PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka..

qatrio
24-08-2011, 00:57
Merhabalar beyler,abiler.. Ne yazıkki abimi bundan bir buçuk sene önce kaybettim. Ve onun adına uygun bir plaka ile şimdiki plakamı değiştirmek istiyorum. FTH, YFU , FMU adlı plakalar arıyorum nasıl bulabilir nasıl alabilir ve ne gibi işlemlerle aracıma geçirebilirim bu işlerden anlayan veya anlayan tanıdıgı yardımcı olabilicek vs olan üyelerimizden yardım bekliyorum keyfi bir değişim degil umarım beni anlarsınız.. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum saygılar.

Eray Yümsel
24-08-2011, 00:58
kendini 3000+tl fiyatlara hazırladıysan boştada plaka varsa halledersin çok zor değil

qatrio
24-08-2011, 00:59
3000 iyi bir rakkam ama razıyım nasıl bakabilirim boş plakalara acaba

Eray Yümsel
24-08-2011, 01:00
yarın beni ararsan bakarız 534 486 63 73

Jem89
24-08-2011, 01:01
kendini 3000+tl fiyatlara hazırladıysan boştada plaka varsa halledersin çok zor değil

Bu önümüzdeki 1-2 ay içinde banada lazım olacak özel plaka.. :) Sıfır arabayı alalım.. Plakası güzel olsun istiyoruz.. Ama 3000 çokmuş be abi :)

Eray Yümsel
24-08-2011, 01:02
direk isim olanlar o fiyatlarda jem ama farklı abc dhe falan böle farksız özel plaka istiyosan onlar biraz daha ucuza bağlanır. bu arada para direk makbuzla yatırılıyo bilginiz olsun rüşvet değil yani :)

106arts
24-08-2011, 01:05
ankarada internetten boştakı plakalar secılıyor bedava istanbulda yokmu öyle birşey

Jem89
24-08-2011, 01:05
direk isim olanlar o fiyatlarda jem ama farklı abc dhe falan böle farksız özel plaka istiyosan onlar biraz daha ucuza bağlanır. bu arada para direk makbuzla yatırılıyo bilginiz olsun rüşvet değil yani :)

Vay.. Makbuz olayına şaşırdım.. :) Yasal rüşvet :D Şaka bir yana.. O zaman sana ulaşıcam abi.. Uyguna denk getirirz bence.. :) Neyse arkadaşın konuyu mahvetmeyelim :D

Dip Not : Abi kiralık araba arıyorum pm'lesene biliyosan :D

Eray Yümsel
24-08-2011, 01:07
ankarada internetten boştakı plakalar secılıyor bedava istanbulda yokmu öyle birşey
aynen öyle ankarada para alsalar bile az alıyolar çok bariz isim olmayanlara ama istanbul da artık alakasız plakalara bile 500 750 1000 gibi rakamlar istiyolar amir tanıdık olcak en fazla öyle çözersin :D

Vay.. Makbuz olayına şaşırdım.. :) Yasal rüşvet :D Şaka bir yana.. O zaman sana ulaşıcam abi.. Uyguna denk getirirz bence.. :) Neyse arkadaşın konuyu mahvetmeyelim :D

Dip Not : Abi kiralık araba arıyorum pm'lesene biliyosan :D

valla yazcaktım konunada vaz geçtim sen bi bak bulamazsan ben yardımcı olurum arkadaşlardan :)

TarikS
24-08-2011, 01:37
3binden daha ucuza baglanir kendiniz gidip ugrasin eger imkaniniz varsa

F ile baslayan 3 harfli plakalari hangi ilce emniyeti veriyorsa oraya ikametli birine aracinizi satin, noterde plaka degisecek deyip 140 TL odeyeceksiniz. Daha sonra e-devlet'ten plakalari sorgulayabilirsiniz. e-devlet sifresini ptt'ye gidip alabilirsiniz. bos plakalari not alip emniyetten randevu alip gidin, durumu da soylerseniz guzellik yaparlar.

oğuzk
24-08-2011, 02:05
Geçen hafta bizzat trafik tescildeki memura sordum internette olmayan plakaları alabilirmiyiz diye bağış yaparsan alırsın dedi plakadan plakaya değişir dedi :D

CGTY
24-08-2011, 02:09
Geçen hafta bizzat trafik tescildeki memura sordum internette olmayan plakaları alabilirmiyiz diye bağış yaparsan alırsın dedi plakadan plakaya değişir dedi :D

internette olmayanlardan alcaksan eğer haberim olsun oğuz.

oğuzk
24-08-2011, 02:14
internette olmayanlardan alcaksan eğer haberim olsun oğuz.

Benim istediğim her hafta boş oluyor :D Ş.dışından alırsam konusuruz.

Bugün yardımcı olacak biri lazımdı sincanda sabah 8 den akşam 5 e kadar ruhsat kovaladık istediğimiz plakayı alamadık.

CRUEL
24-08-2011, 02:17
bulunduğun yerin trafik tescil burosuna gidip durumu anlatrsan yardımcı oluyorlar lakin fth gibi tam isim anlamnda deilde diğer söledklerin için vericeğin ücret çok değildir. bir arkadaşm adı soyadı baş harflerini almştı 2sene önce 200lira civarına tanıdık vs yokdu arada..
isimler için 3000 gerçekden acımasızcaymış..

rdmmm
24-08-2011, 07:48
İzmir'de bir arkadaşım araba aldı bir kaç ay önce özel plaka istiyordu. Karşıyaka ilçe emniyette özel plaka istiyoruz dedik. amir aldı bizi odasına 200 lira bağış alıyoruz dedi. Abi öğrenciyiz falan 100 lira var dedik kabul etti bi dosya çıkarttı seç burdan dedi. Seçtik bir tane sistemden baktı dün verilmiş o plaka başka bir şubeden kaldı öyle.

SekoLive
24-08-2011, 08:19
TARIK yazmıs onun dediklerini uygula iş sende biter. gidip emniyete durumu bize anlattıgın gibi anlat kesin uygun bişi yaparlar karşına cıkan memur cok cok gaddar değilse .

Onamdar
24-08-2011, 08:34
izmirde pazarlığı kuvvetli bir arkadaş var adı koray kry plakayı 150 ye bağladı :D

CasabLanca
24-08-2011, 08:43
plaka işi şansa kalmış ama adam şart
bir koli tuvalet kağıdınada plaka aldık, şükrü saraçoğlunda loca veripte plaka aldık :hehe: ama artık ankara emniyette yasal bağışla veriliyor

TarikS
24-08-2011, 10:47
34 MRT XX istiyorum 2000 tl bu işi bitiren varmıdır? bide nasıl bir prosödür uygulamak lazım sıfır araçmı alıcaz yoksa al satmı bi detaylıca açıklarmısınz

yukarida yaziyor :heyoo:

AhmetDncr
24-08-2011, 11:19
ben 5 ay önce aldım aracımı, ilk arabam olunca plakası güzel olsun istedim :) plakam 42 ahd 90 (isim soyisim, ahmet dinçer, doğum yılı 90 olduğu için bunu tercih ettim) netten baktım boşmuş, gittim trafiik şubeye, 200 tl dedi, amire az biraz konuşup pazarlık yaptık 150 tl olur dedi, gittim ziraat bankasına yatırdım emniyete bağış olarak, dekontu götürdüm plakamı aldım :)