PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Edo's evo 9 vs BAU subaru

edo typer
27-08-2011, 16:26
dun aksam batu kardesımle deneme yaptık. araclar 3er kısı..

evo: fullrace pro stock manıfold,egzantrık,meth,haltech ecu vs.. basınc 1.7bar

suby: hta green,fmıc,egzantrık,stock ecu,tomei headers vs.

2 aracında yazılımı yuro.

subyı bı oncekı akhısar draglarından hatırlarsınız hulka gecılerek 2. olmustu. gıderı bellıdır;) asagı yukarı 400 hpdır suby asagıda hılmının ın car cekımınde bellıdır subynın gıdısı

HULK akhisar Drag way 24.07.2011 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ErG2nO0_TfI)

burda ben 4u kacırıyorum

ER Evo IX Vs. BAU SUBARU - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=d4fnPOVOWjo)

burda suby kacırıyor mehmet abı 997 ıle benı delıyor ılerde arkadan gelmesıne ragmen 1 dırek cıvarı acıldı:) oda sorunlarını halletmıs vtec denemesınde 0.9 basan aracı suan 1.4 basıyormus onada masallah:)

ER Evo IX Vs. BAU Subaru - 2 missing - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=50jdIxZDBP0)

ER Evo IX Vs. BAU SUBARU - 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FKf0TqvFq60)

brake boost yaptıgım tek deneme 2de basıyoruz

ER Evo IX - BAU SUBARU - 4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_XkcrAGnJvE)

1.5 bar a kadar dustu basınc

http://www.youtube.com/watch?v=IKizcogkliQ

30-180 arası

bu arada kadranım 0 hatadır haltech uzerınden calıbre edılmıstır. tek el telefon,parmak arası terlık vs vıtes cekemedım

shero
27-08-2011, 16:30
evo güzel ateş ediyo subaru olduğu yerde sayıyo gibime geldi bi sıkıntısı var sanırım?masallah diyelim

focus musty35
27-08-2011, 16:31
maşallah kardesım bındıgın arabaları daha pek gecen olmadı . ama subaruda bırkac işlemle dahada hızlanır maşallah her 2 aracada

miniks
27-08-2011, 16:31
dün gece keşke gelseymişim :)

Maşallah araçlara hepsi birbirinden giderli

Allah kazadan beladan nazardan saklasın ikiside bolt on çok iyiler Maşallah

tyMu
27-08-2011, 16:32
maşallah ikisinede

edo typer
27-08-2011, 16:33
evo güzel ateş ediyo subaru olduğu yerde sayıyo gibime geldi bi sıkıntısı var sanırım?masallah diyelim

oldugu yerde saymak nasıl oluyor:) bu tarz konusmalara mahal vermemk ıcın hılmının ın car vıdeosunu koydum,akhısar yarıslarında nasıl gıttıgını belırttım fakat taa kayserıden bır sorunu var galıba dıye hala yazılar yazabılıyor ınsanlar. batu cok sevdıgım bır arkadasım bu tarz bılmeden yazılar yazıldıgı surece vıdeo paylasan ınsan bulmak zordur. suby nın ne gıbı bır sorunu var engın bılgılerınle yardımcı olabılır mısın? 400 hp cıvarı suby yazdım bıldıgın 400luk baska aracla kıyaslama yapabılır mısın? yoksa laf olsun dıe mı yazdın?

edo typer
27-08-2011, 16:37
meaşşallaaaaaahhhhh çok güzel oldu dün gece uzun zamandan sonra :) kankam sanada batuyada kocaman maşallah iki araçta farklı tadlarda farklı zevklerde araçlar kazasız belasız kullanın inşallah

muck:)

maşallah kardesım bındıgın arabaları daha pek gecen olmadı . ama subaruda bırkac işlemle dahada hızlanır maşallah her 2 aracada

subynın bana gore dezavantajı turbosunun bıraz gec gelmesı.. stock turbo ve mıvec sayesınde evonun ılk gaz tepkısı daha ıyı. bırde sti sanzımanı evoya gore daha kısa azcık uzun olsaymıs daha ıyı olabılır dıye dusundum tam yururken vıtes atmak zorunda kalıyor suby

dün gece keşke gelseymişim :)

Maşallah araçlara hepsi birbirinden giderli

Allah kazadan beladan nazardan saklasın ikiside bolt on çok iyiler Maşallah

eyw conem:) neden gelmedın kı:)

maşallah ikisinede

tesekkurler

shero
27-08-2011, 16:38
oldugu yerde saymak nasıl oluyor:) bu tarz konusmalara mahal vermemk ıcın hılmının ın car vıdeosunu koydum,akhısar yarıslarında nasıl gıttıgını belırttım fakat taa kayserıden bır sorunu var galıba dıye hala yazılar yazabılıyor ınsanlar. batu cok sevdıgım bır arkadasım bu tarz bılmeden yazılar yazıldıgı surece vıdeo paylasan ınsan bulmak zordur. suby nın ne gıbı bır sorunu var engın bılgılerınle yardımcı olabılır mısın? 400 hp cıvarı suby yazdım bıldıgın 400luk baska aracla kıyaslama yapabılır mısın? yoksa laf olsun dıe mı yazdın?

estafurullah canlı canlıda izledim hulk la olan kalkısı sadece denemede akhisarda gitmediği gibi düşündüm sadece evt yada hayır olarak cvp verilebilir vede hiçbir sekilde kötü düşünce anlamında deyil sadece sormak istedim kayseriden deyil ksk yasayan biri olarak :icon_tup: laf ortada dolassın diyede yazmadım sadece sormak amacım

edo typer
27-08-2011, 16:39
estafurullah canlı canlıda izledim hulk la olan kalkısı sadece denemede akhisarda gitmediği gibi düşündüm sadece evt yada hayır olarak cvp verilebilir vede hiçbir sekilde kötü düşünce anlamında deyil sadece sormak istedim kayseriden deyil ksk yasayan biri olarak :icon_tup:

cok sukur hıc bır sorunu yok. ALLAH sorun vermesın

shero
27-08-2011, 16:40
cok sukur hıc bır sorunu yok. ALLAH sorun vermesın

amin amin cümlemizin masallah araclara :icon_tup:

trgy
27-08-2011, 16:42
2 aracta cok güzel hazırlanmış,maşallah fişek gibi gidiyorlar.

yüregirinde eline sağlık.

Jem
27-08-2011, 16:48
edo maşallah mermi gibi evo uzun zamandan sonra bu video iyi oldu ;)

edo typer
27-08-2011, 16:52
2 aracta cok güzel hazırlanmış,maşallah fişek gibi gidiyorlar.

yüregirinde eline sağlık.

tesekkur ederız:)

edo maşallah mermi gibi evo uzun zamandan sonra bu video iyi oldu ;)

aynen kanka:) 1.5 sene oldu adam gıbı denemedım kımse ıle dun herkesle sıkmaya hazır bır psıkolojıdeydım:)

LUTFU CNGNS
27-08-2011, 16:58
Maşallah Evo iyi yürümüş

mechanic
27-08-2011, 17:31
maşallah tüm araçlara,
ben birşey soracağım o subaru draglardaki setupla mı yürüdü bu videolarda?
bilmediğimden soruyorum sti ların hepsi vanoslu mu?
tşk..

MuratB
27-08-2011, 17:37
masallah araclara güzel denemeler olmus.edo cat pat fena olmus:)masallah

ARP
27-08-2011, 17:41
2 sinede maşallah evoya bidaha maşallah
evonun arkasında olmak istemezdim tamponumu seviyorum :D
bende ateş attığımı sanıyodum bunu görene kadar :D

Gko
27-08-2011, 17:42
yediğimin evosu nasıda attırıyo arkadan :D
maşallah 2 aracada

Eray Yümsel
27-08-2011, 17:47
subaruya maşallah :D

miniks
27-08-2011, 18:01
Evo 9 ile Suby arasında KG farkı vardır

ama beygir farkıda vardır

erdem 400 hp maks demiş ki bence de öle ki bayada kısık dı sanırsam suby açıldımı bilmiyorum

erdemin aracı da maks 450 hp dir

Gecen gece de sıkıyodu batu bence gayet güzel gidiyor erdemin arabası IHLI :D

mami_makinen
27-08-2011, 18:03
edo can maasallah kardesım aracın cok ıyı gıtmıs sende ıyı vıtes atmıssın ..alevli olmus:icon_tup::icon_tup:

BU®AK
27-08-2011, 18:06
2 aracada maşallah böyle dostca denemeleri ve konu altındaki saygılı muhabbetleri severek izlyoruz..

