PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Markayı Neden Seçiyorsunuz?

Emre İlbi
23-08-2011, 13:23
Hepimizin hayatta belli başlı seçimleri vardır,
bunlardan bir taneside taşıt seçimidir,

siz hangisini neden seçiyorsunuz ?

şuan 94 model Vectra 2,0 kullanıyorum,
arabamızı 6 yıl önce almıştık,
bütçemiz belliydi, O paralara alınabilecek en iyi araç olduğunu düşünerek almıştık,
yakıt, performans, donanım, dayanıklılık, konfor olarak,
modeline göre iyi bir aile otomobili olduğunu düşüdüğümüz için,
Opel Vectra'yı seçmiştik :)

Bazı markaları listeledim, umarım eksik yoktur :)

•Acura
•Alfa Romeo
•Anadol
•Aston Martin
•Audi
•Bentley
•BMW
•Bugatti
•Buick
•Cadillac
•Chery
•Chevrolet
•Chrysler
•Dacia
•Daewoo
•Daihatsu
•Dodge
•Ferrari
•Fiat
•Ford
•Honda
•Hummer
•Hyundai
•Infiniti
•Isuzu
•Iveco
•Jaguar
•Jeep
•Kia
•Koenigsegg
•Lada
•Lamborghini
•Lancia
•Land Rover
•Lexus
•MAN
•Maserati
•Maybach
•Mazda
•Mercedes-Benz
•Mini
•Mitsubishi
•Nissan
•Opel
•Peugeot
•Pontiac
•Porsche
•Proton
•Renault
•Rolls-Royce
•Rover
•Saab
•Seat
•Skoda
•Smart
•SsangYong
•Subaru
•Suzuki
•Tata
•Tofaş
•Toyota
•Volkswagen
•Volvo

HaKo
23-08-2011, 13:26
Belirli bir marka yok ama bugüne kadar hep alman araçları kullandım. Araç alırken alman olmasına dikkat ediyorum :) Çok ekstreme durumlarda Amerikanda olabilir ( camaro -corvette fln olursa ) :)

By_HaNNibaLL
23-08-2011, 13:28
Tam bana göre bi konu babam tofaşta calişiyordu ve oradan emekli oldu FİAT arabasindan başka araba almam sözüm yettiğinde aldirmam diyo.:D
(Ben oranin ekmeğini yiyorum politikasi içersinden)

A.Cem
23-08-2011, 13:31
Alman otomobilleri gerçekten konforu hissettiriyor. Benim gibi detaylara önem veren insanlar mutlaka alman kullanmalı. 99 model astra kullanıyorum, en basitinden cam suyum azaldığında yol bilgisayarının beni uyarması paha biçilemez:D

SeK23
23-08-2011, 13:46
Küçüklükten beri farklı farklı otomobillere bindim sırasıyla ;

Bmw e30,

Tofaş Şahin , Doğan

Renault 12 Toros , Broadway

Opel Astra

Fiat Marea

Chevrolet Aveo

Honda Civic 1.4 is

Araba kullanmayı Renault 12de ögrendım ondan oncesınde baya bı kucuktum ne yazıkkı :)

Bu zamandan sonra alacagım araç ya Alman ya da Japon olur hiç bir markaya ön yargım yok ama en iyisi bu ülkenin aracları gibi geliyor :)

Emre İlbi
23-08-2011, 13:46
aklıma geldiği kadar markaları listeledim, ilk mesajıma ekledim :)

emvtec
23-08-2011, 13:50
cooper memnunum arabamdan ama zorunluluktan aldım param ona yetiyodu.asıl almak istediğim S2000 onu da bi kaç aya alırım :)

aegean76
23-08-2011, 13:51
aracım opel...
15 yasındaydım amcamda vardı opel 1.9 record onunla öğrendim kullanmayı...
araba alırken de hiç düşünmedim opel aldım hemen..
bilinçaltı herhalde....

ProdriveSTI
23-08-2011, 13:54
Sadece Subaru :)

Motoruyla,ona özgü jant rengiyle,etkileyici tasarımıyla herkesten farklı olduğu için...

