PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : apple ios-android işletim sistemi karşılaştırması ve birazda android bilgisi:D

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 02:48
Benzin dizel karşılaştırması misali :D , birbirine paralel performansta işlemci ve ram olduğunu varsaydığımız bir adet android işletim sistemili telefonla bir iphone (misal 3gs ,,, veya 4) arasında performans , kullanım kolaylığı , donma vss , şekillendirilebilirlik açısından hangisini tercih edersiniz?Pek bilgim olmasada kısa sürede yayıldı ve gayet rabet görüyor diye biliyorum android.

Benim de bi android tabletim var (exper easypad) ama adam akıllı kurcalama fırsatım olmadı , internete girmek harici bişey yapmadım , program dahi yüklemedim.Rom yüklemeyi beceremeyince de öylece bıraktım ve bu haliyle de pek bişey vaadetmiyor bana.(ki kullanıp custom rom yükleyenler ;orj. yazılımla kullanıp kısa sürede satan biçok easypad kullanıcısını çok iyi anladıklarını söylüyorlar)Bende rom işine kafa yoracağım zamana kadar düşük beklentide öylece nette takılıyorum sadece.

Neyse konumuza gelelim , android geliştirilebilirlik açısından kullanıcının beklentisini karşılarmı?apple ın kendi yazılımına kıyasla artıları eksileri nelerdir?

Bu aralar piyasaya çıkan telefonların işlemci ve ram leri ne alemde?tabletim 1 ghz 512 ram olması lazım , hızlılığını yavaşlığını bilmem ama uyku modu sonrası aşırı şişiyor cihaz ,, yeniden başlatmak gerekiyor...Telefonlardada böyle bişey söz konusumu?

Dün arkadaşımda htc hero inceledim.Özellik açısından değil ama tasarım açısından keisnlikle aradığım telefon diyebilecğeim bi cihaz.Cidden çok hoşuma gitti ama işlemci ve ram olarak zayıf galiba.Kurcaladım bi ağırlığını falan görmedim ama bu performans kaybı olarak benim nerede karşıma çıkar?hero yu tavsşye edermisiniz?

ikinci elde 600 maxx700 e kadar androidler arasıdna hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?

ygtkrmdnz
21-08-2011, 03:33
Android isterse havuçlu model çıkarsın iphone kullanan ve seven bir kişi kesinlikle androide geri dönmez diye düşünüyorum

İphone kullanım kolaylığı fiyat,performans ve kalite konusunda piyasada her zaman ezici durumdadır bana göre , android bir çok model çıkardı hep inceliyoruz ama sadece lafta kalıyor daha büyük bir patlama yapmış modelini görmedim duymadım yine herkes iphone kullanmaya devam ediyor :)

bu arada 3gs kullanıyorum 4 ile aramdaki tek fark kamerası birebir kopyası başka hiçbir farkı yok hız olarak :)

yiit
21-08-2011, 03:36
1- apple
2- htc

Android gerçekten 10 numara bi işletim sistemi çok kolay hızlı vs.

yavuz364
21-08-2011, 03:38
evet birçok kişi iphone a geçiyor ama işlevsellik, özgürlük ve kişiselleştirme arayan herkes de android e geçiyor :)
Etrafımda iphone a da geçen var android e geçen var.. Daha çok amacınıza bağlı..
Birazda mesela benim iphone a geçmememdeki en büyük neden ekranının küçük olması... Biraz daha büyük olsaydı çok daya iyi olurdu..

Android isterse havuçlu model çıkarsın iphone kullanan ve seven bir kişi kesinlikle androide geri dönmez diye düşünüyorum

İphone kullanım kolaylığı fiyat,performans ve kalite konusunda piyasada her zaman ezici durumdadır bana göre , android bir çok model çıkardı hep inceliyoruz ama sadece lafta kalıyor daha büyük bir patlama yapmış modelini görmedim duymadım yine herkes iphone kullanmaya devam ediyor :)

bu arada 3gs kullanıyorum 4 ile aramdaki tek fark kamerası birebir kopyası başka hiçbir farkı yok hız olarak :)

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 03:42
bu kişiselleştirmeden geliştirmeden kastımız nedir android de?
Tema olayları falanmı yoksa program çeşitliliği açısındanmı?

