-06-2012, 10:41
Güçlü ve Yakışıklı oldu Maşallah :) istanbul parka yakışmış.. basıncı ne zaman arttırılıcak son durum nedir?

ice
11-06-2012, 16:10
İyi dileklerin için teşekkürler mustafa.Allah izin verirse 17 jantlarım ve slick lastiklerim bu ay sonu gelecek o zaman basınç açacağım.Bu hafta sonu özgüne uğrayıp dynoya çıkacağım bakalım ne çıkacak.Bu arada 1.4 bar beni fazlasıyla tatmin ediyor :)

volume81
11-06-2012, 16:13
2.0+ bar +metanol+nos ile ne kadar çıkar 1200 hp'leri görebilir mi ?

ice
12-06-2012, 09:44
2.0+ bar +metanol+nos ile ne kadar çıkar 1200 hp'leri görebilir mi ?

Ben olması için elimden gelen herseyi yapıyorum gerisi Allah'ın takdiri :)

01ayk01
12-06-2012, 11:25
bu sitede 2 tane asik oldugum araba var. birisi bu digeri hoca'nin vtec.. Allah C.C kaza bela zeval gostermesin her ikinizede.. ins 4 rakamli sayilarida devirirsiniz.. merakla bekliyorm 100 200 kac sn cikaracak diye.. kolay gelsin simdiden..

ice
12-06-2012, 16:38
İyi dileklerin için teşekkür ederim.100-200 1.4 barda 3 kisi 5.7 saniye çıkarttım.Basinc açınca bakacağız sonrasına :)

01ayk01
12-06-2012, 20:20
İyi dileklerin için teşekkür ederim.100-200 1.4 barda 3 kisi 5.7 saniye çıkarttım.Basinc açınca bakacağız sonrasına :)

saygi duyarim :) baska soze gerek yok bakalim 2.0 bar methanol + nos ile neler olacak :)

Patisever
13-06-2012, 08:43
İyi dilekler için teşekkür ederim arkadaslar.Jant ve lastiğim Kismet olursa 1 aya kadar geliyor.O zaman Akhisar da olacağım insallah...

abi saygılarımı sunuyorum projeni her gün izliyorum değişiklik warmı diye ama akhisara gitme be abi yapma bu kötülüğü ordakilere bütün ilgi alaka biter draglara :)

ice
13-06-2012, 10:05
abi saygılarımı sunuyorum projeni her gün izliyorum değişiklik warmı diye ama akhisara gitme be abi yapma bu kötülüğü ordakilere bütün ilgi alaka biter draglara :)

Estagfurullah :)

therev
13-06-2012, 10:34
Dun atasehirde aynamda gorunce bi an ne yapicagimi bilemedim :D

m. ali öz
13-06-2012, 22:54
maşallah Allah nazarlardan saklasın ya çok başarılı

hkk9
20-06-2012, 10:36
bi şey sormak istiyorum 1992 e36 m50 vanossuz motorun bloguyla aynıymış size sormak istedim ne kadar dogrudur:soru:

ice
20-06-2012, 13:24
Zamanın da ben öyle bir şey duymuştum ama alakası yok bildigim kadarıyla.Oyle olsa millet 2 jz Swap yerine m 50 yapar...

miniks
20-06-2012, 13:28
biri japon biri alman aralarında ucakla bile 10 saat var nasıl birebir aynısı olsun ?

!KO
20-06-2012, 13:35
bi şey sormak istiyorum 1992 e36 m50 vanossuz motorun bloguyla aynıymış size sormak istedim ne kadar dogrudur:soru:

blok değilde kapak aynı derler oda yanlış bmwde toyotada alman bi firmaya kapak yaptırdılar tasarım benzerlıklerı var ama aynı değiller(bununda bi resmı kaynagı yok tabikii )

ghibli06
20-06-2012, 20:13
blok alaşımının aynı olduğu rivayetleri nerelere gidebiliyor :)

01ayk01
21-06-2012, 00:20
http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/423577_187873871327918_100003159186201_287604_6569 58500_n.jpg

beni yakan bu zalimin bakisiydi :D

barkinakgul
21-06-2012, 11:01
ne güzel duruyor kıvılcım bekliyor gibi :D

ice
21-06-2012, 12:48
Onun ateside kivilcimida benim :)

sulhi
21-06-2012, 12:50
samanlık yanında basma cuneyt abi koy yanar :D

Patisever
21-06-2012, 13:25

beni yakan bu zalimin bakisiydi :D

oowww abi bunu ekleme işte kalp durdurur tansiyon gitti benim

ice
21-06-2012, 13:54
Birkaç aylık bu fotolar gecmis sayfalar da var daha fazlası...

