PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 corsa yardım ??

ahmet43
20-08-2011, 02:40
arkadaşlar aracımda acayip bi sıkıntı oldu sizlerden bi yardım istiyorum bu konuda aracımın kmsi fazla modeline gore 200 binde aracım ama bi kaç defadır değişik bi olayla karşılaşıyorum araba kendini kasıyo turbo açmıyo gibi ama dip gaz yapıyorum kara duman atarak yavaş yavaş yurumeye devam edince duzeltiyo kendini bunun nedeni nedir acaba bilgilendirebilirmisinz beni neden yapar boyle bişiyi ve 2007 1.3 cdtı 90 beygirlk olan corsalarda partükül filitresi varmı ??

FaBeRgE
20-08-2011, 03:25
Ahmet'cim partikül filtresi varsa dediğim gibi kendini temizliyor olabilir.

ramo35
20-08-2011, 03:39
90 hp liklerde tipik sorun olan selenoid valfi geldi aklıma sadece inş masraflı bir arızası yoktur

ahmet43
20-08-2011, 04:03
Ahmet'cim partikül filtresi varsa dediğim gibi kendini temizliyor olabilir.

abi bilmyorum ki varmi yokmu arastrdm brz netdn ama tam net bilgi veren yok partikül filitre var dmis bazısı bazısı yok demiş valla anlamadm yarın bi seni ziyaret edicm ztn gösterelm bi ya .s

ahmet43
20-08-2011, 04:06
90 hp liklerde tipik sorun olan selenoid valfi geldi aklıma sadece inş masraflı bir arızası yoktur

selenoid valfi mı .s inş masraflı bşiyi yokdur aracdan memnunken 200bin km yaptı arıza cıkarmadı drken bide cıkarırsa bk artk aklımda olsunda bi onada bktrym ben tşkr edrm

aliergun
20-08-2011, 04:36
bu dediklerinizi yaptığı zaman arıza ışığı yakıyordur muhtemelen. serviste tech2 ye bağlatıp kontrol ettirin bence. mutlaka hafızaya almıştır geçmişte yaktıysa..
hem turbo açmayıp hemde bol duman atıyorsa muhtemelen wastegate ile turbo arasında uyumsuz çalışma durumu vardır. selenoid i kontrol ettirmek lazım. wastegate i açık bırakıyor olabilir.

ahmet43
20-08-2011, 05:35
bu dediklerinizi yaptığı zaman arıza ışığı yakıyordur muhtemelen. serviste tech2 ye bağlatıp kontrol ettirin bence. mutlaka hafızaya almıştır geçmişte yaktıysa..
hem turbo açmayıp hemde bol duman atıyorsa muhtemelen wastegate ile turbo arasında uyumsuz çalışma durumu vardır. selenoid i kontrol ettirmek lazım. wastegate i açık bırakıyor olabilir.

Daha önceden arıza ışığım yanıyodu ama en son mazot fullediğimde söndü ve bunları yaptıgında da yanmadı yanarkende egzoz gazı arızası veriyodu zaten egr arızası denilmişdi servise goturdugumde selenoid i sabah bi kontrol ettircem dediğiniz gibi olma ihtmali yuksek bide partikül filitre varmı yokmu bilmiyorum oda olabilir belki :S

Mr.K
20-08-2011, 05:57
partikül temizlerse bembeyaz duman atarsın,siyah değil

ahmet43
20-08-2011, 06:28
partikül temizlerse bembeyaz duman atarsın,siyah değil

hmm duman siyahdı ya beyaz değildi :s

erh
20-08-2011, 11:24
partikul yok

fatihtemizer
20-08-2011, 11:29
selenoıd valfine baktır..bende de aynı sorun olmuştu..orjınal valflerde sorun var..yenisiyle değiştiriyorlar..130 tl civarında birsey.ve 200deyse aracın manifoltunda dolmuş olabilir temizletirsen aracı çok çok rahatlatırsın..

ahmet43
21-08-2011, 14:09
selenoıd valfine baktır..bende de aynı sorun olmuştu..orjınal valflerde sorun var..yenisiyle değiştiriyorlar..130 tl civarında birsey.ve 200deyse aracın manifoltunda dolmuş olabilir temizletirsen aracı çok çok rahatlatırsın..

tşkr ederim ben bi baktrym bu selenoid çok sıkıntı heralde ya dun gene yaptı aynı şekilde manifolt olma ihtimalide var egr arızası veriyodu daha oncelerde .s

S.Özeren
21-08-2011, 14:55
sorun valfte gibi bilgisayara bağlat güzel bi yerde valfse direk çıkar zaten 70 80 lira olması lazım

ahmet43
21-08-2011, 18:12
sorun valfte gibi bilgisayara bağlat güzel bi yerde valfse direk çıkar zaten 70 80 lira olması lazım

aracımda arıza ışığı yanmıyo ama valfde olunca arıza ışığı yakıyomu peki ?

aliergun
21-08-2011, 19:37
araç 200.000 de ve kurum temizliği yaptırmadıysanız selenoidi hallettikten sonra ilk işiniz onu yaptırmak olsun bence. ardından enjektorleride temizletip carbon clean yaptırırsanız arabada bariz farkı hissedersiniz.

ahmet43
22-08-2011, 06:24
araç 200.000 de ve kurum temizliği yaptırmadıysanız selenoidi hallettikten sonra ilk işiniz onu yaptırmak olsun bence. ardından enjektorleride temizletip carbon clean yaptırırsanız arabada bariz farkı hissedersiniz.

ben selenoid i halledicemde işde selenoid valf hatasında arıza ışığı yakıyomu onu merak ediyorum ?? carbon temizliği zamanı da geldi ya dediğinz gbi manifoltla onada bi el atym ben şu sorunu çözdükden sonra şu sıkıntıyı bi çözsem ztn hepsine sıra getiricem de :)