PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör püskürtme zamanı fazlalığı

super_chemistry
18-08-2011, 23:56
Arkadaşlar aracımda fazla yakıt tüketimi ile ilgili sorun vardı gaz ayarı yaptırmak için gazcıya gittim ve bilgisayara bağlattığımda enjektörlerin püskürtme süreleri çok fazla onları ayarlatman gerekli dediler benzinde 8,8ms gazda ise 15,2ms diye bir bilgi verdiler bu durumu nasıl ayarlatabilirim veya benim yapabileceğim bi düzeltme olabilirmi

başka bir yerde tekrar bilgisayara bağlattım araçta oksijen sensoru vs düzgün çalışıyor gaz kelebeği arada bir yanlış veri okuyor avans ve sente normal

bu konuda yapmam gereken birşey varmıdır bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

enjektörlerin püskürtme zamanları 2-3 ms olmalı dediler

super_chemistry
18-08-2011, 23:57
Ayrıca aracım proton 315 glsi 1,5 motor sıralı atiker tüp takılı

gökberk
19-08-2011, 01:25
Abi hoşgeldin burda sorununa çözüm bulacağına eminim yalnız önce kendini tanıtman gerek.

Burdaki linkten kendini tanıtabileceğin bir konu açabilirsin.

Üyelerimiz - TechTurkey Forum (http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/)

boosted_pug
19-08-2011, 20:07
illa 2ms olucak die bişi yok 4 de olur 5 de olur 8 de olur sen beyine herhangi bi işlem yaptırtmadığın sürece değerler kafasına göre kendi kendine değişmez yakıtın artma sebplerine gelince ilk başta o2 sensörü sonrada su sıcaklık sensörü gelir eğer benzinde arabanda fazla yakma sorunu yoksa sadece tüpde warsa arabanda herhangi bi sensör arızalı değildir sadece tüpde fazla yakıyosa başka biyere ayar yaptırtmayı denemelisin

super_chemistry
20-08-2011, 23:17
aracım gazda ve benzindede fazla yakmaktadır oksijen sensörü normal çalışıyor ısı sensörleri de ole diye biliyorum suan servise bıraktım aracı bilgisayara bağladılar ve kayda değer pek birşey bulamadılar araş şuan serviste artık bakacaklar ve ne gerekiyorsa yapacaklar artık ama yinede faydalı olabilecek bilgileri paylaşabiliriz ben serviste yapılanları yazarım bu konuda bilgisi ve önerileri olan arkadaşlarda öneride bulunabilirler

Osman Bahadır
21-08-2011, 16:07
LPG enjeksiyon süreleri benzin enjeksiyon sürelerinden çok fazla olmamalı. Hele de sizin bahsettiğiniz gibi iki katı değerlere hiç ulaşmamalı.

LPG'de enjeksiyon süresini belirleyen çarpanlar vardır. Bunlardan en önemlisi regülatör veya rail basıncıdır.

Sizin durumunuzda ya regülatör basıncı yetersiz geliyor, ya da klasik atiker uygulamasıyla enjektör uçlarına çok ince nozzle takmışlardır. Regülatör basıncı yetersizse üzerinde ayarı vardır, açılır. İnce nozzle takmışlarsa da büyüğüyle değiştirilir.

super_chemistry
25-08-2011, 15:28
arkadaşlar sorunum çözüldü sorunlarıda anlatayım size

1 motorun üzerindeki sensorlere giden hortumlarda karışıklık varmış
2 egzoza giden sensörün 1 inin kablosu soyulma nedeniyle diğerine temas ediyormuş.
3.extra olarak yapılan işlem buji ve buji kablolarını değiştirdim
4 subap yarı yeniden yapıldı

bu işlemler sonucunda aracım yine eskisi gibi hatta biraz daha iyi yakıta döndü şuan ş.içi 0,21 krş yakıyor
bayramda izmire gidicem uzun yol yakıtınıda o zaman görürüz artık

yardımcı olan ve olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.