Misal uzak masaüstü gibi bi programa accayip ihtiyacım var içmimari çizim programlarım için.Bunu iphone da da android de de kullanabilirmiyim?

yavuz364
21-08-2011, 03:46
ben androidde uzak masaüstü kullanıyorum çok güzel birşey..
Pocketcloud programını kullanabilirsiniz, iphone için de olması lazım..
Kişiselleştirme dediğim sadece tema değil, Rom değiştirerek birçok şeyi değiştirebiliyorsunuz veya kendiniz oynayabiliyorsunuz, yazı boyutlarından, ekran tarzlarına, menü değişimlerine hatta telefonun açılışına kadar.. Hemen hemen herşeyi değiştirebilmeniz mümkün..
Mesela bi masaüstü gibi biryerin olması çok büyük avantaj masaüstüne notlarınızı flan koyabiliyorsunuz v.b.

bu kişiselleştirmeden geliştirmeden kastımız nedir android de?
Tema olayları falanmı yoksa program çeşitliliği açısındanmı?

Misal uzak masaüstü gibi bi programa accayip ihtiyacım var içmimari çizim programlarım için.Bunu iphone da da android de de kullanabilirmiyim?

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 03:59
peki iki soru daha...

1)Mac i de pc yi de kullanmış arkadaşlarımın şöyle bi tespiti vardı.Windows ;zamanla kurulan silinen programlar , bulaşan temizlenen virüsler vss sonucu ilk kurulduğu zamanki performansından kayıp verirken bu kayıp mac de yaşanmaz ,,, ve windows ta bi program takılıp hata verdiği andan donar kapanır; mac ise ne kadar uzun sürerse sürsün bi şekilde o programın işlemini sonuçlandırır..Yani mac daha stabildir ,,,demişti...Gerçi bu bahsettiğim mac-windows kıyaslaması ama olay android de nasıl?mac android kıyaslandığında hangisi daha stabil?

2)Android de internette gezinme ile ilgili bi problemle karşı karşıya kaldım ,, misal nete giriyoruz , önce techturkey , sonra sahibinden , sonra face , sora twitter vss vss , bir saat takılıyoruz...Sonra onu kapamak için sağ üstteki kısma dokunduğumuzda o bir saat içerisinde hangi siteleri gezmişsek teker teker geri sararak o siteleri açıyor...yani sağ üst 'kapat' değilde 'geri al' işlevinde... sol üst te de ana sayfaya dön tuşu var ama o da kapatmıyor , altta çalışıyor internet tarayıcısı programı....İlla kapamak için altta çalışan tüm programları kapatan başka bi programı yükleyip çalıştırmak gerekiyor.

Bide misal youtube da bi müzik videosu açtık , new tab diyip tech e girdiğimizde bi önceki sekme olan müzik videosu birden duruyor (yüklenmesi de duruyor) ,,, anca ikinci sekme olan tech i kapatıp youtube a geri döndüğümüzde videoyu izleme ve videonun yüklenme işlemleri devam ediyor..Pc gibi değil yani

Bu olaylar iphone da nasıl?

yavuz364
21-08-2011, 04:05
1) android ile mac hemen hemen aynılar, bu tür problemler sadece windows ta olur :)
2) o şekilde üst tarafta kapatma açma düğmeleri olan android nasıl bilmiyorum da, ben de böyle bi problem yok.. Iphonedaki gibi kullanabiliyorsunuz tarayıcıyı (menü tuşuna basınca direk geçiyor yani )
farklı sekme açtığınızda arkaplandaki sayfanın kapanması veya durması da tamamen kullandığını program ile ilgili..
Mesela ben şuanda firefox kullanıyorum androidde , bi problemi yok şuana kadar..
Programdan programa bu tür özellikler değişebiliyor..

peki iki soru daha...

