PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön plakanın yerinde olmaması durumunda ceza yazarlarmı ?

enginetune
17-08-2011, 14:49
Bugün arabamın ön plakasını sõktüm arkadaki yerinde duruyor ön plakayı da camın arkasına koydum yani görünüyor ama aklıma su takıldı ön plakanın yerinde olmaması durumunda ceza yazarlarmı ?

Low-Rider
17-08-2011, 14:51
plaka takılı değilse yazarlar

baha38
17-08-2011, 14:57
Daha dün çevirdiler plakan nerde senin diye camda duruyodu yeni APP söledim gelene kadar yalvar yakar tamponu yeni boyattım takıcam dedim az kalsın yazıyolardı

enginetune
17-08-2011, 14:57
ön cama koydum ama gördüklerinde affetmezler diyosun yani :)

fatih(fb)
17-08-2011, 14:59
insiyatife göre değişir ama çevirirse bilki yazacak

by_hayali
17-08-2011, 15:00
ceza maddesi bile var plakanın yerinde bulunmaması diye :)

HaKo
17-08-2011, 15:02
normalde ceza istersen arabanın camına yapıştır farketmez ama kimisi yazıyo kimisi yazmıyor insafına kalmış polisin..

enginetune
17-08-2011, 15:02
Kare plaka sipariş etmíştim ama gelene kadar yine eskisini yerine takıcagım gibi görünüyor :(

pepecura
17-08-2011, 15:03
bana cez yaz diyorsun resmen :)

Oconner
17-08-2011, 15:04
o polise kalmış bişey ama bize 2 kere yazdılar polis var polis var

Yogi
17-08-2011, 15:05
geçen beni durdurdu plakan nerde filan diye bende düştü dedim
bana şekil olsun diye takmıyosunuz filan dedi abi şu arabanın ne şekli ya allah aşkına bir bak dedim, adam tamam dewam et :D

CasabLanca
17-08-2011, 15:09
senin şansına kalmış birşey
ben yaklaşık bir ay plakasız dolaştım camlara dahi koymadım :hehe:
sadece bir kere motorlu trafik yanımdan geçerken sağa çek dedi trafikte onda da anlamazlığa vurdum durmadım :D:D

Burak E.
17-08-2011, 15:12
ben 2 ay plakasız gezdim bi kere park halindeyken polis geldi plakan nerde dedi düştü bagazda duruyor dedim göster bakıyım dedi plakalık kırılmıştı ugraşmadım bende takmak için :D plakalıgı kırık görünce he tmm dedi kırklarelinde mobese göremiyormuşta ondanmış :D

enginetune
17-08-2011, 15:20
Abi şansa kaldıysa garanti yazarlar bana :D

Emre İlbi
17-08-2011, 15:29
şans tabikide,
bir abimin aracını bağlamışlardı zamanında, önde plaka yok diye,
geçenlerdede az daha APP var diye arkadaşımın aracını bağlıyordu Yunus,
arabayı ben kullanıyordum, yalvar yakar ikna ettim,
mühürlüleri hemen taktık,
bu defada ceza yazacam demeye başladı,
arabanın arka camlarında film vardı,
film ve APP'ye ceza yazacam dedi,
zar zor ikna ettim, sadece filmden 140lira kitledi bıraktı :D

RIDVAN
17-08-2011, 15:38
bnde takmıyorum rüşvetle hallediyorum polisle zıtlaşma huyuna git paranı ver çekil polisler beni yılbaşında arıyolar noldu bizim harçlıklar die :) :)

not: işini laikiyle yapan polislerimizi tenzih ediyorum.

Ne Güzel İşi Çözmüşsünüz. Burası Türkiye :icon_tup:

Edit : Plakan Kesinlikle Önde Görülmeli Bizde Birkere Cama Koyduk Polis Abide Sağolsun Bize Koydu :)

bugratemel
17-08-2011, 15:40
önde plaka yok die 2 kez ceza yedim

enginetune
17-08-2011, 15:44
Ne Güzel İşi Çözmüşsünüz. Burası Türkiye :icon_tup:

Edit : Plakan Kesinlikle Önde Görülmeli Bizde Birkere Cama Koyduk Polis Abide Sağolsun Bize Koydu :)

Araba zaten epey dikkat çekiyor zaten bende ortada bana ceza yaz diye geziyorum sanki :D

emre_
17-08-2011, 15:48
plakanın olmaması ekstra dikkat çekiyor polislere gel beni çevir dermiş havası oluyo :) bende takmamıştım plakam yeni diye birde tamponda alçakta kalıyor sürterim diye 2 kere trafikten atladım bir kaç kerede asayiş söledi bende taktım patlamadan :)

