PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon değiştirme...

soulless
12-08-2011, 10:41
Merhaba Arkadaşlar,

Aranızda yeni sayılırım. Forumu sürekli olarak takip ediyorum fakat fazla aktip olabildiğim söylenemez.

Aracım 1994 Honda Prelude. Bir üst seri olan 97 modelin direksiyonunu aldım ve araca takmak istedim fakat 97 modelin direksiyonunun göbek deliği daha büyük olduğu için boşluk oluştu. Bunu halletmenin bir yolu var mı? Bu sorun nasıl çözülebilir. İstanbul da bu işi nerede yaptırabilirim. Sizlerden bilgi rica ediyorum.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkürler

soulless
13-08-2011, 11:25
Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşımız yok mu? Altta ki boru küçük, direksiyonun göbek deliği ise daha büyük. Nasıl bir işlem yapılabilir? Oraya nasıl monte edilebilir? Daha önce böyle bir işlem yaptırmış kimse var mı? Varsa nerede ve nasıl yaptırıldı?

Mikrop_Ali
13-08-2011, 12:53
işiniz zor gerçekten aradaki boşlugu doldurmak için tornacıda filan belki bir parça yaptırılabilir ama o kadar çok diş var ki hem içe hem dışa diş açılması lazım zor yani. belki hazır parça vardır ama onunda olacağını pek sanmıyorum.

boosted_pug
13-08-2011, 14:38
onu tornacıya yaptırtamazsın malesef frezeciye gitmelisin artı yaptırdıkdan sonra parçayı sulatman gerekli ki parça sertleşsin ve yarın öbürgün direksiyonu çevirirken boşa dönmesin ortalama 150 tl ye yaparlar bende benzer bi parça yaptırmıştım 250 lira tutmuştu

soulless
13-08-2011, 22:49
Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar. Bugün Bostancı sanayii nde konuyla ilgili bir araştırma yaptık. Her iki direksiyonun da frezesi direksiyonun metaline kaynaklı olduğu için bir tornacıyla yaptığımız görüşmede, frezelerin kaynaklarının sökülebileceğini, G4 direksiyonunun frezesini G5 direksiyonuna takabileceğini ve herhangi bir dengesizlik veya balans sorunu da olmayacağını söyledi. Büyük bir sevinçle direksiyonları sökmek üzere servise bıraktık ve pazartesi bu işlem yapılacak. Yorumlar ve bilgiler için çok teşekkürler.