PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kft typer-gc8

ibrahimefeoglu
13-08-2011, 21:07
KFT typer:Hondata K-Pro b

-Tein coilover

-Toda ince conta

-Exedy stage 2 baskı balata

-Dc sport headers

-Hafif volan

-B.crower dereceli egzantrik

-B.crower yay şapka

-B.crower sibop

AEM Wıdeband

-HKS son susturucu

-70'lik düz boru

GC 8: Aracın speclerini bilmiyorum.

View My Video (http://tinypic.com/r/k99zlz/7)

miniks
13-08-2011, 22:40
Maşallah specleri güzel typerın

başka bir Kprolu yada kprosuz typer ile denerseniz aracınızı daha iyi tanımış olursunuz tabi bizlerde

nitrO_Oxide
13-08-2011, 22:55
Masallah :)

Emre İlbi
13-08-2011, 23:31
abi bu deneme yeni mi, yoksa sendeyken yapılmış bir deneme mi?

OmeR-FE
14-08-2011, 01:13
Maşallah...

Bertone
14-08-2011, 01:39
Maşallah type-r ii kopmuş. Camcar nedir acaba astra coupe turbo mu?

berkayGLRN
14-08-2011, 01:46
maşallah cok fena..

oGuZ555
14-08-2011, 02:04
3-4 boy oldu Subaru bitti :D

KMR2-GT
14-08-2011, 02:26
maşallah ıkısınede yalnız o kadar parçaya typerın headers olmamıs:)

edo typer
14-08-2011, 02:31
masallah araclara..

suby 1.5 cont 1.7 peak gıdıyormus dun ole soledı sahıbı.. guzel geceydı noslu m3le bastım bende ama debrıyajım kaydırmaya basladı nasıp dedık:)

kft kendıne geldı headersıda degısırse daha guzel olucak ıns. tekrardan masallah

percussionali
14-08-2011, 03:40
maşşallh typer a ok ok maşşllaah

TaGo
14-08-2011, 09:33
Erdem bende denemek isterim tayyarla mumkunmu?

1.7 peak ve 1.6 cont. gidebileceğin en küçük turbo sanırım 18g dir. Diğer sti turboları bile 1.6 cont gidemez. 18g ilede bu fark yenmez gibime geliyor

edo typer
14-08-2011, 11:04

1.7 peak ve 1.6 cont. gidebileceğin en küçük turbo sanırım 18g dir. Diğer sti turboları bile 1.6 cont gidemez. 18g ilede bu fark yenmez gibime geliyor

bılmıom kı tarkan ben subyden anlamam.typerın sahıbıne sorarız:)

TaGo
14-08-2011, 11:15
kankabu arada benim turbom stock gc8 td04 ve coolerımde hala standart gc8 yani wrx bile değil. 1.2 peak 1.1 cont. 200 e kadAR deneyelim müsait olursa

Sh4rk
14-08-2011, 11:25
maşallah KFT ye :)

bad cat
14-08-2011, 11:29
maşallah....

Selcuk_RoL
14-08-2011, 11:30
video konuşmaları bomba:D maşşallah ep3 hakkını vermiş o parçaların kazasız belasız

cdc70
14-08-2011, 11:31
msallah hiç zorlanmamış

ibrahimefeoglu
14-08-2011, 14:16
Yeni videosu bu aracın dahada var eklerim onlarıda...

ibrahimefeoglu
14-08-2011, 14:17
Maşallah type-r ii kopmuş. Camcar nedir acaba astra coupe turbo mu?

Evet öyleymiş :)

TaGo
14-08-2011, 14:33
Kimin bertonesi camcar?

Bu arada tayyara gercekten maasallah memleket boyu olmus fark. Gc8 kimin onuda cozemedim

by serçe
14-08-2011, 14:54
maşallah.................

BravoHGT86
14-08-2011, 17:06
typera masallah. Bu arada bertone kımın merak ettım?

batuozcile
14-08-2011, 17:38
GC8'in sahibi açıklama yapmak istiyor. üyeliği yokmuş. onun ağzından kopyalıyorum..

