PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amfi karşılaştırma yardım.....

ygtrn
25-08-2011, 13:45
arkadaşlar jbl gt serisi amfim yanmış bulunmakta tamirmi ettirsem yoksa yenisinimi alsam henüz karar veremedim.....

M ACOUSTIC | by PROMET GROUP (http://www.macoustic.com/web/Product_List.aspx?UpcategoryID=86)
GT5-A3001E - JBL (http://eu.jbl.com/jbl-product-detail-eu/gt5-a3001e.html)

yukarıda yeni olarak almayı planladığım macoustic marka mini amfi ile elimde bulunan jbl amfinin özellikleri mevcut..... macoustic seçmemin nedeni minnacık olması ve fiyatının çok uygun olması.....

bu iki amfiiyi karşılaştırırsak hangisi daha verimli? müzik sistemi konularına çok yabancı olduğum için amfilerin özelliklerinden hiçbişey anlamıyorum..... yardımcı olursanız sevinirm..... teşekkürler.....

ahmetgurlek
25-08-2011, 17:23
bu iki amfi farklı amaçlara hizmet eder. gt5 mono amfidir. sadece subwoofer besleyebilirsiniz. diğeri (m acoustic) 4 kanallı bir amfi . kullanıma göre 4 adet mid, veya 2 adet mid+küçük bir subwoofer besleyebilirsiniz. ne için kullanacaksınız amfiyi? hoparlör bağlayacaksanız m acoustic uyar, sadece subwoofer bağlayacaksanız gt5 daha verimli olur...

HkN
25-08-2011, 20:30
Ahmet Abi'ye katılıyorum. Ayrıca Macustic özellikleri bana göre zayıf gibi duruyor.

Bütçe ne kadar ?

ygtrn
26-08-2011, 13:59
arkadaşlar herhalde bir yanlışlık oldu yanlış link verdim.... elimde bu gt serisinin 4 çıkışlı amfisi var 4 adet komponent çalıştırıyorum bas bağlı değil, bu amfi yandı.... bunu tamirmi ettireyim yoksa bu m acustic'imi alayım? macoustic 180 lira, özellikleri nedir ne değildir bilmiyorum.... elimdeki jbl'e kıyasla nasıl bir amfidir onu merak ediyorum.....

ahmetgurlek
26-08-2011, 14:08
amfilerin ikisi de 4 kanallı ise bu durumda amfilerin çıkış gücü ve bağlanacak hoparlörlerin rms değerleri önem kazanır. hkn ın dediği gibi macoustic in çıkış değerleri zayıf. eğer hoparlörleriniz daha güçlüyse amfi yetersiz kalacaktır ve istediğiniz sesi alamayacaksınızdır. ne kadar ekmek o kadar köfte misali. ben olsam daha güçlü ve tanınmış bi amfi tercih ederdim, lakin bütçeniz de önemli tabi...

Big King
28-08-2011, 06:52
M ACOSTIC p.r.c bi anfi olduğundan şiddetle tavsiye etmem!

bütceniz ortalama 180 200 tl ise

DD 4 kanal anfi 220 tl

pioneer 6500 f 230 tl

bunlar hem jbl den hemde diger anfiden daha kaliteli ve secerelidir.

tercihlerimi değerlendirirseniz memnun kalırsınız kesinlikle.