PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her Rektefiyeciye Güven Olmaz Sorunsalı (ataşehir bostancı civarı)

GokhanRS
10-08-2011, 18:11
Arkadaşlar bi süredir işlerim yoğundu bende aracımı forget yapmak istiyordum ve vaktim olmadığından bütün malları ay ay aldım yurtdışından ve ürünler tamamlandıktan sonra RENAULT YETKİLİ SEVİSe aracımı teslim ettim ataşehir taraflarında. sağolsunlar iyi kişiler zatende tanıdıklar.

ancak ben her parçanın orjinal ve hatasız olması için yetkili servis tercih ettim ancak servisin rektefiyecisi cotech in ve benim kanıma girerek süpsanın çok kaliteli olduğunu arabanın çok iyi olacağını filan söyledi. 600 tl kârın olur filan gibisinden girdi kanımıza.

bende eminmisin abi en ufak sorun çıkarsa bende size sorun çıkartırım dedim. dediler valla gerek yok süper iş çıkcak filan dendi peki dedik.

ancak araç bitti rodaj yapıldı ve büyük bir güç kaybı oluştu. egzos sesi bi garipti.

sonra araç ölçerle testlere girdik aracın 3000 devire doğru 190 hp verdikten sonra kesiliyordu ve dyno eğrisi dümdüz son devire kadar 190da kalıyordu.

yani 3bin devirden sonra güç artışı hiç olmuyordu. 3bin devirde kaç beygir verirse son devre kadar o güçte devam etmek zorunda kalıyordu araç

çok inceledik yetkili servis kendi cebinden tüm sensörlerimi değiştiler herşeyi sıfırladılar. hatayı bulamadıkları için sağolsunlar taktıkları parçalarında fiyatlarını üstlendiler.

en sonunda bir süpsan sübap ve Orjinal bir sübapı yan yana koyup baktık ki arada aşırı kalınlık farkı var.

Yani orjinal sübapın kafası incecik. süpsanın kafası yaklaşık iki katı kalınlığında kafası.

yani bildiğiniz hava geçmesi çok zor gibi görünüyor. adam gibi açılması imkansız bir sübap. Yani rektefiyecinin oyununa gelmiştik. belkide elinde kalan bişeyleri bize dayamaya kalktı yetkili servis nasıl olduda buna göz yumdu onuda anlamadım ben sonuçta orjinal takılsın en başında masrafı sorun değil demiştim.

onlar ısrarla bunu kanımıza soktular ve taktılar. neyse yani sonuçta geri kalan herşey allahtan full orjinal parçalar.

Başıma gelenleri az çok anladınız gayet moralim bozuldu biraz sövdüm filan herkese atar yaptım orda.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

şimdi gelelim asıl meseleye. yetkili servis sağolsun haklarını yemiyim tüm masrafı üstlendiler.

trigerimden contalara kayışlarıma kadar herşeyi garantiye sokup sıfırlarını sipariş ettiler.

orjinal sübapları sipariş ettiler. işçilik parça herşeyi üstlendiler.

dedimki o rektefiyeciye artık güvenmiyorum rektefiyeciyi ben bulucam benim bulduğum adama yaptıralacak dedim. Onun masrafınıda kabullendiler yani yetkili servis benim götüreceğim rektefiyecinin parasınıda ödeyecek.

Şimdi bana bostancı civarında güvenilir düzgün bir rektefiyeci lazım. Önceki rektefiyeci bi halt etmişmi etmemişmi herşeyi takır takır çekinmeden söyleyecek adam lazım?

Arkadaşlar servis ataşehir taraflarında oralara yakın yada bostancı sanayide varsa güvendiğiniz rektefiyeciler lütfen bana tavsiye edin..

Cidden canım sıkıldı düzgün bi adam bulun lütfen bana. Çok dua ederim.

The_Doctor
10-08-2011, 18:33
Çok Geçmiş Olsun Umarım Yardımcı Olacak Birileri Çıkar. Allah Kolaylık Versin...

ToNy
10-08-2011, 18:36
Geçmiş olsun Kanka benimde moralim bozuldu...

emre_
10-08-2011, 19:02
Gecmis olsun bostanci sanayide var bi yer bildigim seni ulastiririm ona gorusursun aklina yatarsa yaptirirsin yky idi diymi aracin ?

GokhanRS
10-08-2011, 19:03
Gecmis olsun bostanci sanayide var bi yer bildigim seni ulastiririm ona gorusursun aklina yatarsa yaptirirsin yky idi diymi aracin ?

evet bilgileri verirsen yarın sabahtan götürürüm silindir kapağı ve sübapları

GokhanRS
10-08-2011, 19:08
benim moralimi bozan aracın 2 ay yatmış olması yoksa yapılan tek hata sibop değişir düzelir sonuçta masrafları yetkili servis üstlendi ama can sıkıcı işte.

biz istediğimiz kadar basınç açalım diye forget piston koyduralım dedik. adam sağlam sübapları değiştirtdi zorla bize. ki adım gibi eminim çıkan orjinal sübaplar on numara sağlam durumda.

neyse yani herkese tavsiyem orjinalden şaşmayın süpsan filan hikaye orjinaller gerçekten kaliteli.

gurcell
10-08-2011, 19:10
Bu supsan bokunu bana da onerdiler m3 u yaparken, gidip subaplarin 2. eline tane basi 50 tl verdim , gene de almadim. Cok gecmis olsun...