_muhaRRem
27-08-2011, 18:12
maşallah edo iyi olmuşş .. ateşli evo :D

mmustu
27-08-2011, 18:13

997 ye de :D :D

maşallah kankacımm :D güle güle kullan

tunA
27-08-2011, 18:21
Kanka masallah cok atesli catirli patirli giis masalah kardesim:)

edo typer
27-08-2011, 18:24
Maşallah Evo iyi yürümüş

tesekkurler

maşallah tüm araçlara,
ben birşey soracağım o subaru draglardaki setupla mı yürüdü bu videolarda?
bilmediğimden soruyorum sti ların hepsi vanoslu mu?
tşk..

draglardakı setup evet

masallah araclara güzel denemeler olmus.edo cat pat fena olmus:)masallah

eyw kankam:)

2 sinede maşallah evoya bidaha maşallah
evonun arkasında olmak istemezdim tamponumu seviyorum :D
bende ateş attığımı sanıyodum bunu görene kadar :D

tesekkurler:) haltech ıgnıtıon cut sayesınde baya ateslı oldu bende cok sevıyorum:)

yediğimin evosu nasıda attırıyo arkadan :D
maşallah 2 aracada

tesekkurler

eyw kanka subyde bızım arabamız sayılır:)

Evo 9 ile Suby arasında KG farkı vardır

ama beygir farkıda vardır

erdem 400 hp maks demiş ki bence de öle ki bayada kısık dı sanırsam suby açıldımı bilmiyorum

erdemin aracı da maks 450 hp dir

Gecen gece de sıkıyodu batu bence gayet güzel gidiyor erdemin arabası IHLI :D

batunun arac gayet guzel gıdıyor bende begenıyorum.. benım aracta haltechten sonra baya hızlandı.. dun kg farkımız mevcuttu caglar,cagların bılader benım arabadaydık:) bırazcık agırdık:)

cumlemızın araca masallah kanka gercekten ıhlı gıdıyor bu aralar:)

edo can maasallah kardesım aracın cok ıyı gıtmıs sende ıyı vıtes atmıssın ..alevli olmus:icon_tup::icon_tup:

opuorum abı:)

2 aracada maşallah böyle dostca denemeleri ve konu altındaki saygılı muhabbetleri severek izlyoruz..

tesekkurler bende katılıyorum.. sonuc olarak arkadasız:icon_tup:

maşallah edo iyi olmuşş .. ateşli evo :D

eyw kardesım:)

997 ye de :D :D

maşallah kankacımm :D güle güle kullan

aynen kanka mehmet abıyede kocaman masallah:D

edo typer
27-08-2011, 18:24
Kanka masallah cok atesli catirli patirli giis masalah kardesim:)

optum kardesım:)

DetailEF
27-08-2011, 18:26
Maşallah, her zaman gördüğümüz bir araç zaten temizliğiylede göz dolduruyor :) Batu'ya da tebrikler önüne gelenle deniyor cesaretli çocuk :D

TYPERHAKAN
27-08-2011, 19:02
erdem maşaallah,taa typer dan sözün vardı ist gelince deneyecektik,ama sattın birtürlü olmadı.yakınlarda ist gelirsen mutlaka haberim olsun selçuk tan ulaşabşlirsin hem muhabbet hem de gazlarız güzel olur .zevkli denemeler olur bence.

BoraÇİFTÇİ
27-08-2011, 19:23
Erdem bacfire lar haltech in nimeti sanirim :) bu arada gercekten guzel gitmis araban.
Emek+ Bilgi+ Sabir = GUC :)
Bravo...

öskür
27-08-2011, 19:38
Erdem masallah ivo olmasi gerektigi gibi acimio yakin set up subylere:)

Ertan-R
27-08-2011, 19:50
Her iki aracada maşallah.

Selman
27-08-2011, 19:53
Maşaallah ikisinede güzel denemeler olmuş. Evo fena:)

RsErdi
27-08-2011, 19:53
maşallah araçlara evo baya gidiyor hulk la nolurdu acaba :)

ARP
27-08-2011, 19:57

rool de hiçbirşey olmaz yani hulk çok geçer drag hariç

19gokhan90
27-08-2011, 20:05
maşşalah ikiisinede

dünden başka video yokmu

onursoytam
27-08-2011, 20:06
her iki aracada başallah
edo usta harika koşuyor evo

absinth
27-08-2011, 20:23
her iki aracada maşallah

Brs_eg
27-08-2011, 20:55
videolar çok keyifli,araçlara maşallah çok keyifli olmus.

evo haltech'in hangi modelini kullaniyor acaba?

edo typer
27-08-2011, 21:10
Maşallah, her zaman gördüğümüz bir araç zaten temizliğiylede göz dolduruyor :) Batu'ya da tebrikler önüne gelenle deniyor cesaretli çocuk :D

cok tesekkur ederım:) batuda gerı vıtes yok olması gerektıgı gıbı:)

erdem maşaallah,taa typer dan sözün vardı ist gelince deneyecektik,ama sattın birtürlü olmadı.yakınlarda ist gelirsen mutlaka haberim olsun selçuk tan ulaşabşlirsin hem muhabbet hem de gazlarız güzel olur .zevkli denemeler olur bence.

ins abı sozum olsun:) guzel ınsanlarla her zmn denerım sonuc onemlı deıl:)

Erdem bacfire lar haltech in nimeti sanirim :) bu arada gercekten guzel gitmis araban.
Emek+ Bilgi+ Sabir = GUC :)
Bravo...

bora cok tesekkur ederım senınde baya emegın var arabamda:) darısı basına senın yavruyuda beklıyoruz:)

Erdem masallah ivo olmasi gerektigi gibi acimio yakin set up subylere:)

eyw ozgur:)

Her iki aracada maşallah.

eyw ertanım

Maşaallah ikisinede güzel denemeler olmuş. Evo fena:)

tesekkur ederız

hulkla tecavuz olur:D

rool de hiçbirşey olmaz yani hulk çok geçer drag hariç

dragtakı anlık onde gıtmeyı onde gıtmek saymıorum ben(hondacılık kanımda) arada barız bır guc farkı var.. denemelerde 2 aracında tutundugu yerdekı denemeler esastır bana gore. hulkla lıglerımız cok farklı:)

maşşalah ikiisinede

dünden başka video yokmu

tesekkurler vıdeolar bu kdr

her iki aracada başallah
edo usta harika koşuyor evo

tesekkur ederız:)

her iki aracada maşallah

tesekkurler

videolar çok keyifli,araçlara maşallah çok keyifli olmus.

evo haltech'in hangi modelini kullaniyor acaba?

tesekkur ederız. evoda Evo9 haltech platinum pro plug-in ecu mevcut. harness fln yok plug and play evo 9 ıcın

XoR
27-08-2011, 21:20
Maşallah İzmir'e :)

m-power07
27-08-2011, 21:35
Alevli alevli maşallah araçlara...

khan
27-08-2011, 21:38
Masallah cok guzel denemeler olmus edo biraderim araban cok alevli ve hizli ;) kimse yanlis birsey anlamasin fakat subaru gitmesi gerektigi gibi gitmiyor bence setubina gore, standart turbolu bir evo9 da ne olursa olsun hakkiyla yuruyen greenli, egzantrikli bir imprezayi gecememesi lazim, titanyum pal, mivec ve iyi ayarin yardimiyla evo one atlasada 4 viteste heleki jdm spec c close ratio tranny ile wrx in gelmesi lazim. Yine yuronun ayarladigi green e green evo9 sti denemesinde ankarada evo 1 maksimum 2 boy onde oluyor.