1)Mac i de pc yi de kullanmış arkadaşlarımın şöyle bi tespiti vardı.Windows ;zamanla kurulan silinen programlar , bulaşan temizlenen virüsler vss sonucu ilk kurulduğu zamanki performansından kayıp verirken bu kayıp mac de yaşanmaz ,,, ve windows ta bi program takılıp hata verdiği andan donar kapanır; mac ise ne kadar uzun sürerse sürsün bi şekilde o programın işlemini sonuçlandırır..Yani mac daha stabildir ,,,demişti...Gerçi bu bahsettiğim mac-windows kıyaslaması ama olay android de nasıl?mac android kıyaslandığında hangisi daha stabil?

2)Android de internette gezinme ile ilgili bi problemle karşı karşıya kaldım ,, misal nete giriyoruz , önce techturkey , sonra sahibinden , sonra face , sora twitter vss vss , bir saat takılıyoruz...Sonra onu kapamak için sağ üstteki kısma dokunduğumuzda o bir saat içerisinde hangi siteleri gezmişsek teker teker geri sararak o siteleri açıyor...yani sağ üst 'kapat' değilde 'geri al' işlevinde... sol üst te de ana sayfaya dön tuşu var ama o da kapatmıyor , altta çalışıyor internet tarayıcısı programı....İlla kapamak için altta çalışan tüm programları kapatan başka bi programı yükleyip çalıştırmak gerekiyor.

Bide misal youtube da bi müzik videosu açtık , new tab diyip tech e girdiğimizde bi önceki sekme olan müzik videosu birden duruyor (yüklenmesi de duruyor) ,,, anca ikinci sekme olan tech i kapatıp youtube a geri döndüğümüzde videoyu izleme ve videonun yüklenme işlemleri devam ediyor..Pc gibi değil yani

Bu olaylar iphone da nasıl?

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 04:12
peki şuanki güncel cihazların ram işemcileri ne alemde ,htc hero çokmu zayıftır , tasarımı tamamiyle aradığım cihazdı , ciddi çok hoşuma gitti , kullanılmış; bitmeye yakın kalıp sabun gibi yumuşak hatlı olan 3g çakması tasaeımlı cihazları prk sevmiyorum , ince ve birazdaha köşeli olsun istiyorum ama bunlar özellik bilmeden sadece dış görünüme göre yaptığım yorumlar...hero alınırmı ?yada 700 tlye kadar ikinci elde ne tavsiye edersiniz?

Maxi
21-08-2011, 09:03
android için ne kadar çok program varmış , resmen zebil yani
ne ararsan var, adam kafayı yiyor, artık yüklememek için android markete girmek istemiyorum .

iphone içinde vardır mutlaka bilmiyorum, o yüzden kıyaslayamam.

ama benim çok hoşuma giden birkaç tanesini yazayım.

droid cam:
wifi veya bluetooth üzerinden telefonun kamerasını webcam gibi kullanıyorsun
msn de kullanırken al evin içinde dolaş

gps ve gps log programları:

battery log programları:

hesap makinaları, converter programları, mühendislik ve elektronik programlar:

remote desktop programı: gittiğin yerden evdeki pc ye bağlan

resmini çek pdf yap yolla:

şifreleme programları:

pusula programları:

mertk
21-08-2011, 09:11
Yukaridaki programlarin hepsi ipad dede var:) uzaktan pc baglantisi super bisi

Ludacris
21-08-2011, 09:27
Apple ios nikahli eş
Android de bi Rus'a benziyor bence :D

android kendili mıncıklatıyor istediğini yapıyorsun.
apple de öyle değil hani elini uzatmaya çekiniyor adam ona izin yok buna yok. sanki ben cihazı değilde cihaz beni kontRoll ediyor.
şuan 2 sindende kullanıyorum ama açık olan bişey var ios bu sayede kusursuz çalışıyor..
bu arada HTC çok seksi bi cihaz afyon la yanyana tuttuğunda çok küçük geliyor gözüme ayfon :D

edit- Ahmedim kesinlikle al hero çok çılgın güzel bi cihazdır.