" Merhaba, bu görünen videoda korna anlaşmazlığı oldu ve ben gazlamadım. bundan sonra yaklaşık 3 sağlıklı deneme yaptık. 2 tanesini GC8 1-2 boy farkla çok rahat aldı. son demede ise GC8 yine çok temiz bir şekilde önde iken yol müsait olduğu için 5.vites'e attım ve 220-230 dolaylarında seyretmeye başladım. farkı bayağı açmıştım ve arkama dikkat etmedim. ufak viraj geldiği için çeyrek gazla devam ettim ve yarışı kafamda bitirdim. daha sonra yanımdan 240 ile typer geçti. ve bu 3.denemeyi de kendi hanesine yazdı diye düşünüyorum.

yukarıda başka bir arkadaşın belirttiği gibi 1.6 bar bastığım doğrudur. turbom ise vf43'tür. 1.6 bar'da bu spec'lere sahip typer'ın beni bu paralel evrende geçmesine imkan yoktur. diğer videolar tahmin edebileceğiniz gibi paylaşılmamış. güzel günler dilerim. "

XoR
14-08-2011, 17:43
Diğer videolar denildiği gibi eklenmediyse ayıp olmuş

ice
14-08-2011, 17:43
Kim dogru soyluyor :)

TaGo
14-08-2011, 17:46
Tahmin etmistim bir aksilik oldugunu, yoksa 1.6 bar cok ciddi bir basinc

XoR
14-08-2011, 17:48
Tahmin etmistim bir aksilik oldugunu, yoksa 1.6 bar cok ciddi bir basinc

Turbosu Vf43 ile 1.6 basan Gc8 hızlıdır :)

soneR
14-08-2011, 17:59
ala ala gc8 li arkadaşın dediğine bakılırsa ayıp olmuş hakketten..

mustafaucgun
15-08-2011, 01:39
GC8'in sahibi açıklama yapmak istiyor. üyeliği yokmuş. onun ağzından kopyalıyorum..

" Merhaba, bu görünen videoda korna anlaşmazlığı oldu ve ben gazlamadım. bundan sonra yaklaşık 3 sağlıklı deneme yaptık. 2 tanesini GC8 1-2 boy farkla çok rahat aldı. son demede ise GC8 yine çok temiz bir şekilde önde iken yol müsait olduğu için 5.vites'e attım ve 220-230 dolaylarında seyretmeye başladım. farkı bayağı açmıştım ve arkama dikkat etmedim. ufak viraj geldiği için çeyrek gazla devam ettim ve yarışı kafamda bitirdim. daha sonra yanımdan 240 ile typer geçti. ve bu 3.denemeyi de kendi hanesine yazdı diye düşünüyorum.

yukarıda başka bir arkadaşın belirttiği gibi 1.6 bar bastığım doğrudur. turbom ise vf43'tür. 1.6 bar'da bu spec'lere sahip typer'ın beni bu paralel evrende geçmesine imkan yoktur. diğer videolar tahmin edebileceğiniz gibi paylaşılmamış. güzel günler dilerim. ":)ewt arkadaslar toplam 3-4 deneme yapıldı ilk denemede arkadas 3.kornayı kaçırdı biz de yurumedik bekledik videosu mevcut 2.yurumede bu fark olustu ve arkadas 3-4 boydan sonra gazı kesti zaten bu kornayıda kaçırmış olsaydı 2000 turbo olan yanındaki video ya çeken aracın onune geçemezdi bu denemden sonra arkadas aracını sağa çekip bar açtı yani 1.6 bar yaptı sonraki denemede 1boy onumuze çıkıyor ve yuruyordu ama ne hikmetse km 200 olunca yani canı bitince ve typer yanına geldiğini ve kafa çıkarmaya basladığını gorunce hemen gaz kesmiştir eğer devam etseydi yine 2 boy typer onde olucaktı

mustafaucgun
15-08-2011, 01:44
aynı zamanda 3lü roll yapıldı e36 as m3 & subaru gc8 & kft typer m3 bir boy onde gidıyor arkasında biz varız arkadas yine 2 boy arkada niye gaz kesiyorsun dediğimizdede sasalı yolunu herkes bilir keskin viraj nerde varsa viraj vs diyor (butun denemeler arkadasın subaru cu arkadasın isteği üzerine 2.vites 4000 devirde yapılmıştır yani typer vtec bile açmamış olarak roll yapılmıştır)subarucu arkadasım biraz kendini kandırıyor