GokhanE.
27-08-2011, 21:47
Masallah cok guzel denemeler olmus edo biraderim araban cok alevli ve hizli ;) kimse yanlis birsey anlamasin fakat subaru gitmesi gerektigi gibi gitmiyor bence setubina gore, standart turbolu bir evo9 da ne olursa olsun hakkiyla yuruyen greenli, egzantrikli bir imprezayi gecememesi lazim, titanyum pal, mivec ve iyi ayarin yardimiyla evo one atlasada 4 viteste heleki jdm spec c close ratio tranny ile wrx in gelmesi lazim. Yine yuronun ayarladigi green e green evo9 sti denemesinde ankarada evo 1 maksimum 2 boy onde oluyor.

Korhan abi benim kötü sürüşümü de hesaba katalım :)

khan
27-08-2011, 22:01
Gokhan sen ali dayi ile ya denk yada daha iyisindir bence pilotajda hadi en kotu denk olsun, senin arabanida sti ida hatasiz kullanan birileri kullansa bence yine senin araba 2 boy onde olur ama yuksek basincta sti daha yakin olabilir, dusuk basincta evo daha avantajli motor yapisi sebebiyle.

GGN40
27-08-2011, 22:04
Kesinlikle Subaru da bir sıkıntı var arac sahibi de yanlıs anlamasın ama, egzantrkli, green li, fmic ile bi sti i standart yazılımlı evo nun gecmesi mumkun degil, 2 aracada masallah allah kaza bela vermesin

GGN40
27-08-2011, 22:07
Korhan abi benim kötü sürüşümü de hesaba katalım :)

Kardesim masallah senin araban zaten cok guzel yuruyor da green li sti , standart turbo lu evo nun yakınından gitmesi mumkun degil, cok gecmesi lazım , muhtemelen sti da bı sıkıntı vardır

GokhanE.
27-08-2011, 22:20
Gokhan sen ali dayi ile ya denk yada daha iyisindir bence pilotajda hadi en kotu denk olsun, senin arabanida sti ida hatasiz kullanan birileri kullansa bence yine senin araba 2 boy onde olur ama yuksek basincta sti daha yakin olabilir, dusuk basincta evo daha avantajli motor yapisi sebebiyle.

Sen ne diyorsan öyledir abim :) ama kalitesiz pompa benzini Evo lar için subarudan daha fazla güç kaybettirdiğini söylemiştin,bizim Ankara'daki denemizdeki düşük basınçtaki 2-3 boy olan fark,methanol vb. oktan arttırıcılar kullanıldığında artmaz mı?aynı mı kalır?sonuçta kötü benzin ne kadar dez avantajsa Evo lar için oktanı yüksek benzin de o kadar avantajlı olmalı benim mantığımla..senin bilgilerinden faydalanmak isterim bu konuda abim.

İzmir deki Evo ya da maşallah,bence aradaki fark Evo nun yüksek oktanda daha iyi yürümesinden olabilir subaru pompa benziniyle yürüyorsa..

DetailEF
27-08-2011, 22:21
Araç STi değil beyler yorumu ona göre yapalım :)

GokhanE.
27-08-2011, 22:28
Kardesim masallah senin araban zaten cok guzel yuruyor da green li sti , standart turbo lu evo nun yakınından gitmesi mumkun degil, cok gecmesi lazım , muhtemelen sti da bı sıkıntı vardır

haklısın green le stock evo turbosu arasında bi fark fark var...ben beyin,yakıt ve avans ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ama bunlar ne kadar fark yaratır ona yorum yapabilcek kadar bilgiye sahip değilim,ama zevkli bir deneme olmuş tek yorumum araçlara maşallah :icon_tup:

edo typer
27-08-2011, 22:29
tesekkur ederım korhan:)

sunuda hesaba katmak lazım, trde benım setuplarımda hıc evo yok bıldıgım kadarı ıle cok fazla parca var. pro stock manıfold,custom egzantrık,ince conta,haltech ecu. haltechten sonra aracın kaderı degıstı bu kdr fark eder mı dedık gercekten.. ams alt ust cooler boruları(yapılan back to back testlerde alt cooler borusunun 10 whp verdıgı cıktı ortaya)pro stock manıfold 23 whp verdıgı yıne back to back testlerde bellı..

haltechten once evo 2 kısı e60 m5 1 kısı 100-260 da arka kapımda kalıyordu sureklı. bence subynın gıderı sıkıntılı deıl 400 m suresıde bellı kı ayarını yuro yapmasa ewt bısey olabılır derdım fakat olsa yuro anlardı en azından:)

sızın ordan cıhana aldıgımız 3037lı evodan hızlı oldugumu dusunuyoruz suan. zaten suan hızlı olup olmamamda onemlı deıl bu setup ıle dewam etmıcem o sebepten knock calıbratıon bıle yapmadık haltechte yenı sıprasılerım gecıldı nasıpse 35 takıcam:)

ızmırde greenlı stıda mevcut korhanın dayısının setup komple alındı benı gecebılcegını helekı cok gecebılcegını dusunmuyorum:) hta green evo 9 turbosundan cok buyuk deıl. benım aracımda alısık olunan setupta bır evo deıl:) tabı kı denemek lazım denemeden bılemeyız fakat green vs 9 turbosu farkı dusundugunuz kadar deıl bence..

eser
27-08-2011, 22:35
2 aracada masallah,evomuza 41 kere masallah
Edo bu videolari seyredince senin ER zamani videolarini hatirladim da EDO hala ayni EDO ;)

Edit:denerken arabada Sila caliomuydu :D

edo typer
27-08-2011, 22:36
2 aracada masallah,evomuza 41 kere masallah
Edo bu videolari seyredince senin ER zamani videolarini hatirladim da EDO hala ayni EDO ;)

Edit:denerken arabada Sila caliomuydu :D

:D eyw kardesım:D bu sefer muzık yoktu kanka

eser
27-08-2011, 22:45
:D eyw kardesım:D bu sefer muzık yoktu kanka

Hala,iadeyi ziyaret bekliyoruz uyandirayim ;)

GGN40
27-08-2011, 22:46
Zaten aracınız masallah gayet guzel yuruyor ama denediginiz aracın sorunları oldugu buyuk ihtimal, keske gökser in arabasıyla da deneseydiniz. BAU subaru 6000 devirde yuruyormus egzantrkleriyle turbonun uyumsuzluk var sanırım , akıs metresinde de bi sıkıntı varmıs afr duzgun stabil durmuyormus, intercooler hortumları fln fırlamıs ayarı yarım kalmıs duydugum kadarıyla..

Sonucta nolursa olsun aracınız gayet guzel yuruyor masallah :)

metin01
27-08-2011, 22:50
zengin fakir belli olsun alevlere bak :D:D:D:D

edo sahalara dönmüş :D bunun arkası gelir,,vites atarkenki triplere devam o zaman :D

2 araçta maşallah

edo typer
27-08-2011, 23:03
Zaten aracınız masallah gayet guzel yuruyor ama denediginiz aracın sorunları oldugu buyuk ihtimal, keske gökser in arabasıyla da deneseydiniz. BAU subaru 6000 devirde yuruyormus egzantrkleriyle turbonun uyumsuzluk var sanırım , akıs metresinde de bi sıkıntı varmıs afr duzgun stabil durmuyormus, intercooler hortumları fln fırlamıs ayarı yarım kalmıs duydugum kadarıyla..

Sonucta nolursa olsun aracınız gayet guzel yuruyor masallah :)

:D:D yuroyu ankaradan arayan sızsınız galıba:D

ewt ılk gece ayar sırasında hortum cıktı ertesı gun yapıldı ayarı,akısmetresınde kacak vardı bulundu yapıldı,ınternal wastegate cıkısı kaynaklanmamıstı o da yapıldı:) 5000e kalmadan gelıyor suan suby fakat dedıgım gıbı ılk tepkıde evo cok avantajlı. egzantrık konusunuda soyle ızah edeyım,pıyasada cok egzantrık markası ve bu markaların bır suru stagelerı mevcut tabı kı her egzantrık dıgerınden ıyıdır. subyde brıan crower var subarucu arkadaslar daha ıyı bılır ne kdr efektıf oldugunu benım aracımdada 12 lıftlı egzantrık var custom verıldı derecelerı,lıftlerı duratıonları gsc fırmasına ve bayada memnun kaldık.. soyledıgım gıbı benım aracım suan bıraz degısık dıger evolara gore setubı tutmayabılırdı yaptıgımız setup fakat tututugunu dusunuyoruz mutluyuz..

gokser ıle deneyemedık levent abı ıle basmıstık o gun gokser bujı patlatmıstı:) cok sevdıgım bır arkım ıllakı denerız:)

edo typer
27-08-2011, 23:04
zengin fakir belli olsun alevlere bak :D:D:D:D

edo sahalara dönmüş :D bunun arkası gelir,,vites atarkenki triplere devam o zaman :D

2 araçta maşallah

erkekkkk:D vıteste trıp yok:) yuro ıstanbula cagırdı ısrarla 1 2 araba var denıcek dıyor bakalım turne yapıcaz galıba:D

BoraÇİFTÇİ
27-08-2011, 23:13
erkekkkk:D vıteste trıp yok:) yuro ıstanbula cagırdı ısrarla 1 2 araba var denıcek dıyor bakalım turne yapıcaz galıba:D

Canberk in arabasi kisas olacaktir bence erdem oda stock turbo eger gelucek olursan 2 araci deniyelim .