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 11:32
hero nun tam özelliklerini bilen varmı?(işlemci-ram?) , şuan piyasadaki iyi cihazların işlemci ram durumları nedir?

Onurkk06
21-08-2011, 11:35
piyasadaki iyi cihazlar şu an galaxy s2 ve htc sensation 1.2 ghz çift çekirdekli işlemci ve 1 gb yada 768 mb ram olması lazım

Maxi
21-08-2011, 11:38
hero nun tam özelliklerini bilen varmı?(işlemci-ram?) , şuan piyasadaki iyi cihazların işlemci ram durumları nedir?

hocam yapma ne olur :D
google da htc hero yaz, 1 milyon tane açıklama - kıyaslama - özellik - fiyat geliyor
özellikle donanım haberdeki kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsin

HTC Hero testte: Google'ın yeni kahramanı... - CHIP Online Forum (http://www.chip.com.tr/forum/htc-hero-testte-google-in-yeni-kahramani_t119831.html)

HTC Hero LetsGoMobile (http://www.letsgomobile.org/tr/4989/htc-hero/)

HTC Hero Özellikleri (http://www.letsgomobile.org/tr/ceptelefonu/1976/htchero/)

birde, testlerin ve yorumların tarihlerine dikkat etmeyi unutma ! çok önemli
şimdi baksan nokia 3210 nun 10 sene önceki testlerinde süper telefon diye yazıyordur.

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 11:49
abi seninde dediğin gibi özellikle güncel öğrenmeye çalışıyorum , teknik veriden işlemci ram harici pek bişey çakmadığım için piyasada yeni çıkan aletlerle benim araştırdıım hero nun özelliklerini güncel kıyaslayayım kullanan bilen insanlardan istedim.Yoksa aynen üzerinden bilmem kaç model geçmiş telefona bile xxx'in yeni telefonu , mütiş cihaz vss şeklinde yorumlar var nette.Detaylı bilmeyince kıyaslayamıyo insan:D

bu arada http://www.letsgomobile.org/tr/ceptelefonu/1976/htchero/ bu linkte ve diğerlerinde işlemci ram verilerini ben mi göremedim ?yoksa yazmamışlarmı?

Maxi
21-08-2011, 13:00
bak bu adreste güzel bir karşılaştırma seçeneği var
gelen sayfada sağ tarafta istediğin telefonu seç, mesela iphone 4

HTC-Hero Fiyat-zellik Karlatrma-EnUcuzBul.Org-Cep Telefon Fiyat Karlatrma (http://www.enucuzbul.org/rf_comp.asp?urun_id=4084&ugrup_id=2&marka_id=51&uadtxt=HTC-Hero)

OnurD.
21-08-2011, 13:32
Jailbreak yapılmış bir iphone yada ipad hepsinden üstündür derim hala. Kişiselleştirme zımbırtıları cydia da falan olabildiğince fazla. Themalar, Programlar vs. felaket fazla. JB siz bir iphone ile kıyaslarsanız tabiki android rahatlık demek ama işin içine jailbreak girerse hepsi bir kenara ios bir kenara ;)

onursumer
21-08-2011, 13:41
bence şuan piyasadaki sıfır olarak alınabilicek en ideal android telefon

htc wildfire S kuzenime ve arkadaşıma aldım

inanılmaz kullanışlı ve performanslı bir cihaz boyutları iste buyuk dokunmatik ekran istemeyenler için çok ideal

android hakkında genel goruşum ise kesinlikle ve kesinlikle ios dan çok daha iyi

çok hızlı gelişiyor ve daha çok kişiselleştirilebilir diye düşünüyorum

mesela ipad ile asus android 3.0 tableti yan yana koyup bir kullanın ve web tarayıcısının farkını gorun derim :)

aynı şekilde iphone4 galaxy s2 ile karşılaştırılamaz bile :)

Ludacris
21-08-2011, 13:51

işlemci 300 ram 500.. 300-500 :D

iyi cihazdır al sen cidden iyi
ufak gelirse bende bi hd2 var onu veririm denişiriz :p
samsung çok iğrenç böö bişey ya iğrendim ben o aletten.:icon13:
jb olayında var öyle bi genişlik söz konusu ama yinede ios nazlı direk elletmiyor işte kendine.