CagkaN
17-08-2011, 15:48
klasik araçlara birşey demiyorlar vosvos varken 2 kere polis çevirmesiyle karşılaştım birşey demediler ama civicle olsaydım affetmezlerdi

enginetune
17-08-2011, 16:00
klasik araçlara birşey demiyorlar vosvos varken 2 kere polis çevirmesiyle karşılaştım birşey demediler ama civicle olsaydım affetmezlerdi

Abi aynalarda ve çamurlukta hella flunsh+ farlarda xenon + havalı korna + simdi birde plakayı söktüm bakalım nolcak :) sanırım oldukça dikkat çekiyorum :D

RottingChrist
17-08-2011, 18:28
plakayı sağ veya sola bile koysan ceza yeme olasılığın yüksek.

focus musty35
17-08-2011, 18:52
valla benımde onde yok doldurdum plaka takcak yerı zaten takmıyordum ama zaten arabada durdurdumu ceza yazıcak seyler oldugu ıcın plakayı pek takmıyorum :D ama kafadan gelırken dırek dıkkt cekceı ıcın takmamak pek mantıklı deıl aslında

ulasoztas1
17-08-2011, 19:24
dün arkadaşımın başına geldi, e46 kasa bmw nin ön plakası yok diye bağlamaya kalkmış baya dil döktükten sonra bağlamamış ama ceza yazmış

suprolla
17-08-2011, 19:50
4 senedir önde plaka yok toplamda 8-10 kere sormuşlardır nerde plaka diye abi tamponu boyattım-düştü-kırıldı vs diyorum tamam bi daha görmiyim diye gönderiyorlar
şu plaka ile ilgili maddeyi bulamadım ama hatırladığım kadarıyla "araç üzerinde görülebilecek yerde en az bir adet plaka olması zorunludu" diye olmalıydı..bi kaç kere sormuştum polislere ama net bilgi alamadım

searock///
17-08-2011, 19:53
Yerinde bile degilse yazarlar

onurkara
17-08-2011, 20:18
bnde full stok 2010 pejo 308 wardı önde plaka yok diye arabayı bağlamışlardı :D şuanki aracımlada boyadan cıktıgında plakasız gezdim 10 gün polis sağa çek dedi çewre yolunda ekşın yaşamak için kowalamacaya girdim zor oldu ama kaçtım :D

enginetune
17-08-2011, 20:24
haftasonuna kadar evden işe işten eve yaptığım için pek ekşın yaşayacak vaktim olmuyor :) ama kararsız kaldım bi arkadaşımla konuştum 2 senedir plakasız gezidiğini söledi ( sadece öndekini sökmüş ) yakalandığımda çeşitli yalanlar sölemiş işte boyattım plakalık kırıldı veya düştü gibi :D Önde plaka olmadan da gözüme bi güzel göründü şimdi itiraf etmeliyim :D

Ome_RS
17-08-2011, 20:24
yazar bana yazıoyrdu bi kere boyadan yeni cıkınca camda bak boya taze flan dedim plakanın yeri cam değil yerine koycaksın baska yerde olması ceza yemeni engellemez dedi sonra ikna ettim boya taze diye yazmadı ceza yolladı

sinan-s
17-08-2011, 20:44
Öle bi kilitlerlerkı cezayı anlayamazsın :)

eser
17-08-2011, 20:53
2 sene plakasiz gezdim clio varken hicbir sey olmadi 106 yi aldiktan sonra plakam yok diye bagladi

ondertopcu
17-08-2011, 21:00
İstda ceza ve araç bağlatma olayı biraz şansa kalıyor. Tamamıyla karşılaşacağın polisle alakalı bir durum. Eski aracım leonda yaklaşık 1 sene plakasız gezdim. 1 kere havaalanında polis çevirdi( havaalanı trafik ekipleri terstir bilen arkadaşlar vardır) tamponu boyattım dedim yemedi ama tak dedi. Veliefendinin orda yunuslar çevirdi onlarıda bağladım. Bakırköy regatanın orda sol şeritten yunuslar aldı onlarda sağolsunlar yolladır :D Şanslıydım galiba

cery
17-08-2011, 21:05
2 senedir önde plaka olmadan geziyorum defalarca çevirdiler plakanın yerinde olmadığını farketmediler bile. cama koyunca belli ediyor benimki bagajda ya da arka koltukta duruyor hep. göze çarpmayınca önde eksiklik olduğunu farketmiyorlar :D

bikaç defa sordular. tamponu yeni boyattım az kurusun diye takmadım dedim yırttım :D

