PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuning Türkiye Ekim 2007 Sayısı Bayilerde

onurdemir
27-09-2007, 20:56
http://img125.imageshack.us/img125/2101/ekimkapakek7.jpg

Türkiye’nin ilk ve en çok satan modifiye dergisi Tuning Türkiye, Ekim sayısıyla sizleri bir hayli etkileyecek. Bu ay tam 7 modifiyeli otomobil ve 2 test otomobili verileri sizleri bekliyor. Antalya, İstanbul, Alanya, Burdur, İzmir ve Fransa Nantes’den sayfalarımıza konuk olan modifiyeli otomobillerin belki de en dikkat çekeni kapak aracımız olan Subaru Impreza WRX. Banlieue 13 filminin yıldız otomobillerinden biri olan Subaru, Fransa’dan Türkiye’ye fotoğraf çekimleri için, yani sizler için geldi. Bu otomobilin içi, dışı, müzik sistemi sizleri etkileye dursun, bir diğer Subaru’muz da motor modifiyesi konusunda performans isteyenleri doyuracak. İstanbul caddelerindeki esrarengiz Subaru Impreza WRX STI, 500 HP motor gücüyle oldukça iddialı. Söz performanstan açılmışken bir diğer Turbo otomobil Burdur’dan konuğumuz olan Fiat Uno. Akdeniz bölgesinin en hızlı 106 GTi’ı ise fermuar kaputuyla birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.172 HP lik 106’da tabiî ki bu ayın sürpriz konuklarından biri… İzmir’den Honda Civic, Alanya’dan Peugeot 206 ve Renault Megane 2 HB de bu ayki modifiyeli otomobillerimizin tamamını oluşturuyor. Az ve öz otomobil mantığını yürüten Tuning Türkiye’de bu aydan itibaren de iddialı otomobillerin test izlenimleri yayınlanacak. İlk konuklarımız ise yeni Honda Civic Type-R ve Renault Clio 3 RS. Civic Type-R ve RS’in detaylı karşılaştırması, dinamometre üzerindeki düelloları, bu otomobillerden birini satın almak isteyenlere ciddi bir izlenim sunacak. Tuning Türkiye bu kadardan ibaret değil elbette. En güncel ürünlerin yer aldığı Tune shop bölümü, Dünyadan ve Türkiye’den modifiye haberleri, DJ’s life bölümünde birbirinden farklı müzik haberleri ve DJ sohbetleri, Kocaeli rallisinden görüntüler ve izlenimler, İzmir’de düzenlenen Oto Drag yarışlarından görüntüler ve sonuçlar, etkinlik bölümünde 10 farklı haber, Garaj tanıtımlarımızda Ankara’nın en tanınmış firmalarından biri olan Tork Garage, Power Tune bölümünde Alpin güç modülü tanıtımı, Drift Day Vol 1’den muazzam görüntüler, Game bölümü, Net tune bölümü, Backstage ve Mms bölümleriyle dolu dolu bir Tuning Türkiye sayısı daha sizleri bekliyor. Ayrıca Civic Type-R vs Clio 3 RS, Subaru Impreza WRX, Peugeot 106 GTi ve Subaru Impreza WRX STI’ın dev posterleri derginizin içinde sizleri bekliyor olacak. Türkiye’nin ilk ve en çok satan modifiye dergisi Tuning Türkiye, herkes okusun diye 4.90 YTL fiyatıyla bayilerde…

Tuning Türkiye Dergisi
Haber Müdürü
Onur Ziya Demir
www.tuningturkiye.com.tr

AyB_Tv
27-09-2007, 23:53
ya tosun olum ciddi kötü arabalar yaa.. artık " ne yazıkki " bence bitti türkiyede modifiye dergiciliği.. eskiden millet dergiye çıkarmak isterdi şimdi çıkarmamak.. açıkçası 206mı şuan yapmış olsaydım hayatta dergiye çıkarmazdım.. eminimki sende memnun değilsindir biliyorum çünkü ama harbi çok kötü.. o megane ve 206 hele şaka gibi.. valla aylardır dergi almıyorum hatta özgünün çıktığı sayıdan beri diim sana..