GGN40
27-08-2011, 23:13
:D:D yuroyu ankaradan arayan sızsınız galıba:D

ewt ılk gece ayar sırasında hortum cıktı ertesı gun yapıldı ayarı,akısmetresınde kacak vardı bulundu yapıldı,ınternal wastegate cıkısı kaynaklanmamıstı o da yapıldı:) 5000e kalmadan gelıyor suan suby fakat dedıgım gıbı ılk tepkıde evo cok avantajlı. egzantrık konusunuda soyle ızah edeyım,pıyasada cok egzantrık markası ve bu markaların bır suru stagelerı mevcut tabı kı her egzantrık dıgerınden ıyıdır. subyde brıan crower var subarucu arkadaslar daha ıyı bılır ne kdr efektıf oldugunu benım aracımdada 12 lıftlı egzantrık var custom verıldı derecelerı,lıftlerı duratıonları gsc fırmasına ve bayada memnun kaldık.. soyledıgım gıbı benım aracım suan bıraz degısık dıger evolara gore setubı tutmayabılırdı yaptıgımız setup fakat tututugunu dusunuyoruz mutluyuz..

gokser ıle deneyemedık levent abı ıle basmıstık o gun gokser bujı patlatmıstı:) cok sevdıgım bır arkım ıllakı denerız:)

Yok ben aramadım o gece, cok yuruyen sti yok biliniyor bu tarz seyler, o aractaki bc cok efektif degil emin olun, tesekkurler acıklamalar için :) Turnelerinize ankara yı da eklerseniz burda da bi denemis oluruz :)

m power_35
27-08-2011, 23:20
arkadaşlar bencede subaruda bir sıkıntı var batunun subaru düzgün yürüyen bir araç aradaki farkı çözemedim. subaruyla noslu m3 ü denemiştik aradaki fark 3-4 boydu evoylada denendi aradaki fark aynıydı bu kadar açması ilginç

edo typer
27-08-2011, 23:21
Canberk in arabasi kisas olacaktir bence erdem oda stock turbo eger gelucek olursan 2 araci deniyelim .

denerız kanka her zmn bılıosun:) senle kosu yarısı bıle yaparım:icon_tup:

Yok ben aramadım o gece, cok yuruyen sti yok biliniyor bu tarz seyler, o aractaki bc cok efektif degil emin olun, tesekkurler acıklamalar için :) Turnelerinize ankara yı da eklerseniz burda da bi denemis oluruz :)

bc benım genel olarak sevmedıgım bır marka ama subyde belkı farklıdır dıe sıze sordum:) egzantrık setubını samı abı ıle yaklasık 4 ayda yapabıldık egzantrık cok ama cok onem verdıgım bır konu:) ıyı ve vasat egzantrık arasındakı farka cok vakıfım:)

ben aracımı alalı 1.5 sene oldu ve ılk deneme vıdeom bu:) bıraz uzak kalmak ıstedım vıdeo ısınden cunku her kafadan bır ses cıkması alıskanlık olmus. kırılan,bozulan arkadaslar olmasını sevmıyorum. suan kı setubım benım aslında turne lafını kaldırabılecek bır setup deıl. gunluk kullandıgım heryere gıttıgım evc bıle acmadıgım bır setup. yenı blogum,sanzımanım vs den sonra ıns ankarada mısafırınız olurum:) senınle aramızda suan kategorı farkı mevcut:)

edo typer
27-08-2011, 23:23
arkadaşlar bencede subaruda bir sıkıntı var batunun subaru düzgün yürüyen bir araç aradaki farkı çözemedim. subaruyla noslu m3 ü denemiştik aradaki fark 3-4 boydu evoylada denendi aradaki fark aynıydı bu kadar açması ilginç

evonun debrıyaj bıtıktı sadık:) ertesı gun evo ıstanbula gıttı persembe geldı:) yenı debrıyaj ıle bu denemeler:) tekrar denemek ıstıcektım m3 ıle yazdıgın ıyı oldu;) yrn denıyelım mı? gercek farkı goruruz;) kı arabadan ıner ınmez debrıyaj kaydırıyor dedım hatta sende vardın duymadın heralde hala boyle yazdıgına gore:) erkan cok ıyı bılıyor vıdeosunu ızlemıs seslerı duymus soylerım oı vıdeoyuda upload ederler:)

miniks
27-08-2011, 23:23
Erdemin arabasına binmeyen herkesin yorumu Subaru gitmiyor olucaktır :)

Ben bizzat Haltechten önceki haline binmiş biri olarak sölüyorum cidden erdemin arabası cok farklı yürüyor

Egzantriklerden diyorum ben methanol müş prostock maniymiş falan bunların getirisi hepsinde aynı ama GSC ler bence cuk olmuş EVO ya

Üst devirlere kadar canlı ve özellikle top speed de de iddialı

Subaru da illaki daha iyi olucaktır sonuçta green turbo spec C li wrx hemde sökük ! belliki basıncı kısık yada başka bişi var

sonuç olarak ikiside 450 hp olsa subaru önde olur ama burda muhtemelen aralarında beygir farkı var o yüzden bu sonuç çıkıyor

Tekrar ediyorum erdemin arabası benim gördügüm En iyi Bolt on Evo9 dur ikinci Canberkin aracı gelir

m power_35
27-08-2011, 23:25
kardeşim cuma günü araç burada olacak istersen cuma günü deneriz

edo typer
27-08-2011, 23:26
kardeşim cuma günü araç burada olacak istersen cuma günü deneriz

nos memesı aynı ıse sabah kdr denerız:)

edo typer
27-08-2011, 23:27
Erdemin arabasına binmeyen herkesin yorumu Subaru gitmiyor olucaktır :)

Ben bizzat Haltechten önceki haline binmiş biri olarak sölüyorum cidden erdemin arabası cok farklı yürüyor

Egzantriklerden diyorum ben methanol müş prostock maniymiş falan bunların getirisi hepsinde aynı ama GSC ler bence cuk olmuş EVO ya

Üst devirlere kadar canlı ve özellikle top speed de de iddialı

Subaru da illaki daha iyi olucaktır sonuçta green turbo spec C li wrx hemde sökük ! belliki basıncı kısık yada başka bişi var

sonuç olarak ikiside 450 hp olsa subaru önde olur ama burda muhtemelen aralarında beygir farkı var o yüzden bu sonuç çıkıyor

Tekrar ediyorum erdemin arabası benim gördügüm En iyi Bolt on Evo9 dur ikinci Canberkin aracı gelir

tesekkur ederım hılmı. ben cok evoya bınmedım tam fark nedır bılmıyorum. senın bu konudakı dusuncelerın onemlı benım ıcın. bundan farklı cıhanın 3037lı evosuna bınmıstım aslında uzun zmn oldu fakat daha hızlı oldugumuzu dusunuyoruz:)

m power_35
27-08-2011, 23:32
erdem nos 200e çıktı kardeşim beyin ve egzantirikte takıldı

khan
27-08-2011, 23:32
aradaki mesajlari okumadan yaziyorum atladigim birsey varsa sonradan duzeltirim, gokserin arabasi ankaraya satildi hatta ilk mesajimda yazdigim green li evo green li sti daki seti o;)

erdem egzantrikginin kiftini durationini cok iyi biliyorum ben senin arabanin egzantrigi sami abi secti ve 1 saat falan ikimiz telefonda konustuk sami abi ile sudur budur karar verirken.