AtmoSpheriC
23-08-2011, 14:01
Tam bana göre bi konu babam tofaşta calişiyordu ve oradan emekli oldu FİAT arabasindan başka araba almam sözüm yettiğinde aldirmam diyo.:D
(Ben oranin ekmeğini yiyorum politikasi içersinden)

şahin doğan hakkındaki düşünceleri neler acaba :)

CeM öZeR
23-08-2011, 14:04
1994 yılından beri işimiz bu olduğu için. Ama imzamda daha önce kullandığım araçlara bakabilirsiniz. Bu benim 3. Polo'm. Bu seferki gti ama farketmez. Bugün yaşıyorsam bunda VW'ninde payı büyüktür. 23 Nisan 2007 de ilk polom olan 2005 model poloyla talihsiz bir kaza geçirdim. 100 km hızla milim frene basamadan 3 ağaç,1 tabela, ardından çelik direğe girdim. Ortalık savaş alanı gibiydi. Benim suçum yoktu kazada karşı tarafta U dönüşü yaparken önüme kırıp kaçan biriydi. Velhasıl burnum bile kanamadı. Polo vw grubunda Passata kafa tutacak kadar sağlam arabadır. Şahsi görüşüm. Vw nin konforunu malesef hiç bir arabada bulamıyorum artık alışmışım.

kanashibari
23-08-2011, 14:08
İki arabam oldu ikiside HONDA
ilki 1.6 iesdi
şimdiki vti

neden honda? öncelikli çizgisi çok hoşuma gidiyor ve devir bandının yüksek olması üst devirlere tırmanırken zorlanmaması çabuk devirlenmesi motor sesi vs vs.

EM-RE
23-08-2011, 14:09
Ben özelllikle farklı marka araçlara binmeye çalışıyorum.
Bugüne kadar
98 Renault Laguna
02 Subaru İmpreza wrx
95 transam cabrio
03 E46 M3

Fransız japon amerikan alman diye gidiyor bakıcaz artık,ölmeden vasiyetimde en iyisi buydu diyicem :)
Ama hepsininde tadı başkaydı...

Baran^
23-08-2011, 14:10
İlk arabam primeraydı babamın eski arabasıydı.Ondan sonrada 2-3 araba hariç hep 4 kapı sedan araclar tercih ettim bana daha oturaklı gözüme daha orantılı görünüyor.Marka olarakta bmw audi kullandım şu anda mercedesteyim ve kesinlikle otomobilin sonu olduğunu gördüm sevip baglanıp araştırınca.Onun dışındada evo serisi ve subaru sti ları oldum olası sevmişimdir birgün alıcam kesin.Mersonun yanına :)

cıvıc_power
23-08-2011, 14:29
Honda yı tercih ettim, ancak bunu anlatamam yaşamanız lazım :cool:

KingoAtmo
23-08-2011, 14:34
Ferrari alacak param var, ama saxo kullanıyorum

deniz06
23-08-2011, 14:51
evet yeterli param olsaydı evo ve subaru alırdım turbo merakı,,
seçmemin sebebi
200,hp,,turbolu,,0 100 6.5 çünki obir roverrrrrr tomcat...

volume81
23-08-2011, 15:06
opel meriva kullanıyoruz 2004 yılında geniş güzel bir aile arabası diye aldı tek oğlu 2008'de ehliyet alında ırzına geçti 2011'de oğlu kendine iş bulup kendi arabasını almaya karar verince meriva kaldığı yerden aile görevine geri döndü :D

alman arabası tercih sebebi olur ama illa alman olucak diye bişey yok
ayrıca pug citroen kia vs gibi araçlara babam hayatta binmez eğer kia gibi bir araca binecekse en kötüsünü alır sıfır km çin malı araca toros muamelesi yapar :)

S.Mert
23-08-2011, 15:17
tercihim bana güven vermesi açısından alman olur kesinlikle. modifiye, hız, spor görünüş vs derseniz ise;

yine alman derim :D:D

ama bir japon alıp gerçekten görmek istiyorum nasıl araçlar olduklarını, özellikle honda.

uerbas
23-08-2011, 15:34
hep değişik markaları denedim; tofaş-citroen-audi-honda-peugeot-opel,, papaz hergün pilav yemez mantığıyla :p:D

