PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj sorunu!

exca
01-09-2011, 21:26
merhabalar aracımın yaklaşık 10 bin km önce debriyajını set olarak değiştirdim . kavramayı olabildiğince aşağı ayarladım ve dün akşam inegölden sıka sıka istanbula geldim yolun büyük bölümünde 200 - 210 km süratle geldim ve debriyaja hiç basmadım diyebilirim . ancak bu sabah farkettim ki vites değiştirirken yüksek devirlerde debriyaj kaçırmaya başlamış bunun sebebi ne olabilir ? kendi düşüncem volanın taşlanması sonucu oluşan boşluktan dolayı tam kavramıyor olabilir diye düşünüyorum bu mümkün müdür?

araç impreza 1.6 debriyaj exedy daikin

Osman Bahadır
01-09-2011, 23:03
Volandan talaş almışsan sürtünen yüzey alanının maksimuma çıkması biraz zaman alır. Tabi bunu sadece ince bir katman talaş aldığını varsayarak söylüyorum. Fazla almışsan zaten o volandan hayır gelmez.

exca
01-09-2011, 23:27
Volandan talaş almışsan sürtünen yüzey alanının maksimuma çıkması biraz zaman alır. Tabi bunu sadece ince bir katman talaş aldığını varsayarak söylüyorum. Fazla almışsan zaten o volandan hayır gelmez.

aracın 94 model ve ilk sahibinin bayan olduğunu varsayarak volanında orjinal olduğunu düşünüyorum çünkü debriyajın üst kısmında boşluk var volanı değiştirsem sorunlarım biter mi

Osman Bahadır
01-09-2011, 23:42
Volanı sen balatayı değiştirirken mi taşlattın? Yoksa daha önceden taşlanmış olabilir diye ihtimali mi söylüyorsun?

Eğer sen taşlatmışsan hemen değiştirme yoluna gitme. Biraz bin. Yüzey oturdukça düzelebilir.

Bir de kavrama noktasını değiştirdik dedin. Gerçi aşağı aldık dedin ama, yine de o da bir sebep olabilir. Fabrika speclerine getirip de denemekte fayda var.

Volanı değiştirince çözülür diyemem. Çünkü yeni baskı balata takmışsın. Belki baskıda hata vardır, belki balatada, belki ayarda...

exca
02-09-2011, 08:40
bende taşlattim muhtemelen benden öncede taslanmis ki böyle sorunlar yapıyorum yola gitmeden önce kaçırma yoktu sürekli yüksek sürat geldim ve birde baktım kavrama yumuşak vites değişimlerinde ufaktan kacirma arabaya orjinal kit takip sorun yaşamak can sıkıcı :(