ben evo yurumuyor demiyorum biraderim cok iyi yuruyor fakat dayinin arabasi demissin 8 saniye 100-200 gidiyor idi 100 oktan ile meth yok, katki yok olc bir kiyaslayalim, evo9 turbosu ile green arasinda cok ciddi fark var bu arada en cok green i evocular takar adamlari niye takiyor, ayni agirliktaki arabayi 1.5 2 saniye hizlandiriyor green 400 de ET side yaklasik 20 25 mil artiyor cok ciddi deger bunlar.

ben evo gitmiyor demedim kesinlikle yuro ile de konustuk zaten, pro 2000 hakkinda daha ziyade ama ay ussu alfa degil hakki ile yuruyen green li wrx , sti fark etmez imprezayi stock turbo evo9 ancak bunun icin ugrasilirsa gecer, 1000kg 12 sikistirma race gas ivir zivir ile sokak arabasinda olmaz o is.

evo10 turbosu desen anliycam ciddi manada green ile boyutsal farki az evo10 turbosunun ama evo9 turbosu ile ciddi fark var.

evo9 td05-16g 10.5t bildigin 500 cfm lik turbo hadi kassin 550 uflesin, hta56 libre ufler haci;)

khan
27-08-2011, 23:35
tesekkur ederım hılmı. ben cok evoya bınmedım tam fark nedır bılmıyorum. senın bu konudakı dusuncelerın onemlı benım ıcın. bundan farklı cıhanın 3037lı evosuna bınmıstım aslında uzun zmn oldu fakat daha hızlı oldugumuzu dusunuyoruz:)

cihanin 3037 li evosu konusunda haklisin cunku ben VF34 lu wrx ile 100 lerce sefer denedigimizde hep geciyordum araba ankarada ozgurde iken o arabayi, sonradan aem ems den sonra ve yur oayar yaptiktan sonra benim kendimin olan vf34 lu wrx imi 4 ,5 boy gecmeye basladi, sonradan yine oem beyne cevrilip hatta birazda kisilip izmire geldi araba yani cihanin evo8 den senin 9 bencede oldukca hizlidir.

edo typer
27-08-2011, 23:40
erdem nos 200e çıktı kardeşim beyin ve egzantirikte takıldı

sıkıntı yok sadık 200luk m3le denemıs oluruz:) 100 hp dedıgın nedır kı aramızda lafı olmaz:) ıs ındı bındıye denk gelırse 1 aycık bekle derdım ama maksat muhabet;)

aradaki mesajlari okumadan yaziyorum atladigim birsey varsa sonradan duzeltirim, gokserin arabasi ankaraya satildi hatta ilk mesajimda yazdigim green li evo green li sti daki seti o;)

erdem egzantrikginin kiftini durationini cok iyi biliyorum ben senin arabanin egzantrigi sami abi secti ve 1 saat falan ikimiz telefonda konustuk sami abi ile sudur budur karar verirken.

ben evo yurumuyor demiyorum biraderim cok iyi yuruyor fakat dayinin arabasi demissin 8 saniye 100-200 gidiyor idi 100 oktan ile meth yok, katki yok olc bir kiyaslayalim, evo9 turbosu ile green arasinda cok ciddi fark var bu arada en cok green i evocular takar adamlari niye takiyor, ayni agirliktaki arabayi 1.5 2 saniye hizlandiriyor green 400 de ET side yaklasik 20 25 mil artiyor cok ciddi deger bunlar.

ben evo gitmiyor demedim kesinlikle yuro ile de konustuk zaten, pro 2000 hakkinda daha ziyade ama ay ussu alfa degil hakki ile yuruyen green li wrx , sti fark etmez imprezayi stock turbo evo9 ancak bunun icin ugrasilirsa gecer, 1000kg 12 sikistirma race gas ivir zivir ile sokak arabasinda olmaz o is.

evo10 turbosu desen anliycam ciddi manada green ile boyutsal farki az evo10 turbosunun ama evo9 turbosu ile ciddi fark var.

evo9 td05-16g 10.5t bildigin 500 cfm lik turbo hadi kassin 550 uflesin, hta56 libre ufler haci;)

korhan yazdıklarında cok haklısın dayının setupı dedım dayının arac demedım:) 2.2 basıyordunuz yanılmıyorsam gokser 1.8 yuruyordu burda ayar yapılırken aractaydım:)

turboların cfmlerınde de haklısın fakat her aracın effıcentı aynı deıl bıldıgın gıbı. subarunun benden tek artısı turbosu benım subyden artım ıse egzantrıgım,kapagım,manıfold dızaynım,bana gore sanzımanım vs.. senınde cok ıyı bıldıgın gıbı aracı yuruten sadece turbo deıldır:) benım anlatmak ıstedıgım ben aracıma green takarsan baska greenlı evoyuda belkı bu kdr gecerım:) bız bır kumar oynadık setup konusunda cok sukur tuttu ve tatmınkar yurumemızı sagladı:) belkı bu sebepten ınanılmaz gelıyordur:)

100-200 mun cıkcagı 9 sanıyedır daha dusuk olmaz hatta 9.5a yakın olması daha muhtemeldır dıcem ama 100 200 arasında 30lu typerdan yavas deılım:) benım typer 30 ıle 7.91 gıdıyordu:) basınc 1.2 ıdı bu typer 1 bar basıyor 8.5 gıtmesı muhtemel

edo typer
27-08-2011, 23:45
kı stock turbo,stock cooler,stock emme,stock atesleme ve kgsınde bır evo ıcın 9 sanıye 100-200 telafuz etmek bıle bence basarı:) yanı benım ıcın basarı:)

m power_35
27-08-2011, 23:48
sıkıntı yok sadık 200luk m3le denemıs oluruz:) 100 hp dedıgın nedır kı aramızda lafı olmaz:) ıs ındı bındıye denk gelırse 1 aycık bekle derdım ama maksat muhabet;)

korhan yazdıklarında cok haklısın dayının setupı dedım dayının arac demedım:) 2.2 basıyordunuz yanılmıyorsam gokser 1.8 yuruyordu burda ayar yapılırken aractaydım:)

turboların cfmlerınde de haklısın fakat her aracın effıcentı aynı deıl bıldıgın gıbı. subarunun benden tek artısı turbosu benım subyden artım ıse egzantrıgım,kapagım,manıfold dızaynım,bana gore sanzımanım vs.. senınde cok ıyı bıldıgın gıbı aracı yuruten sadece turbo deıldır:) benım anlatmak ıstedıgım ben aracıma green takarsan baska greenlı evoyuda belkı bu kdr gecerım:) bız bır kumar oynadık setup konusunda cok sukur tuttu ve tatmınkar yurumemızı sagladı:) belkı bu sebepten ınanılmaz gelıyordur:)

100-200 mun cıkcagı 9 sanıyedır daha dusuk olmaz hatta 9.5a yakın olması daha muhtemeldır dıcem ama 100 200 arasında 30lu typerdan yavas deılım:) benım typer 30 ıle 7.91 gıdıyordu:) basınc 1.2 ıdı bu typer 1 bar basıyor 8.5 gıtmesı muhtemel

kardeşim bende her zaman işin muhabbetindeyim aracın başarılı gırgırına çıkar cumaya deneriz

khan
27-08-2011, 23:53
erdemim seninle cok eski arkadasligimiz dostlugumuz var senin araban yururse ilk ben masallah derim, arabanin da butun parcalarindan islerinden seninle veya yuro, sami abiyle yaptigimiz sohbetlerden haberim var.

araban cok cokta iyi yuruyor masallah allah nazardan saklasin fakat bence performance box veya drift box ile 10 saniye altina inmen mumkun degil, egerki inersen helal olsun derim ki bence stock turbo ile 11 saniye bile cok iyi bir derece, imprezada sadece turbo olsa eyvallah derim ama ondada her ne kadar ben hicbir zaman takmayacak olsam da BC egzantriginden, fmicine butun malzemeleri var arabanin haklisin araba kapaktan yurur benim herzamanki lafimdir ama kapagi dolduracak olanda turbodur araba turbo ile yurumez ama eger 12mm lift ile 40-42 lb ufleyen bir turbo ile standart 9 sikistirma ile verim alacagini dusunuyorsan bence orada yaniliyorsun, stock turbo ile 268 duration ustu de verimsiz eger saf methanol, big shot nos ile yurumuyorsan.