mustafaucgun
15-08-2011, 01:48

yukarıda başka bir arkadaşın belirttiği gibi 1.6 bar bastığım doğrudur. turbom ise vf43'tür. 1.6 bar'da bu spec'lere sahip typer'ın beni bu paralel evrende geçmesine imkan yoktur. diğer videolar tahmin edebileceğiniz gibi paylaşılmamış. güzel günler dilerim. ":)ewt arkadaslar toplam 3-4 deneme yapıldı ilk denemede arkadas 3.kornayı kaçırdı biz de yurumedik bekledik videosu mevcut 2.yurumede bu fark olustu ve arkadas 3-4 boydan sonra gazı kesti zaten bu kornayıda kaçırmış olsaydı 2000 turbo olan yanındaki video ya çeken aracın onune geçemezdi bu denemden sonra arkadas aracını sağa çekip bar açtı yani 1.6 bar yaptı sonraki denemede 1boy onumuze çıkıyor ve yuruyordu ama ne hikmetse km 200 olunca yani canı bitince ve typer yanına geldiğini ve kafa çıkarmaya basladığını gorunce hemen gaz kesmiştir eğer devam etseydi yine 2 boy typer onde olucaktı

zorbeykesman
15-08-2011, 01:49
vay vay KöFTeyi özlemişim.

mustafaucgun
15-08-2011, 02:09
ewt arkadaslar toplam 3-4 deneme yapıldı ilk denemede arkadas 3.kornayı kaçırdı biz de yurumedik bekledik videosu mevcut 2.yurumede bu fark olustu ve arkadas 3-4 boydan sonra gazı kesti zaten bu kornayıda kaçırmış olsaydı 2000 turbo olan yanındaki video ya çeken aracın onune geçemezdi bu denemden sonra arkadas aracını sağa çekip bar açtı yani 1.6 bar yaptı sonraki denemede 1boy onumuze çıkıyor ve yuruyordu ama ne hikmetse km 200 olunca yani canı bitince ve typer yanına geldiğini ve kafa çıkarmaya basladığını gorunce hemen gaz kesmiştir eğer devam etseydi yine 2 boy typer onde olucaktı

m power_35
15-08-2011, 02:42
tarafsız olarak o akşam bende ordaydım. subarunun geçmeyi değil kafa çıkardığını görmedim.typer o gece baya araçla yürüdü sarı m3 ilede yürüdü 2 boy öndeydi araçla arkalarındaydım.üç araç yan yana role çıkıldığında as m3,gc8,typer sonucu m3 en önde typer 1.5 2 boy arkada,subaruda 2 boy kadar tayparın arkasındaydı yazılan listedeki malzemenin hakkını verdi benim görüşüm.en son typeri orçun kullandı role çıktık 260 lara kadar kafa burun yürüdük

soneR
15-08-2011, 02:51
Sadik abicim subaru typer konusunda bi anlasmazlik durumu mevcut o yuzden arac sahibi arkadasa hak veriyorum detaylari yuzyuze konusuruz yarin, yigidi oldur hakkini yeme derler ya suan oyle acikcasi, ben diyorum yani bunu :)) saygilarimla hayirli geceler herkeze

m power_35
15-08-2011, 02:55
Sadik abicim subaru typer konusunda bi anlasmazlik durumu mevcut o yuzden arac sahibi arkadasa hak veriyorum detaylari yuzyuze konusuruz yarin, yigidi oldur hakkini yeme derler ya suan oyle acikcasi, ben diyorum yani bunu :)) saygilarimla hayirli geceler herkeze

tmmm sonerim (hastayım ama noslu m3 e)

soneR
15-08-2011, 02:59
Noslu M3 şaka makinesi gibi.. bi kac hafta sonra dahada ilginc olucak nasipse :))

ibrahimefeoglu
15-08-2011, 08:36

yukarıda başka bir arkadaşın belirttiği gibi 1.6 bar bastığım doğrudur. turbom ise vf43'tür. 1.6 bar'da bu spec'lere sahip typer'ın beni bu paralel evrende geçmesine imkan yoktur. diğer videolar tahmin edebileceğiniz gibi paylaşılmamış. güzel günler dilerim. "