Maxi
10-08-2011, 19:24
örnek bir konu
rektifiye işinin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için
herkes sanıyorki parçaları aldım iş bitti.

geçmiş olsun bu arada
düzgün rektifiyeci bulman gerçekten zor
benim vardı ama o da iş bıraktı bostancıda
çoğu hikayeden iş yapıyor .

* bu arada 3000 devirde 190hp veriyor falan demişsin heralde yanlışlık yaptın
3000 devirden sonra TORK düz bir eğride ilerliyor demek istedin ?

GokhanRS
10-08-2011, 19:30
ikiside dümdüz gidiyor.

benim aracın beynini normal bir RS e takınca 300 hp civarı güç çıkartıyor. 4 bile komple sarıyor

Maxi
10-08-2011, 19:34
ben birşey sormak istiyorum

subabların kafaları orjinaline göre çok kalın, içeri hava almıyor demişsin

o kısmı anlamadım pek
kalın olsada ince olsada, subabın gideceği mesafe aynı olacağından dolayı açıldığı sırada içeri girecek olan havada aynı olması lazım ?

şimdi bu subap
diyelim çok kalın kafa kısmı
http://www.albaymotor.com/static/images/productimage-picture-vtc-subap-tk-250-mct-ms498017507_t_w200_h140.jpg

subabı ileriye iten şey exantrik lobu
o mesafe aynı, o zaman subap gene eskisi kadar açılmazmı ?
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4cDLjfOrMyojCvJ_l8KXF0bOdjrL4m PTm2ZPbImlbLQTxvekKIQ

GokhanRS
10-08-2011, 19:41
ben birşey sormak istiyorum

subabların kafaları orjinaline göre çok kalın, içeri hava almıyor demişsin

o kısmı anlamadım pek
kalın olsada ince olsada, subabın gideceği mesafe aynı olacağından dolayı açıldığı sırada içeri girecek olan havada aynı olması lazım ?

şimdi bu subap
diyelim çok kalın kafa kısmı
http://www.albaymotor.com/static/images/productimage-picture-vtc-subap-tk-250-mct-ms498017507_t_w200_h140.jpg

subabı ileriye iten şey exantrik lobu
o mesafe aynı, o zaman subap gene eskisi kadar açılmazmı ?
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4cDLjfOrMyojCvJ_l8KXF0bOdjrL4m PTm2ZPbImlbLQTxvekKIQ

üstad ben sana örnek bir resim göstereyim o zaman ne demek istediğimi anlayacan. sağda işaretlediğim minik bi ok var orası baya kalın.

http://a1108.hizliresim.com/11/8/10/13894.jpg

resimleri bulduğumda gerçek resimleride orjinal ve orjinal olmayan şekilde göstericem.

Day Walker
10-08-2011, 19:58
Pendik ATM Opelin yaninda GMY Gelismis Motor Yenilemeciler var cok buyuk bir yer biz Aksigorta olarak tum markalarda orasi ile caliyoruz bi sikinti yasamadik tavsiye ederim istersen internettende arastirabilirsin

emre_
10-08-2011, 19:59
0533 353 98 58 benim numaram gokhan istedigin zaman arayabilirsin beni

ef186
10-08-2011, 20:03
bostancı otosanayii konyalı rektefiye tabi halen yerindeyse ...

BAR22
10-08-2011, 20:04
supsan aslında dünya çapında bir firmadır...subap olarak tam bilmiyorum ama egzantirikte dünya devlerine üretim yapıyolar diye biliyorum...

EMG
10-08-2011, 20:05

malesef kapandı abi

ef186
10-08-2011, 20:08
malesef kapandı abi

üzüldüm işinde iyi bir ustaydı murat usta ...

emre_
10-08-2011, 20:12
Supsan subap ve yaylarini aldim bende kullaniyorum suanda

cembozbey
10-08-2011, 20:17
banada suparı önerdiler 300 tl idi seti m3 için ben trw aldım 2000tl ye maalesef !

XSi
10-08-2011, 21:13
supsan ferrari ye dahi oem sübap verir arkadaşlar.. türkiyedeki üreticileri saymaya gerek yok..

borusan grubu firmasıdır..

mesele supsan olmasından değilde yanlış ürün kullanılmış olmasından kaynaklanıyor sanki..

CLIORS
10-08-2011, 21:17
Gecmis olsun oncelikle kaan kapak acilmisken bence baksin durumuna. Su orj parca kullaniminin ne derece onemli oldugu bir kez daha ispatlanmis oldu. Yardim gerekirse ararsin gokhan

gurcell
10-08-2011, 23:19
banada suparı önerdiler 300 tl idi seti m3 için ben trw aldım 2000tl ye maalesef !