neyse kissadan hisse senin araban cok ciddi hizli olmus ama benim icin performance box 100-200 verisi daha gecerli, batunun arabasini gormedim, bilmiyorum ama turbonun wastegateini ve blowoff un dibindeki kaynak deligini telden ben soyledim o kadar diyim sana;)

edo typer
27-08-2011, 23:59
erdemim seninle cok eski arkadasligimiz dostlugumuz var senin araban yururse ilk ben masallah derim, arabanin da butun parcalarindan islerinden seninle veya yuro, sami abiyle yaptigimiz sohbetlerden haberim var.

araban cok cokta iyi yuruyor masallah allah nazardan saklasin fakat bence performance box veya drift box ile 10 saniye altina inmen mumkun degil, egerki inersen helal olsun derim ki bence stock turbo ile 11 saniye bile cok iyi bir derece, imprezada sadece turbo olsa eyvallah derim ama ondada her ne kadar ben hicbir zaman takmayacak olsam da BC egzantriginden, fmicine butun malzemeleri var arabanin haklisin araba kapaktan yurur benim herzamanki lafimdir ama kapagi dolduracak olanda turbodur araba turbo ile yurumez ama eger 12mm lift ile 40-42 lb ufleyen bir turbo ile standart 9 sikistirma ile verim alacagini dusunuyorsan bence orada yaniliyorsun, stock turbo ile 268 duration ustu de verimsiz eger saf methanol, big shot nos ile yurumuyorsan.

neyse kissadan hisse senin araban cok ciddi hizli olmus ama benim icin performance box 100-200 verisi daha gecerli, batunun arabasini gormedim, bilmiyorum ama turbonun wastegateini ve blowoff un dibindeki kaynak deligini telden ben soyledim o kadar diyim sana;)

bılıyorum korhan senınde en az benım kdr sevıncegını o konuda hıc suphem yok:) basıum sıkıssa bısey sorcak olsam ılk aradıklarımın basında gelıyorsun:) senın yorumların ve bılgın benım ıcın cok onemlı:) 100 200 kıyaslamamı e60 m5 e gore yaptım bırazda ama soz bır dbn alıcam:) suan kı egzantrık secımım bu setup ıcın deıl aslında. aracımı 2.2 10 cr 75lb turbolu bır setupa cevırıyorum nasıpse:) yavas yavas yapalım dıye dusunduk o sebepten bu egzantrıgı sectık. suan ne kdr yurugu hıc umrumda deıl bana gercekten ınan. 7600 rpm lımıt 11.5 afr knock calıbratıon yapmadım bıle haltechte:) o kdr umursamadık mumkun oldugunca safe tuttuk ayarı 20 hp az olsun sorunsuz olsun dedık:) ıns kısa dogru yenı setubımda elımden gelenı yapmak ıstıyorum:)

khan
28-08-2011, 00:06
eyvallah biraderim sakin soylediklerimi yanlis anlama, yillardir hep ortak paydadayiz biliyorsun ama ben gordugumu soylerim hep. misal evo ayni setupta eger kirilmaz ise subarudan hizlidir bunuda soylerim her zaman ;)
ben senin cok hizli oldugunu biliyorum zaten ama batunun arabasinda sikinti var gitmesi gerektigi gibi gitmiyor bence kesinlikle onuda soyluyorum, haltech almis o da biliyorum sikintilarini cozer, beyni de baglar yuro da guzel bir ayar yaparsa ayni ayarda seninle denemesi onun icinde guzel bir olcu olur iste;) fakat eger sikintilari tam halletmeden sadece ems takarsa ancak kafa kafaya veya 1 boy gecer seni bence.

edo typer
28-08-2011, 00:12
eyvallah biraderim sakin soylediklerimi yanlis anlama, yillardir hep ortak paydadayiz biliyorsun ama ben gordugumu soylerim hep. misal evo ayni setupta eger kirilmaz ise subarudan hizlidir bunuda soylerim her zaman ;)
ben senin cok hizli oldugunu biliyorum zaten ama batunun arabasinda sikinti var gitmesi gerektigi gibi gitmiyor bence kesinlikle onuda soyluyorum, haltech almis o da biliyorum sikintilarini cozer, beyni de baglar yuro da guzel bir ayar yaparsa ayni ayarda seninle denemesi onun icinde guzel bir olcu olur iste;) fakat eger sikintilari tam halletmeden sadece ems takarsa ancak kafa kafaya veya 1 boy gecer seni bence.

:) eyw korhan:)

ben gecılmeyı sevıyom kanka:) kı batu cok mduzgun bırısı ıns gecer benı en az onun kdr sevınırım:) haltech kablolarımı batu bagladı:D:D

ıstanbula gıdeyım bı yuro cok ısrar ettı hem olcu olur benım ıcınde ne kdr gıderım var goruruz:)

ErBAY
28-08-2011, 01:05
masallah araclara , evo 9 aşkım debrestı yıne :)

KMR2-GT
28-08-2011, 01:07
erdem maşallah cok fena gıdıyor artık evo.turboyı degısıcen mı stock ıyıdırmı dıosun:)

sırf izmire binmek ıcın gelecem :D

yearone
28-08-2011, 01:14
Maşallah. Ses açıktı kulaklarım patladı, çata pata :D

alpergti
28-08-2011, 01:19
maşallah iki aracada...erdem seni mamimakinenin izmir şubesi yaptım oda senin gibi alevli :D

dagsus
28-08-2011, 02:21
İyi kotu Tüm yorumlara tesekkurler doğrudur aracımda sıkıntılar var bunlari bahane eden biri degilim (arka koltuklar dahil 1440kg dir aracim kantara girdim :)sorunlar giderilir gerekenler yapılır bunlar denememem icin bahane değil ben ciddi problem olmadıgı sürece her şartta herkezle denerim sikinti yok önemli olan isin icinde art niyet olmaması sonuçta aracımı sadece sehirde kullanmak icin yapmadım. erdeminde aracına maşallah gercekten güzel gidiyor

Batuozcile(bauwrx)

yasarım
28-08-2011, 03:11
maşallah erdem aracına kazasız belasız gule gule ağız tadıyla bın :)

Selcuk_RoL
28-08-2011, 03:25
abi maşşallah kazasız belasız

GökhanAk
28-08-2011, 03:27
maşalllah araçlara çok güzel denemeler olmuş evo mest etti :))

ümitech
28-08-2011, 04:12
maşallah araclara güzel denemeler , dostluk çerçevesi içinde olmasıda ayrıca güzel ...

öskür
28-08-2011, 08:19
Korhan baskan hakli erdem,
Stock turbo evo 9, 10 saniyenin altina cok zor iner bu yakitla hatta inemez..
Ama ne olursa olsun evo iiidir ahaha:)

stlegal
28-08-2011, 08:50
edo olmuş olmuş müdür ;)
iki aracada maşallah

elpadre
28-08-2011, 09:58
Maşallah çok güzel Denemeler olmuş :)

edo typer
28-08-2011, 10:06
herkese ıyı dıleklerı ıcın tesekkurler. sabah cektıgım bır vıdeoyu paylasayım parmak arası terlık cesme sokakları bu kdr oldu:)

1.5 bar a kadar dustu basınc

Edo's Evo 9 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=IKizcogkliQ)

30-180 arası

bu arada kadranım 0 hatadır haltech uzerınden calıbre edılmıstır;)

TaGo
28-08-2011, 10:12
bana bi sti turbosu ve coolerı bulun bende aranıza katılayım :)

edo typer
28-08-2011, 10:13
bana bi sti turbosu ve coolerı bulun bende aranıza katılayım :)

ahahahah:D korhana sormak lazım:) bence almısken buyuk dusun tagoo:D ama sanzıman,ınternal vs yıne yara acar:(