Valla ben diğer videoları bilmiyorum mustafa abi bana bunu yolladı ben koydum zaten kendine üyelik açmış bitane daha video koymuş kendisi....

ibrahimefeoglu
15-08-2011, 08:39
tarafsız olarak o akşam bende ordaydım. subarunun geçmeyi değil kafa çıkardığını görmedim.typer o gece baya araçla yürüdü sarı m3 ilede yürüdü 2 boy öndeydi araçla arkalarındaydım.üç araç yan yana role çıkıldığında as m3,gc8,typer sonucu m3 en önde typer 1.5 2 boy arkada,subaruda 2 boy kadar tayparın arkasındaydı yazılan listedeki malzemenin hakkını verdi benim görüşüm.en son typeri orçun kullandı role çıktık 260 lara kadar kafa burun yürüdük

Gerekli açıklamalarda yapılmış zaten...

dedebeto
15-08-2011, 08:50

ne zman denıyoruz:) su vızeyı halledelım hemen eksozu sokup kacagı halledecem sonra deneyek:)

shero
15-08-2011, 09:04
cuma gecesi ksk otobanında gördümde hiç böyle bi durum yoktu

serqan23
15-08-2011, 09:10
maşallah typeR koparmış...

GC8 GT
15-08-2011, 09:11
tekrar merhaba,

öncelikle ilgili videoyu dikkatle izlerseniz typer'ın 3.korna'dan sonra değil, 3.korna ile birlikte yapıştırdığını gözlemleyerek korna anlaşmazlığının sebebini görebilirsiniz.

üst mesajlar yalan yanlış bilgiler ile dolu. yalan yanlış derken; bazıları ya gerçekten sallama, ya abartı ya da artık her neyse. bir kere ben kenara çekip, 1.6 bar açmadım. açmam için de kenara çekmeme gerek yok. sasalı'ya giriş yaptığımdan beri o basınç aktif idi. 3'lü roll denemelerine de katılmadım. adamlar yanımda gazlıyor. normal seyir halinde iken benim de gazladığımı zannedip boy farkı ölçüyorlar. 2. sayfada aracı arkadaş ile söylediklerim harfi harfine doğru. hatta denemeler sona erdikten sonra gözetleyen başka bir arkadaş gelip olanları aynen aktardı. daha sonra tam emin olmamakla beraber sanırım turuncu astra'nın sahibiydi. kaç bar uyguladığımı sordu ve cevabını aldığında typer'ın sahibine dönerek " ohoo, (buna asla yetişemezsin tarzı ima eden hareketler) " gibisinden birşeyler söyledi diye hatırlıyorum.

neyse sıkıntı yok. her zaman denemeler yapılır. elbet denk geliriz. aracıma go-pro sistemini de kuracağım. dolayısıyla bundan sonra sözle değil video ile konuşacağız :) tabii denemek isteyen olursa :)

yenilgiyi kabullenmek zor birşey değil. dişimizin geçmeyeceği araçları da biliyoruz. ama ortada bir adaletsizlik olduğu zaman ve sözkonusu impreza'nın marka değeri ise ben hakkımı ararım. bu stock GC8 bile olsa bu kadar fark yemesine imkan yok. techturkey tayfası neyin kafasını yaşıyorsa " ooo, helal olsun, aboo, inanılmazz" tarzı yorumlar yapılmış.

zaten hiç böğürme sesi geliyor mu? dikkat edin. HKS eksozlu GC8'lerin ne zaman bu kadar sessiz gittiği görülmüş :)

birisi de demiş ki:" tabii senin 200'de canın bitti, hemen gaz kestin " . ayıp ya ayıp :) ben 210'da daha yeni 5'e atıyorum. nasıl can bitiyor? :) kısa şanzımanlı VTS ya da 106 GTI mı zannettin bunu.

