PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikadan i phone 4 getirtmek

barışbazan
10-08-2011, 20:19
Arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi amerikaya gidecek 3 5 güne i phone 4 siparişi vermek istiyorum.. Apple store da suan Unlock olarak satıldığı yazıyor ve 649 dolar fiyatı var.
Bunu aldığım takdirde ne gibi sorunlar yaşarım veya yaşarmıyım getirdikten sonra neler yapmak lazım(kayıt-garanti ne şekilde oluyor) yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler:)

turbo&quattro
10-08-2011, 20:20
Pasaporta kayit ettirip sorunsuz kullanabilirsiniz.

barışbazan
10-08-2011, 20:22
Pasaporta kayıt sanırım gümrük olmadan turkcell lerde de 5 tl ye yapılıyormuş doğru dimi?

turbo&quattro
10-08-2011, 20:24
Gumrukluk birsey yok..Turkcell yada avea ofislerinden 5-10 tl karsiliginda yapiyorlar.

barışbazan
10-08-2011, 20:26
Tamamdır cok teşekkür ediyorum konu kapanabilir kirlilik yaratmayalım:)

hakan115
10-08-2011, 20:27
Pasaportta TR ye giris damgasi olmalı. sonra Turkcell 5 tl karsılığında cihazi kayıt ediyor. Ben aynı şekilde 2 yıldır kullanıyorum, daha onceki telefonumu da bu şekilde kullandım. Garanti eger Best Buy dan alındıysa 2 yıl devam ediyor oraya goturup yaptırabiliyorsunuz.

barışbazan
10-08-2011, 20:31
Apple store dan alıncak cihaz sanıyorum...Pasaportta TR ye giriş damgası olmalı derken bavula atıp geçemiyormu yani

hakan115
10-08-2011, 20:37
Apple store dan alıncak cihaz sanıyorum...Pasaportta TR ye giriş damgası olmalı derken bavula atıp geçemiyormu yani

Apple store da da garanti olmasi lazim. Bavula atip geciriyosunuz cihazi tabii ama pasaport memuruna telefon kayıt ettiricem pasaporta damga lazim diyosunuz o kadar. giris damgasi pasaporta gerekli cihaza degil.
(ben ekip olarak gectigim icin pasaport yerine baska bi kart kullaniyorum normal vatandas gecerken her turlu giris damgası vuruluyorsa bilemem.)

barışbazan
10-08-2011, 20:38
tamamdır anladım cok teşekkür ederim:)

turbo&quattro
10-08-2011, 21:02
Apple store da da garanti olmasi lazim. Bavula atip geciriyosunuz cihazi tabii ama pasaport memuruna telefon kayıt ettiricem pasaporta damga lazim diyosunuz o kadar. giris damgasi pasaporta gerekli cihaza degil.
(ben ekip olarak gectigim icin pasaport yerine baska bi kart kullaniyorum normal vatandas gecerken her turlu giris damgası vuruluyorsa bilemem.)

Pasaporta damga zaten TR'ye giriste vuruluyor ayriyetten bir damgaya gerek yok.En son kayit ettirdigimde pasaportumu goturmustum ve pasaporttaki damgaya gore islem yapmislardi.

ef186
10-08-2011, 22:38
Arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi amerikaya gidecek 3 5 güne i phone 4 siparişi vermek istiyorum.. Apple store da suan Unlock olarak satıldığı yazıyor ve 649 dolar fiyatı var.
Bunu aldığım takdirde ne gibi sorunlar yaşarım veya yaşarmıyım getirdikten sonra neler yapmak lazım(kayıt-garanti ne şekilde oluyor) yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler:)

usa da apple store da unlock satıldığına eminmisiniz ?

sMh
10-08-2011, 22:41
1den fazla getirildiginde sıkıntı oluyormu

EREN34
10-08-2011, 23:18

Aynen bende merak ettim. Canada haric Amerika kitasinda unlock cihaz satisi yoktu en son

