PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SATIS sorunu bilgi paylaşımı

emre yeşil
16-08-2011, 17:33
PARA bugün hesabıma yattı konu isterse silinebilir yada bilgi amaçlı duzenlenip kalabilir ilgili mod arkadasa teşekkür ederim.

Bugün bir araç satışı yaptım alıcı kredi ile alıyor Kayseri'de yaşıyor banka ile görüştüm kredisi onaylanmış ve herhangi bir sıkıntı yok SATIS sözleşmesini ve geçici ruhsatı faxladiginiz taktirde parayı hesabınıza yollayacağım dedi bende satışı gerçekleştirdim ve önemli olan yer burası PLAKA değişikliği olduğu için banka yeni ruhsat olmadan krediyi yollayamadigini söyledi ve satışda gerçekleşmiş oldu ben şimdi adamı yolcu ettim arabayı sattım paramıda alamadım tam filmdeki gibi oldu araba nerede yok para nerede yok neyse yarın ola hayrola ALLAHIN izniyle kimsede paramız kalmaz helal para sahibine gelir inşallah bilginiz olsun kredili Arac satarken plaka değişikliği yaptırmayın hiç bir hak sahipliğiniz kalmıyor.

Bana bunu sorduğuna açıkcası şaşırdım veya ben eksik anlattım aradığım konuştuğum yerin tabimi banka olduguna eminim ilk görüşmemizde numarayı kontrol ettim ve genel müdürlüğü arayıp şubeyi telefonu ve personeli sordum onay aldım yine yetmedi personelden boş mail istedim @finansbank.com.tr mı diye sonradan kaşeli imzalı yazı Faxlattim ama yinede bunlar boş Musteri ben kredi iptali istiyorum der ise ben sadece kurumsal mail fen yaptıgım yazışmalar kayıt olan telefon görüşmeleri ve Fax ile dava açıp hakkımı alabilirim yani bosuna uğraşmış olurum bir sekilde parami alırım ben konuyu yardım istemek için üye arkadaşların bilgisi olsun sıkıntı yasamasınlar diye actim.

TaGo
16-08-2011, 17:35
Emre sana banka satış sözleşmesi göndermiş olmalı. Yani şuşu arabanın parasını hesabına geçeceğim die. Onu imzaladınmı?

Bayrampaşalı
16-08-2011, 17:36
nasıl oldu öle abi sakat bi durum degılmı yaptıgın:icon_wack

onursumer
16-08-2011, 17:39
banka yeni plaka ile rehin koyucağı için sanırım bu şekilde oluyor bi satış sozleşmesi gonderiyordu banka o varsa zaten sorun olucağını sanmıyorum

63owen63
16-08-2011, 17:41
hiç olmadı senet falan yapsaydın emre, inşallah birşey olmaz da biraz riskli gibi geldi

yiğit205
16-08-2011, 17:42
ınsallah bı sıkıntı olmaz...

emre yeşil
16-08-2011, 17:58
Banka ile mail olarak yazışmalarım ve 1 adet bana çektiği Fax var kredi sizin adınıza onaylanmış olup x miktar yeni ruhsat çıktığı anda kredi ödemesi size gerçekleştirilecektir diye başka hiç bir şey yok tamamen güvene dayalı bir ticaret oldu hakkımızda hayırlısı olsun inşallah normalde ben alım satımlara dahil olmuyorum işlemlerimi yapan kişi İstanbul dışında olduğu için tüm gün eziyet çektim neyse ALLAHA havale ettim ticaretimi inşallah sıkıntı yaşamam.

VTEC®
16-08-2011, 18:01
En büyük hatanız, il dışında bir bankaya kredi çektirmeye müsade etmeniz, biz firma olarak bile bu şekilde araç satışı yapmıyoruz. il içerisinde olduğunda ise muamelecilerimiz sürekli evrak peşinde oluyorlar. Umarım kötü bir süprizle karşılaşmazsınız. hayırlısıyla işiniz sonuçlanır. Çünkü müşterinin krediden vaz geçme durumu söz konusu.

Frid
16-08-2011, 18:01
umarım dedigin gibi sorunsuz biter hayırlısı olsun helal para her zaman döner

yiğit205
16-08-2011, 18:02
sahtekarlar kol gezıyo....dıkkatlı olmak lazım....fake maıller ve daha bır cok sahtekarlıklar olabılır...valla gonulden dılıyorum ınsalllah bı sıkıntı olmaz...cunku benım basıma gelmıstı bı kere senet almıstım yarısı kadarına ama gıttı adı herıf....arabada gıttı..

stlegal
16-08-2011, 18:02
emre hayırlısı olsun ALLAHın izniyle hal olur öyle üç kağıtçı bir adama benzemiyordu pek.

emre yeşil
16-08-2011, 18:07
emre hayırlısı olsun ALLAHın izniyle hal olur öyle üç kağıtçı bir adama benzemiyordu pek.