ben her zaman rövanşa varım.
bahsi geçen eski plakası 35 as olan mavi M3 ile videom > GC8 & e36 M3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CRQ_zPTXLo0) (bu daha önce çekilen bir videodur. o gece de mavi M3'e bir boy atmıştım.)
bahsi geçen o günkü sarı M3 ile olan videom > GC8 (4/2 full) & 93 M3 (stock) rolling - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ekJNRrrd8w8)
BU VİDEOLARDAKİ M3'LERE YENİLDİĞİM DENEMELERDE OLDU. buraya koymamın sebebi gövde gösterisi değil, GC8'in typer'dan fark yemeyeceğini normal insanlardan öte bazı erdemlere sahip olan techturkey sakinlerine bir aşama daha inandırmaktır.

bu sitedeki bazı önemli araç ve bilgi birikimine sahip bir takım üyeler de dün gece GC8'in performansına şahit oldular.

makturan
15-08-2011, 09:59
bu deneme çok kafa karıştırıcı olmaya başladı beyler
çıkıp yeniden denesin ne güzel olur ,
boşuna tatsızlık olmasın burada ..
saygılar

imhotep
15-08-2011, 10:05
hey yavrum hey :) ayıp olmuş

mustafaucgun
15-08-2011, 21:44
stok typer le denedik 7-8 boy çıkarıo kardeşim

mustafaucgun
15-08-2011, 21:55
sen as m3 ü asla geçemezsin kardeşim typer lada uzunda yuruyemezsin sen ancak as m3 le olan videodaki gibi turbon doldurur 1boy one çıkarsın ama sonra yanına gelmeye başladıklarında gazı keser videoyu kapatırsın her zaman her turlu deneme yapılır sen yeterki yurucemde sana 6000 devir diyoruz dört çeker arabayı o devirde tutamam diosun yanında 4000 devirde yuruyoz daha ne olsun her turlu yururuz sen yeter ki 5 vitesini kullan atmosferik arabayla yuruyorsun ilk gazlamada illaki one çıkacaksın ama bıraz yurude atmosferik araba seninle neler yapıo gor sana tavsiyem videonla gel ama m3 le yurume kotu bozar seni yolda

gürkan18
15-08-2011, 22:31
as m3 le denemelerinde bende oradaydım bendeki videolarda nedense as m3 3 4 boy önde gidiyo sen bir videoda öne çıktım diye geçtim diyemezsin.sen kendi devirlerine kurdurup yürüdün hep 5.500 de typerla 2 vites 2000 devirde as m3 le yürü bak bakalım neler oluyo

GC8 GT
15-08-2011, 22:33
sen as m3 ü asla geçemezsin kardeşim typer lada uzunda yuruyemezsin sen ancak as m3 le olan videodaki gibi turbon doldurur 1boy one çıkarsın ama sonra yanına gelmeye başladıklarında gazı keser videoyu kapatırsın her zaman her turlu deneme yapılır sen yeterki yurucemde sana 6000 devir diyoruz dört çeker arabayı o devirde tutamam diosun yanında 4000 devirde yuruyoz daha ne olsun her turlu yururuz sen yeter ki 5 vitesini kullan atmosferik arabayla yuruyorsun ilk gazlamada illaki one çıkacaksın ama bıraz yurude atmosferik araba seninle neler yapıo gor sana tavsiyem videonla gel ama m3 le yurume kotu bozar seni yolda

viraj geliyor diye gaz kesmek suç mu? her ne kadar 4 çeker de kullansam ne kendimi ne aracımı ne de başkalarının maddi & manevi değerlerini riske atmam. bu arada uzun yarış dediğiniz nedir sizin? türkiye'de ciddi anlamda uzun mesafe yapılacak bir yer var mı? benim bildiğim motor modifikasyonunun olayı kısa mesafede MAXIMUM hıza çıkmayı amaçlamaktır. rolling denemeleri de 4. vitesin sonlarında bitmeli diye düşünüyorum. pınarbaşı ve diğer drag yarışlarının 400 metrede bittiğini ele alırsak bizim yürüdüğümüz mesafe gayet iyi.