TolgaEsentepe
23-08-2011, 15:53
2 japon 2 fransızdan sonra alman denemek istiyorum artık :) gönül ister e92 olsun ama e36dan devam edicez artık milf hunter :D

cnrsrn
23-08-2011, 15:59
94 ten beri alman aracı kullanıcısıyım ilk aracımız skodaydı saglam araçtı sorunsuzdu 2001 de astra g aldık oda aynen öle bakımını yagını suyunu yaptır arkana bakma saglam arabaydı komforluydu 5 ay önce astra h dizel aldık sıfır buda aynı şekilde komfor var yakıt tüketimi iyi saglam araba şuanlık almandan vaz geçemiyorum ileride ne olur bilinmez

Jön Türk
23-08-2011, 16:07
Kendimi bildim bileli renault sahibiydik.flash fairway optima concorde laguna.şimdi vw sahibiyiz.
güven vermesi malzeme kalitesi önemli kriter.

Bone-crusheR
23-08-2011, 16:22
bende 106 y sırf inat için almıstım nefret ettigim bi aractı ama simdi asıgım durusu gidişi her yönden beni tatmin ediyor 4 senedir bende hala ilk gunku heyecanla kullanıyorum degiştirmeyide dusunmuyorum

focus musty35
23-08-2011, 16:33
bende kullandıgıma aractan memnunum guvenlı konforuda yetıyor az yakıyor vs ama bu olay tamamen maddiyata dayalı herkes kalıtelı araclara bınmek ıster yanı elındekı paraya göre en ıyı araba neyse ona 15 bın tl ye clıo satılırken clıo alırsın en guzelı o olur honda alırsın en guzelı o olur ama yanı herkes bındıgının fanatıgı bı nevi..

Emre İlbi
23-08-2011, 16:47
konu sanırım biraz yanlış anlaşılmış,

atıyorum dizel Hyundai accent aldınız, aynı fiyata dizel Renault clio'da var,

siz neden accent'i seçtiniz, artıları - eksileri neler,
performans, donanım, konfor vs. gibi...

clio, accent dedim ama genel olarak markaları baz alıyorum :)

mesela Renault mu? hyundai mi? dersek ben hyundai derim :D

her ne kadar yakıt tüketimi olarak Renault daha başarılı olsada, hyundai bence performans olarak daha iyi :)

Bluttbeton
23-08-2011, 17:05
ilk arabamız Toyota corollaydı ae92 ben araba kullanmasını onda öğrendim( sökmediği bi yeri kalmamıştı :D) yine ikinci arabamız yine corolla ae101
neden toyota: kendi klasmanında ki araçların çoğundan kaliteli olması performansı da 4 kapı bi aile otomobilinde göre çok iy olması.

fastchild
23-08-2011, 17:31
bmw 5 nedenmi ?
prestij,istediğin zaman elinin altında emrine amade 150 bg,konfor,güvenik, aracın verdiği makam aracı hissiyatı(babamın ilk ve tek görüşü),1500kg lik cüssesine ve LPG'ye rağmen köşe başı yanlamalarda gayet rahat kendini toplaması,yüksek hızlarda bile yolda stabil durması
bmw 3 nedenmi ?
markanın seri araçlarına duyulan güven,gayet tatminkar güç ağırlık oranları,ani hazlanmayı ve konforu bir arada sunması,güvenlik önlemleri

kısacası BMW nedenmi ??
aşk üç harf

h.savas
23-08-2011, 17:57
ALLAH a çok şükür birçok aracımız oldu zamanına göre eski olsalarda iyi araçlardı
tempradan nceki aracımız spring ti babamlar istanbuldan sinop a giderken yolda kangoonun birini geçememesi (ki kangoonun arkasında romork takılı)babamı çok sinirlendirmişti ona kızdı şimdi tempra aldı (2.0 16v) hızmı hız konfor mu üst düzeyde eskilerin makam aracı sonuçta,artı btçemizde buna yettiğinden alında tek eksi si motorunun ustası kolay kolay bulunmuyor maalesef ....ilginç ama sinir insana neler yaptırıyor...