SiMaO
10-08-2011, 23:24
Benimde bi akrabamda iphone 4 var yurtdışında fransadan almış sanırım. Türkiyeye getirdikten sonra onu nasıl kullanıma sokabilirim. Unlock olayı felan simfree onlar ne demek pek bilmiyorum ve anlamıyorum telefon kilitlimi değilmi onun hakkındada bir bilgim yok :S

Shadow_Dancer
10-08-2011, 23:29

Unlock'a düştü Bugra abi.. Geçen hafta bizim arkadaşlardan birisi almış kendine.. YEni modelin delaleti bunlar :)

EREN34
10-08-2011, 23:29
Benimde bi akrabamda iphone 4 var yurtdışında fransadan almış sanırım. Türkiyeye getirdikten sonra onu nasıl kullanıma sokabilirim. Unlock olayı felan simfree onlar ne demek pek bilmiyorum ve anlamıyorum telefon kilitlimi değilmi onun hakkındada bir bilgim yok :S

Fransa da sim free de var locked cihazda var. sim kartin pinini iptal edip takin telefona. calisirsa sim free dir. sebeke geldikten sonra 30 gun sure baslar. 30 gun icinde pasaport kaydi yapilmali.

SiMaO
10-08-2011, 23:33
Bu sim kartın pinini iptal etme olayını turk kartı ile mi yapayım ?
Bulgaristanda telefon şuanda orda kayıt olayı felan yok orda sanırım sorunsuz çalışır.

EREN34
10-08-2011, 23:36
Bu sim kartın pinini iptal etme olayını turk kartı ile mi yapayım ?
Bulgaristanda telefon şuanda orda kayıt olayı felan yok orda sanırım sorunsuz çalışır.

Nerenin atti oldugu muhim degil. i phone ilk kez kullanilacakken pin kodu olmayan sim istiyor hepsi o

S.Mert
10-08-2011, 23:38
iphone 4.1 versiyonuna sanırım unlock yapılamıyor, ona dikkat edin. onun dışında kayıtla alakalı bir problem olmaz, bende blackberry aldım 1 ay kadar önce problemsiz kullanıyorum..

ef186
10-08-2011, 23:58
Unlock'a düştü Bugra abi.. Geçen hafta bizim arkadaşlardan birisi almış kendine.. YEni modelin delaleti bunlar :)

aynen öle 5 geliyo demekki :D

Chatin
11-08-2011, 00:14
evet unlocked satılmaya başlandı ama siz siz olun almayın. pişman olmayın. az kaldı gençler bekleyin:)

hakan115
11-08-2011, 00:16
evet unlocked satılmaya başlandı ama siz siz olun almayın. pişman olmayın. az kaldı gençler bekleyin:)

valla sabırsızlıkla beklıyoruz, 4 u pas gectik 3gs artık yormaya basladı..

106arts
11-08-2011, 00:16
bencede bekleyinn almayn

106arts
11-08-2011, 00:17
valla sabırsızlıkla beklıyoruz, 4 u pas gectik 3gs artık yormaya basladı..

3gs e kac istersin_?:)

barışbazan
11-08-2011, 00:18

ne açıdan düşecek mi fiyatlar?

hakan115
11-08-2011, 00:19
3gs e kac istersin_?:)

biraderim hazirda bekliyo uzerine konmak icin, yeri hazir :)

barışbazan
11-08-2011, 00:19

valla sitesinde unlocked GSM yazıyor heralde öyledir.

106arts
11-08-2011, 00:22
biraderim hazirda bekliyo uzerine konmak icin, yeri hazir :)

hadi ya saglık olsn neyse banada bi beyaz 3gs lazm siyahta olur ama

PNR05
11-08-2011, 00:28

5 geliyor diyemi yoksa başka bir olaymı?

turbo&quattro
11-08-2011, 02:11
@ bugra ve merak edenler :)

Grcen hafta apple storedeydim. Iphone 4 ler artik unlock satiliyor.