bu arada sürekli 4 çeker diye söyleyip durmayın derim. roll denemelerinde 4 çekerin bir faydası yok. sonuçta çift motor yok. sadece toplam güç bölünüyor.

m3 konusuna gelince; M3'ün dağlar kadar silindir hacmi farkı olduğunu unutmayın. 5000 CC stock bi mercedes gelse bakalım m3 o zaman ne yapacak? yukarıda belirttiğim gibi bizim uzun mesafe ile işimiz yok.

her neyse artık önümüzdeki günlerde bir rövanş ayarlayalım. istediğiniz devirde deneriz sorun olmaz. son kornayı da siz çalarsınız. dönüşteki düzlükte 5'e de atarız. 230-240 da çıkarız bakalım neler olacak :)

as m3 le denemelerinde bende oradaydım bendeki videolarda nedense as m3 3 4 boy önde gidiyo sen bir videoda öne çıktım diye geçtim diyemezsin.sen kendi devirlerine kurdurup yürüdün hep 5.500 de typerla 2 vites 2000 devirde as m3 le yürü bak bakalım neler oluyo

urla'da as m3 çok fazla erken kalkış yaptı. bazılarında yürümedim, bazılarında tereddütte kalıp öyle gazladım. o gördüğün 3-4 boylar sağlıklı denemeler değildi.

2, 2000 d/d ne allasen? sıfırdan başlayalım daha iyi :) var mı öyle rakibi ölü devirde kaldırmak. typer 5500'e gelene kadar da gayet sağlam yapıştırıyor ama GC8 3500'ü geçene kadar 1.6 awd'den farksız. burda adalet nerede? :)

Emre İlbi
15-08-2011, 23:03
bahsi geçen eski plakası 35 as olan mavi M3 ile videom > GC8 & e36 M3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=CRQ_zPTXLo0) (bu daha önce çekilen bir videodur. o gece mavi M3'e de bir boy atmıştım.)
bahsi geçen o günkü sarı M3 ile olan videom > GC8 (4/2 full) & 93 M3 (stock) rolling - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ekJNRrrd8w8)
BU VİDEOLARDAKİ M3'LERE YENİLDİĞİM DENEMELERDE OLDU

GC8'e maşallah, kazasız, belasız, abi bu videolar için bi konu aç istersen :)

GC8 GT
15-08-2011, 23:31
GC8'e maşallah, kazasız, belasız, abi bu videolar için bi konu aç istersen :)

teşekkür ederim. cümleten amin.
o videoların linkini verme amacım yukarda yazıyor. gösteriş merakım yok. zaten plakam etiket değil, olmayacak da. techturkey'e üye olma amacım sadece bu konu. normalde de devamlı takip ettiğim güzel bir site. hatta google'da birşey arattığımda buranın sponsor konuları çıkıyor ve bu site aracılığı ile birçok tuning müessesesinden alışverişim olmuştur.

UĞUR YUMAK
15-08-2011, 23:39
Fikret abinin eski aracı bu GC8. Öncelikle yeni araban hayırlı olsun kardeşim.
Yanlış hatırlamıyorsam o üzerindeki turbo revizyon görmüştü, yani şu andaki durumu ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Fikret abi arabasını sıkıştıran biri değildir ve gayet sakin kullanırdı. Hatta egzoz bile yoktu araçta. Lakin turbo nasıl ve ne kadar düzgün revize edildi yapan kişi tarafından onu bilmek lazım.

4000 DE KURDUN ŞÖYLE OLDU , SENİN ARABAN TURBO, ATMOSFERİK NASIL GEÇTİ, SUBARU BİTTİ konuşmalar çok hoş değil. Deneme olmuş , biri mutlaka geçilcek.

Şimdi sayısal veriler ile konuşalım. 2 litre ve burda uçan bir çok arkadaşın bilmediği gibi , boxer dünyanın en tembel motoru ( atmosferik olarak ) Karşısında kendinden 10 yaş daha genç ve ve üzerinde GC nin üzerindekinden 5 kat daha fazla ekipman olan bir araç ile yürüyor.

