PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tesisata mp3 player bağlamak

Ranthor
15-08-2011, 09:33
Merhaba,
benim araçta orjinal teybe tesisat takılmış, teypte hem kaset hem cdçalar var, kaset adaptörü aldım mp3 player için acaip kalitesiz oldu.

Amfiye giden sinyale direk mp3 player takılabilir mi? Yani orjinal teyp yerine sesi mp3 playerdan almasını istiyorum

MeRtCaN
15-08-2011, 09:35
Bağlıyabilirsin ama ses kalitesi nasıl olur bilemem
ipod veya iphone baglarsan daha ıyı olacagına ınanıyorum cunku kendı ekolayzırları var ıcınde
dıp not bagladıgın mp3 playerın ses kontrolu olması gerekıyor yoksa sesı acıp kapayamazsın :)

Ranthor
15-08-2011, 09:58
ipod da var normal mp3 player de var yeterki ses versin, hatta paralel bağlasam,
canım istediği zaman teybi istediği zmana ipodu açarım

A.Cem
15-08-2011, 10:16
Olur, sorun olmaz ancak amfide remote ucuna 12v gelmesi lazım ki amfi açılsın. Bu uç teybin otomatik anten ucuna bağlanır bu sayede teyp açıldığında amfi de açılır. Siz ses girişlerini mp3 player a bağlayın, müzik dinleyeceğiniz zaman arabanın teybini de açın ama o sadece remote için açık olacak, ses almayacaksınız.

Ranthor
15-08-2011, 10:23
Aynı anda ikisini kullanmak istiyorum
ses girişine bir ek yapıp mp3 playeri oraya bağlayacağım.
Mp3 player takılı iken, orj teybi mute a alıp ondan dinlerim, radio gerekirse mp3 playeri çıkarırım.
mantıken olması lazım ama

A.Cem
15-08-2011, 10:27
Olur, bence de mantıklı.

Chatin
18-08-2011, 01:57
yapman gereken bir aux giriş ozan ama net ve iyi bir ses bekleme. teybin entegresinden alacaksın aux girişi için. sag sol ve bir de gnd yani şase yani toprak olması lazım. dişi aux girişine lehimleyeceksin bu üç çıkışı ve o aux girişine iki tarafı da erkek 3.5 veya 2.5 mm lik girişler ne ise onlardan tedarik etmelisin. hoş direk erkek stereo giriş bağlayıp kabloları uzun tutup direk mp3 çaların ne ise onu takabilirsin ki ben öyle yapmıştım. işi bittiğinde içeri sürükleyeceğin bir stereo erkek çıkış gayet iyi iş görebilir. tabii bir de amfin olursa ki sen de bilirsin preamp lazım ki gelen sinyali güçlendirip hoparlorlere versin. bu durumda basları tizleri istediğin gibi alabilirsin. ben yaptım ve cidden istediğin bası istediğin tizi almak güzel şey.

işine yarayacak siteleri sıralıyorum tadını çıkar;
- dealextreme.com
- ebay.com (genel itibari ile dx de beğendiğin ürünleri buradan çok daha ucuza bulabilirsin ama bazen tam tersi de olabiliyor)
- buycoins.com(komik derecede ucuz)

bu arada bu fm transmitter var mesela. sd kart okurlar bilirsin usb okurlar falan. onlara şey gibi bak. tesisatını kullanıp saklayacagın sd kart okuyucu. yani 12 volt u çakmaklıktan çeker. aux girişlerinin stereo erkegini de çıkarırsan ve bu fm transmitter a sokarsan elinde pili bitmeyen ve sürekli hazır bir sd kart ve usb okuyuculu bir player olabilir.

ben gecici bir çozum olarak hem amfi olsun hem sd kart okusun hem usb sokayım yeri geldiğinde ve şarkıların numaralarını bilebilecegim bir display i olsun diyerek şunu aldım ve resmen 5 dakikada ittirdim şimdi basları ve tizleri istediğim şekilde ayarlayabileceğim kendi radyomu dinliyorum. yarın burak ile topraklamadaki kücük trick i de halledince benden mutlusu olmayabilir. sonra işte aleti gizlemeler işte uzaktan kumanda yeri ayarlamalar (uzaktan kumandası bile var. saolsun çinliler) ile güzel bir setçik olacak inşallah. diy rulez :alright:

bu benim 26 dolara free shipping ile 12 güne gelen setçiğim.geldiği gibi mat siyah ile boyadım her tarafını böyle şopar durduğuna bakma. 160 w lık bir çıkış yazıyor ama o kadar olması zor sanırım. ama temiz ses ve dedigim gibi bas ve tiz seçimi için ideal diyebilirim.

1.8" LCD 160W Hi-Fi Stereo MP3 Player Amplifier with FM/SD/USB for Car - Blue (DC 12V) - Free Shipping - DealExtreme (http://www.dealextreme.com/p/1-8-lcd-160w-hi-fi-stereo-mp3-player-amplifier-with-fm-sd-usb-for-car-blue-dc-12v-91351)

sadece kart falan okusun dersen ikinci bir seçenek var o da şu

Digital Audio MP3 Player Module with Remote Controller for Car - Free Shipping - DealExtreme (http://www.dealextreme.com/p/digital-audio-mp3-player-module-with-remote-controller-for-car-90371)

elinde mat siyah boya varsa belki şu da olabilir. ki tercihimdir. boyanınca gövde ile yekpare bir görünüm kazanıyorsun.

MP3 Hardware Decoder w/ Remote Controller/USB/Mini USB/SD Slot - Silver (3.7V) - Free Shipping - DealExtreme (http://www.dealextreme.com/p/mp3-hardware-decoder-w-remote-controller-usb-mini-usb-sd-slot-silver-3-7v-66962)

bütün bunların yanında touch screen olayı da gayet mantıklıdır. misal piranhanın bir navigasyon aletini 200 liraya alıp içini açıp 12 volt u aletin gerekli beslemesine çeviren bir converter ile bağladığına ve ses girişini yine aux için yaptığın stereo ile bağladığında bir anda dokunmatik bir medya oynatıcı sahibi olabilirsin. gövdeye oturtuğun an keyif başlar.

adından bahsettiğim sitede de şu gibi ürünler de var. yine tercih meselesi işte. bunlar da aynı şekilde navi yolundan yürüyecek aletler. ipod şöyle dursun zarar gelmesin hele ki touch ise aman aman dersen bu aletin grubundan deş gitsin.

4.3" Touch Screen MP5 Media Player with FM/TF/TV-Out - Black (4GB) - Free Shipping - DealExtreme (http://www.dealextreme.com/p/4-3-touch-screen-mp5-media-player-with-fm-tf-tv-out-black-4gb-82582)

Ranthor
23-08-2011, 11:58
şimdi gördüm mesajı,
eksik yazmışım.
benim araçta zaten tesisat var bass mid tiz filan;
ben sadece sinyal kablosuna paralel girmeyi düşünüyorum

Yogi
23-08-2011, 12:07
ozan git adam gibi bir tape al kurtul:)

HkN
24-08-2011, 21:17
Yapılır ama kalitesi nasıl olur bilemem :)

Şimdi Y kablo ile yapabilirsin. Ben evde hem DVD hemde Uydu antenin RCA çıkışlarını Y kablo ile teke düşürüp evdeki Mini müzik setine girdim. Bu tarz bir bağlantı yapabilirsin:)