PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : servise çekildi aracım 1 senede 3.kez yolda kaldım ve sonunda servise bıraktım aracı

unixslax
31-08-2011, 00:23
Biraz uzun olucak yine yolda bıraktı beni alfam artık arabadan daha doğrusu şimdiye kadar 30 40 farklı model marka araç kullandım şirket araçları mersedesler opeller citroenler ducatolar doblolar transporterlar h100 ler combolar corollaolar ,x 5 ler hiçbiri ile yolda kalmadım 2002 den beri ama son bir sendir 3 defa aynı araç ile alfam ile yolda kalınca artık alfa mı servisten çıkar çıkmaz garaja kapatmayı düşünmeye başladım konuya gelirsek dün gece 12 gibi

aracı parkettim araç hararet yapmadığı halde normal 80 90 derecedeyken gösterge araç radyatör e giden hortumlardan üst ve alt olmak üzere 15 gün arayla ikiside su kaçırdı dun durduğu yerde araç kapalı iken durduktan 5 dakika geçmeden su attı 15 gun önce 120 km hızda otobanda giderken su atmış tı

bir anda hortumun bağlı olduğu kelepçeler yada hortumdaki çatlaklardan dolayı olduğunu sanıyorum aracı kullanmadım araç çalışabiliyordu ama 1 gram su bile durmuyor direk dışarı atıyor hortumdaki kaçaktan servise verdim en sonunda servis bana araç alfa romeo parçası bizde yok italyadan gelicek dedi bende araç bayram zamanı ortada kalmasın 1 haftada otopark a 150 tl vermiyim çekiciyede 100 tl vermiyim diye yol yardımı arayıp birmota çektirdim aracı 1 hafta sonra gidip alıcam sizce yanlış mı yaptım yoksa aracı yenien yaptırıp bir sure sonra başka bir yerinden su kaçırmasını bekleyip bu seferde alakasız bir yerde yoldamı kalaydım servis hiç değilse değiştirdiği parçaya garanti verir değilmi ?

Günkut
31-08-2011, 02:09
Zamaninda bakimlarinyapildimi hirtum deyip gecilmemeli onemli oldugun burdanda gouyoruz eskiyen hortumda bu durumlarn olmasi normal araclarima binkeden once her ikisindede yagini suyunu konttol ederim o sekilde cikarim yola

Alfa kotu bir araba degil bence biraz bakimdan sonra sizi yolda birakmaz parcasi yoktur yada pahalidir birsey diyemem

Diger seferlerdede bu nedenden dolayimi yolda kaldiniz acaba?

Bakarsan bag vakmazsan dag olur demisler ...

Edit yazilar okunmuyor telden giriyorum :)

DetailEF
31-08-2011, 02:14
Tamam da diğer araçların radyatörleri ve borularıda aynı malzemeden yapılıyor Alfa Romeo diye mi oluyor sanıyorsunuz siz + olarak bir çözüm yoluna gitmeden neden aracı kapatma kararı aldınız bunu çözemiyorum, yoksa boruların ve değişmesi gereken parçaların hepsi değiştikten sonra sorun devam mı etti ?

TC_VTEC
31-08-2011, 09:57
Araç yapıldıktan sonra satın gitsin Büyük bir ihtimalde üst kapakta sıkıntı çıkıcak sizin 156 sıkıntılı araç.Nezaman servise gitsem 1.2 tane üst kapak acılmış görüyordum.146 2.0 ti vardı zamanında oda üst kapaktan cortlamıştı 1.2 kere borulardan su vermişti.

CRUEL
31-08-2011, 13:16
145im vardı zamanında 1kere yolda kalmamıştım. 525 ile 2kere yolda kaldım hemde şehirlerarası:) daha çok bakımıyla ilgili yolda bırakmak diyelim markadan ziyade..

cloverleaf
31-08-2011, 22:59
Kesinlikle bakımla ilgili bi sorun.Maşallah 2senedir canını alıyorum ama:icon_tup:
haftada 2 kere iş aracımla geçerken servisteki arkadaşları zıyaret ederim bi çaylarını içerim,bi kerede arkadaşla gittim; maşallah işleride tıkırında:)bozuk alfa dolu diye ta..geçti:o ama neden?koca izmirde bütün alfaların gidebileceği 2-3yer varda ondan:Dbırakta olsun yani dedim:D bide açılan kapakları icelediğimde alayında antifiriz görmüyorum kapak erimiş artık su depolarıda balçık çamur:mad:gerisini siz düşünün...