PNR05
11-08-2011, 04:19
Unlock olanları direkt sim takıp kullanabiliyormuyuz?

barışbazan
11-08-2011, 16:57
Yazılanlara göre turkcell e kayıt ettirdikten sonra evet:)

maf
11-08-2011, 22:51
arkadaşlar birkaç sorum olacak,

ABD den geçen sene 4 getirtmiştim 4.1 versiyondu.iuan sattım.sattığım arkadaş gevey ile kullanıyor şuanda.Şimdi birkaçtane daha getireyim diyorum ama UNLOCK olan cihazları Bestbuy gibi marketlerden mi yoksa Apple Store den mi bulabiliyoruz?Unlock ve sim kart girişi olanlardan olmadıktan sonra eziyet olur.

Gümrükte vergi iadesi hakkına bilgisi olan var mı?

Rakam olarak 600 dolar old.söyleniyor.Malesef 5 i bir sonraki sefere alacağım.Yani beklemeyi düşünmüyorum.

4 ün muhtemelen son versiyonu olacak cihaz.Cihazın versiyonunu kutudan anlama durumu nedir?(üretim haftası görünüyor biliyorum ama versiyonu anlayabilmem gerekiyor)

ulasoztas1
20-09-2011, 10:23
konu hortlicak ama birkaç sorum var. Bir yakınım ABD ye gidiyor önümüzdeki hafta öğrenmek istediklerim;
1-En fazla kaç telefon sokabilir veya kayıt yaptırabilir?
2-iphone 4 lerdeki unlock olayı nedir? buraya getirip kayıt yaptırıp kullanamazmıyız?
3-Telefon dışında fotoğraf makinası gibi cihazlarda da sınırlama var mı?

ulasoztas1
20-09-2011, 18:14
konu hortlicak ama birkaç sorum var. Bir yakınım ABD ye gidiyor önümüzdeki hafta öğrenmek istediklerim;
2-iphone 4 lerdeki unlock olayı nedir? buraya getirip kayıt yaptırıp kullanamazmıyız?

yok mu cevapliyacak birisi ? :confused:

Ludacris
20-09-2011, 18:21
5e daha cok var ya..
Herhalde feyste videolardaki cihazi bekleyen bi fanii yoktur aramizda :D

Edit-imla hatasi

turbo&quattro
20-09-2011, 21:16

Yasal olarak 2 tane getirebilir ancak pasaportuna 1 tane isletebilir. Yakalanmadan daha fazla getirebilir ama yakalanirsa kacakciilik cezasi var .

Iphoneler su an unlock satiliyor.Sim kart takip pasaporta isletip sorunsuz kullanabiliriniz.

Buradan getirecegi seylerde sinir 2. Bundan fazlasi sorun cikartabilir. Ama yakalanmadigi surece sorun yok .

alfonso4474
20-09-2011, 21:25
konu varken bnde sorayım almanyadan 2tane nokıa n8 ve nokia7 yolucak tanıdıklarım ama nasıl gelir bana nasıl ulaşır bide yapılması gereken nedir sonucta almanya olayını telefoncularda kırdılır ama gelme bnm nekadar ödeme durumu olur?

sanctuary35
20-09-2011, 21:27
Yasal olarak 2 tane getirebilir ancak pasaportuna 1 tane isletebilir. Yakalanmadan daha fazla getirebilir ama yakalanirsa kacakciilik cezasi var .

Iphoneler su an unlock satiliyor.Sim kart takip pasaporta isletip sorunsuz kullanabiliriniz.

Buradan getirecegi seylerde sinir 2. Bundan fazlasi sorun cikartabilir. Ama yakalanmadigi surece sorun yok .

saat falan getirilebilirmi 4 5tane?

turbo&quattro
20-09-2011, 21:33
Saat gibi incik boncuk seylerle sorun cikmaz. Ben 2 sene onceydi galiba 8tane fln getirmistim bir ton araba parcasinin yaninda. Eger gelecek kisiden saat isteyeceksen FOSSIL outletlere ugrasin. En ucuz ve marka saatleri orasi satiyor. Iki hafta once Emporio Armani aldim $99 a.