SifirinciMurat
21-08-2011, 15:29
peki iki soru daha...

Öyle bir şey yok, sonsuz döngüye girmiş veya deadlock olmuş bir sistem sonlanmaz. İçine while(1) yazayım sana bir program derleyeyim bakalım mac kill etmeden nasıl bekleyecek bunun bitmesini bakalım. Windows stabil değilmiş mac stabilmiş bunlar magazin sadece. Herhalde kimse mac'te dönen gökkuşağı topunu görmedi şimdiye kadar.

Exper Easypad'im vardı, şu an da iPad2 kullanıyorum. ios, android kadar gevremiyor, ne açarsan aç her zaman ilk boot ettiğin zamanki performansını koruyor. Bunun sebebi sıkı denetlenen kontrollü bir platform olması ve gerçek anlamda multitaskinge izin vermemesi. Her şeyin bir bedeli, her sistemin de iyi ve kötü yanları var. O bundan bariz üstündür diyen elindeki malı övmekten başka bir şey yapmıyordur.

Kakus
21-08-2011, 19:34
Bugün Huawei Sonic aldım (aka Turkcell T20) 5-6 saattir falan kurcalıyorum. Beğenmediğim hiçbirşeyle karşılaşmadım. :) Şiddetle tavsiye ederim. F/P olarak 10 üzerinden 9 veriyorum... :)

siR
21-08-2011, 19:45
iphone nun herhangi modelinin fiyatı.. atıyorum 4.. kaç lira 1600 mü.. donanım performansı olarak htc desire hd bile iphone 4 den üstündür.. bin liralık telefon.. bugun garantisiz yurt dısı htc sensation . galaxy s 2 yi 1250 lira cıvarına bulabılırsınız.. veya garantili 1600 seviyelerine.. ve iphone dan donanım olarak cok üstün bir telefonunuz olur.. gel gelelim işletim sistemlerine.. ikisininde birbirine göre üstünlükleri var.. kişisel fikrim android in cok daha gelişecegi yönünde .. o yüzden aynı fiyat aralıgında daha performanslı bir android telefon alınabilir..

yolgösterir belki olsun diye bir link atayım

iPhone 4 vs. HTC Desire HD - FIGHT! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QcOOAgvfCgk)

WRX_STI
21-08-2011, 20:21
Ben samsung galaxy s kullanıyorum.6 ay boyunca 2.2 froyo turkcell rom ile kullandım.Artık bayağı bir kurcaladım kasılmaya başladı.Baktım yeni romlar çıkmış 2.3.4 versiyonuna telefonu tamamen sıfırlayıp geçtim.Ayrıca üzerine gerekli yamalarıda yaptım örneğin (voodoo sound+lagfix) gibi işlemler var.Ve gereksiz samsung yazılımlarını özel araçlarla kaldırdım telefondan.Şuanda performansı çok değişti telefonun.intenet uzak masaüstü ssh ve daha birçok fonksiyonunu tam anlamıyla kullanıyorum hiçbir kasıntı yaşamadan.
Hem şunu anlayatım çok yakın bir arkadaşım yurdışından 32 gb iphone4 almıştı.Bende o ara galaxy s aldım.Ne yaptıysada tam anlamıyla 720p film atıp izleyemedi telefonuna.Örneğin en başta orjinalinde flash disk olarak kullanamıyorsun bile.Sonra benim telefondaki amoled ekrana hayran kaldı.2 ay iphone4 kullandıktan sonra Galaxy s2 aldı.Şimdi ben galaxy s2nin ekranına hayran kaldım.Denk getirebilsem alacağım hemen s2
S2 de 1.2 ghz dual core işlemci var.Ne yaparsam yapayım donmuyor telefon.1080P muazzam kalitede video kaydı ve 8mb camera cabası.1080p film atıpta kasmadan izleyebiliyorsun.
Yani eğerki çok büyük demezsen kesinlikle S2 öneririm :)

OnurD.
21-08-2011, 20:22
iphone nun herhangi modelinin fiyatı.. atıyorum 4.. kaç lira 1600 mü.. donanım performansı olarak htc desire hd bile iphone 4 den üstündür..