Frid
17-08-2011, 21:13
takamamın anlamı ne ki sosyal mesajlardan giriş yapayım :D

alperkirman
17-08-2011, 21:19
bu soru hep aklımdaydı hazır konusu açılmışken soriim
ben aracımda ön tamponun bandını değiştirmeyi düşünüyorum plakalıksız bant yani
plakayı alttaki sislerin oraya taksak sıkıntı olurmu?

http://2.bp.blogspot.com/_W5WkI0yANBk/THiIkaACagI/AAAAAAAABTk/dPvjQv6W62s/s1600/jason2.jpg

bu abinin yaptığı gibi

TarikS
17-08-2011, 23:48
Ben gectigimiz haftasonu filmden ve onde plaka yok diye motorlu ekip tarafindan cevrildim, filmden yaziyorum plakadan yazmiyorum, plakadan yazarsam baglamak zorunda kalirim dedi, filmleri sokturmek icin 1 haftalik izin belgemi verdi yolladi.

Simdiye kadar 1 kere Mini'de plakam yok diye akilli bi abimiz atladi onume cevirdi Kadikoy Sali Pazari'nin kosesinde, onlar da rusvetciymis zaten cuzdani actim param olmadigini gosterdim, kredi karti gecer mi geyikleriyle falan bastim gittim.

Onun disinda hep 'plakani tak, ceza yazarlar' diyen memurlara denk geldim sagolsunlar.. Adam gibi davraninca onlar da dogru duzgun muamele ediyorlar, seviyorum.

Schumi
18-08-2011, 00:06
7 senedir önde plakam yok. :) Mütemadiyen ara ara arka plakayıda söküyorum. 1 ay 2 ay bazen 3 ay felan hiç plakasız dolaşıyorum. Arada durdukları oluyor ama sorun olmuyo. Sanırım 3 kere felan ceza yemişimdir plakadan dolayı. Ancak eskiden plakadan sadece ceza yazılabiliyordu. Bağlanamıyordu. Sanırım 2010 yada 2011 yılı itibarı ile tek plaka eksikliğinden bile aracı bağlayabiliyorlar. Ama hala plaka yok. :)

eser
18-08-2011, 00:12
7 senedir önde plakam yok. :) Mütemadiyen ara ara arka plakayıda söküyorum. 1 ay 2 ay bazen 3 ay felan hiç plakasız dolaşıyorum. Arada durdukları oluyor ama sorun olmuyo. Sanırım 3 kere felan ceza yemişimdir plakadan dolayı. Ancak eskiden plakadan sadece ceza yazılabiliyordu. Bağlanamıyordu. Sanırım 2010 yada 2011 yılı itibarı ile tek plaka eksikliğinden bile aracı bağlayabiliyorlar. Ama hala plaka yok. :)

2005-2007 arası hep plakasız gezdım aynı senın gıbı zaman zaman arkayıda soktum sonra bagajda ses yapıyor diye plakaları taktım,106 yı aldıgımda plaka değişti o zaman öne takmadım zırt pırt çevirdiler bir gece arkayıda söktüm o zaman bağlandım :)

JapanVsGermany
18-08-2011, 00:14
Ben hiç çewirmeye girmemekle beraber defalarca polisin önünden plaka camda geçtim, plaka olmayınca dik dik bakıyorlar ** acamda olduğunu görünce tepki wermiyorlar....

Ceza yazılan warsa bilemem ama bana yazmadılar hiç..

Ome_RS
18-08-2011, 01:04
takamamın anlamı ne ki sosyal mesajlardan giriş yapayım :D

kimi arabaya yakısmıyor önce fazlalık gibi duruyo bütünlüğü bozuyo :)

Schumi
18-08-2011, 01:23
Ben hiç çewirmeye girmemekle beraber defalarca polisin önünden plaka camda geçtim, plaka olmayınca dik dik bakıyorlar ** acamda olduğunu görünce tepki wermiyorlar....

Ceza yazılan warsa bilemem ama bana yazmadılar hiç..

Bence tam tersi. İlk plakayı söktüğümde 7 sene önce camdaydı. Eşimle taksimden geçiyoruz arabayla. Bir polis yola atladı trafikte yanıma geldi. Açık olan camdan. O plakayı camdan kaldır. Böyle daha çok dikkat çekiyosun hiç takma daha iyi dediler. :D Bende cam filmi yok. Söktüm ve rahatladım 3 sene kadar önce. Çok az çevriliyorum ki her gün aracım marş basar ve dolaşırım farklı farklı yerleri.