ALPER-VNS
28-09-2007, 01:03
impreza da krom jantın ne işi war :S

Low-Rider
28-09-2007, 01:06
impreza türk değil heralde?

Dragger
28-09-2007, 02:18
Bence de dergicilik isi dibe vurdu...

Fiber mezarlıgı gibi dergiler, nerede fiberle doldurulmus araba varsa dergilerde artık...

Ben artık sadece EVO dergisi alıyorum, ücretsiz tuning eki de veriyor.

Ve tuning ekinde cıkan otomobiller muazzam modifiyeliler...

onurdemir
28-09-2007, 10:45
Arkadaşlar abartmayın lütfen :) 172 hp 106, 500 hp STi da yer alıyor bu ayki sayıda... Kurunun yanında yaş da olacak... Bunu defalarca tartıştık.

Ayberk, haklsn ama dergiyi almadığın o kadar belli ki :) Bir dergiyi ne için aldığınız çok önemli. Kimi içindeki konular için alıyor, kimi yeni çıkan ürünler için... Kimi de otomobiller için. Eskiden 20 tane modifiyeli otomobil yer alırdı. Artık 7-8 tane çıkıyor. Yanına bir de testleri koyduk ki otomobillerini değiştirmek isteyenlere artıları ve eksileri yansıtabilelim. Dergiyi sadece içindeki otomobillerle değerlendirmeyin lütfen. Kaldı ki elimizden geldiğince performansa yönelik çalışmaları yayınlıyoruz. Koca dergi içinde 2 fiber tamponlu araca takılmanızı anlayamıyorum :) Tune shop bölümüne bakın lütfen, bir çok ürün Subaru Impreza, S2000, Honda Type-R, Mitsubishi Evo için. Bana durmadan mail geliyor neden fiber tamponları çekmiyorsunuzda yayınlamıyorsunuz diye... Beni en iyi sen anlarsın Ayberk. Zamanında ne biçim dergi hazırlıyorsunuz dediğinde gel çalış bakalım nasl hazırlıyormuşz dediğimde tamam dedin. Geldin ve 1 ay sonrasında ayrılmayı düşündüğünü bile hatırlıyorum :) hehehehe. Neyse sizin yorumlarınız benim için önemli. Dergiyi inceleyenlerden yorumları bekliyorum. En azından bi göz atıp da yorum yapmanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum dostlarım.

onurdemir
28-09-2007, 10:49
impreza türk değil heralde?

Balieue 13 filminin yıldızlarından biri ;) Fransa'dan fotoğraf çekimleri için geldi. Çekimler Bayrampaşa Carrefour da bizzat tarafımca ve Saner Müftüoğlu tarafından yapıldı ;) Yurt dışından copyright fotoğraflar değiller yani ;)

http://img453.imageshack.us/img453/3921/50885465xi2.jpg

Low-Rider
28-09-2007, 10:56
burda çekilmiş olması güzel o zaman :)

STeaM
28-09-2007, 11:16
artık dergi almak içimden gelmiyor nedense, eskiden modifiye edilmiş araçlara bukadar çok rastlayamıyorduuk trafikte ve kim ne yapmış diye merak edip dergilerden takip ediyorduk. şimdi std. araçların 1/5 i kadar modifiyeli araç var neredeyse :D ehe he e
ve bu işi layıkı ile yapanda yapmayanda bi şekilde dergilerde...

Mechanix
28-09-2007, 11:24
Onur driftturk drift day resimleri güzelmi ?

AyB_Tv
28-09-2007, 11:58
Arkadaşlar abartmayın lütfen :) 172 hp 106, 500 hp STi da yer alıyor bu ayki sayıda... Kurunun yanında yaş da olacak... Bunu defalarca tartıştık.

