PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 rc& clıo rs &106 gtı

madi
04-10-2007, 00:47
evet beyer sizce ne olur mod lu hepsı yorumları alalım lutfen ankete oy veren kısıler nıye oldugu yazarlar sevınırm ;)

madi
04-10-2007, 00:49
bence clıo rs yol tutusu guzel bır araba yurugenı guzel bence 10 numaralı arabadır yanı serıve hafıftır 106 gtı nazaran hadı bakalım gelsın yorumlar ;)

Schumi
04-10-2007, 01:03
modluda modlar neler :D 106 ya sadece kısa koysan bunların hepsine dragda nal toplatır. rs e wimmer rst chip yaparsın üst devirlerde çıldırır. rc ye naparsa ona göre davranır :D. rollling mi drag mı. nedir yani :)

madi
04-10-2007, 01:13
herlade motor modifiyesı body kıt olmucak her halde ;) bu arada drag roll yol tutusu ;) bunlar

Shadow_Dancer
04-10-2007, 10:47
Araçlarda ne var? Bi de neye göre karşılaştıracaz?

madi
04-10-2007, 12:41
chıp,headres,kopmle egsoz,fıtre,kısa oran 3 aracat sadece bunlar olcak dıyeleım ve stoc araclar istedıgın mod olsun turbo falan nasıl verım alır ne yapar yanı

Schumi
04-10-2007, 13:30
sanırım sen bunlardan birisini almak istiyorsun o yüzden karşılaştırma sormuşsun. bi kere şunu unutma sadece kısası olan bir 106 gti bu araçların hepsini dragda geçer. genel itibarı ile 2003 yılında duyuruldu 206 rc ama pek tutulmadığından çok fazla modifiye parçası yok. 206 gti motorunun modifiyelisi ve limitlerine yakın bir motor atmosferik olarak yapılacak şeyler var ama bir clio rs in motoru için bulabileceğin parçalar emin ol rc den fazladır. rc için içi kütük gibi dışı güzel olsada en çok içini görüceksin o yüzden rs hep gözümde sınıfta kalmıştır. 106 gti ise kaç yaşına gelmiş bir araç çok iyi kondisyonlusunu bulmak zor bulsanda iyi para. model düşük.vs.vs.vs.
turbo konusunda 106 gti sana iyi bir geri dönüş yapıcaktır. clio rs de turbo hakkında hiçbir bilgim yok. rc de seni beyin sistemi çok zorlayacak. birde yazdığın modların araca etkisi

106 gti
chip işe yarar ama mucize yaratmaz.
headers back preasure yi azaltıcaktık. fransız motorları sıkıştırma ile çalışır. aracı rahatlatmak yürümesini azaltıcaktır. o yüzden spor kat dahil olarak çok pahalı olan komple eksozlar dışında headers performans vermiycek
komple eksoz güç verir ama kat iptali de yapıcaksın haliyle. aslında katı iptal etmek iyi birşey değil ama çok eski olduğundan kat artık iptal edilmeli. spor kat lar oldukça pahalı
kısa oranlı şanzıman aracının km saatinin devir saati gibi gitmesine sebep olucak ivmelenme çok güzel olucak ama son hız düşecek tabiki. keşke 6 vites olsaydı :) uzun 5inci vites dişlisi uydurabilirsin ama 4üncü vites 7000 de vites atınca 5inci viteste 3000-4000 hatta belki dahada alttan vites başlıyacak tabi ivmelenme birden duracak eşşek gibi olucak araç gitmiyecek. o yüzden çok kısa tutmayıp 14/60 yada 14/61 (61 miydi onun kodu emin değilim) seçilmeli.

clio rs
wimmer rst chip aracını gerçekten değiştirir. sanki başka marka model bir arabaya binmişsin gibi. ancak motor kondisyonu iyi olmazsa aracında sorunlar yaşatabilir
headers konusunda fikrim yok ama çok popüler bir uygulama clio rs lerde
kısa şanzıman konusu 106 gti ile aynı şekilde geçerli. ancak 106 gti kadar kolay kısa bulabilirmisin bilmem. sonuçta 106 gti için kısa şanzıman peugeot partner ayna mahrutisi yada başka diğer BE4 şanzıman kullanan PSA grubu araçların yük için yapılmışlarının ayna mahrutisi demektir. Clio ya kango vs.vs. tarzı araçların ayna mahrutisi olursa olabilir. değilse çok pahalı bir işlem olucaktır. ama sonuç vericektir. ayrıca peugeot kadar bol seçenek olucağını sanmam. 13/59 14/60 14/61 gibi
komple eksoz konusunda hiçbilgim yok mağlesef :)

206 rc
piyasada satılan hiçbir 206 rc için olan chip seni tatmin etmez. profesyonel bir remap uygulaması ise aracını oldukça değiştirir.
emme manifoldu ve eksoz manifoldu peugeot tarafından f1 motorları üreten bir firmaya işletilmiş. ve zaten 206 gti a göre oldukça büyük. oyüzden headers'a gerek yok zaten üreten bir firmada yok bildiğim kadarıyla. inatla değiştirecem dersen 206 super2000 yada 206 WRC de aynı motor bloğu kullanıldı. daha büyük headers onlarda var. peugeot sport boutiqe ten sipariş edilebilinir.
komple eksoz güzel bir işlem olucaktır ama asla ama asla kat iptali yapılmamalı. supersprint , magnex, scorpion ingilterede en çok kullanlıan komple eksoz çözümleri. herbirinin kendi içinde spor katları var. ya bu spor katlar yada aracın orjinal katı ile beraber bu setler kullanılmalı. spor katın seçilmesi komple eksoz fiyatını 2 ye katlıyor ama emin ol buna değer. gündelik hayatta %80 oranla aracın alt devirlerini kullanıyorsun ve kat iptali bu alt devirleri öldürüp benzin yakıtınıda arttırır. dur kalk yaparken ne demek istediğimi anlarsın. zaten her tarafı sensör dolu bir araçta kat iptali mantıklı bir işlem değil. super2000 ve wrc araçlarında bir hi flow spor kat var ama gene kat iptali yok :)
kısa şanzıman tıpkı 106 tadaki gibi bir etki yaratacak. zaten gene aynı tarzda yük araçlarının ayna mahrutileri kullanılabiliniyor :) yanlız 206 rc de vites kolu ile şanzıman arasında itici kol yerine tel sistemi kullanıldığından short shift olayı olmuyor. yani o 206 nın meşhur konya ankara arası vites aralıkları mecbur kalıyor :)

madi
04-10-2007, 14:03
ewy saol kardesım ben araba almıcam guzel karsılastırm olur dıye actım bılgılendıdıgıniçin saol

Schumi
04-10-2007, 14:04
ewy saol kardesım ben araba almıcam guzel karsılastırm olur dıye actım bılgılendıdıgıniçin saol
o zaman boşa yazdık bu kadar :D

madi
04-10-2007, 14:15
o zaman boşa yazdık bu kadar :D

ya bosa yazılırmıya benım bılmedıklerım de vardı içlkerınde ogrendım daha ıı olu yanı ;) saol yıned e;):D

TünayK
04-10-2007, 17:49
vtec hepsını yarar!!!:)

Cem.B
04-10-2007, 17:49

gaz vites şanzıman halin duman

1.6 VTi
04-10-2007, 17:50

Hahahaha yapıştıRRRRR, konu pert :D

Schumi
04-10-2007, 18:16
hmm sonra o fiteng in arkadaşının saxo 2 vts i gelir onuda ortadan 2 ye böle. he bu arada saxo vts ile 106 gti da ayrıdır. bölece denklem çöker kaos olur :D

ahmetbaha-drs
04-10-2007, 19:06
Astra GSI SFI'da uzunda hepsini alır..:p

madi
04-10-2007, 19:14
ahan konu pert cıktı beyler konuya donun yaw vtec gecer ama typer gecemez ;) vıdeo su ondan ole dıyorum :D

madi
04-10-2007, 19:16
http://www.youtube.com/watch?v=sEESHsPqx5k

allah type-r boy boy ayarıyor yaw konu pert etmeyın yaw konu ıle alakalı olsun :S:D

M3CSL
04-10-2007, 23:39
schumı kardeş çok iyi yazmıssın sağol bılgılendirici oldu:)

hgt hepsine atlar:)

TünayK
04-10-2007, 23:54
yaw o degılde olay 2.5 vectra yaw:) serkan yapıstırrrrrrrrrrr:)

CanAwaR
05-10-2007, 01:34
yanlız 206 rc de vites kolu ile şanzıman arasında itici kol yerine tel sistemi kullanıldığından short shift olayı olmuyor. yani o 206 nın meşhur konya ankara arası vites aralıkları mecbur kalıyor :)

itici kol olmadıgı we spiral oldugu konusunda haklısın arkadaşım ama peugeotsport spiralleri ile şanzuman yollarını kısaltabiliyorsun... peugeotsportboitiqu(anla işte fransızca butik yazamadım :) )sitesinden satın alabilirsin...

birde 206 wrc yle aynı blockmudur bilmem ama WRC turbo...we turbo için yapılan bir egsoz manifolduyla atmosferik için yapılan arasında daglar war...(anti alaka yani :D ) artı parayla alamazsın heralde o manifoldu :D

madi
05-10-2007, 01:57

serkan abı senın bu konuda ne dusunuyorsun ben alican ;)

Berent.t
05-10-2007, 02:08
bilgiler için teşekkürler "Schumi".. ciddiye alıp yazmışsın negüzel,eline sağlık :icon_tup:

M3CSL
05-10-2007, 02:58
yaw o degılde olay 2.5 vectra yaw:) serkan yapıstırrrrrrrrrrr:)

:hahaha::D
alayına gider cinsten v6 bu:p

serkan abı senın bu konuda ne dusunuyorsun ben alican ;)

106 alakasız ama kısa mesafede rs uzunda rc derim..
yuklersen 106 hepsini gecer bellı mesafelerde...
tabıkıde rc yi alırım:p

Onuralp
05-10-2007, 15:34
Hahahaha yapıştıRRRRR, konu pert :D

Denedik, Rs aldı. 2 vtec 1 RS. Hepsinde egsoz var. Hatta VTI'lardan birinde mugen beyin vardı... Rs çok farklı bi makina...

Erol
05-10-2007, 15:55
alican sen bunların hepsinin içinden geçersin abicim..:D:D bu nasıl bir karşılaştırma böyle çok saçma olmuş bence vede gereksiz..

MUGENPOWE®
05-10-2007, 16:03
1de denesnler 106 ıcınden gecer dimi uzmannnnnnnn ahuahuauhahua :D:D:D

Schumi
05-10-2007, 17:02

keşke hgt yürüse. utanmada çamurluğuna 20v yazıyorlar ama 2000cc için 5 silindir birazcık fazla. onno nun eli değmeden o fiatlar yürümüyo :)

itici kol olmadıgı we spiral oldugu konusunda haklısın arkadaşım ama peugeotsport spiralleri ile şanzuman yollarını kısaltabiliyorsun... peugeotsportboitiqu(anla işte fransızca butik yazamadım :) )sitesinden satın alabilirsin...

birde 206 wrc yle aynı blockmudur bilmem ama WRC turbo...we turbo için yapılan bir egsoz manifolduyla atmosferik için yapılan arasında daglar war...(anti alaka yani :D ) artı parayla alamazsın heralde o manifoldu :D
evt kısa şanzıman butikte var ama kullananlar memnun değiller geri vites koruması çok yumuşuyormuş 5 ten 4 e sert geçişlerde geri vites dişlisinden cırrrrr sesi pek hoş olmasa gerek :) WRC olayına haklısını WRC ismini kullanmamam gerekiyordu ama Super 2000 dekilerin manifoldu olabilir. Bu arada aynı blok hem wrc de hem s2000 de kullanılıyor.

1de denesnler 106 ıcınden gecer dimi uzmannnnnnnn ahuahuauhahua :D:D:D

1inci viteste 106 nın geçemeyeceği stock araç gerçekten az :)

M3CSL
05-10-2007, 17:15
benı gecemıodu 1 de sizin 106 nız:)

madi
05-10-2007, 17:34
alican sen bunların hepsinin içinden geçersin abicim..:D:D bu nasıl bir karşılaştırma böyle çok saçma olmuş bence vede gereksiz..

zamanı geldıgı zaman abı bende içinlerınde geccem abı askerık var suan elım kolum baglı ;):icon_tup:

MUGENPOWE®
05-10-2007, 17:50
benı gecemıodu 1 de sizin 106 nız:)

kımın 106sı ?

M3CSL
05-10-2007, 18:21
kımın 106sı ?

yok yaw hep beraber 106 birde çok iyi yazmıssınızya ona karsılık dedim:)
yoksa nerden baksan 10 a yakın 106la denedım.. çıkmadı yanii:) 1 de roll:)

SİNANN007
05-10-2007, 18:27
vectra v6 yı mı gecemıyodu 106

VeNoM_35
05-10-2007, 18:30
206 GTI eski arabası.

SİNANN007
05-10-2007, 18:44
şimdi anlamadım 206 yı mı gecen 106 yok muş v6 yı mı

Cem.B
05-10-2007, 18:59
şimdi anlamadım 206 yı mı gecen 106 yok muş v6 yı mı

yaw burda geçme geçilme mevzusu yok geyik yapo herkes;)

M3CSL
05-10-2007, 20:14
:)
vtida gecmedı yaw 1 de:)ama exedy oldumu 2 yı çok ıı alıo namussuz:)

Schumi
06-10-2007, 00:15
havalar sıcaksa lastik tutunursa 1 de beni kimse geçemiyo :D benim gibi kısası olmayanlar hariç. hemen turbo ile dene diye atlamasın bazı sazanlar :D havalar az sıcaksa 2 de de sarmazsam ondada zor yani :D

M3CSL
06-10-2007, 01:04
havalar sıcaksa lastik tutunursa 1 de beni kimse geçemiyo :D benim gibi kısası olmayanlar hariç. hemen turbo ile dene diye atlamasın bazı sazanlar :D havalar az sıcaksa 2 de de sarmazsam ondada zor yani :D

vayy..deneseymısız keske senle:):rolleyes:

G_TT_I
06-10-2007, 15:04
s

106 gti
chip işe yarar ama mucize yaratmaz.

206 rc
piyasada satılan hiçbir 206 rc için olan chip seni tatmin etmez. profesyonel bir remap uygulaması ise aracını oldukça değiştirir.

anlamadıgım ici soruyorum bu chip ile porf remap arasındaki fark noluyo?
chip profesyonel ce yapılınca remap mı oluyo yoksa chip profosyenel bişey degilmi?

SİNANN007
06-10-2007, 18:59
keşke karşılaştırmaya 106 yerıne typer yazsaydınız hacim ler aynı olurdu en azından:)

ahmetbaha-drs
06-10-2007, 19:18
Hadi RS neyse ama RC'nin Type-R'la basedebilecegini hic zannetmiyorum,cok zor:)

M3CSL
06-10-2007, 19:52
çok iyi gidenlerı kafa tutabılıyor bazen örnekte görulduğu gibi:)rcde 1 kişi fazla
http://www.youtube.com/watch?v=tlYDSXEKeyk

SİNANN007
06-10-2007, 19:54
orası öyle de dedım ya en azından hacim ler aynı olurdu 106 da ne baş belası araba 118 hpcik motoruyla her karşılaştırmaya maydanoz:)

Schumi
06-10-2007, 23:47
anlamadıgım ici soruyorum bu chip ile porf remap arasındaki fark noluyo?
chip profesyonel ce yapılınca remap mı oluyo yoksa chip profosyenel bişey degilmi?

yüklendiğinde her araçta sorunsuz çalışabilmesi için uygulanacağı ülkenin hava sıcaklığı ortalaması bulunabilecek benzin kalitesi uygulamanın yapılacağı motorun ve üst kapağın vs.vs. kondisyonlarını görmeden oturdukları yerden tüm dünyada ve tüm araçlarda sorunsuz çalışabilsin üründen şikayet gelmesin diye araçları görmeden yani neredeyse abartıcam ama herşeyin en kötüsüne göre ama genede güç alsın diye yazılan paket programlar ile elinde sağlıklı bir makinaya sürekli yüksek oktan ve kalite bir benzin kullanacağına ve araç sürüş alışkanlılarına göre ve hatta ufak tefek modlar ile ince conta yada güzel bir timing gibi spesifik bir remap arasında bir fark yokmudur :) tmm belki terimsel farklar ortada olabilir. yani sonuçta chipte bir remap tir. fabrika map i yerine superchips vs.vs. nin yaptığı remap tir ama hazır paket yazılımlar bi yere kadar bence. aracı görücen elinde ne var bilicen ona göre yapıcaksın map i (daha doğrusu yaptıracaksın) zaten chip ile çok iyi güç alabilseydi insanlar atmosferik olarak chip in en çok yaraması gereken araçlardan birisi olan 206 rc de chipler pek işe yaramadığından ingilterede herkez custom remap yaptırıyo. söylediklerimde katılmadığın bi yan varmı ?

Schumi
06-10-2007, 23:49
orası öyle de dedım ya en azından hacim ler aynı olurdu 106 da ne baş belası araba 118 hpcik motoruyla her karşılaştırmaya maydanoz:)

dim hiç beygir gücüne bakmadan bi çok araca musallat oluyo kerata. hayır birde musallat oldukları arkasından baka kalmıyomu bazen sonra bizim insanımızda ister istemez abartıyo karşılaştıracak araç seçmekte :D bu karşılaştırmada 106 gti çok iyi oturmuş bence type-r daha iyi kaçıyo bunlara bariz olarak ama bazı kendini bilmezler type-r hatta s2000 ile bile kıyaslıyo 106 ları. okadarda değil :D 206 rc, clio rs oke de type-r olmaz. vti çok çekiyo gti dan da type-r değil yani :)

SİNANN007
07-10-2007, 00:01
zaten ben statü gereği söyledım hacim olarak saxo 106 vtec bunlar bı statüde ee typer ı neyle karsılastıracaz rc rs olmazsa ne olacak:)

Schumi
07-10-2007, 00:13
zaten ben statü gereği söyledım hacim olarak saxo 106 vtec bunlar bı statüde ee typer ı neyle karsılastıracaz rc rs olmazsa ne olacak:)
yurt dışında 1.2 motorlu 106 kullanan birisinin imzaşında söle yazıyordu.
"biz yavaş arabalar olmasaydık sizler hızlı değil normal arabalar olurdunuz. kıymetimizi bilin"
type-r da o hesap. he geçilmeyecek araba değil ama stock halde değil :D
:D:D:D:D

SİNANN007
07-10-2007, 18:59
yanı atmosferık motorlarda stock olarak bı hondanın rakıbı yıne bı hondamı dır sonucu çıkıyo :)

G_TT_I
07-10-2007, 20:17
yüklendiğinde her araçta sorunsuz çalışabilmesi için uygulanacağı ülkenin hava sıcaklığı ortalaması bulunabilecek benzin kalitesi uygulamanın yapılacağı motorun ve üst kapağın vs.vs. kondisyonlarını görmeden oturdukları yerden tüm dünyada ve tüm araçlarda sorunsuz çalışabilsin üründen şikayet gelmesin diye araçları görmeden yani neredeyse abartıcam ama herşeyin en kötüsüne göre ama genede güç alsın diye yazılan paket programlar ile elinde sağlıklı bir makinaya sürekli yüksek oktan ve kalite bir benzin kullanacağına ve araç sürüş alışkanlılarına göre ve hatta ufak tefek modlar ile ince conta yada güzel bir timing gibi spesifik bir remap arasında bir fark yokmudur :) tmm belki terimsel farklar ortada olabilir. yani sonuçta chipte bir remap tir. fabrika map i yerine superchips vs.vs. nin yaptığı remap tir ama hazır paket yazılımlar bi yere kadar bence. aracı görücen elinde ne var bilicen ona göre yapıcaksın map i (daha doğrusu yaptıracaksın) zaten chip ile çok iyi güç alabilseydi insanlar atmosferik olarak chip in en çok yaraması gereken araçlardan birisi olan 206 rc de chipler pek işe yaramadığından ingilterede herkez custom remap yaptırıyo. söylediklerimde katılmadığın bi yan varmı ?

anladım bu dediklerinizi bierden mi okudunuz???
cunku genelde butur seyler farklı markada işlemler uygulandıktan sonra tum veriler ortaya dokulerek anlasılır, bilmiyorum timing ıvır zıvır icin hic log tutunuzmu
bu verileri koyarsanız daha iyi anlasılır.
pug konusunda heleki 206 konusunda ne yazıkki body kit olsun performans olsun ingilizler zavallı kalıyo.
örnek; http://www.206info.co.uk
tartısmalar en fazla 206 nın bozuklugu hakkında , ve ordaki en iyi rc ile burda 2000-2002 senelerinde hazırlanan gti lar kadar gidiyodur belkide yavaslardır...

ahmetbaha-drs
07-10-2007, 21:40
yanı atmosferık motorlarda stock olarak bı hondanın rakıbı yıne bı hondamı dır sonucu çıkıyo :)

Bence yeni Clio3RS cıkana kadar oyleydi:p

levent
07-10-2007, 22:28
Bence yeni Clio3RS cıkana kadar oyleydi:p
bencede :) :rolleyes:

Schumi
07-10-2007, 23:01
anladım bu dediklerinizi bierden mi okudunuz???
cunku genelde butur seyler farklı markada işlemler uygulandıktan sonra tum veriler ortaya dokulerek anlasılır, bilmiyorum timing ıvır zıvır icin hic log tutunuzmu
bu verileri koyarsanız daha iyi anlasılır.
pug konusunda heleki 206 konusunda ne yazıkki body kit olsun performans olsun ingilizler zavallı kalıyo.
örnek; http://www.206info.co.uk
tartısmalar en fazla 206 nın bozuklugu hakkında , ve ordaki en iyi rc ile burda 2000-2002 senelerinde hazırlanan gti lar kadar gidiyodur belkide yavaslardır...
bu yazdıklarım benim yorumumumdur. gördüğüm okuduğum derlediğim incelediğim birikimlerden elde ettiğim yorumdur. ayrıca zaten ticari olarakta chip işi yapan yerlerde konuşmalarımda chip işlemi yapan sitelerde yazılan açıklamalarda da beni destekleyici yazılar bulunuyo. amerikayı baştan keşfetmiyorum zaten bilinen birşeyleri söylüyorum. herneyse. ingilizler konusunda bişey diyemiycem. ingilizlerin 206 ları yürümüyor ise hangi ülkedekiler yürüyor. fransızcam olmadığından çok fazla ingilizce dışı yayınları takip etmiyorum. youtube fanatiğide değilim ama en çok derlediğim kaynak ingilizler. çünkü bu fransız araçları yunanistan fransa ingiltere hollanda vs.vs. ülkelerde kullanılıyor genelde amerikada felan mağlesef yok :)

CanAwaR
14-10-2007, 02:34
Hadi RS neyse ama RC'nin Type-R'la basedebilecegini hic zannetmiyorum,cok zor:)

http://www.youtube.com/watch?v=wY3MN3baEOA rc de nos war ama burda aktif degil denildi...

typer ın 1.vitesi kötü artı stock olarak 2side rc 3sonuna kadar alıyodu 4te typer 1boy yapıyodu. biz 2005başında sahilde denedik videosunu bulsam koyucamda...

chiefkadir
07-11-2007, 22:46
106 yı RS le aynı karşılaştırmaya koymak abest olmamımı??

ba98
07-11-2007, 22:53
[QUOTE=CanAwaR;153196]http://www.youtube.com/watch?v=wY3MN3baEOA rc de nos war ama burda aktif degil denildi...

kimden duyduysan yanlıs duymussun ıslak nos var.

kop42
17-12-2007, 13:28
106 yı RS le aynı karşılaştırmaya koymak abest olmamımı??

Önecelikle herkeze Merhaba '

chiefkadir bu yazısından sonra baya bi gülümsedim 106 ile rs karsılastırmak neden abes kactı diye bi anlam veremedim.106 ları bu kadar küçümsemene anlam veremedim bunun en canlı örneklerini sende bende iyi bilmemize rağmen bu yazıdan sonra gerçekten şok oldum karşılastırmaya bakıcak olursak 106 1.6 rs 2.0 illaki karşılastırma biraz abes kacıyo 106 1 ıncı kategori rs 2inci kategoride yarısan araclar fakat 2 arac rollinge çıktığı zaman sonuclarını hepimiz canlı canlı gördük bunun üzerine senden bu yazı gelince yazmadan edemedim.

hakikaten konu perte çıkmış kadir bey seni seviorum gördüğüm yerde satasmadan edemiyorum

avatar resmindeki yer çok tanıdık geliyor

dragon07
17-12-2007, 13:51
beyler rs güçlü bir araba bi zamanalr izmirde vardı s2000 tokatlıyordu draglarda.rc ye gelinje bazı ark larımız kızıcak amaa istenilen seyleri verememior. 106her zaman kral olmuştur orjinal sayilabilijek 106 yla rs de rc de 0-400 yaklaşamazz kimse aglamasın.kanka ne vectraymış bu yaww m3 gecebiliormuuu???:Dgecerse bitane alalaımm

chiefkadir
17-12-2007, 14:39
Önecelikle herkeze Merhaba '

chiefkadir bu yazısından sonra baya bi gülümsedim 106 ile rs karsılastırmak neden abes kactı diye bi anlam veremedim.106 ları bu kadar küçümsemene anlam veremedim bunun en canlı örneklerini sende bende iyi bilmemize rağmen bu yazıdan sonra gerçekten şok oldum karşılastırmaya bakıcak olursak 106 1.6 rs 2.0 illaki karşılastırma biraz abes kacıyo 106 1 ıncı kategori rs 2inci kategoride yarısan araclar fakat 2 arac rollinge çıktığı zaman sonuclarını hepimiz canlı canlı gördük bunun üzerine senden bu yazı gelince yazmadan edemedim.

hakikaten konu perte çıkmış kadir bey seni seviorum gördüğüm yerde satasmadan edemiyorum

avatar resmindeki yer çok tanıdık geliyorNe o onur akşama kadar telefonda haftasonu nurettın ustanın orda şimdide forum ortamındamı senle uğraşacam:D
"106 yı RS le aynı karşılaştırmaya koymak abest olmamımı??" diye benim nickimden hangi gerzek yazdıysa belliki iyi niyetli değil,bazı arkadaşlarım foruma girip okuyamadıklarından şifremi vermiştim hemen değiştireyim... Gelelim gerçekte rakip olup olmadıklarına iki araçta std.ise tabiki rs affetmez...araçlara yapılacaklar eşitse yine rs affetmez..106 yüklü rs standart ise yakın giderler
106 çok iyi ise 106 geçer...rs yüklü ise 106 vs hiçbiri geçemez...rollingi canlı canlı gördük demişin iyyn ibrahim kulakların çınlasın sizi size bırakıyor bir üst sınıfa dalıyorum:D

M3CSL
17-12-2007, 15:22
beyler rs güçlü bir araba bi zamanalr izmirde vardı s2000 tokatlıyordu draglarda.rc ye gelinje bazı ark larımız kızıcak amaa istenilen seyleri verememior. 106her zaman kral olmuştur orjinal sayilabilijek 106 yla rs de rc de 0-400 yaklaşamazz kimse aglamasın.kanka ne vectraymış bu yaww m3 gecebiliormuuu???:Dgecerse bitane alalaımm

rc sahıbı arkadası bu cvba beklıyorum:)
hangı vectra bu?

kop42
17-12-2007, 15:25
Ne o onur akşama kadar telefonda haftasonu nurettın ustanın orda şimdide forum ortamındamı senle uğraşacam:D
"106 yı RS le aynı karşılaştırmaya koymak abest olmamımı??" diye benim nickimden hangi gerzek yazdıysa belliki iyi niyetli değil,bazı arkadaşlarım foruma girip okuyamadıklarından şifremi vermiştim hemen değiştireyim... Gelelim gerçekte rakip olup olmadıklarına iki araçta std.ise tabiki rs affetmez...araçlara yapılacaklar eşitse yine rs affetmez..106 yüklü rs standart ise yakın giderler
106 çok iyi ise 106 geçer...rs yüklü ise 106 vs hiçbiri geçemez...rollingi canlı canlı gördük demişin iyyn ibrahim kulakların çınlasın sizi size bırakıyor bir üst sınıfa dalıyorum:D

bir üst sınıf derken turbomu yapıorsun yoksa benimlemi uğrasıyorsun anlamadım
neyse kısmetse bitiriyoruz final yaparız artık. kimsenin kulaklarını çınlatmaya gerek yok bebeğim...

ibrahim
17-12-2007, 16:15
clio rs çok feci ayırır

ibrahim
17-12-2007, 16:17
kadir abinin rs artık typer s2000 gibi atmosferikte üst düzeylerle takılıyo,106 vs gözü görmüyo

chiefkadir
17-12-2007, 16:29
bir üst sınıf derken turbomu yapıorsun yoksa benimlemi uğrasıyorsun anlamadım
neyse kısmetse bitiriyoruz final yaparız artık. kimsenin kulaklarını çınlatmaya gerek yok bebeğim...Yok be ne turbosu..Turbo felan yapmıyom..Finali iyyn ibo veya çağların saxo ile yapın finali geçersen tez dosyanı genel evraktan geçirip bana havale ettir ben bir inceleyim bakayım,fark çoksa yaparız bigüzellik:D

kop42
17-12-2007, 17:04
Yok be ne turbosu..Turbo felan yapmıyom..Finali iyyn ibo veya çağların saxo ile yapın finali geçersen tez dosyanı genel evraktan geçirip bana havale ettir ben bir inceleyim bakayım,fark çoksa yaparız bigüzellik:D

sekretermiyim ulen ben dosyaları al bi gözden gecirelim der gibi olmuş

öpüorum seni

Cem.B
17-12-2007, 17:08
bnm bugüne kadar gördüklerim chip-filtre-egzost-timingli 106 veya saxo ii gidenlerinden ama :) 206 rc nin 1 boy arkasında kalıo

heralde filtre egzostlu clio rs de 172 lik stock rs ile kafa kafaya gider heralde çağlarla deneyen arkadaşın arabası ii bi clio rs ise burdan bu sonuç çıkar

ibrahim
17-12-2007, 17:11
bide benimle denese sonuç ne olacak bilmiyorum ama ytperri ayırınca korkmadım dersem yalan olur

iynn-RS
17-12-2007, 23:45
Yapissssstirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

:D

M3CSL
18-12-2007, 00:55
bide benimle denese sonuç ne olacak bilmiyorum ama ytperri ayırınca korkmadım dersem yalan olur

sen kımlerı ayırıosun??:)

Safak
18-12-2007, 02:00
GTi lar mı kapışıyor :D

ahmet3425
18-12-2007, 15:52
bu nasıl uyumsuz bir karsılastırma böle yaa vtecler m3 ler typerlar sk2 ler ne kadar spor araba varsa hepsi bu konuda ben simdi buraya yorum olarak ne yazsam doğru olur:)

BaZuKa
23-01-2008, 23:00
106 gti sadece hafiflikten kazanan bir araç ve roll de drag kadar iyi yürüyemez orjinal hali için konşuyorum ama kısa şanzımanda eklenirse iyi bir hale gelebilir ama ne yaprsan yap motoru sonuçta 1.6 bir motordur ve sadece hafifliğinden kazanır yani al üzerine 1.6 bir aile aracının motrunu tak hele ki şuan 125 lere kadar çıktı bu 1.6 lar aile sınıflarında bile neler olabilir sen düşün.

Rs ve Rc ye gelirsek Rc sadece 180 lik var Rs ise 172 182 197 var 172 likle bile yürüyemyor bildiğim 180 rc o yüzden rs her yönden avantajlı ztn rc nin motoru 206 gti motorundan bozma olduğundan mod hot seviyede ztn ;)

Kısaca Clio Rs FoReVeR :)

madi
26-01-2008, 03:17
bu nasıl uyumsuz bir karsılastırma böle yaa vtecler m3 ler typerlar sk2 ler ne kadar spor araba varsa hepsi bu konuda ben simdi buraya yorum olarak ne yazsam doğru olur:)

karsılastırma acık bellı 106gtı,206rc,clıo rs sadece arkadaslar s2000 ve tayyar kattılar nedense anlamıs deılım ...:D:D