ömerve
18-08-2011, 01:42
belki direk plakadan yemezsin ama dikkat çekersin,çevirilirsin başka şeyden kitler :) gerek yok

kickboxer
18-08-2011, 01:44
3 sene oldu takmadım takmam:D bi bahane buluyorum hep

alex
18-08-2011, 02:04
babam 4 seneden beri ön plaka iptali yapılmış şekilde dolaşıyor daha çeviren olmadı

alex
18-08-2011, 02:05
eğer ceviriyosa ferrariryide ceviricek dier spor arabalarıda onlarada önde yok coğunda

merve
18-08-2011, 02:18
şans işi biraz. sonuç olarak ceza yazma hakları var. kural sonuçta bu, uyarsın uymazsın sana kalmış. kimseyede ceza yazdı diye ses çıkaramazsın ama. 3yıl önce, app plakalarımda mühür yoktu ceza yedikten sonra mühürlülerini alana kadar hiç plaka takmadm. 2hafta öyle gezdim,her gün okula gittim geldim, her akşamda gezdim. ön arka cam vs hiç plaka yok, bişey olmadı. plakalarım geldi, sanayiye taktırmaya giderken polis çevirmişti,camda duruyodu plaka. yeni moda heralde demişti adam :D o şekilde algıladıklarında gıcık olabiliyolar, neyseki bağlamıştım :)

osman 1.8t
18-08-2011, 10:09
bendede yok ön camda duruyor polis aracın ne olduğunu çözene kadar ben geçmiş oluyorum :)

rebelh
20-08-2011, 01:51
dün bahçeli 7 de ardarda 3 polis uyardı plakanı tak die bende yeni app siperişi vermiştim takmiodum ön camda duruyodu şimdide aklıma takıldı benim appler mühürsüz nasıl mühür bastırıcam?

christine
20-08-2011, 04:09
1 senedir önde plakam yok (yakışmadıgı için :) )
bi iki kere asayiş cevirdi
ceza yemedik yemeyiz inşllah

turbo&quattro
20-08-2011, 04:56
Onde plakam olmadigi icin hayatimin en koyu polis tecrubesini yasamistim ( usa) Bir daha hicbir kuvvvet ondeki plakami sokturemez :)

mertk
20-08-2011, 07:28
Carrera,F360 atakoyde cevirmede arkamdalardi bendede onlardada onde plaka yoktu bana ceza kestiler onlara selam verip gecirdiler Tr'de boyle iste:(

CGTY
20-08-2011, 09:05
Onun disinda hep 'plakani tak, ceza yazarlar' diyen memurlara denk geldim sagolsunlar.. Adam gibi davraninca onlar da dogru duzgun muamele ediyorlar, seviyorum.

Bana da denk geldi bi kaç tane öyle, "Bu filmlerle sana ceza yazarlar, xenonları da sök, dikkat çekiyor." diye uyarmışlardı. Bi kere de babam yanımdaydı, "Sen polis değil misin, niye yazmıyorsun ?" demişti adama. :D

Onde plakam olmadigi icin hayatimin en koyu polis tecrubesini yasamistim ( usa) Bir daha hicbir kuvvvet ondeki plakami sokturemez :)

Bazı eyaletlerde önde plaka olmadığı doğru mu ?

ae101
20-08-2011, 11:18
3 bucuk senedır plakam camda gezıyorum.. allaha sukur bısey olmadı.. persembe aksamı cevırmeye gırdım bana sagacek tarzında garıp bı hareket yaptı bende durdum:) adamda gelmıs ban sana durmu dedımm dedıı:D neyse o zaman bı evraklara bakayımm dedıı gonderdıı sormadı bıle plakayı:D

Hondafatih
20-08-2011, 11:23
bence polisten polise değişiyo bir arada beni cevirdiler plakan nerde dedi camda dedim eksozunda var dediler var dedim görünen köy kılavuz istemez misali durdu durdu yazcak ya ozaman sana emniyet kemerinden ceza yazim ben dedi yazdı :) böyleside var :)

oguzhan999
20-08-2011, 11:25
biz plakasız 1.5 sene gezdik eski aracımızla sansa sıkıntı yaşamadık , ama affetmezler

rebelh
20-08-2011, 11:47
bgn gittim aldım yeni appyi ama daha takmadım bazen sorun oluyo diye bantla takiim diorum polis bişi derse hemen söker diğerini takarım diye

bantla taksam tutarmı?