Murat Özcan
23-08-2011, 18:58
japonu tercih ediyorum her zaman hem sürat hemde parça konusunda on numara,görünüş ve yapılan işlemlerin hepsini kaldırıyor,tabiki .H.O.N.D.A

ali_utku
23-08-2011, 19:10
Ben Santiye aracı olarak tata telcoline kullanıyorum.piyasası pek olmayan bir araç.almamın nedeni ;

Alırken 0 olarak uygun kredi oranlariyla aldım.ayrıca faturali olarak aldığım için fatura avantajım oldu
Yeri geliyor dagın tepesinde oluyorum yeri geliyor akarsu kenarında.aracı bayağı yoruyorum.parçası ucuz bir model olduğu için masrafı az oluyor.yani fiyat-performans iliskisine bakarsak alabileceğim en uygun araç buydu.

İs dısında kullandığım araçlar farklı markalardan oldu fakat geneli Japon idi.
Onun nedeni de motorlarınin beni yarı yolda bırakmamasi.

Günkut
23-08-2011, 19:12
30 yaşıma kadar spor 30dan sonrada oturaklı bir araba istiyorum suan honda kullanıyorum cünki rexin kendine özgü bir tasarımı ve ruhu olduğunu düşünüyorum ama 30dan sonra 3.30ci fena olmazdı .:)

Turboğuz54
23-08-2011, 19:19
Konfor hız güvenlik sürüş keyfi her ortamda dikkat çekmesi sonuç BMW :)

Ome_RS
23-08-2011, 19:26
hızlı ekonomik sorunsuz parcası bol bulunması ve modifiye parca coklugu sebebiyle honda aldım prim de yapıyor arac sattıktan sonra tekrar alırımıyım sanmıyorum :)

K0213
23-08-2011, 20:09
Honda, atmosferik sorunusuz performansı.

Fiat, ucuz servis ve sorunsuz oluşu. (multijet için söylüyorum)

Tofaş, birçok çevre tarafından sevilmediği için.

ahmetbaha-drs
23-08-2011, 20:40
Volkswagen grubu...Kendi reklamlarında ki gibi.. Prestij Standart:)
Japon araçlarındada kesinlikle Nissan..Gayet sorunsuz,performansları yeterli ve bana gore prestiji daha yüksek digerlerine gore(Mazda haric).
Renault'ta kullandık bolca günlük kullanıma cok uygun,servisi yakıtı oldukca iyiydi.
Toyota'da var ama sorunsuzluk dısında cok hosuma gitmiyor acıkcası..:)

mad_max1978
23-08-2011, 20:42
kendimi bildim bileli hep renomuz oldu.hatta peder 30 sene renault servislerinde çalıştı.ama 106 gti aşkı ağır bastı pejo aldım:)

mrtysn
23-08-2011, 20:55
Mantik alman kalp amerikan diyo bende :D Muhtemelen alman ozellikle de vag grubu araclar ,sorunsuz ve konforlu . Eger ikinci arabayi koyucak olursam o kesin bi amerikan olur ama koltuga yayilip egzoz homurtsunu dinlemek bambaska keyif :)

s.alican
23-08-2011, 20:58
japon herzaman tercihimdir... hızlı ve uufaklık :D

turbo&quattro
23-08-2011, 20:58
Amerikada kesinlikle japon bakim masraflarinin uygunlugundan dolayi. Tr de ise Alman hatta mumkunse audi.

ALPER-VNS
23-08-2011, 21:18
Elazığda doğdum büyüdüm orada arabanın sonu mercedestir.. ama babam olsun amcam olsun bmw severlerdi mersodan hiç hazetmezlerdi.. babam 95te e200 aldı araba buymul yaa falan dedi ama sonra 96da vectra b çıkınca ona geçti :) sonra 99da e46 ya.. o günden sonra da bmwsiz kaldığımız zaman azdır.. takıntı gibi bişey aslında..

ben artık çok sıkıldım bmw den gerçeği söylemek gerekirse.. içi falan konforu hissettirmiyo bana mercedes kadar.. bi de çok bozuluyo arkadaş araba mı bana binicek ben mi arabaya.. arkadaşıma clk aldık 1 senedir 1 gün bi yeri bozulmadı bmw nin ufak tefek de olsa yok airbag ışığı yanar yok tv tuneri bozulur illallah dedirtti..

ama bgn clk bakmaya gittik babamla arabaya etmediği lafı bırakmadı.. e90 alıcam diyorum 46.000e iyi git al diyo.. clk alıcam 50ye düpü de var diyorm 50 veremem ben diyo.. 520 var 52ye diyorum iyi al diyo.. anlamadım ki ben de :S

rcbasaran
23-08-2011, 22:08
Toyota.... nerdeyse hepsi.. Ama fanatiklikten değil, değiştirme sebebim ancak mercedes için olur, ama onunda 6 veya 8 sılındırlisi... sl veya cl için mercedes e geçmek niyetim...