Ya denedik güzel bi akşamdı" demek varken neyin çekememezliği bu ?
Subaruda bir araba ve illaki ondan daha hızlılarıda var.
SYMETRIC ALL WHELL DRIVE , yani 4 çeker bir araç ve roll yapıyor. İzin verinde adam turbonun üflediği aralıkta yürümeye başlasın.
İzmir ufacık yer bu olaylar sadece birbirimize zarar verir.

Heee illaki yürümek istiyorsanız sadece STI turbo, EVC ve egzostu olan bunun dışında hiç bir ekipmanı olmayan, standart ECU'lu , 6900 devir dönebilen bir Subaru değilde başka Subarularlada deneyebiliriz. Hatta değişiklik olsunda bir kerede birisi sıfırdan yürüsün, yürüyebiliyorsanız.

gürkan18
15-08-2011, 23:43
viraj geliyor diye gaz kesmek suç mu? her ne kadar 4 çeker de kullansam ne kendimi ne aracımı ne de başkalarının maddi & manevi değerlerini riske atmam. bu arada uzun yarış dediğiniz nedir sizin? türkiye'de ciddi anlamda uzun mesafe yapılacak bir yer var mı? benim bildiğim motor modifikasyonunun olayı kısa mesafede MAXIMUM hıza çıkmayı amaçlamaktır. rolling denemeleri de 4. vitesin sonlarında bitmeli diye düşünüyorum. pınarbaşı ve diğer drag yarışlarının 400 metrede bittiğini ele alırsak bizim yürüdüğümüz mesafe gayet iyi.

bu arada sürekli 4 çeker diye söyleyip durmayın derim. roll denemelerinde 4 çekerin bir faydası yok. sonuçta çift motor yok. sadece toplam güç bölünüyor.

m3 konusuna gelince; M3'ün dağlar kadar silindir hacmi farkı olduğunu unutmayın. 5000 CC stock bi mercedes gelse bakalım m3 o zaman ne yapacak? yukarıda belirttiğim gibi bizim uzun mesafe ile işimiz yok.

her neyse artık önümüzdeki günlerde bir rövanş ayarlayalım. istediğiniz devirde deneriz sorun olmaz. son kornayı da siz çalarsınız. dönüşteki düzlükte 5'e de atarız. 230-240 da çıkarız bakalım neler olacak :)

urla'da as m3 çok fazla erken kalkış yaptı. bazılarında yürümedim, bazılarında tereddütte kalıp öyle gazladım. o gördüğün 3-4 boylar sağlıklı denemeler değildi.

2, 2000 d/d ne allasen? sıfırdan başlayalım daha iyi :) var mı öyle rakibi ölü devirde kaldırmak. typer 5500'e gelene kadar da gayet sağlam yapıştırıyor ama GC8 3500'ü geçene kadar 1.6 awd'den farksız. burda adalet nerede? :)

bende urladaki değil sasalidaki videolar var ;)

GC8 GT
15-08-2011, 23:59
bende urladaki değil sasalidaki videolar var ;)

@gürkan, as m3 ile sasalı çıkartmamıza ilişkin bütün detaylı tartışmaları garaj35'in sitesinden okuyabilirsin.

Lider
16-08-2011, 01:03
@gürkan, as m3 ile sasalı çıkartmamıza ilişkin bütün detaylı tartışmaları garaj35'in sitesinden okuyabilirsin.

bir çok bölümü ziyaretçilere kapattık . mevzu bahis olan konuyuda sitemizden kaldirdik . ***** sanal ortamda bazı konuşmalar yanlış anlaşılabildiği üzere bazı şeyleri yüzyüze halletmek lazım .

güzel bir kardeşimizsin , güzelde bir araban var . istediğin şartlarda yürümek istemen gayet normal . fakat urladaki denemede as m3'ün içinde bende vardım. senin devrinde yürüdük . ***** sonucu biliyorsun . bir çok şeyin videosunu bile cekmiyoruz kendin geldin gördün . kendi acemiliğininde farkındasın . bence bütün mesele aracların denk olmamasından kaynaklanıyor . 20 gündür aracını cok hırpaladiğini düşünüyorum . hafif bir bakımdan gecse iyi olur . kazasız belasız.

m. odabas.