Ayberk, haklsn ama dergiyi almadığın o kadar belli ki :) Bir dergiyi ne için aldığınız çok önemli. Kimi içindeki konular için alıyor, kimi yeni çıkan ürünler için... Kimi de otomobiller için. Eskiden 20 tane modifiyeli otomobil yer alırdı. Artık 7-8 tane çıkıyor. Yanına bir de testleri koyduk ki otomobillerini değiştirmek isteyenlere artıları ve eksileri yansıtabilelim. Dergiyi sadece içindeki otomobillerle değerlendirmeyin lütfen. Kaldı ki elimizden geldiğince performansa yönelik çalışmaları yayınlıyoruz. Koca dergi içinde 2 fiber tamponlu araca takılmanızı anlayamıyorum :) Tune shop bölümüne bakın lütfen, bir çok ürün Subaru Impreza, S2000, Honda Type-R, Mitsubishi Evo için. Bana durmadan mail geliyor neden fiber tamponları çekmiyorsunuzda yayınlamıyorsunuz diye... Beni en iyi sen anlarsın Ayberk. Zamanında ne biçim dergi hazırlıyorsunuz dediğinde gel çalış bakalım nasl hazırlıyormuşz dediğimde tamam dedin. Geldin ve 1 ay sonrasında ayrılmayı düşündüğünü bile hatırlıyorum :) hehehehe. Neyse sizin yorumlarınız benim için önemli. Dergiyi inceleyenlerden yorumları bekliyorum. En azından bi göz atıp da yorum yapmanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum dostlarım.

yanlışssın.. eğerki derginin adı tuning türkiye değilde tuningshop türkiye olsa tamam derim.. bu dergi " tuning " ismi ile çıkıyorsa ana unsur modifiyeli arabalardır..
tek arabaylada dergi olmaz ( subaru için diyorum ! ) alıcı neye bakar.. bunu zamanında bi tarafımı yırtarak anlatmaya çalışmıştım otomobilee bakar.. sizin internet sitenizde baktım ve o rabalar için ben almam mesela.. sen yanlış yerlerde kalite arıyosun.. onlar herzaman 2. plandadır.. asıl unsur tekrarlıyorum " otomobil " .. türkiyenin bana göre yıllardır en iyi tuning dergsinde ben o 206 , megane ve diğerlerini gördüğüm için üzüldüm,yakıştıramadım..
istersen anket yap onur,adım gibi eminim %25i geçmez beğenen kitle ( özde modifyeciler, sözde değil ! )
ayrıca ben tabiki 1 ay sonra ayrılmayı düşünürüm çünkü ben böyle arabaları ne çekmek isterim ne yazmak.. hatırlarsan gelir gelmez derginin yanında cd vermek fikri ilk benden çıkmıştı ! ta gittim eminönünde cd baktım , baskı baktım vs.. ahmet bey bütçemiz yetmez demişti kesmişti atmıştı ama sonra siz aynen benim dediğimi yaptınız ve o iş ciddi başarılıydı ;)
tekrarlıyorum onur bana ne anlatsan boş,arabalar ne yazıkki kaliteli olmak zorunda..
( not: eskisi kadar bencede piyasda artık çok kaliteli araç oranı çok düştü,bu ne senin nede derginin suçu.. )

onurdemir
28-09-2007, 12:24
Onur driftturk drift day resimleri güzelmi ?