Kime göre ? Neye Göre üstündür?

Telefon Bu beklenti işi, Ne beklediğinize ve nekadar becerebildiğinize bağlı. Sıfır galaxy aldım 1 hafta sabahlara kadar kurcaladım Rom muş root muş , 2.1 miş 2.2 miş. Şarjı sabah doldurunca öğlen bitermiş. Burda konu açtım biri bana yardım etsin android konusunda diye. İğrendim resmen ve gittim ip4 aldım kendime. Jailbreak yaptım, kişiselleştirmenin dibine vurdum. HTC nin ana ekranında olan takvim-saatten kendi ana ekranıma koydum. vs. vs. uzar gider.

HTC ye birşey diyemem ama Samsung-android ikilisi önce bir avea ile kullanamama işini önce bir halletsin...

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2011, 20:35
ben samsung galaxy s kullanıyorum.6 ay boyunca 2.2 froyo turkcell rom ile kullandım.artık bayağı bir kurcaladım kasılmaya başladı.baktım yeni romlar çıkmış 2.3.4 versiyonuna telefonu tamamen sıfırlayıp geçtim.ayrıca üzerine gerekli yamalarıda yaptım örneğin (voodoo sound+lagfix) gibi işlemler var.ve gereksiz samsung yazılımlarını özel araçlarla kaldırdım telefondan.şuanda performansı çok değişti telefonun.intenet uzak masaüstü ssh ve daha birçok fonksiyonunu tam anlamıyla kullanıyorum hiçbir kasıntı yaşamadan.
Hem şunu anlayatım çok yakın bir arkadaşım yurdışından 32 gb iphone4 almıştı.bende o ara galaxy s aldım.ne yaptıysada tam anlamıyla 720p film atıp izleyemedi telefonuna.örneğin en başta orjinalinde flash disk olarak kullanamıyorsun bile.sonra benim telefondaki amoled ekrana hayran kaldı.2 ay iphone4 kullandıktan sonra galaxy s2 aldı.şimdi ben galaxy s2nin ekranına hayran kaldım.denk getirebilsem alacağım hemen s2
s2 de 1.2 ghz dual core işlemci var.ne yaparsam yapayım donmuyor telefon.1080p muazzam kalitede video kaydı ve 8mb camera cabası.1080p film atıpta kasmadan izleyebiliyorsun.
Yani eğerki çok büyük demezsen kesinlikle s2 öneririm :)
kanka ne alırsam alayım sendeyim , bi kere daha rom kurmaya yeltenip beceremezsem kırar atarım o aleti:d:d , bide uzak masaüstü kurarız senle ,,, face mesaja gel:d

WRX_STI
21-08-2011, 20:41
kankacım s2 için rom olayına girmeyede gerek yok.Sadece root yapsak yeterli.Root tan sonra telefonda admin yetkisine sahip olunuyor ve sistem programları çalışabiliyor.Diğer türlü her işini görür telefon

siR
21-08-2011, 20:49
Kime göre ? Neye Göre üstündür? Telefon Bu beklenti işi, Ne beklediğinize ve nekadar becerebildiğinize bağlı. Sıfır galaxy aldım 1 hafta sabahlara kadar kurcaladım Rom muş root muş , 2.1 miş 2.2 miş. Şarjı sabah doldurunca öğlen bitermiş. Burda konu açtım biri bana yardım etsin android konusunda diye. İğrendim resmen ve gittim ip4 aldım kendime. Jailbreak yaptım, kişiselleştirmenin dibine vurdum. HTC nin ana ekranında olan takvim-saatten kendi ana ekranıma koydum. vs. vs. uzar gider. HTC ye birşey diyemem ama Samsung-android ikilisi önce bir avea ile kullanamama işini önce bir halletsin...

kime göre neye göremi üstün.. izlemedinmi videoyu.. donanım olarak diyorum ya arkadaş

efe_
21-08-2011, 20:55
aslinda yapilanlar ve yapilabilecekler asagi yukari ayni.
ama apple in yeri farkli...kalitesi...

efe_
21-08-2011, 20:59
Avplayer ile mkv video dahil oynatabilirsiniz takilmadan, altyazar hersey makina gibi calisiyor...