Patisever
21-06-2012, 14:08
yaşamak istiyorum abi gencim daha yandan yandan bakacam :)

Ome_RS
21-06-2012, 22:53
1 saat önce atasehirde gördüm sesi cok iyi ya maşallah

hkk9
01-07-2012, 01:36
biri japon biri alman aralarında ucakla bile 10 saat var nasıl birebir aynısı olsun ?

söyle bi şey var bildiginiz üzere 92 vanossuz m50nın blogu ödül almış ve zamanında parayı basıp toyota almış diye duydum ne kadar dogru ne kadar yanlış sormak istedim

ice
01-07-2012, 11:53
söyle bi şey var bildiginiz üzere 92 vanossuz m50nın blogu ödül almış ve zamanında parayı basıp toyota almış diye duydum ne kadar dogru ne kadar yanlış sormak istedim

Sehir efsanesi :)

hkk9
01-07-2012, 13:52
Sehir efsanesi :)

saga sola atıcak param olursa deniyecem:D bu arada teşekkürler verdiginiz bilgiler için...

ice
01-07-2012, 16:21
Dün fenerbahçe'de canlı canlı gördüm kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip olsun.. Maaşallah 41 kere..

Esimle tavla oynuyordum sende önümüze parkettin maşallah senin arabanda çok güzel...

ice
06-07-2012, 10:14
Dun aksam dynoya çıktım ne alemdeyiz diye.Cok şükür yüzüm kara çıkmadı :) Burdan da özgün Serdar ve Peak Garage ekibine teşekkür ederim.Bugun 2.0 bar acacağız inşallah...Sonuclar 1.4 ve 1.5 barda alindı...Bu arada egridende anlaşılacağı gibi bujiler su koy verdi.7 binden sonra düşüş var güçte.Normalde su an 8600 donüyorum...

Not : Yakit,methonol,nos vs yoktur 97 oktan pompa benzinidir...

http://i1104.photobucket.com/albums/h332/berkhattat/396168_173478262784899_1808742703_n.jpg

1.4 bar 601 hp

İce Supra 1.4 bar 601 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PHVPMFjJcO8&feature=youtube_gdata_player)

1.4 bar 633 hp

ice Supra 1.4 bar 633 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=fhxp79sYxm8&feature=youtube_gdata_player)

1.5 bar 686 hp

ice Supra 1.5 bar 686 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Hz7bRp4VaZc&feature=youtube_gdata_player)

Buda bonus :)

ice Supra bonus 15.7 hp :) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1m7EVZPGD2E&feature=youtube_gdata_player)

_muhaRRem
06-07-2012, 10:33
Dun aksam dynoya çıktım ne alemdeyiz diye.Cok şükür yüzüm kara çıkmadı :) Burdan da özgün Serdar ve Peak Garage ekibine teşekkür ederim.Bugun 2.0 bar acacağız inşallah...Sonuclar 1.4 ve 1.5 barda alindı...Bu arada egridende anlaşılacağı gibi bujiler su koy verdi.7 binden sonra düşüş var güçte.Normalde su an 8600 donüyorum...

Not : Yakit,methonol,nos vs yoktur 97 oktan pompa benzinidir...

1.4 bar 601 hp

İce Supra 1.4 bar 601 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PHVPMFjJcO8&feature=youtube_gdata_player)

1.4 bar 633 hp

ice Supra 1.4 bar 633 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=fhxp79sYxm8&feature=youtube_gdata_player)

1.5 bar 686 hp

ice Supra 1.5 bar 686 hp - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Hz7bRp4VaZc&feature=youtube_gdata_player)

Buda bonus :)

ice Supra bonus 15.7 hp :) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1m7EVZPGD2E&feature=youtube_gdata_player)

çok iyi değerler abi maşallah.. inşallah 1xxx leride görürüz

Ramcho®
06-07-2012, 10:40
draglar 2,0 da mı olacaksın abi:?

ice
06-07-2012, 10:46
draglar 2,0 da mı olacaksın abi:?

evet......

TurboM3
06-07-2012, 11:38
Cüneyt,

S_HP motor gücü, ancak "tahmini".

2006 yılında dyno eğitimine gelen teknik adam S_HP kullanmayın, WHP kullanın şeklinde tavsiyede bulundu.

WHP ne çıktı?

ice
06-07-2012, 11:42
Cüneyt,

2006 yılında dyno eğitimine gelen teknik adam S_HP kullanmayın, WHP kullanın şeklinde tavsiyede bulundu.

WHP ne çıktı?

Bugün ayar için gideceğim özgünün yanına sorar yazarım...

Providence
06-07-2012, 12:16
Cüneyt,

WHP ne çıktı?

Abi biz whp mi ölçmüştük 696 çıktığında ?