Utku
23-08-2011, 22:41
bayadır bir almana binme isteğim vardı ilk olucaktı kısacası bi anda geldi vw opel değil direk merso bmw audi bu üçünden biri olucaktı 2 ay aradım şimdilik en hesaplısından başladım( hoş 6 ayda 6 lira harcamışım bu hesaplı arabaya..) bakalım üst modellere doğru çıkmayı düşünüyorum inşallah :) artısı çok eksisi neredeyse yok Mertsongülle hafif trafik karşıdan dönüyoduk direksiyon tek el tıtıyorum yayılmışım sigaramı içiyorum sağlı sollu gidiş birazda muhabbet hali kaçla gidiyoruzdur dedim 110 120 abi heralde dedi o sırada 190dı :) frenini hızla şerit değiştirdiğinde cuk diye şeride oturmasını seviyorum içindeyken güven veriyo taburede oturuyo gibi değilsin :) böyle dolu fazlası var ve atraction olmasına rağmen koltukların belini sardığını onlarında rahatlığını çokca hissediyosun

Berkan
24-08-2011, 01:09
alabilecek bütçe olduğu sürece Bmw

alamadağımız sürece ne olursa i30 oldu onu aldık mesela :D

AEAlmas
24-08-2011, 01:19
BMW konfor güvenlik atak Mercedes prestij ve yağı suyu benzini olsun dunyayı dolaşır mitsubishi sadece evo merakım var suan nissan var farklı zevkli Toyota corolla dizel yeni kasa çok memlun etti beni

CinAli_06
24-08-2011, 01:21
Açıkcası Honda,Subaru ve Opel harici başka bir araba almam. Tabi Merco alacak parayı bulursam ayrı =)

Honda Küçüklüğümden beri japon firması olmasından mı japonları çok sevmemden mi dolayı bilmiyorum hep sevmişimdir.

Subarununsa yeri bende çok ayrıdır 2006 senesinde manyak gibi gezerdim 1.6 çakma sti'la çok eğlenmiştim gene olsa gene alır çakmasını yaparım =) Para bulursam Hiç düşünmem basar STİ alırım.

Opelde de ne bilim konfordan dolayı heralde seviyorum =)

hayatta almayacağım araba markaları ise pejo,citreon renault Allah fransız arabasına bindirmesin beni.

birde eklemeyi unutmayayım petrol kuyusu sahibi felan olrusan kesinlikle american klasikleri =) 8 silindirin sesi :/

efe_
24-08-2011, 01:23
herkes bütçesinin yettiği kadarıyla kendince en iyisini almaya çalışır...Babam koyu renaultcudur:))
Hakkatende bugüne kadar bir kere mahçup etmedi..1 kere bile...3.megane'miz..yine sorunsuz yine sorunsuz..

Safak
24-08-2011, 01:32
Ben seat kullanıyorum... seat olması pek önemli değildi.

Aracımı şans eseri bulup aldım.

Cupra2 çok beğeniyordum ve seviyordum, nedir ne değildir pekte bilgim yoktu alırken, bütçemin altında bir otomobildi, sahip olmak istedim. Aldım 4 senedir beraberiz çok severek biniyorum.

VAG gurubu ile tanıştım aracım sayesinde, vag gurubuna karşı bir güven kazandım, Muhtemelen bu grubun araçlarına binmeye devam edebilirim ama beğendiğim başka bir araç çıkarsa onuda alırım.

Marka fanatiği? işim olmaz... Başka seat ta beğenmiyorum... Hatta kendi kasamın yani mk2 ibizanın diğer araçlarını da beğenmiyorum. Sadece kendi aracımı beğeniyorum.