PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hukukçu arkadaşlar(yardım kıdem tazminatı)

mmged_jan
19-08-2011, 14:25
3 4 gün önce annem sigortadan emekli oldu dizinden ameliyat olacagı için işten izin almak istedi ancak patronu izin vermeyince annem işten ayrılmak zorunda kaldı 18 aydır orada çalışıyordu hesaplarıma göre 1.345 tl gibi bir para alması gerekiyordu

anneme alıcagım yoktur gibisinden birşey imzatmaya çalışmışlar annem imzalamamış ben adamla konuştum sgk nın bu parayı rahat rahat tahsil edeceği konusunda şahsı uyardım

sgk istanbul bölge müdürlüğünün telefonunu verdiler buradan yardımcı olur dediler şuan ameliyat işleri ile ugrasıyoruz biz bu işi rahat rahat halledebilirmiyiz

şimdiden herkeze teşekkürler hastaneden çıkamadığımız için bir techturkey aklıma geldi

despe
19-08-2011, 14:32
eğer anneniz 15 senedir sigortalı olarak çalışıyorsa, hiç uğraşmasın. sigortaya gitsin alsın kağıdını. çıktığı işyerinden de 18 aylık tazminatını alır.

despe
19-08-2011, 14:35
yada herhangibir sendikaya üye ise oraya başvurun, eğer üye değil ise gizli sendikalar var, onlara üye olsun, zaten işyerine oradan kağıt gittiği gibi ödemeyi yaparlar :D

mmged_jan
19-08-2011, 14:40
eğer anneniz 15 senedir sigortalı olarak çalışıyorsa, hiç uğraşmasın. sigortaya gitsin alsın kağıdını. çıktığı işyerinden de 18 aylık tazminatını alır.

walla dostum sağol ilgin için sigortadan dilekçe verdiler bize sendikaya gerek yok istanbul sgk bölge müdürlüğüne gidicem bir ara bakalım

mmustu
19-08-2011, 16:36
gülüm zeyreğe sigortaya gidiyorsun basıyorsun şikayeti bi süre sonra firmaya yazı gidiyor inceleme için paçaları tutuşunca sizi arıyolar anlaşma için ;)

Maxi
19-08-2011, 16:40
gülüm zeyreğe sigortaya gidiyorsun basıyorsun şikayeti bi süre sonra firmaya yazı gidiyor inceleme için paçaları tutuşunca sizi arıyolar anlaşma için ;)

+1 diyorum çünkü yaptığım birşey
zeyrek denen yer, unkapanında

oraya dilekçe veriyorsun
(hatta yan tarafta senin adına (kuruma ait) dilekçe yazan yer var)
sonra seyreyle gümbürtüyü .

(biraz sürebilir ama bir kaç ay gibi mesela)

DOHC
19-08-2011, 17:20

Annesi 15 yıl değil, 18 aydır çalışıyormuş.
SSK'ya bildirilen maaş üzerinden 1,5 maaş tazminat alır (binde 6 vergi kesilmiş olarak).
Maaşı SSK'ya bildirilenden daha yüksekse, elden aldığı parayı da belgelerse daha tam maaş üzerinden alır tazminatını.