Hiç bi yerde olamayacağı kadar güzel ;) Savaş Yılmaz çekti nede olsa :) Fotoğrafları ulaştırırım en yakın zamanda ;)

levent
28-09-2007, 12:30
alanya'dan siteye katılan birisi olarak bana göre derginin bu sayısında bulunan 206 gerçekten iğrenç, megane ise zaten satılık yaklaşık 1,5 aydır galeride duruyor hastaneye giderken 25m'lik yolda (adı bu caddenin) :)

bende ayberk abiye katılıyorum bi ara tr-tuning + tuning turkiye ikilisini alıyordum düzenli olarak, tr-tuning işi fibere dökünce tuningturkiye ye döndüm ama tuningturkiye de fiber araçları yoğunlaştırmaya başladı.kalite arıyorum araçlarda şahsen..:(

onurdemir
28-09-2007, 12:33
yanlışssın.. eğerki derginin adı tuning türkiye değilde tuningshop türkiye olsa tamam derim.. bu dergi " tuning " ismi ile çıkıyorsa ana unsur modifiyeli arabalardır..
tek arabaylada dergi olmaz ( subaru için diyorum ! ) alıcı neye bakar.. bunu zamanında bi tarafımı yırtarak anlatmaya çalışmıştım otomobilee bakar.. sizin internet sitenizde baktım ve o rabalar için ben almam mesela.. sen yanlış yerlerde kalite arıyosun.. onlar herzaman 2. plandadır.. asıl unsur tekrarlıyorum " otomobil " .. türkiyenin bana göre yıllardır en iyi tuning dergsinde ben o 206 , megane ve diğerlerini gördüğüm için üzüldüm,yakıştıramadım..
istersen anket yap onur,adım gibi eminim %25i geçmez beğenen kitle ( özde modifyeciler, sözde değil ! )
ayrıca ben tabiki 1 ay sonra ayrılmayı düşünürüm çünkü ben böyle arabaları ne çekmek isterim ne yazmak.. hatırlarsan gelir gelmez derginin yanında cd vermek fikri ilk benden çıkmıştı ! ta gittim eminönünde cd baktım , baskı baktım vs.. ahmet bey bütçemiz yetmez demişti kesmişti atmıştı ama sonra siz aynen benim dediğimi yaptınız ve o iş ciddi başarılıydı ;)
tekrarlıyorum onur bana ne anlatsan boş,arabalar ne yazıkki kaliteli olmak zorunda..
( not: eskisi kadar bencede piyasda artık çok kaliteli araç oranı çok düştü,bu ne senin nede derginin suçu.. )

Tamam bazı konularda haklısın ama şunu unutmamak gerek Ayberk. Türkiye'de yaşıyoruz ve bu ülke sürekli ekonomik kriz içinde. Otomobil lüks, modifiye ondan daha lüks. İnsanlar kolayına kaçıyorlar. Body kit yaptırıp işin içinden çıkıyorlar. Aslında bu kişilere modifiyeci denilmeli mi o da tartışılır. Sen de biliyorsun modifiye denilince yurt dışında motor akla gelir. Ülkemizde de belirli kişilerin aklına ilk motor modifiyesi gelir ama bundan 3-4 sene önce Jant,yay,cam filmi, egzoz, far, stop koydun mu aracın muazzam ilgi çeken, milletin ağzını açık bırakıcak güzellikte bir hal alıyordu. Şimdi belirli kişilerin imkanları doğrultusunda geldikleri yer onları bir üst sınıfa koyuyor. Kim bunlar? Motoruna 60-70 bin ytl gibi paraları yatırabilenler. O adamlar dergide farklı şeyler görmek istiyor. Bu kadar para yatırmayanların bile gözleri açıldığı için farklı şeyler görmek istiyorlar. Bir başka konuda büyük şehirlerin haricindeki şehirlerde yapılan modifikasyonlar. Şimdi o 206 ve Megane Alanya'da yer alıyor. Antalya plakalı. Antalya'da yaşıyor olsaydın o aracı görmüşlüğün olsaydı merak edip dergiyi almaz mıydın? Elbette alırdın. Nasıl Özgün dergiye çıktığında "Bu araçta neler varmış neler yokmuş" diye baktığın gibi o aracada bakardın. Tamamiyle imkan meselesi. Bize herşey 5 yıl geriden geliyor. Yurt dışından çok gerideyiz. Anadolu ise İstanbuldan 5 yıl geride. Fakat bundan dolayı o insanların araçlarına da dergide yer vermemek yanlış olmaz mı? Dediğim gibi kurunun yanında yaş mantığı burada devreye giriyor. Yeri geldi Selahattinin aracını çıkardık Antalyadan yeri geldi megane 2 hb. Benimde içim el vermiyor ama birtakım şeyler taktik meselesi. Heleki dergiciliği biliyorsun. Piyasa yamyam durumunda. Et bulsalar saldırıyorlar... Neyse. Laf üretmektense iş üretmeyi tercih etsem daha iyi olacak ;) Önümüzdeki sayıda umarım memnun kalırsınız. Anlaşıldı best of performans sayısı gelicek :D

