PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saxo vts afr sapıtıklığı

dragstar
29-08-2011, 16:32
genelde her ilk çalıştırmamda veya trafikden boş yola geldiğimde, boş yoldan trafiğe geldiğimde, gece normal olarak kullanıp öğlen sıcakta marşa basıtığımda rolantide 12 afr gazdayken 9.5-10.5 afr arası geziyor araba gaz yemiyor normal olarak, sonra 1-2 dk içerisinde kendi kendine düzeliyor genelde

eğer düzelmez ise motor arıza lambası yakıyor kısa süre sonra tekrar düzeliyor,

normal afr yi tutturmaya yaklaştığı zamanlardada fuel trimler sapıtıkmış gibi ama sürekli afr yi tutturmaya çalışıyor her marşda bellirlibi süre kullandıktan sonra afr tutturuyor

bide dip gazda orjinalde 12.3-12.5 afr görüyordu araba orjinalde, son zamanlarda 11-11.5 afr ler görmeye başladı normal olarakda yürümüyor boğuluyor fln

sorun oksijen sensörü olabilirmi?

cts olsa her zaman yapar, map sensörü olsa rolantide düzensizlik olur, krank sensörü olsa patırdama gaz yememe yapar, bobin olsa tekler veya patırdama yapar ztn msd var komple, iat dan yapmaması lazım...
diagnostic check yapmadım, istanbula dönünce yapıcam.

orjinal ecu ve orjinal yazılım var arabada, 92 000 km de oksijen sensörü hiç değişmedi

Frank
29-08-2011, 18:21
dip gazda düzeliyosa map sensorunden olabılır ama anlattıgına gore o2 bence

JDM VTİ
29-08-2011, 18:27
o2-map-vuruntu vs. sensörleri değişiyorsun, mutlu mesut yaşıyorsun

dragstar
29-08-2011, 23:22
dip gazda düzeliyosa map sensorunden olabılır ama anlattıgına gore o2 bence

peki niye dip gazda 11 afr görüyor

o2-map-vuruntu vs. sensörleri değişiyorsun, mutlu mesut yaşıyorsun

vuruntu sensörüm sağlam kulaklıkla kontrol ettim ztn sensör sökük soketinden,

o2 sensörünü değiştirmem innovatein analog çıkışından giriş yaparım, map sensörünü değiştirmem ms takarım, internal map sensörü bağlarım iş biter ama bnm amacım sorunun neden olduğunu bulmak, sorunu çözmek kolay ms takarım olabilecek faktörlerden 3-4 ünü elerim biter sorun ortadan kalkabilir

JDM VTİ
29-08-2011, 23:24
o zaman ms tak bul kemal neden burda cevaplar arıyosun kardeşim :) milyon kere dedim sana ms tak diye

PPR engineering
29-08-2011, 23:27
peki niye dip gazda 11 afr görüyor

vuruntu sensörüm sağlam kulaklıkla kontrol ettim ztn sensör sökük soketinden,

o2 sensörünü değiştirmem innovatein analog çıkışından giriş yaparım, map sensörünü değiştirmem ms takarım, internal map sensörü bağlarım iş biter ama bnm amacım sorunun neden olduğunu bulmak, sorunu çözmek kolay ms takarım olabilecek faktörlerden 3-4 ünü elerim biter sorun ortadan kalkabilir

zaten kendin sölemişin yapılıcak olanları neden konu açtın abicim:D...oksijen sensörü bozulursa araba zengine cekiyo kendini patırdama vs olmuyo..gaz yememzlik artı arıza yakması map gibi gözüküyo..

dragstar
29-08-2011, 23:37
ara sıra yapması garip
bozulan bşy bozuktur her zmn saçma tepki verir araba