TaGo
28-08-2011, 10:15
internal istemez, şanzımanıda kırdığımda yeniledim. adam akıllı bir turbom olsa ve cooler basıcam sizle (ama sökük :( )

bugratemel
28-08-2011, 10:16
video güzel seslede güzel pc başından ama o gece orda olupda o sesleri dinlemek bambaşka
sesler okdar iyidiki :D polise ses şikayeti yapılmış sağolsun gelen polis abiler kafa dengiydi sıkıntı çıkarmadı giderken tek tek gidin yarışmayın dedi :D bizde ne yazrışı memur bey kola içmeye geldik kayseriden misafirimiz var bu arada kandiliniz mübarek olsun :D harlı nöbetrlerr :D:D:D hahahaaa

edo typer
28-08-2011, 10:23
internal istemez, şanzımanıda kırdığımda yeniledim. adam akıllı bir turbom olsa ve cooler basıcam sizle (ama sökük :( )

turbo cozerızzz:D ama stıdan buyuk al almısken 1 kere tak..

edo typer
28-08-2011, 10:24
video güzel seslede güzel pc başından ama o gece orda olupda o sesleri dinlemek bambaşka
sesler okdar iyidiki :D polise ses şikayeti yapılmış sağolsun gelen polis abiler kafa dengiydi sıkıntı çıkarmadı giderken tek tek gidin yarışmayın dedi :D bizde ne yazrışı memur bey kola içmeye geldik kayseriden misafirimiz var bu arada kandiliniz mübarek olsun :D harlı nöbetrlerr :D:D:D hahahaaa

aynen eglencelıydı:)

GC8 GT
28-08-2011, 13:17
2 araca da masallah, subaru'ya 41 kere masallah.
batu'nun aracinin 130 HP kadar bi kaybi var diye biliyorum. bilginiz olsun. aksihar draglarindan beri pek toparlayamadi sanirim.
bir de yok iste " gectigim aracin unlu hulk'a kafa cikarisi " uzerinden prim yapma imasi olmamis.
hicbir teknik kanit olmadan, guc tahmini yaparak " iste 400 hp araci gectim ;););)" imasi hic olmamis.
bu kategoride bir video paylasilacaksa spec'ler ve video linkleri yeterli diye dusunuyorum.
neyse agzimizin tadi bozulmasin. guzel gunler, kazasiz belasiz denemeler.

yasin_R
28-08-2011, 13:24
maaşşallah edo:)

araban hakikaten güzel allah kaza bela vermesin...

edo typer
28-08-2011, 14:24
2 araca da masallah, subaru'ya 41 kere masallah.
batu'nun aracinin 130 HP kadar bi kaybi var diye biliyorum. bilginiz olsun. aksihar draglarindan beri pek toparlayamadi sanirim.
bir de yok iste " gectigim aracin unlu hulk'a kafa cikarisi " uzerinden prim yapma imasi olmamis.
hicbir teknik kanit olmadan, guc tahmini yaparak " iste 400 hp araci gectim ;););)" imasi hic olmamis.
neyse agzimizin tadi bozulmasin. guzel gunler, kazasiz belasiz denemeler.

130 hp kadar iyimis..canimin ici konusmalarina dikkat et yok prim yapmak falan filan bos konusma ihtiyacim yok! İstiyosan gel senin ustunden yapayim birazcik! 130 hp kayibi nasil olctun??akhisar yarisinda yoktu sonra mi basladi?? Senin gibi bos kosnusmalar olur die akhisar suresini ekledim suqn sana cvb vererek bile bosuna Mn harciyorum ama neyse. Senin aracinda hp kaybi yoksa sen gel senle deniyelim

GC8 GT
28-08-2011, 14:40
130 hp kadar iyimis..canimin ici konusmalarina dikkat et yok prim yapmak falan filan bos konusma ihtiyacim yok! İstiyosan gel senin ustunden yapayim birazcik! 130 hp kayibi nasil olctun??akhisar yarisinda yoktu sonra mi basladi?? Senin gibi bos kosnusmalar olur die akhisar suresini ekledim suqn sana cvb vererek bile bosuna Mn harciyorum ama neyse. Senin aracinda hp kaybi yoksa sen gel senle deniyelim

batu yazilimcidir. arabasinda laptop ile dolasir. surekli takar-eder, kontrol yapar. bu isin ehli adamlarindan biridir. bu rakami korhan abi'nin bir yazisindan tespit yaparak kendisi verdigine gore az cok sapma da olsa dogrudur. korhan abi de bu konuda ayni goruste olduguna gore -ki kendisi benim bildigim, bu muhabbetlerdeki en ulu bilgindir- tartismara ve fevri cikislara gerek yok diye dusunuyorum. senin aracin EVO. hem de yuklenmis bir EVO. ne siradan bir GC8'e ya da WRX'e benzemez. spec ozelliklerine bakmayan bir insan bile bu videolari izlediginde sasiracak bisey gormez. o yuzden bu tur paylasimlarda biraz mutevazi olunmali. denemeye gelince ise muhtemelen 2-5 boy arasi atarsin. ama zevkine olacaksa neden olmasin?

edo typer
28-08-2011, 14:46
batu yazilimcidir. arabasinda laptop ile dolasir. surekli takar-eder, kontrol yapar. bu isin ehli adamlarindan biridir. bu rakami kendisi verdigine gore az cok sapma da olsa dogrudur. korhan abi de ayni goruste olduguna gore -ki kendisi benim bildigim, bu muhabbetlerdeki en ulu bilgindir- tartismara ve fevri cikislara gerek yok diye dusunuyorum. senin aracin EVO. hem de yuklenmis bir EVO. ne siradan bir GC8'e ya da WRX'e benzemez. spec ozelliklerine bakmayan bir insan bile bu videolari izlediginde sasiracak bisey gormez. o yuzden bu tur paylasimlarda biraz mutevazi olunmali. denemeye gelince ise muhtemelen 2-5 boy arasi atarsin. ama zevkine olacaksa neden olmasin?

Batu yazlimci iyimis:)yuroya ihtiyaci yok o zmn kardesim sen 130 hp nwdir bilir misin???bana deaen ki stand alone takicak 20 hp alicak anlarim 130 hp diosun bende sana hala cvp yaziyorum neyse daha cvp atmicam:) 2 5 boy:) sen atmoaferik typer gwcemeyen arkadas deil misin?? Eline klavye alan yaZiyor hata bende cvp atiyorum:)

GC8 GT
28-08-2011, 14:51
guc kaybi var veya yok. sonucta batu bunu goze almis ve senle denemis. sende boy boy gecmissin. videoda ortada. start dudugunde herhangi bi adaletsizlik de yok. tebrikler. buraya kadar sikinti yok. ama sayfalar dolusu da sadece tebrik ve masallah bekleme derim. elbette tartismalar olacak.
typer konusunu bastan asagi okursan anlayabilirsin. uzun uzun aciklama yapmayacagim. bana 3 boy yaklassin. ben aracimi cikarmam daha piyasaya.

edo typer
28-08-2011, 16:26
hicbir teknik kanit olmadan, guc tahmini yaparak " iste 400 hp araci gectim " imasi hic olmamis.

kim böyle cümle kullandı güzel kardeşim konuyu açarken bile kırk sefer düşündük konustuk öyle açtık kimse kimseye laf edemez heleki batunun arbasına kimse laf edemez burda

tartışma seviyeli olduğu sürece güzeldir doğru bilgilerle güzeldir.

senin araban fikret abinin eski arabası mı?öyleyse motorun forget turbon sti turbosu felan olması lazım diye biliyorum?

erdem arkadaşa güzel bi typer ayarlayalım da bir denesin derim ben ne diyorsun

Arkadas kumda oynasin:) 2 5 boy falan gecermisim onu:) batuda 130 hp eksik varmis halusinasyon goren adamla muhatap olmamak lazim

TaGo
28-08-2011, 16:27
erdem 250hp eksiğim var, hayalimdeki setuptan :) yoksa vay senin haline

GC8 GT
28-08-2011, 16:31
sevgili erdem. ben saygıda kusur etmiyorum. sen ısrarla kırıcı oluyosun. benim yanlış bir yorumum ya da tespitim varsa güzelce düzelt, eyvallah diyelim.
bu nasıl bir ego şişikliğidir arkadaş (: EVO sun diyoruz. 5 boy atarsın diyoruz. yetmiyor. illa otoban boyu demeliyiz sanırım.
batu'nun avansı -13 derece kısık. 300 hp bir araçta -1 derece 10-15 hp farkediyor. açın okuyun. hesaplayın

edo typer
28-08-2011, 16:40
sevgili erdem. ben saygıda kusur etmiyorum. sen ısrarla kırıcı oluyosun. benim yanlış bir yorumum ya da tespitim varsa güzelce düzelt, eyvallah diyelim.