Valla supsani elime aldim, bide 50.000 deki m3 subabini elime aldim, supsani attim gitti. Nerde sodyum dolu ozel alasimli m subabi, nerde supsan. 50.000 bindeki m subabi bile 2 tik tik yapilarak yerine alistirildi, supsan icin balyozla girismek lazim...

Supsan istedigi kadar oem uretip versin, ic piyasa mali berbat.

KA®ANLIK
11-08-2011, 08:04
kesinlikle.

bende 100 küsür TL ye süpsan almaktansa zamanında 2 tane silindir kapağı dağıttırıp, 2. el sübap almıştım. Sodyum alaşımlı olmamasından dolayı supsanların çabuk yandığını biliyorum.

Kendi aracımı yaptırırken çooook aradım, Bostancıdaki Konyalı'nın kapatması kötü oldu gerçekten....

seref1
11-08-2011, 08:43
öncelikle geçmiş olsun. fakat suan kullandığınız oem sibop bile belki süpsan. çunku renault kendi fabrikasında kendi parçalarını uretmiyor. supsana yaptırıyo goetze ye yaptırıyo üstüne logosunu vurduruyo oem numarasını yazıyo kendi kutusuna koyuyo devam;) yanlış sibop kullanımındanda kaynaklanabilir.tekrar geçmiş olsun

MiaMi
11-08-2011, 10:00
Motoru rektifiye ederken Süpsan alternatifini çok araştırdım gittim Kapak dağıttık Radarda tertemiz Oem aldım lakin benim guidelar biraz aşındığı için artık oem ölçüden kaçırma yapıyor arabam şimdi yine acacağım kapağı ya guşde çaktıracağım ki guide çaktırılmıyor diyorlar b sersine veya oversize subap alacağım bakalım ne olacak. Süpsan'da ucuz yahu

Spawn
11-08-2011, 10:03
çok geçmiş olsun , allahtan servis uğraştırmamış

bostancıda çok sevdiğimiz bir abimiz vardı , bir çok yüksek güçte aracın motorunu toplamış . fakat o da işi bıraktı .

KingoAtmo
11-08-2011, 10:09
Geçmiş olsun, paylaşım içinde teşekkürler

isotta
11-08-2011, 10:11

ne yazikki konyalı kapandı onunla çalısırdık.:(.ama şu anda hilal rektefiye var.güzel işçilikleri var. ben tüm müşteri araçlarını ve kendi kapağımı-bloğumu ona yaptırdım.(forged-özel siboplar-mekanik itecekler vs )zaten bazı ralli araçlarının kapaklarınıda kendileri yapıyor.orayı tavsiye ederim arkadaşa;)

Chatin
11-08-2011, 11:33
supsan ın piyasaya verdiği ürünler ile şirketlere yaptığı ürünler aynı değil. her zaman orjinalde hayat vardır. ¨abi orjinal ile aynı fabrikadan çıkıyor¨ cümlesi doğrudur ama biri ön kapıdan biri arka kapıdan çıkıyor tabir caizse. bmw 3.16i de aynı fabrikadan çıktı zamanında m5 de aynı fabrikadan çıktı :)

kickboxer
11-08-2011, 11:45
maslak elektromobil de yaptırmıştım motorumun rektifiyesini bide şunu sorucam bi devirden sonra tork guc artmıyo dedin ya acaba subapların agıırlıkları arasındakı fark ne kadardı dikkat ettin mı

KA®ANLIK
11-08-2011, 11:48
maslak elektromobil de yaptırmıştım motorumun rektifiyesini bide şunu sorucam bi devirden sonra tork guc artmıyo dedin ya acaba subapların agıırlıkları arasındakı fark ne kadardı dikkat ettin mı

elektromobil.:ofk:

bora1311
11-08-2011, 11:50
gecmis olsun, can sıkıcı bi durum olmus :(

Brs_eg
11-08-2011, 11:52
En iyi refkefiyeci neresidir peki ? :D herkesin ceşitli yerlerden sıkıntılari var saniyorm :)

miniks
11-08-2011, 11:54
Subapların yanlış olmasından dolayı sorun olmuştur bencede

ordaki et kalınlıgı yanma odasındaki sıkıştırmayı da arttırması lazım dogal olarak avans vurman da gerekiyor eger cok fazla et kalınlıgı varsa

ve aracın programı avansı algılayıp kendini rotara ceken cins ise güc kaybının nedeni bu olabilir

subap markası ile bir alakası yok olayın yanlış ölçü subap ile alakası var sonuçta 1000hp RS degil ha supsan ha ferrea hiç farketmez

MiaMi
11-08-2011, 12:04
Hilmi peki b kapaklara guide çakabilen adam gibi biyer varmı

kickboxer
11-08-2011, 12:13
elektromobil.:ofk:

3 gün dükkani beraber acıp beraber kapadık:D babam ben ve elektromobil
ondan belkide sıkıntı yaşamadım

VTec_king
11-08-2011, 12:58
vtec de benimde başıma geldi motoru yaptırdım araba vtec açmıyor herif horoz dediklerini ters takmış ..tabi ben o arada bir sürü parça değiştirmek zorunda kaldım ama mis oldu sonunda :)