Alp
28-09-2007, 12:42
sanırım bu sayı ile birlikte 57. sayı oldu, ilk sayı dahil eksiksiz mevcut elimde, elinize sağlık...Tuning Türkiye forever :)

tool
28-09-2007, 13:05
fiber ownz :D

CTG
28-09-2007, 13:41
impreza ağlıyo gören yok ya :)

Dragger
28-09-2007, 15:29
Onur, kalitenin düstügünün sen de farkındasın, bu nedenle daha fazla konuyu uzatmaya gerek olmadıgını düsünüyorum.

Sabahlara kadar ordasınız, cok caba sarfediyorsunuz, ugrasıyorsunuz bunu biliyoruz, hakkınızı yiyemeyiz ama cidden iyice dibe dogru gidiyor bu is...

Jan™
28-09-2007, 17:33
Türkiye'de çizgisini kaybetmemek için çabalayan tek dergi..

Allah bütün dergi çalışanlarına kolaylık(sabır) versin :)

Emeğe Saygım Sonsuz...

sülüman
28-09-2007, 20:05
şimdi aldım hatta ikisinide aldım tr tuningde selcuk (stp)nin aracı görünce bence o kadarda güzel olmasada cokta kötüde diil

bide bana cok güzel süpriz oldu vız 22 subaruya müzik sistemi yapmıştım ondan sonra satmıştı şimdi gayet güzel olmuş:D

ALPER-VNS
29-09-2007, 01:32
arz talep meselesi bu işler.. katileli araba istemeyenlerin sayısı da daha fazla bence, "benim arabadan çıkmış du bi alalım da bakalım" mantığı..

mesela bizim pastanemiz war, cevizli baklawayı hiç sewmem ama çıkartmak zorundayız. mantık aynı mantık. insanlar fiber manyaa olmuş dergide de yayınlanıo işte yani dergiciler de haklı, fiber görmek isteyenler de, biz de..

onurdemir
29-09-2007, 01:40
Onur, kalitenin düstügünün sen de farkındasın, bu nedenle daha fazla konuyu uzatmaya gerek olmadıgını düsünüyorum.

Sabahlara kadar ordasınız, cok caba sarfediyorsunuz, ugrasıyorsunuz bunu biliyoruz, hakkınızı yiyemeyiz ama cidden iyice dibe dogru gidiyor bu is...

Ben derginin kalitesinin düştüğüne inanmıyorum. Sadece Türkiye'deki araçların kalitesi düştü. Bunun da ekonomik sorunla bir ilgisi var. Hep daha iyiye gitmesi gerekirken yerimizde sayıyoruz. Yoksa dergide devamlı olarak yeniliklere yer veriyoruz. Neyse güzel araçlar şu an için yapım aşamasında. Umarım bu ay içinde biter de sizlere sunabiliriz.

