PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tvbu internet televizyon falan

Maxi
11-08-2011, 09:37
çıkalı baya oldu artık tecrübesi olan vardır mutlaka
(bilgisayar üzerinden kullanılan değil , ev den tv ya bağlanan)

adsl e öde
eve telefonuna öde
bende yok ama digitürk falan olanlar için uyduya öde

her ay 3 yere para ödeniyor ,aslında bakarsan pekte avantajlı değil bu

bunların 3ü bir yerde diye bir paketi var
sınırsız adsl + tvbu ev + ttnet sınırsız alo

hepsi 24 ay taatütlü ayda 99TL

ne dersiniz böyle bir uygulama mantıklımı ?
tvbu kalitesi ve seyredilebilirliği ne safhada ? sorunlumu ?

Evrenoz
11-08-2011, 09:40
Bilmediğimden soruyorum..

Evimde internet için kablonet kullanıyorum. Haliyle ADSL ihtiyacım yok, telefonumu da sınırsız yapmak istemiyorum. Sadece TVbu'yu alma imkanım var mıdır?

Maxi
11-08-2011, 09:48
Bilmediğimden soruyorum..

Evimde internet için kablonet kullanıyorum. Haliyle ADSL ihtiyacım yok, telefonumu da sınırsız yapmak istemiyorum. Sadece TVbu'yu alma imkanım var mıdır?

sanırım olmaz çünkü ttnet adsl üzerinden yani fiziksel bir telefon hattı üzerinden bağlantı gerekiyor

ayrıca benim bahsettiğim bir paket
normalde sadece tvbu alırken-almak istersen telefonunu sınırsız falan yapman gerekmiyor

Tivibu Ev ADSL internet bağlantısı, ADSL modem ve Tivibu Ev alıcısı ile birlikte sunulmaktadır. Tivibu Ev alıcısı, ADSL internet bağlantısı üzerinden gelen TV ve diğer tüm yayınları görüntü ve ses hizmetine çeviren bir alıcıdır.
..

EK BİLGİ:
tivi bu web, adsl üzerinden data alıp veriyor, bilgisayarda kullanıyorsun

ama tivi bu ev öyle değil
tamam bir adsl internet modemi ve bağlantısı gerekiyor ama
asıl görüntü datası telefon kablosu üzerinden direk olarak gelmekte diye biliyorum

individual
11-08-2011, 10:35
Çalıştığım firmada internetten video stream olarak çözümler üretiyor teknolojik olarak bütün cihazlar yetenekli yanlız türkiyenin alt yapısı biraz ttnet çok iyi çözümler üretemiyor mesela almak istediğinizde bulunduğunuz il ve ilçeye bakıyorlar ona göre kurulum yapıyorlar yoksa yapmıyorlar.HD olarakda takılmalar oluyor video da bilginiz olsun.TR için erken bir teknoloji kafadan 2-3 yıl lazım alt yapı değişikliği için.

MeMo
11-08-2011, 13:37
Benim yurtta oda arkadaşım kullanıyordu cocuk hıc dısarı cıkmıyordu tivibu yuzunden :) biz macları felan seyrettık tv felan ızledık hıc bir sorun olmuyor abi hatta bir kaç yerde daha gördüm herkes memnundu ama bulunan bölgeyle alakası varmı internet hızıyla alakası varmı o kadar bilmiyorum ama eger merkezi bir yerde oturuyorsan abi çok güzel birşey tivibu :)

Serhat Y.
11-08-2011, 14:05
tivibu bilgisayarıma kurulu aylık 5 tl. ödüyorum sanırım ama nasıl ödediğimi bilmiyorum nereye yansıtıyorlar faturamı tamamen unutmuşum, ulusal kanalların zaten hepsi mevcut ekstra belgesellerde discovery ve nationel in wild ve travel kanalı var, music kanalları yabancı bikaç bişey var mtv dahil, eurosport 1 ve 2, yine birsürü yabancı kanal mevcut şuan isimlerini yazmak bayagı zaman alır, motors tv var akşamları özellikle güzel oluyor avrupa menşeili otoların cup yarışları falan vardı hatta buara scirocca r yarışları dönüyordu. Tv nizin hdmi çıkışı varsa hele tadından yenmiyor, görüntü kalitesini tam yakalamak için tivibu yu pc den açıp hdmi ile görüntü ve sesi aktarınca başarılı sonuç alınabiliyor. akıllı mouse unuzda kumanda yerine misss. tabi ben kendi evimde digiturk kullanıyorum tivibu pc ye yuklu oldugu için daha cok alternatif amaçlı yazlıkta olsun annemlerde olsun, yada tatilde falan işte ihtiyaç anında yani.

DoguErdogan
11-08-2011, 15:23
çıkalı baya oldu artık tecrübesi olan vardır mutlaka
(bilgisayar üzerinden kullanılan değil , ev den tv ya bağlanan)

adsl e öde
eve telefonuna öde
bende yok ama digitürk falan olanlar için uyduya öde

her ay 3 yere para ödeniyor ,aslında bakarsan pekte avantajlı değil bu

bunların 3ü bir yerde diye bir paketi var
sınırsız adsl + tvbu ev + ttnet sınırsız alo

hepsi 24 ay taatütlü ayda 99TL

ne dersiniz böyle bir uygulama mantıklımı ?
tvbu kalitesi ve seyredilebilirliği ne safhada ? sorunlumu ?

ilk çıktığında aldım adsl modem ve tivibu modülünü hediye ediyolar sinema kanalları hd seyrederken bazen takılıyor o zmn da normal sinema kanalından seyredioyorsunuz görüntü kalitesi uydu bağlanmış lcd gibi hd de fene değil gayet iyi ama zap yapıyosanız mümkünatı yok izin vermiyo yavaş yavaş geçiyor kanalları tekrar mevzusu ve durdurma olayı iyi

ondertopcu
11-08-2011, 16:01
Bulunduğunuz bölge 8mbt ve yukarısını destekliyorsa çok rahat kullanabilrisiniz

cem06
11-08-2011, 16:06
bizde bir alt kata goruntuyu gonderemediler eger mustakilse ev sorun oluyor.