PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F7R Yardım

PULAT
14-08-2011, 11:58
Arkadaşlar bu forumda yeniyim. Aracım megane coupe f7r. Aracımda katalizör iptali ve simota açık filitre var. Son susturucum 1.6 susturucusu bilmiyorum gidişine etkisi olurmu? Emme manifoldu standart ama gaz kelebeğine polisaj yapılmış sanırım. Sorum şu:

Stock 106 ile denememiz oldu (filitre düz boru son susturucusu stock idi).
Dragta ilk denememizde kafa kafaya gittik. 2. de ise patinaja fazla düşmemden dolayı kalkışta 1.5 boy kadar arayı açtı 3. vitese attığımda farkı yarım boya indirdim.
Rolling denemelerimizde 2. vites 45 km gibi bir hızda gazladık. 3. vitesin ortalarına kadar yarım boy öndeydi. 3. vitesin sonunda geçtim. 4 te ise farkı 2 boya kadar çıkardım. Aracımın yürüründen memnun sayılırım. Ama chip ve motor işine girmeden arabamı uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim bir şekilde nasıl iyileştirmeler yapabilirim? İlgilenen herkese teşekkürler. Birkaç deneme videosu ekliyorum hepsi kendi yaptığım denemelerdir.

İlk videoda BM RS (Tüvan kardeşimizin yeni aracı - Allah acil şifalar nasip etsin) ile yaptığımız dostane merak gidermek için yapılan bir denemeydi.

http://www.youtube.com/watch?v=k8biw7hLmgQ]ZLZ

http://www.youtube.com/watch?v=-WclWXnWjmw]

http://www.youtube.com/watch?v=arhRHq8NvOA]

emre_
14-08-2011, 12:04
hoşgeldiniz öncelikle susturucunun etkisi olumsuz yönde olur katalizatör iptal olduğu için muhtemelen sesden dolayı o susturucu takılmıştır uygun ebatlarda boru kullanılıp sonada bir spor son takılırsa hissedilir fark edeceğini düşünüyorum + olarak kelebekte polish var diyorsunuz emme ye ve kelebeği port polish yaptırırsanız buda size + sağlıyackatır bunlar motorun ömrüne olumsuz etki yapıcak şeyler değiller sadece rahatlatma sağlıyacağından motorun nefes yolları açılıcaktır .

PULAT
14-08-2011, 12:09
Anladım hocam aracımı seviyorum. Megane 2 hb aracımı sattım f7r almak için. Daha öncede bu aracı kullanmıştım ama 2. ye aldım dayanamadım :) Aklımda bir proje var aşama aşama uyguluyorum. Yürürüne de motora ilişmeden iyileştirmeler yapmak istiyorum. Bakalım kısmet bakalım değişik fikirler bekliyorum ön araştırma olur benim için.

emre_
14-08-2011, 12:14
yürüyen ve motora ilişmeden iyileştirme aklıma bunlar geldi filtren ne durumda tabi buda önemli gerekirse onuda iyileştirebilirsin hafif jant ile yürüyenden kilo hafifletirsin gibi gibi :) hayırlı olsun aracınız kazasız belasız inşallah :) hepsini değerlendirin derim :)

PULAT
14-08-2011, 12:17
Frenlere orjinal ellemedim henüz. Jant lastik siparişi verdim jantlar geldi lastiklerde kısmetse pazartesi günü. 15" LENSO jant tercih ettim. Lastiklerde 205-50-15 starmaxx performans lastikleri.

PULAT
14-08-2011, 12:23
Eren burdasın gördüm seni :) Senin yüzünden gene f7r aldım :)

emre_
14-08-2011, 12:27
uy f7r yüzündenmi yoksa :D

EREN34
14-08-2011, 12:29
Eren burdasın gördüm seni :) Senin yüzünden gene f7r aldım :)

Diğer F7R ıda ben mi sattırttım yoksa :)

uy f7r yüzündenmi yoksa :D

UY ile denemiştik geçen kış Gökhan'ın eski F7R ı. Hatta o akşam Emmi ile Ozan abide geldi RS ile. Alayını gıcık edip evime gitmiştim:D

PULAT
14-08-2011, 12:32
Bu arada göstergelerim arızalı arkadaşlar devir saatim 800 devir fazla gösteriyor. Pc ye bağlayıp ölçtürdüm aracım 6999 da kesiciye giriyor yazılım vs yok yani.

PULAT
14-08-2011, 12:33
Aynen Eren yüzünden biraz soğumuştum ama eşimin öğretmen olması ve tayininin 2010 aralıkta planladığımız tarihten 3 ay erken olması sebebiyle millete ağız burun eğmemek için nakite çevirmiştim aracımı. O araba halen piyasada ama ön kısmı değişmiş neden bilmiyorum sattığım kişide arkadaşım arayıp sormadı aldıktan sonra hiç.