Kalkmis bana batu uzerinden prim yapiosun diosun beni bilen bilir o tarz seylere ihtiyacim yoktur! Bos muhabet yapiosun 130 hp ne demek bilir misin?

edo typer
28-08-2011, 16:41
erdem 250hp eksiğim var, hayalimdeki setuptan :) yoksa vay senin haline

Aynen kanka eksikleri dusunduk mu vay halimize:)

Maxiboost
28-08-2011, 16:45
hicbir teknik kanit olmadan, guc tahmini yaparak " iste 400 hp araci gectim " imasi hic olmamis.

kim böyle cümle kullandı güzel kardeşim konuyu açarken bile kırk sefer düşündük konustuk öyle açtık kimse kimseye laf edemez heleki batunun arbasına kimse laf edemez burda

tartışma seviyeli olduğu sürece güzeldir doğru bilgilerle güzeldir.

senin araban fikret abinin eski arabası mı?öyleyse motorun forget turbon sti turbosu felan olması lazım diye biliyorum?

erdem arkadaşa güzel bi typer ayarlayalım da bir denesin derim ben ne diyorsun

bau kaç bin dönüyor? yürüyen sti dı değil mi komple? basıncı ne birde?

batuozcile
28-08-2011, 17:20
İyi kotu Tüm yorumlara tesekkurler doğrudur aracımda sıkıntılar var bunlari bahane eden biri degilim (arka koltuklar dahil 1440kg dir aracim kantara girdim sorunlar giderilir gerekenler yapılır bunlar denememem icin bahane değil ben ciddi problem olmadıgı sürece her şartta herkezle denerim sikinti yok önemli olan isin icinde art niyet olmaması sonuçta aracımı sadece sehirde kullanmak icin yapmadım. erdeminde aracına maşallah gercekten güzel gidiyor

Aracı 24 temmuzdaki draglara yetiştirmek için acele bir şekilde toparlayıp yarıştan 1 gün önce map atarken çıkan hortum patlaması sebebsiz yere vuruntu olması boostun geç gelmesi sonradan bulduğumuz mafi yanıltan bir delik olması sebebi ile mapim yarıda kaldi denilebilir
Ayrıca maf limite dayanip ve tutarsizliktan dolayı ayarlanan afr kolonunda yürümüyor her basista degisiyor tekrar yazıyorum bunlara bahane olsun die deil herkez kafasına gore bilgi yazdığı için yazıyorum (inletteki delik hala açık yaklaşık 1" lik hortum büyüklüğünde tikayinca tüm afr sapitiyor sabit tutabilmek için sökük devam ediyorum

1.5bar(1.vites 7000d ,2. vites 5500 te 3. vites de 5000 vivarı geliyor ve gittitkce düşüyor)
-13 rötar
8000 devir fakat 7000 den sonrası boşa dönüyor bende bazı denelerimde farkettiğim için artık cevirmiyorum ayrıca yarıştaki herşeyle aynı durumda araba

Maxiboost
28-08-2011, 17:35
Aracý 24 temmuzdaki draglara yetiþtirmek için acele bir þekilde toparlayýp yarýþtan 1 gün önce map atýlýrken çýkan hortum patlamasý sebebsiz yere vuruntu olmasý boostun geç gelmesi sonradan bulduðumuz mafi yanýltan bir delik olmasý sebebi ile mapim yarýda kaldi denilebilir
Ayrýca maf limite dayanip ve tutarsizliktan dolayý ayarlanan afr kolonunda yürümüyor her basista degisiyor tekrar yazýyorum bunlara bahane olsun die deil herkez kafasýna gore bilgi yazýldýðý için yazdým (inletteki delik hala açýk yaklaþýk 1" lik hortum tikayinca tüm afr sapitiyor sabit tutabilmek için sokuk devam ediyorum
1.5bar
-13 rötar
8000 devir fakat 7 den sonrasý boþ

gazdan çekmeden atmışsın galiba 8.000 den baya erken atıyosun tahminimce çünkü kesiciye bile girmeden değiştirebiliyorsun vitesi. 3. ve 4. viteslerin yaklaşık 8 sn de bitiyor.

stock turbo ve motor, fmic, komple egsoz, aem ecu lu 7800 dönen bir sti ile yaklaşık aynı sürede bitiyor. Bende subaru şuanda olması gerektiği gibi değil diyenlerdenim :)

edo maşallah çata pata yardırıyosun :D

cenk_35
28-08-2011, 18:27
KLU belki hatrlar TR yi :) bi ara ışıklarda denk gelmiştk.biz önden uzadık ardndan arkaya bakmamla arka stopları görmem bir oldu.yürümeyen 131 gibi sandık kendimizi.

Maşallah araçlara.2 sinide biliyoruz.Kazasız belasız :)
Güzel ve zevkli deneme olmuş..

BMK TypeR
28-08-2011, 20:59
Kardesim masallah masallah ok gibi

cKatmer
29-08-2011, 09:35
Maşallah Erdem abi kazasız belasız
Harbiden yolda sana rastlamak istemez insan ya bu nasıl ateş atmak markası galiba makine kimya :D

MKT
29-08-2011, 09:48
Maasallah erdem her 2 aracta ciddi gidiyor.Subi tam uzuyor derken vites atmasi,turbosunun biraz gec dolmasindan kaynaklaniyor sanirim,ama boost geldigindeki sesi ve senle olan faki koruyup yaklasak izlenimi veriyor.senin aracta maasallah stock turbo ile yuregir yakisani yapmis.Tolga abi bunlari gorunce oda isteyecektir eminim:) kazasiz belasiz.masallah

stlegal
29-08-2011, 10:27
edo büyük şehre gel şehre ateş seni çağırıyor..

OmeR-FE
29-08-2011, 11:34
Maşallah...

pegeout 106
29-08-2011, 13:26
Maşallahhhh

khan
30-08-2011, 12:15
Eyvallah nazik iltifatin icin sagolasin ama oyle ululuk bilgelik yok canim, biraz tecrube, biraz arastirma. ;)

batu yazilimcidir. arabasinda laptop ile dolasir. surekli takar-eder, kontrol yapar. bu isin ehli adamlarindan biridir. bu rakami korhan abi'nin bir yazisindan tespit yaparak kendisi verdigine gore az cok sapma da olsa dogrudur. korhan abi de bu konuda ayni goruste olduguna gore -ki kendisi benim bildigim, bu muhabbetlerdeki en ulu bilgindir- tartismara ve fevri cikislara gerek yok diye dusunuyorum. senin aracin EVO. hem de yuklenmis bir EVO. ne siradan bir GC8'e ya da WRX'e benzemez. spec ozelliklerine bakmayan bir insan bile bu videolari izlediginde sasiracak bisey gormez. o yuzden bu tur paylasimlarda biraz mutevazi olunmali. denemeye gelince ise muhtemelen 2-5 boy arasi atarsin. ama zevkine olacaksa neden olmasin?

Sh4rk
30-08-2011, 12:37
maşallah araclara guzel denemeler olmus

edo typer
30-08-2011, 13:21
iyi kotu dilekler ıcın tesekkurler ılk sayfaya koyuyorum 30-180 vıdeosunu

tolga900
30-08-2011, 14:47
edo ve evo tebrik ederim kardeşim maşallah çok akıcııııııııı araba.
yalnız green konusunda şunu söyleyim evo 9 ve fp green arasında ciddi fark var green le 450 whp alınabiliyor ama evo 9 turbosuyla o güç imkansızzzdırrr aslında birgünn sstock turbo günü yapılmalıı:)))))
green ve stock turbo nun en gerçek ve canlı çektiğim resmini ekliyorum soldaki greenn sağdaki stock zaten yazmayada gerek yokk

http://a1108.hizliresim.com/11/8/30/5858.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

ceco
05-09-2011, 08:46
batunun aracının gidişini cok begenıyorum. edo senın aracında masallahı war sıkı yürüyor.

allah tadınızı bozmasın kazasız belasız ınsallah.

maşallah iki aracada...

ethm
05-09-2011, 09:03
maşallah...