Alper o kadar önemli bir noktaya değindi ki... Sizlerin anladığı kadar modifiyeden anlamayanlar da var. Adam sırf kapaktaki fiber dolu araca aşık oluyor ve cebinden para çıkarıp satın alıyor. Siz ekmek yediğiniz yerde hep daha fazla kazanmaya çabalamaz mısınız? Açıkcası ben hep daha fazla satılsın ki bize de dönüşü daha iyi olsun diye düşünüyorum. Fakat bunu yaparken denegelemeyi iyi yapmaya çalışıyoruz. Mesela bir Type-R ve RS karşılaştırması var. Tam 4 günümüzü bu araçların testi için harcıyoruz. Bu karşılaştırma konuşulmuyor da fiber tamponlu megane, 206 konuşuluyor. Biraz yapıcı olalım arkadaşlar lütfen. Hep Ayberk'in başının altından çıkıyor bunlar. :D

gorke
29-09-2007, 02:33
onur bey yanlış düşünüyosunuz bence. kalite düşmedi, her geçen günde katlanıyor.. diğer bir konu ayırmış olduğunuz 4gün her 2 araç içinde değiyor, ama insanlar artık bence bi jant bi fiberden ibaret basit şeyleri görmek istemiyor, bunu kabullenin bence, yapıcılık ve kırıcılıkla alakası yok, ama siz koymak zorunda kalırsınız o başka bi konu.

Dragger
29-09-2007, 03:02
Siz fiberleri koydukca, gören 10 kisi daha fiber yaptırıyor, onu da koyunca bi 100 kisi daha yaptırıyor, gittikce o tarz tiplerin tekeline dogru ilerliyor bu is :)

SC+Turbo yapılmıs, esi benzeri olmayan bir MCS kapak olmuyor, gidip fiber mezarlıgı bir otomobil kapak oluyorsa bu iste bir yanlıslık vardır.

Ben fibere de karsı degilim, en basiti önceki sayıdaki 'bravo'...

Yapım asamasından bitene kadar ilgiyle takip ettigim bir otomobildi ve dergide keyifle okudum, motor modifiyesi varmıydı yoktu...Ama fiber isciligi, secilen aksesuarlar muazzamdı.

Fiber olsun, ama biraz secici olun...

Ticaret tabiki farklı birsey, arz talep meselesi bu isler ama bir dergimiz var keyif aldıgımız, onu da apaci otomobillerin istilasından kurtarın bence...

Berk007
29-09-2007, 03:15
aylardır dergi almıyorum, çok dikkatimi çeken birşey olursa belki alırım.
fiber meselesinde benim tek şikayetçi olduğum mazda'da aynı tampon, honda'da aynı tampon, ford'da aynı tampon, pug'da aynı tampon, fiat'ad aynı tampon vs.vs.vs. her arabada aynı tampon..
bir ara bütün tamponlu arabalar ferrari f430 akrabasıydı.

neyse size kolay gelsin.zor iş.

STP
29-09-2007, 03:18
Siz fiberleri koydukca, gören 10 kisi daha fiber yaptırıyor, onu da koyunca bi 100 kisi daha yaptırıyor, gittikce o tarz tiplerin tekeline dogru ilerliyor bu is :)

SC+Turbo yapılmıs, esi benzeri olmayan bir MCS kapak olmuyor, gidip fiber mezarlıgı bir otomobil kapak oluyorsa bu iste bir yanlıslık vardır.

Ben fibere de karsı degilim, en basiti önceki sayıdaki 'bravo'...

Yapım asamasından bitene kadar ilgiyle takip ettigim bir otomobildi ve dergide keyifle okudum, motor modifiyesi varmıydı yoktu...Ama fiber isciligi, secilen aksesuarlar muazzamdı.

Fiber olsun, ama biraz secici olun...

Ticaret tabiki farklı birsey, arz talep meselesi bu isler ama bir dergimiz var keyif aldıgımız, onu da apaci otomobillerin istilasından kurtarın bence...

dogrusunu koyanlarda var Draggercım :D Yavuzum :D

http://img174.imageshack.us/img174/7655/tbkapak1af8.jpg

Dragger
29-09-2007, 03:28
TR Tuning'in kapaklarını da dökmeyelim simdi buraya :)

Bu ay hakkını yemeyelim ama yakısmıs kapaga STP ;)

