PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet sorunu ACİL

onurunal
24-08-2011, 13:48
merhabalar

acele düzeltmem gereken bir sorunum var

iki gün önce hararet göstergesi bi anda en sona dayandı yaklasık bir dk da... hiçbir arıza lambası yanmadı.. kaputu actım motorun arkasında kalorifer borusu patlamıs.. su boşalmış... bu sabah yenisiyle değiştirdim.. fakat hala aynı sorun dewam ediyor motorun suyu duruyor fakat hararet cok kısa bi zamanda tavan yapıyor.... aracım astra g. şimdi zonguldaktayım burda ne adam gibi bi usta ne de servis var.. ankaraya dönmem lazım iki güne...

DetailEF
24-08-2011, 13:50
Su boşalınca radyatör doğal olarak hava yapmış, havasını almalısınız :)

Fatih.
24-08-2011, 14:57
o aklıma geldi tam olarak havayı nasıl boşaltırız ?

omR35
24-08-2011, 14:59
radyatöre su doldurulan yerin yanına ufak bi delik olması lazım büyükten suyu doldururken küçük açık kalsın havayı atar ordan.

onurunal
24-08-2011, 18:41
radyatöre su doldurulan yerin yanına ufak bi delik olması lazım büyükten suyu doldururken küçük açık kalsın havayı atar ordan.

bulamadım başka bi delik :confused:
bi 10 dk kapak açık çalıştırdım arabayı baya bi hava attı gibi oldu ama hala hararet 100 ün civarında normale döndüremedim... yardımınz lazım havayı nası bosaltırım...

ef186
24-08-2011, 23:35
simdi aracin modeli motor tipi ile bilgi vermeden kimse bisi diyemez *(astra g tek tip motora sahipse solediklerimi yazmadim sayin tabi ... )
opel astra kullanicisi arkadaslarinda yardimci olmasi acisindan aracinizin bilgilerini ilk mesaja ekleyin bolece bos yorum yerine saglikli bilgi almis olursunuz ...

CasabLanca
24-08-2011, 23:38
üst kapak contasını yaktıysan suya kompresyon veriyorsa boruların hava yapıyordur zayıf bulduğu yerden patlağı verir