EREN34
20-09-2011, 21:35
Muharrem 13 ay genpa grntili kiz gibi beyaz 3gs var 16lik bir arkimda. Kizin 4e gecmeye niyeti var. 900e satiyor su an. Ese dosta gider sagda solda ilani yok. Uyarsa al tepe tepe kullan:)

Ludacris
20-09-2011, 21:42
Burda beyaz satiyoz abd ile urasmayin :)

ulasoztas1
21-09-2011, 09:00

anladım 2 tane sokma hakkı var ama bir tanesini yasallaştırabiliyoruz, saat vb. aksesuarlarda sınırlama yok diye biliyorum. cevabınız için teşekkür ederim :)

sakhee
21-09-2011, 19:51
ramazan da amerika dan iki tane beyaz unlock makine geldi bana. apple sitesinde yazan fiyat uzerine kdv ilave ediliyor. net fiyat 706 USD oluyor. makineleri burada biri 2 hafta sonra tr ye girmis, digeri de 1 ay sonra tr ye girmis iki pasaportla 5 tl karsiligi islettik. sorunsuz kullaniyoruz. arkadas 2 makine ile hic sikintisiz gecti. daha fazla makine ile sorun yasanir mi bilemiyorum. ben onumuzdeki aylarda ya da 5 cikarsa oradan yine aldirip kargoyla yollatacagim buraya :) (ciddiyim. kartonlara sarip yollayacak arkadas) isletmede bilmem nede sikinti yok.

onemli bir not. kilitsiz makine almayin. kilitsiz makineleri minik bir aparatla aciyorlar ama makine surekli sorun yasiyor. sarji bitmemeli, kapatilmamali, kart cikartilmamali gibi. ayrica kendi kendine de hata verebiliyot. 4 un yazilimi nedeni ile 4 ler programla yazilimla cozulemiyor suan. cozulup kullanan varsa iletirse sevinirim. cozuluyor diyene inanmayin kendiniz gormeden.

OnurD.
21-09-2011, 20:52
İstanbul Doğubank'tan Modaelectronik diye bi dükkandan ten 770Dolar karşılığı Beyaz iphone4 aldım kardeşime. Simfree açılmamış, cillop gibi makine. Pasaportta vardı geldi işlettim şuan kullanıyor kardeşim.
Dediğim dükkandan 2ay öncede arkadaşım almıştı siyahını oda sıkıntısız kullanıyor.

onemli bir not. kilitsiz makine almayin. kilitsiz makineleri minik bir aparatla aciyorlar ama makine surekli sorun yasiyor. sarji bitmemeli, kapatilmamali, kart cikartilmamali gibi. ayrica kendi kendine de hata verebiliyot. 4 un yazilimi nedeni ile 4 ler programla yazilimla cozulemiyor suan. cozulup kullanan varsa iletirse sevinirim. cozuluyor diyene inanmayin kendiniz gormeden.

Simfree bizde 2 makine var, 1 tanede arkadaşımda kaçkere tam kapandı simkart çıktı falan yok öyle birşey. O dediğiniz daha önceleri TR ye giren kilitli makinelere gevey denen dalgayla açılan telefonlar için geçerli.

sakhee
22-09-2011, 22:46
kilitsiz diye yanlis yazmisim ya.. ne alakaysa :)
kilitli makine almayin olacak. yani hat ile birlikte verilen makineler. unlock olanlarda sorun yok arkadasin dedigi gibi. benim makineler de unlock dogubank ta 770 usd makine varsa rakam cok degil. dusunulebilir
bizim arkadasta da dediginiz gibi makineler var fransa dan geldi. ama bunlar kilitli ve o aparat la calisiyorlar. ama 3 gun sorunsuz calismadilar bu zamana kadar :)