Oytun
21-08-2011, 21:06
iPad'da remote desktop düzgün seri çalışıyormu? çözünürlük olayını nasıl ayarlıyor ipad? ekran kaydırmakmı gerekiyor yoksa tam ekran olarak sığdırabiliyormu remote desktopu ipadın ekranına?

MBuğra
21-08-2011, 21:17
Htc desire z bakındım. Tam aradığım şekilde telefon. Arkadaş çok güzel telefon yapmışlarda,insan öyle telefona öyle hoparlör koyar mı? ses çıkmıyor nerdeyse.

volume81
21-08-2011, 21:38
700 liraya alacağınız en baba android'li telefon 800 mhz işlemicisi felan olur az mıncıklarsan elinde kalır( donar kilitlenir felan ) :)

ben denk düşürdüm 750 TL'ye HTC HD2 alıp android rom yükledim 1 ghz birde tmobile bulursan bnm gibi tadından yenmez (normal HD2'ler 512 mb rom t-mobile olanlar 1024mb rom )

android-ios'a gelirsek eğer bu sorunun cevabını bilmeyen bir kimse için zaten ios kafi'dir android'i bilmeyen alırsa bi halt'a yaramaz :)

eğer bilir veya kendisini android'de geliştirir her bir ayarını yaparsa ozaman zaten ios'un yüzüne bile bakmaz :) ( bana android mi ios'mu diyenlere ios daha iyi git al diyorum :) )

OnurD.
21-08-2011, 21:59
kime göre neye göremi üstün.. izlemedinmi videoyu.. donanım olarak diyorum ya arkadaş

Sadece o video ya göre Telefonu üstün kılcaksak sıkıntı yok kardeşim.

ip4 fiyatına gelirsek garantili; 1800-2100 arasıdır. Garantisiz ise daha 15gün önce aldım bitane 1200TL ye.

ayrıca Kime göre niye göre yazdıktan sonra ki yazımıda okursan daha iyi anlarsın nedemek istediğimi.

likedead
21-08-2011, 23:10
ıphoneda daha flash yok 1500 tl para vericem ve netten video izleyemicem çok koyar:)

xawuz
21-08-2011, 23:20
apple bence cepten yiyip popülaritesinden geçinio yoksa android karşısında pek bi espirisi kalmadı.ki android de iice popüler olmaya başladı.bence alınacak en ideal telefon htc wildfire S:icon_tup:

SPORTING
21-08-2011, 23:25
arkadaşlar hazır konu varken bi ricam var galaksi tabın türkcell romunu değiştirebilecek olan varmı :)

facia
22-08-2011, 08:41
HTC Hero çok eski bir model 700TL gibi bi rakamı hayatta vermeyiniz. Huawei ideos x5 alın bunun yerine tek sıkıntısı kamerası olur ... yada 800 lere çıkıp Lg optimus black alın

Oytun
01-10-2011, 18:26
ıphoneda daha flash yok 1500 tl para vericem ve netten video izleyemicem çok koyar:)

ipad 2 de flash desteği yokmu uygulama vs sonradan ?

EREN34
01-10-2011, 18:36
3gs ile 4 tek fark kamera diyen arkadas 4 sahibi olduktan bir ay sonra yanildigini anlayacaktir. 3gs ten 4e gecis yapan biri olarak bunu rahatlikla soyleyebilirim. android konusunda ise zaten sekil semal ios cakmasi bence. bem simdi telimden tam anlamiyla memnunken neden heyecan arayayim?