S.Mert
20-08-2011, 11:51
plaka olayı sıkıntılı biraz, yazsa bağlasa hiçbişey diyemezsin adam haklı :) 2.5 senedir şükür daha hiç yazan olmadı. çok durdurdular ama özellikle plaka olayında ters gitmemek, tatlı dille halletmeye çalışmak sanırm işe yarıyor :) bende hep öyle oldu.

böyle dedimya, akşama gelir yazarım arabayı bağlattım diye :D:D:D

Ayrton Senna
20-08-2011, 11:56
1 yıldır önde hiç yok, sadece arkada fransız APP var, çok çevirmeden durdurulmadan geçtim.tabi bu böyle devam etmeyebilir :)

HASANCOKO
20-08-2011, 12:10
olmamayı bırakın, adam bana neden ortada değil de en sağda duruyo kapıya taksaydın bari artistliğin kime deyip ceza yazmaya kalktı :D

volkan_gs
20-08-2011, 12:16
Plakasızken iki kez çevrildim, ikisindede radara girdiğim için ordan yazdılar plakaya yazmadılar ama ikisindede iyi niyetle uyardılar başkası görürse bağlar dikkat et diye..

dirk
20-08-2011, 13:02
cook güzel plakalıklar var insanın plaka takası geliyor =).. plaka takmamak 140 lira sanırım ..

AtmoSpheriC
20-08-2011, 13:03
bizde rahat 1 sene qezdik plakasız.. öndeki plakayı biraz hırpaladık yamılttuk fln... 2 kere polis çevirdi plaka nerde diye.. abi kaza yaptık arabayı yeni topladık plaka yamuk yenisi basılıyo fln qibi yalanlarla sıkıntı yaşamadık 1 sene bagajda qezdi plaka :D her seferindede yiyo polisler bu numarayı

enginetune
20-08-2011, 13:05
Farkettimiz bilmiyorum cok sıkı denetim var son bir haftadır ankara da :)

Diyadin
20-08-2011, 13:16
Vtec2de bende plakasız geziyordum. İlkinde tamponu yeni boyattım demiştim.İkincisinde park halindeyken jandarma sorun çıkartmıştı. Kare plaka takmıştım.

Memuruna göre değişiyor 2004 yılında kare plakanın içine paul shark amblemi yapıştırdığımız için polisle sorun yaşamıştık :D

ÜSTÜNERC
20-08-2011, 16:23
ben vallaha 5-6 aydır önde plaka yok durursamda adam degılım zaten supersprint egsozdan cezax yedım daha ceza yemeye nıyetım yok ama polis goruyor bıse demıyor angeller yanıyor sisler acık arka sısler acık yanınddan gecıyorum polisin bıse demıyor redıne bıle vuruyorum :):) polisler bezdi artık benden :):) polisin ınsafına kalmıs bısey yazar yazmaz :)

senna
20-08-2011, 16:42
bizde rahat 1 sene qezdik plakasız.. öndeki plakayı biraz hırpaladık yamılttuk fln... 2 kere polis çevirdi plaka nerde diye.. abi kaza yaptık arabayı yeni topladık plaka yamuk yenisi basılıyo fln qibi yalanlarla sıkıntı yaşamadık 1 sene bagajda qezdi plaka :D her seferindede yiyo polisler bu numarayı

sanırım klavyen bozuk

Ome_RS
20-08-2011, 16:58
ben vallaha 5-6 aydır önde plaka yok durursamda adam degılım zaten supersprint egsozdan cezax yedım daha ceza yemeye nıyetım yok ama polis goruyor bıse demıyor angeller yanıyor sisler acık arka sısler acık yanınddan gecıyorum polisin bıse demıyor redıne bıle vuruyorum :):) polisler bezdi artık benden :):) polisin ınsafına kalmıs bısey yazar yazmaz :)

arka sis acık geziyorsan bayagı küfür yiyosun haberin olsun ;)

JapanVsGermany
22-08-2011, 00:05
Bu akşam İftar Orginazasyonu yaptık,akabinde GoKart'a gidelim dedik...
Tam 20 Araba Çewirmeye girdik, 20 arabanın 10tanesinde önde PLAKA YOKTU, Polis sadece 1 aracımızı durdurdu, onu da bıraktı :)

Hala diyorum ki (en azından ankarada) Plakasız geziliyor, ceza meza yazmıyorlar :)

ygtkrmdnz
22-08-2011, 01:40
çekirge misali belki 1 2 defa düştü kırıldı ezildi boya falan dersin ama aynı polise denk düşme ihtimalin yüksek olabilir

gökan
22-08-2011, 01:45
5 sene basık aracla plakasız gezdım:)izmir ıstanbul bı ceza yazan olmadı:)

enginetune
22-08-2011, 09:56
5 sene basık aracla plakasız gezdım:)izmir ıstanbul bı ceza yazan olmadı:)

eyvallah :) bende çıkarttım şimdilik bişi yok sadece asayiş uyardı bir kere tak plakayı yerine diye :)