Abi adamı oruçlu diye tutmadım yolladım gelmeyecigini sanmıyorum inşallah gelir gelmez ise onun da bir sebebi vardır verende ALLAH alanda ALLAH sıkıntı yok çok şükür

grkm
16-08-2011, 18:09
Para senin adına bankada hazır tutuluyor ve buna alıcı hiç bir şekilde dokunamıyor . O da şu an borçlu. Banka araca rehin koyabildiği anda parayı çözüp hesabına geçicek.

Alıcı arkadaşın satış sözleşmesiyle plaka nakil işlemini yapması yeterli olacaktır.

SekoLive
16-08-2011, 18:10
hem kayseriliye araç satıcan hem para geçmeden vericen büyük iş :D kayserili arkadaslar yanlış anlamasın uyanık derler ya genelde :)

inş sıkıntısız biter satış olayın bizede iyi bi bilgi oldu tesekkürler

!KO
16-08-2011, 18:14
emre abi az cok belli eder kendini dicem ama bu devirde o guvende kalmadıkı artık :D

inş sıkıntısız biter dediğin gibi helal para sahibine gelir :)

ibooo
16-08-2011, 18:16
Banla yazıyı faxladıysa hiç bi sorun olmaz defalarca yaptım aynı işlemi

XoR
16-08-2011, 18:22
Para senin adına bankada hazır tutuluyor ve buna alıcı hiç bir şekilde dokunamıyor . O da şu an borçlu. Banka araca rehin koyabildiği anda parayı çözüp hesabına geçicek.

Alıcı arkadaşın satış sözleşmesiyle plaka nakil işlemini yapması yeterli olacaktır.

Bu bir nebze Vesaik Mukabili satış olmuş yani orjinal evraklar teslim olduğu anda senin adına tutulan para banka tarafından sana aktarılır. Şuanda karşı tarafın bu parayı geri çekme şansı yok.

Emre İlbi
16-08-2011, 18:43
abi ben kayseriliyim, herhangi bir problem olacak olursa mesaj atman yeterli, elimden geleni yaparım, inşallah sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde paranı alırsın :)

bu arada abi aracı sattığın kişinin adını ve soyadını mesaj atabilir misin?

Evrenoz
16-08-2011, 20:37
Yazıştığın yerin banka olduğuna emin misin? Hiç internet sitesindeki şube telefonundan bankayla görüştün mü?

emre yeşil
16-08-2011, 20:55
Yazıştığın yerin banka olduğuna emin misin? Hiç internet sitesindeki şube telefonundan bankayla görüştün mü?

Bana bunu sorduğuna açıkcası şaşırdım veya ben eksik anlattım aradığım konuştuğum yerin tabimi banka olduguna eminim ilk görüşmemizde numarayı kontrol ettim ve genel müdürlüğü arayıp şubeyi telefonu ve personeli sordum onay aldım yine yetmedi personelden boş mail istedim @finansbank.com.tr mı diye sonradan kaşeli imzalı yazı Faxlattim ama yinede bunlar boş Musteri ben kredi iptali istiyorum der ise ben sadece kurumsal mail fen yaptıgım yazışmalar kayıt olan telefon görüşmeleri ve Fax ile dava açıp hakkımı alabilirim yani bosuna uğraşmış olurum bir sekilde parami alırım ben konuyu yardım istemek için üye arkadaşların bilgisi olsun sıkıntı yasamasınlar diye actim

Almanci Tane-R
16-08-2011, 21:12
Bana bunu sorduğuna açıkcası şaşırdım veya ben eksik anlattım aradığım konuştuğum yerin tabimi banka olduguna eminim ilk görüşmemizde numarayı kontrol ettim ve genel müdürlüğü arayıp şubeyi telefonu ve personeli sordum onay aldım yine yetmedi personelden boş mail istedim @finansbank.com.tr mı diye sonradan kaşeli imzalı yazı Faxlattim ama yinede bunlar boş Musteri ben kredi iptali istiyorum der ise ben sadece kurumsal mail fen yaptıgım yazışmalar kayıt olan telefon görüşmeleri ve Fax ile dava açıp hakkımı alabilirim yani bosuna uğraşmış olurum bir sekilde parami alırım ben konuyu yardım istemek için üye arkadaşların bilgisi olsun sıkıntı yasamasınlar diye actim

Bende ilk mesajinizda dikkatsiz davranmissiniz diyecektim bu mesajinizdan sonra paranizi kesin alirsiniz diyorum. Ilk mesaj biraz eksik kalmis simdi anlasildi. Hayirli olsun her iki taraf icinde

emre yeşil
17-08-2011, 18:06
Para hesabıma yattı teşekkür ederim

Emre İlbi
17-08-2011, 19:38
Para hesabıma yattı teşekkür ederim

hayırlı olsun abi, sevindim :)

MuratB
17-08-2011, 19:57
sevindm valla hayırlısı olmus.Güle güle kullansın artık aracı

ErenErdem
17-08-2011, 20:12