STN
29-09-2007, 04:41
stp senin aracın gercekten çok güzel bi araç kapagada yakışmış bu arada :)

sülüman
29-09-2007, 08:09
sadce stp var içi boş bence

Dragger
29-09-2007, 12:17
Ben de bugun su tuning turkiyeyi alıyım, fiatturkey bulusması varmıs icinde :)

onurdemir
29-09-2007, 23:17
Selçuk kardeşim önceden de söyledim :) Aracın çok güzel fakat kusura bakma biz koyamazdık kapağa. iyi olmuş trye çıkman ;)

SONE-R
30-09-2007, 11:09
Mesela bir Type-R ve RS karşılaştırması var. Tam 4 günümüzü bu araçların testi için harcıyoruz. Bu karşılaştırma konuşulmuyor da fiber tamponlu megane, 206 konuşuluyor.

Hah tam ben de bu karşılaştırma hakkında yazacaktım. Derginizi sadece bu karşılaştırma için aldım. Beni body kit modifiyeli arabalar zerre kadar ilgilendirmiyor.
Şimdi gelelim karşılaştırmaya: 4 gününüzü harcamışsınız ama 1 sayfayı bile doldurmayacak şeyler yazmışsınız. Nerde bu araçların 0-100km/h, 0-400m, 0-1000m zamanları? Ortalama yakıt tüketimi, 100-0 km/h fren mesafesi bunlarda olabilirdi. Dyno sonuçlarına da güvenilmeyeceğini bir kez daha görmüş olduk. 193 NM torka sahip Type-R dynoda 179 NM, 215 NM torka sahip Clio RS ise 193.3 NM çıkmış.

SONE-R
30-09-2007, 11:30
sadce stp var içi boş bence
+1. Hem içi boş hem fiyatı daha pahalı... Selçuk senin araban hakkında yazarın son sözlerine ben de katılıyorum.. :D:D:D

onurdemir
30-09-2007, 21:45
Hah tam ben de bu karşılaştırma hakkında yazacaktım. Derginizi sadece bu karşılaştırma için aldım. Beni body kit modifiyeli arabalar zerre kadar ilgilendirmiyor.
Şimdi gelelim karşılaştırmaya: 4 gününüzü harcamışsınız ama 1 sayfayı bile doldurmayacak şeyler yazmışsınız. Nerde bu araçların 0-100km/h, 0-400m, 0-1000m zamanları? Ortalama yakıt tüketimi, 100-0 km/h fren mesafesi bunlarda olabilirdi. Dyno sonuçlarına da güvenilmeyeceğini bir kez daha görmüş olduk. 193 NM torka sahip Type-R dynoda 179 NM, 215 NM torka sahip Clio RS ise 193.3 NM çıkmış.

Selam. Bahsi geçen araçların sürüş izlenimlerini yaptık. Yolda nasıllar, dyno'da nasıl sonuç verdiler gibi bilgileri aktardık. 0-100, 0-400, 0-1000 metre verilerini heryerde bulabilirsiniz ancak 2 aracı da test etmiş birisinin yorumlarını her zaman okuyamazsınız. Değil mi? Kaldıki bu bahsi geçen 0-100 vs vs vs testler için test cihazı gerekli. Diğer dergilerde bahsedildiği gibi kronometre ile ölçülen 0-100 metre verileri pek doğruyu yansıtmıyor. Dinamometre sonuçlarına da birşey diyemiyorum sonuç ortada :) Suç acaba dyno'da mı yoksa tüm basın tarafından hor kullanılan test araçlarında mı...? Saygılar.

SONE-R
30-09-2007, 22:01
Dinamometre sonuçlarına da birşey diyemiyorum sonuç ortada :) Suç acaba dyno'da mı yoksa tüm basın tarafından hor kullanılan test araçlarında mı...? Saygılar.

Daha 1 yıl bile geçmeden 2 arabanın da tork değerleri bu kadar sapıtıyorsa bence hatalı olan dyno'dur...
Saygılar..:icon_tup: