PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara lastikçi? / ve kullanıma uygun lastik?

Chatin
24-08-2011, 23:01
arama yaptım ama nedense bulamadım pek bilgi. kumho nun ecsta stp ku31 ini arıyorum ama 195-60-15 ebadında kalmamış sanırım herko'da. e dedim tek büyük lastikçii herko değlldir sanırım:) bizim elimizde kumho yoksa kimsede yoktur dediler resmen.

şehiriçinde genelde 90-100 civarı memur tarz giden yer yer 160-170 lere çıkan bir araç için nasıl bir lastik önerirsiniz. sınıf olarak hamur olarak marka olarak markanın şu modeli olarak bu modeli olarak??? yani 200 bg civarında ve ve genelde hızlı giden bir araba için üretilmiş bir lastiği boş yere takmak istemiyorum. ihtiyacıma uygun lastiği takmak istiyorum.

makif84
24-08-2011, 23:05
abdülkadir özcanlara baktınızmı?

MeRtCaN
24-08-2011, 23:07
İyiki doğdun Çetin :)

Kazımkarabekir caddesini gez
elbet uygun olcu ve ebatta lastık bulursun

abdulkadır ozcanda pek cesıt kalmamıs
garıp lastıkler var ve cok pahalı

Chatin
24-08-2011, 23:09
hehe saol mertcan yarın kendime bir d.gunu hediyesi alayım diyorum:) benim de aklımdan o geciyordu cidden kazım karabekir i tavaf edecegim gibi.

hakzer
25-08-2011, 07:44
Iskitlerde Gürlas'a uğra olabilir.
Ellerinde çok miktarda Kumho çeşidi vardır.
Yolun iki tarafında da var.

enginetune
25-08-2011, 08:45
abdülkadir özcanlara baktınızmı?

aynen iskitlerdeki abdülkadir özcanın bayisinde de bulamazsanız hakkaten yoktur :)

ArMy
25-08-2011, 09:22
İskitlerde Özdüzgün(Fırat) oto lastik ve Çınar oto lastik de eminim bulunur. A.k özcan resmen bitik biyer tamamen ölü hiçbirşey yok..

Alican
25-08-2011, 09:33
Mutlu yıllar yavru :D

Chatin
26-08-2011, 23:31
İskitlerde Özdüzgün(Fırat) oto lastik ve Çınar oto lastik de eminim bulunur. A.k özcan resmen bitik biyer tamamen ölü hiçbirşey yok..

hoca şunların adreslerini veya telefonlarını verebilir misin?

Iskitlerde Gürlas'a uğra olabilir.
Ellerinde çok miktarda Kumho çeşidi vardır.
Yolun iki tarafında da var.

gürlasta kalmamış lastik ama saolun çiftci oto diye bir yerin telefonunu verdi ve orada buldum hem de iyi bir fiyata. bakalım kazım karabekir'de daha iyi fiyata bulamazsam sanırım oradan alacagım gibi.

Mutlu yıllar yavru :D

yalarım! :D

maxpower
26-08-2011, 23:36
efeoğulları michelin var kazım karabekirde, onlardan da fiyat alın :)

Chatin
26-08-2011, 23:41
michelin konusunda kararsızım. nerede ise butun arkadaşlarım balon yaptı. kumho ku31 almayı duşunuyorum acıkcası. ve fiyatı da 110 lira. sanırım idealdir. kazım karabekirde buyuk bir ihtimalle tanesine 100 lira oderim gibime geliyor. zaten 100 bg(nşa da) bir arabaya yeter de artar bile. daha iyilerini alalım daha iyi lastikler takalım inşallah.

maxpower
26-08-2011, 23:49
michelin konusunda kararsızım. nerede ise butun arkadaşlarım balon yaptı. kumho ku31 almayı duşunuyorum acıkcası. ve fiyatı da 110 lira. sanırım idealdir. kazım karabekirde buyuk bir ihtimalle tanesine 100 lira oderim gibime geliyor. zaten 100 bg(nşa da) bir arabaya yeter de artar bile. daha iyilerini alalım daha iyi lastikler takalım inşallah.

söylediğim yerde başka markalarda var

Chatin
26-08-2011, 23:51
söylediğim yerde başka markalarda var

o zaman yarın oraya da ugruyorum:) teşekkürler

oğuzk
26-08-2011, 23:53

abi iskitlerden sitelere giderken starmax-petlas bayisi var en sonda ordan 195-50-15 starmaxı 100TL'ye aldık kumhoyu bilmiyorum ama uzak doğu mallarından iyidir bence.

Alican
26-08-2011, 23:55
Kanka NŞA yarın sanayide olabilirim :D haberleşek

Chatin
26-08-2011, 23:56
oguzcum ku31 iyi bir seri. guzel araçlarda bile gordum ben. 100 liraya alınır zaten. starmax ı bilmediğim icin pek duşunmuyorum. teşekkürler yine de.

alican ben dumanı yollarım gozun gokyuzunde olsun. arabayı kullanırken bile :D

Alican
26-08-2011, 23:58
oguzcum ku31 iyi bir seri. guzel araçlarda bile gordum ben. 100 liraya alınır zaten. starmax ı bilmediğim icin pek duşunmuyorum. teşekkürler yine de.

alican ben dumanı yollarım gozun gokyuzunde olsun. arabayı kullanırken bile :D

Uuuuu tamamdır.

Chatin
27-08-2011, 00:08
max 1-2 gibi sanayideyim ortak bu arada. bu lastiği 90 liraya alamayacagıma gore sanırım yarın lastigi alır oyle gecerim.

Shadow_Dancer
27-08-2011, 00:13
Toyo baksana ben kullaniyorum cok memnunum

ArMy
27-08-2011, 00:46
hoca şunların adreslerini veya telefonlarını verebilir misin?

Adresler bunlar.Ellerinde yoksa toptancıyı arar ordan da şanslarını denerler..

ÖZDÜZGÜN OTOMOTİV LASTİK TİC.LTD.ŞTİ. - FIRAT OTO LASTİK (http://www.ozduzgunotomotiv.com/)
nar Oto Lastik, MICHELIN , GOODYEAR , BRIDGESTONE , DUNLOP , PIRELLI , CONTINENTAL (http://www.cinarlastik.com/tr/index.html)

Chatin
27-08-2011, 01:09
Toyo baksana ben kullaniyorum cok memnunum

toyo dan ne önerebilirsiniz mesela. hani opel corsa da opel insignia da gibi :)

Adresler bunlar.Ellerinde yoksa toptancıyı arar ordan da şanslarını denerler..

ÖZDÜZGÜN OTOMOTİV LASTİK TİC.LTD.ŞTİ. - FIRAT OTO LASTİK (http://www.ozduzgunotomotiv.com/)
nar Oto Lastik, MICHELIN , GOODYEAR , BRIDGESTONE , DUNLOP , PIRELLI , CONTINENTAL (http://www.cinarlastik.com/tr/index.html)

çok teşekkürler. toptancılara ulaşılabiirse fiyatı arttırıp daha iyi lastiklere bakabilirim. çok makbule geçebilir açıkcası.

Chatin
27-08-2011, 17:48
çiftçi lastik denen yerden sakın ha sakın lastik almayın. hatta almayı bırakın almaya kalkışmayın bile. bana var gel al abi dedikleri lastik için gittiğimde abi sana patron yanlış demiş o zaman hiçbir lastiğe yok demez falan gibi abidik şeyler söylediler. ve anladığım kadarıyla bu kumho ku31 benim ebadlarda yok

maxpower
27-08-2011, 19:17
çiftçi lastik denen yerden sakın ha sakın lastik almayın. hatta almayı bırakın almaya kalkışmayın bile. bana var gel al abi dedikleri lastik için gittiğimde abi sana patron yanlış demiş o zaman hiçbir lastiğe yok demez falan gibi abidik şeyler söylediler. ve anladığım kadarıyla bu kumho ku31 benim ebadlarda yok

ne yaptınız hocam halledebildiniz mi lastik işini?

Chatin
28-08-2011, 00:01
sanırım yarın hallolacak. hiçbir yerde ku31 yok. hele ki adamlar sürekli abi bu lastik süper abi sen bakma sanal dünya ya vay efendim bu lastik soyle super. herkes gerizekalı bi bunlar akıllı aq. neyse ki sanırım tanıdıklar ile cozecegim bu işi. halledince yazarım artık.

CinAli_06
28-08-2011, 00:09
hocam düşünürseni ankamallden sitelere doğru giderken tekin oto var oraya bi sorun isterseniz yoksada ellerinde bulmaya çalışırlar dürüst bir yerdir.

Serkan06
28-08-2011, 00:14
özdüzgün de mehmet yada fatih i bul yardımcı olurlar, tüm lastiklerimi ordan aldım, hatta şirket araçlarınada ordan alıyoruz. en son benım duldule dunlop sp sport lm 703 aldım ordan şimdilik memnunum

Chatin
28-08-2011, 00:33
ya ben de diyorum kumho almayıp conti mi alsam veya toyo mu alsam. sanırım alacağım yer karsız verecek lastikleri. bu durumda ne alsam acep diye duşunmuyor degilim. misal bu kumho ku31 ler piyasada 135 liradan satılıyor. ben 4 tanesine 376 lira mı ne verecekmişim. e bu durumda lastik markasını degiştirebilirim. continental sport contact mıydı iyi olan premium contact mıydı. veya michelin e yoneleyim diyorum ama balon yapıyor hep gozumle gordum.

yani iyi bir lastik olarak ne onerirseniz oldu soru..

CinAli_06
28-08-2011, 00:56
şehir içi kullanım içinse daha yumuşak hamurlu lastikleri tercih ediniz ses yapmaz sert hamura göre.(michelin,yokohoma,toyo,nexen,nokian). Uzun yol içinse biraz daha sert hamurlu lastik markalarını tercih edebilirsiniz daha uzun ömürlü olurlar(dunlop sport serisi,Brigstone bazı serileri).

fangio
28-08-2011, 01:10
çiftçi ticaret diyecektim ama zaten arayıp görüşmüşsün. Ama enteresan bir olay yaşamışsın. :) Biz oradan çok lastik aldık ama hiç böyle bir şey duymamıştım :(

Chatin
28-08-2011, 01:34
şehir içi kullanım içinse daha yumuşak hamurlu lastikleri tercih ediniz ses yapmaz sert hamura göre.(michelin,yokohoma,toyo,nexen,nokian). Uzun yol içinse biraz daha sert hamurlu lastik markalarını tercih edebilirsiniz daha uzun ömürlü olurlar(dunlop sport serisi,Brigstone bazı serileri).

peki bu markaların hangi modelini tercih etmek lazım asıl soru o bence :)

çiftçi ticaret diyecektim ama zaten arayıp görüşmüşsün. Ama enteresan bir olay yaşamışsın. :) Biz oradan çok lastik aldık ama hiç böyle bir şey duymamıştım :(

abi sorma ben hayatımda bu kadar abuk bir yer görmedim. telefonda üstüne basa basa sordum ku31 mi diye. gel gör ki bana ayak yapan adam oranın sahibi imiş(müşteri gelir istediği lastiği bulamaz biz ona elimizde kalanı ittiririz gider zihniyetinde biri işte) zaten imam cemaat misali bana diğer lastikleri tanıtmaya çalışan eleman da akıllara zarardı. hayır önce özür dilediler durumdan ötürü sonra lastik almadım diye darıldılar. only happens in çiftçi ticaret :)

fangio
28-08-2011, 01:35
geçmiş olsun valla. :( Bundan sonra bizde dikkat ederiz artık. :)